Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
377 MOJA LISTA
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #21
 
abd3mz napisał(a):Nazwisko kojarzy misie z bluesem. To gitarzysta? Idę do chomika.
Icon_mrgreen dobrze kojarzysz Icon_mrgreen Karolak ale Wojciech (prywatnie mżą Marii Czubaszek) gra na klawiszach. Szczególnie na Hammondach wyczynia cuda! Miałem okazję słuchać go w czasie Złotej Tarki w Iławie!
Ale tu Karolak to aktor Icon_wink2 znany z Kryminalnych, Testosteronu i teraz z 39 i pół Icon_wink2 Powinno być jeszcze dopisane & Dirty Track, bo to zdaje się oni właściwie nagrali ten kawałek, albo przynajmniej w filmie występuje z takim zespołem. Generalnie jajcarski kawałek, raczej bez szans na top30...
abd3mz napisał(a):
Yacy napisał(a):17 . 16 . 59 . THE FUNERAL - Band Of Horses
Czy to rekord w ilości tygodni?
TAK!!! Poprzedni rekord należał do Renaty Przemyk i wynosił 57 tygodni.
abd3mz napisał(a):Często tego słucham, ale nie. Masz może lepszą wersję?
pewnie tak, ale dopiero wieczorkiem wrzucę do chomika!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.03.2008 11:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #22
 
Yacy napisał(a):Powinno być jeszcze dopisane & Dirty Track, bo to zdaje się oni właściwie nagrali ten kawałek, albo przynajmniej w filmie występuje z takim zespołem
Zgadzam się. Powinno byc dopisane Dirty Track. Choc sam nie wiem czy Karolak bierze w tym utworze udział , czy tylko wyszło tak na potrzeby filmu Icon_smile2 Icon_wink2
18.03.2008 12:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #23
 
@Karolak - w takim razie przesłucham Anarchie, ale bardziej zajmę się poszukiwaniem najnowszej płyty Wojciecha Karolaka. Icon_smile2
Yacy napisał(a):pewnie tak, ale dopiero wieczorkiem wrzucę do chomika!
Dzięki!
18.03.2008 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #24
 
Aro napisał(a):Zgadzam się. Powinno byc dopisane Dirty Track. Choc sam nie wiem czy Karolak bierze w tym utworze udział , czy tylko wyszło tak na potrzeby filmu
mi się wydaje, że to zespół po prostu nagrał utwór, został on wykorzystany w filmie, ale glos został wokalisty DT. A z drugiej strony czytałem o jakimś mini-koncercie Karolaka i DT gdzie on śpiewał !!! Chyba dziś obejrzę 39 i pół i sam się przekonam co to... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.03.2008 01:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #25
 
Yacy napisał(a):
abd3mz napisał(a):Czy to rekord w ilości tygodni?
TAK!!! Poprzedni rekord należał do Renaty Przemyk i wynosił 57 tygodni.
a, no to za trochę ponad rok rekord znowu będzie do niej należał zdaje się Icon_wink2 .

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
18.03.2008 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Z nowości w 30 to Riverside właśnie obejrzałem u pewnego gryzonie i niedługo się dowiem, jak smakuje, z Kurantów chyba nie skorzystam, bo nie lubię wycinanek, a najniższa nowość? Nie obrazisz się, że ją wykorzystam? Icon_wink2
18.03.2008 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Yacy napisał(a):
neon.ka napisał(a):no i proszę, pan Alex nieźle sobie poczyna... choć troszkę mi w tym brzmi początek 'Knights Of Cydonia'...
Brzmi bardzo jak KOC Icon_wink2 Jakoś wcześniej tego nie zauważyłem... KOC nie zrobili u mnie kariery, co nie zmienia faktu że utwór mi sie podobał i podoba nadal!
Jaki Alex, bo żadnego w zestawie nie zauważyłem (ale zbytnio spostrzegawczy nie jestem).
18.03.2008 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Yacy napisał(a):
abd3mz napisał(a):Nazwisko kojarzy misie z bluesem. To gitarzysta? Idę do chomika.
Icon_mrgreen dobrze kojarzysz Icon_mrgreen Karolak ale Wojciech (prywatnie mżą Marii Czubaszek) gra na klawiszach. Szczególnie na Hammondach wyczynia cuda! ika!
Mi się wydaje, że bardziej z jazzem. Ale akurat jako muzyka średnio (delikatnie młówiąc, chociaż jako kompozytor mi pasa) go lubię. Może dlatego, że z klawiszy (zwłaszcza w jazzie) zdecydowanie wolę te klasyczne. Szczególnie lubię Bodzia Hołownię (ale to akurat nic dziwnego).
18.03.2008 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #29
 
neon.ka napisał(a):a, no to za trochę ponad rok rekord znowu będzie do niej należał zdaje się
być może tak, bo ... niecierpliwie czekam na nową płytę Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.03.2008 10:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #30
 
kajman napisał(a):z Kurantów chyba nie skorzystam, bo nie lubię wycinanek
możesz jasniej?
kajman napisał(a):Nie obrazisz się, że ją wykorzystam?
Icon_lol Icon_lol Icon_lol
kajman napisał(a):Jaki Alex, bo żadnego w zestawie nie zauważyłem
Alex Turner wokalista Arctic Monkeys. To on jest odpowiedzialny za projekt The Last Shadow Puppets Icon_wink2
kajman napisał(a):Mi się wydaje, że bardziej z jazzem.
Oczywiście! To mialem na myśli - przecież dalej wspomniałem o Złotej Tarce Icon_wink2
kajman napisał(a):Może dlatego, że z klawiszy (zwłaszcza w jazzie) zdecydowanie wolę te klasyczne.
ja zdecydowanie wole jazz tradycyjny, ale akurat to co wyrabiał Karolak na Hammondach bardzo mi się spodobało.
kajman napisał(a):Szczególnie lubię Bodzia Hołownię (ale to akurat nic dziwnego).
Mam jego "Polską Duszę" i coś jeszcze... A dlaczego nic dziwnego???

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.03.2008 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Yacy napisał(a):
kajman napisał(a):z Kurantów chyba nie skorzystam, bo nie lubię wycinanek
możesz jasniej?
kajman napisał(a):Mi się wydaje, że bardziej z jazzem.
Oczywiście! To mialem na myśli - przecież dalej wspomniałem o Złotej Tarce Icon_wink2
kajman napisał(a):Szczególnie lubię Bodzia Hołownię (ale to akurat nic dziwnego).
Mam jego "Polską Duszę" i coś jeszcze... A dlaczego nic dziwnego???
Chodziło mi o ten wycięty początek. Icon_wink2
Zaćmienie z tą Tarką. Nota bene festiwal znam lepiej pod jego alternatywną to samo znaczącą nazwą Gold Washboard.
Chociażby dlatego, że swego czasu, które najbardziej go namawiały, żeby był jazzmanem. Byłem wtedy jednym z jego nielicznych fanów. I mógłbym o nim długo...
No i jest z Torunia.
19.03.2008 01:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #32
 
abd3mz napisał(a):
Yacy napisał(a):pewnie tak, ale dopiero wieczorkiem wrzucę do chomika!
Dzięki!
No niestety chyba się pospieszyłem. Po prostu miałem ściągnięty z innego żródła - bez informacji webripp - okazało sie, ze to dokładnie to samo...
Tak więc przepraszam ale nie mam w lepszej wersji. Trzeba poczekac do wydania płyty...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.03.2008 01:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #33
 
kajman napisał(a):Chodziło mi o ten wycięty początek.
to wiem Icon_wink2
Chodzi mi raczej o to co myślisz o tym utworze Icon_wink2
kajman napisał(a):Chociażby dlatego, że swego czasu byłem jedną z osób , które najbardziej go namawiały, żeby był jazzmanem.
no nieźle!!!
kajman napisał(a):Nota bene festiwal znam lepiej pod jego alternatywną to samo znaczącą nazwą Gold Washboard.
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 pierwszy raz widzę tę nazwę... W Iławie skąd pochodzę, na pewno ta nazwa nie funkcjonuje Icon_wink2 Chyba, ze wcześniej za czasów Stodoły...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.03.2008 01:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Yacy napisał(a):
kajman napisał(a):Chodziło mi o ten wycięty początek.
to wiem Icon_wink2
Chodzi mi raczej o to co myślisz o tym utworze Icon_wink2
Nie ściągnąłem, bo jeżeli by miał być na mojej liście, to wkurzałby mnie ten brak początku. A do posłuchania... to może kiedyś.
19.03.2008 01:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 pierwszy raz widzę tę nazwę... W Iławie skąd pochodzę, na pewno ta nazwa nie funkcjonuje Icon_wink2 Chyba, ze wcześniej za czasów Stodoły...[/quote]Możliwe. Akurat siedziałem mocniej w jazzie 20kilka lat temu.
19.03.2008 01:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #36
 
Kończę już ten ciekawy OFF_TOPIC Icon_wink2, ale...
Gold Washboard - to grupa założona przez Ryszarda ZAWlSTOWSKIEGO Icon_wink2
"Nazwa zespołu pochodzi od nazwy ogólnopolskiego festiwalu o takim samym tytule. Udział w tym festiwalu brały najlepsze polskie grupy jazzu tradycyjnego. Zespół Gold Washboard zdobył na tym festiwalu w 1-szą nagrodę w roku 1974." A znalazłem informację, ze festiwal pod taka nazwą odbywa/ł się w ... Anglii. Ciekawe, który był pierwszy? Nasz czy ich? Juz nie mogę się doczekac do 8-10 sierpnia. Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.03.2008 01:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #37
 
Yacy napisał(a):Tak więc przepraszam ale nie mam w lepszej wersji. Trzeba poczekac do wydania płyty...
W porządku.
Już wiem dlaczego Karolak kojarzył misie z bluesem:
Cytat:Od 3 do 6 września Akademie Muzyczne Trójki będą poświęcone nominacjom do nagrody Mateusza. Akademicy będą parami przedstawiać sylwetki nominowanych do nagród za rok ubiegły.
(...)
czw. 6.09 – Jan Chojnacki i Piotr Stelmach zaprezentują pretendentów do Mateusza za całokształt dzialalności artystycznej - Wojciecha Karolaka, Andrzeja Poniedzielskiego i Wojciech Waglewskiego.
http://www.polskieradio.pl/trojka/aktualnosci/?id=14451
Skojarzenie z Janem Chojnackim może być tylko jedno. Icon_wink2 (Pozostali panowie nie kojarzą misie z bluesem, bo ich twórczość jest mi bardziej znana. Icon_smile2)
Jakby ktoś nie wiedział:
Cytat:Jak Państwo zapewne już wiedzą, w Trójce dzieje się dużo i dobrze a także niespodziewanie. Wróciło też trochę nowego, a w tym nowym „Mateusze”. Tegorocznym laureatem za tak zwany całokształt został ku mojej wielkiej satysfakcji Wojciech Karolak. Artysta to bardzo całokształtny i ponad podziałami. Wszystko, czego się dotknie staje się szlachetne. Najbardziej zaś lubię, jak dotyka klawiszy Hammonda B3!
Płytę też ostatnio nagrał (nawet dwie):
Cytat:Śmietana, Karolak, Bzyk, Guzik – „Grube Ryby” (Metal Mind Productions)
Hasło „Grube Ryby”, zestaw uczestniczących w przedsięwzięciu postaci, instrumentarium i repertuar mogłyby sugerować pewne przymrużenie oka. Przymrużanie oka nie jest czynnością wyczerpującą ani zakazaną. Jak ktoś chce może więc sobie przymrużyć, ale spoglądać na tę sztukę trzeba całkiem poważnie.
Skojarzenie odlotowego hip-hopu WU-HAE z mainstreamową muzykalnością Śmietany i Karolaka jest z założenia eklektyczne. Ten eklektyzm jest świadomym środkiem osiągnięcia oryginalnego artystycznego efektu. Rymowanie na loopach przedzielane mistrzowskimi solówkami gitary i Hammonda okazuje się być całkiem spójna jednością manifestu z harmonią. Bzyk i Guzik z jednej strony, a Jarosław z Wojciechem z drugiej zachowują w pełni swoją wiarygodność. Tak jak to bywa między prawdziwymi artystami.
Płytę otwiera numer zatytułowany właśnie „Artyści”. Ale tym razem to wykonawcy mrużą do nas oko. A my się z nimi świetnie bawimy.

Śmietana, Karolak, Czerwiński – „Polish Standards” (JSR Records)
Ten sam zestaw muzyków, ale tym razem to już sama esencja swingowego mainstreamu. Krystalicznie śpiewna gitara Śmietany, delikatna aura karolakowego Hammonda i tajmowy puls bębnów Czerwińskiego w wielkich hitach rodzimego popu z połowy ubiegłego stulecia. Petersburski, Wars, Korcz, Zieliński, Pawluśkiewicz, Nalepa – bez słów, bez udziwnień, czysta muzyka. Każdy z tych numerów powinien dawno już być światowym standardem. Każdy z tych muzyków powinien dawno już być światową supergwiazdą w swojej kategorii. W okolicznościach IV RP cieszmy się więc, że to właśnie Karolak dostał trójkowego „Mateusza”.
http://www.blueschojnacki.pl/blueschojnacki/?p=377

Szkoda, że nie mogę ich znaleźć. Icon_frown
19.03.2008 09:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #38
 
I najlepsze płyty poprzedniego tygodnia:

Notowanie nr 377 z 2008-03-17

poz ub tyg ALBUM - Wykonawca

01 . 01 . 07 . GO AWAY WHITE - Bauhaus
02 . 02 . 05 . ECHOES, SILENCE, PATIENCE & GRACE - Foo Fighters
03 . NN . 01 . STARBORN: TOME I - The Chronicles Of Israfel
04 . 05 . 19 . 41 POTENCJOMETRÓW PANA JANA - Czesław Niemen
05 . 03 . 07 . NIEPRZYGODA - Happysad
06 . 06 . 55 . EVERYTHING ALL THE TIME - Band Of Horses
07 . 07 . 02 . AUTOR - Strachy Na Lachy
08 . 08 . 39 . ICKY THUMP - The White Stripes
09 . 04 . 15 . OBCE KRAJE - Basia Stępniak-Wilk
10 . 10 . 35 . FABLES OF A MAYFLY - Fair To Midland


11 . 11 . MIDNIGHT BOOM - The Kills
12 . 09 . IT IS TIME FOR A LOVE REVOLUTION - Lenny Kravitz
13 . 14 . DIG LAZARUS DIG - Nick Cave
14 . 13 . NIEBÓL - Totentanz
15 . NN . ACCELERATE - R.E.M.
16 . 12 . ANIMATIONS - Animations
17 . 16 . CEASE TO BEGIN - Band Of Horses
18 . 18 . KILL TO GET CRIMSON - Mark Knopfler
19 . 15 . 2:1 DLA DZIEWCZYN - Muzyka Końca Lata
20 . 17 . WE'LL LIVE AND DIE IN THESE TOWNS - The Enemy

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.03.2008 11:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
R.E.M. dopiero na 15 - słabiutko Icon_razz2 Nie znam trzeciego miejsca, ale tak to top 2 bardzo fajne. Zresztą większość płyt znam. A te najlepsze jak np. własnie REM, Cave, Kills czy Kravitz są w drugiej 10 Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.03.2008 11:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #40
 
saferłel napisał(a):R.E.M. dopiero na 15 - słabiutko
poznane w sobotni wieczór, a lista datowana na poniedziałek - moim zdaniem to bardzo dobry wynik Icon_lol Nie wszystko musi debiutować od razu w top10 Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.03.2008 12:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości