Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
Radiohead - The Daily Mail - Teoretycznie nie istnieje coś takiego jak ''klasyczne Radiohead''. Można by ewentualnie rzucić hasłem: ''klasyczne Radiohead z okresu XYZ'', co pozwoliłoby wybrać jakiś reprezentatywny kawałek z czasów ich zapatrzenia na prostoduszny britpop, klasyczny rock alternatywny czy elektroniczny mixtape. ''The Daily Mail'', może ze względu na swoją metrykę (skomponowany bodajże już przed sześcioma laty), ma w sobie na przekór powyższej tezie coś z każdej z tych epok. Jednocześnie pretenduje do tytułu najbardziej nośnej/prostej kompozycji zespołu od czasu porywającego ''Jigsaw Falling Into Place'', a zatem wydaje się, że to doskonały kandydat na listę przebojów. Z początku delikatny, przypominający najbardziej czułe i anemiczne momenty krążka ''In Rainbows'', stopniowo przechodzi do estetyki ukochanego ''The Bends'' i pluje agresją godną sequela ''My Iron Lung''. To fascynujące trzy minuty, które dają nadzieję na to, że jeszcze kiedyś usłyszymy chłopców przebijających się przez kokon nieprzystępności.

Sleigh Bells - Born To Lose - Nowy singiel Sleigh Bells, zapowiedź płyty ''Reign of Terror''', wstrząsnął mną w tym tygodniu najmocniej spośród odsłuchiwanych numerów. Pierwszy album amerykańskiego duetu wydał mi się nieco zbyt zakręcony i bezcelowy, ponieważ muzycy próbowali stworzyć na siłę coś unikalnego dla samego faktu istnienia ''tego czegoś''. Po kilkunastu miesiącach przerwy wracają za to z zupełnie rewolucyjnym (tym razem bez żadnej ściemy i pseudo ideologii) nagraniem, które wiąże moje myśli węzłem gordyjskim, nie pozwalając rozwikłać zagadki swojego pochodzenia - taki ''niezidentyfikowany obiekt grający''. Czego my tu nie mamy. Raz słyszę ''Say Hello, Wave Goodbye'' z repertuaru Soft Cell, to znowu dochodzą skądś echa dokonań Blur z okresu ''Parklife, a resztę kompozycji pokrywa aranżacja a'la Crystal Castles i rozmyte, dream-rockowe wypełnienia. Psychodeliczny odjazd.

Okkervil River - Piratess - Okkervil River nie widziano na DLP chyba od wiosny, kiedy to promowali się za pośrednictwem decemberistsowskiego nagrania ''Wake & Be Fine''. Potem nastała cisza, którą absolutnie spontanicznie i nieoczekiwanie przerwałem kilka dni temu. To była jedna przypadkowa myśl: ''A co z Okkervil River? Lubię ich nową płytę, a przecież wylansowali z niej tylko jeden przebój. Jak tak można?'' No i jest. ''Piratess'' to ugryzienie wątku z przeciwległej strony. Nie ma już automatycznych skojarzeń z The Decemberists, nie ma już nawet pozostałości po indie folkowej stylistyce. W ''Piratess'' brzmią dużo mnie ''po południowemu''. Wyczuwam za to lekki elektroniczny trans, coś na kształt St. Vincent w pomieszaniu z Iron & Wine, ale efekt końcowy jest dużo bardziej spójny, płynny i naturalnie pobudza kończyny do ruchu. Ciężko poznać, że to ten sam zespół. Takie świeże spojrzenie na ''I Am Very Far'' powinno zaprocentować.

Patrick Wolf - Together - Ten Pan ma prawo wymierzyć mi policzek za to, iż zignorowałem jego tegoroczny longplay. Grudzień to na szczęście czas powtórki z rozrywki, a niektóre rzeczy brzmią lepiej niż przewidział to artysta, decydując się na wydaniu ich w marcu lub w kwietniu. Tak właśnie stało się z ''Lupercalią'' Patricka Wolfa i pośrednio z utworem ''Together''. Niestety wystarczył jeden dość nieszczęśliwie wybrany singiel, potem drugi nie zacierający do końca pierwszego wrażenia i ''Lupercalia'' automatycznie trafiła do archiwum bez dna. Na szczęście ktoś mądry postanowił nie tak dawno puścić w/w nagranie w swojej audycji, a ja akurat odbierałem wtedy właściwą częstotliwość. Dzisiaj nie mam wątpliwości, że ''Together'' może powalczyć o wysokie miejsca na DLP. Jest to bowiem kompozycja przekrojowa. Niby synthpopowa, niby odpowiednio skalibrowana pod słuchaczy muzyki pop, ale zaskakująca swoją głębią, nienachalnym romantyzmem i produkcyjnym smaczkami wyrażonymi chociażby przez piękne partie skrzypiec (jak ja uwielbiam takie klasyczne elementy w rozrywkowej muzyce elektronicznej). Nie byłby to oczywisty wybór na pierwszy singiel z ''Lupercalii'', chociaż u mnie właśnie ten tytuł przypadł mu w udziale.

The Diogenes Club - I Know You'll Bring Us Back - Last, but not least. The Diogenes Club to moje małe odkrycie, z którego jestem bardzo dumny. Udało mi się bowiem wypatrzeć kapelę bardzo dobrze oddającą mój stosunek do muzyki popularnej i pięknie spinającą pewne jej elementy w harmoniczną całość. Wokalista o aksamitnym głosie George'a Michaela przepięknie śpiewa pod synthpopowe melodie nacechowane raczej subtelnością pokroju Simply Red/Bee Gees niż mechanizmem The Buggles albo innego Depeche Mode. Dużo w tym estetyki retro, dużo rozluźniającego uszy masażu oraz czystej banalności w jej najbardziej urodziwym, homoniepewnym wcieleniu. I ta urzekająca melodia...

A na czele piękna ballada. Tylko kto to doceni?


AP. PP. LT.


01. 28. 02. Guillemots - Dancing In The Devil's Shoes

02. 01. 06. Wild Beasts - Reach A Bit Further
03. 02. 04. Wild Beasts - Bed Of Nails
04. 03. 04. Little Boots - Shake
05. 06. 04. Wilco - Born Alone
06. 04. 04. Nicola Roberts - Lucky Day
07. 05. 03. John Maus - Cop Killer
08. NE. 01. Radiohead - The Daily Mail
09. 12. 04. The Vaccines - A Lack Of Understanding
10. 24. 02. Tindersticks - Medicine

11. 09. 09. Florence & The Machine - What The Water Gave Me
12. 07. 07. Fleet Foxes - Lorelai
13. 08. 07. The Antlers - I Don't Want Love
14. 10. 05. Brett Anderson - Crash About To Happen
15. 13. 05. Real Estate - It's Real
16. 17. 03. The Pipettes - Boo Shuffle
17. 34. 02. Goldfrapp - Yellow Halo
18. 14. 03. Customs - Harlequins
19. 18. 05. Danger Mouse & Daniele Luppi & Norah Jones - Black
20. 11. 06. Kobiety - We Are The Mutants

21. 15. 08. The Patience - Moving Through The Echoes
22. NE. 01. Sleigh Bells - Born To Lose
23. 16. 15. Dum Dum Girls - Bedroom Eyes
24. 25. 03. Spector - Grey Shirt & Tie
25. 26. 04. Cave Birds - Some Lighting Thrill
26. NE. 01. Okkervil River - Piratess
27. 35. 02. Duran Duran - Mediterranea
28. 31. 03. Junior Boys - You'll Improve Me
29. 21. 09. Florence & The Machine - Breaking Down
30. 29. 05. Elbow - Lippy Kids

31. 23. 07. Masquer - Stark Naked
32. 22. 07. Det Vackra Livet - Viljan
33. 40. 02. The Good Natured - Video Voyeur
34. 33. 11. Puscifer - Man Overboard
35. 30. 09. Arctic Monkeys - Suck It And See
36. 20. 08. Guided By Voices - The Unsinkable Fats Domino
37. NE. 01. Patrick Wolf - Together
38. NE. 01. The Diogenes Club - I Know You'll Bring Us Back

39. 32. 10. Kate Bush & Andy Fairweather Low - Wild Man
40. 37. 03. Dum Dum Girls - Always Looking

41. 27. 06. The Roots & Big K.R.I.T. - Make My
42. 41. 09. Future Of The Left - Polymers Are Forever
43. 19. 07. We Humans - One In A Million
44. 39. 13. St. Vincent - Cruel
45. 45. 15. Warpaint - Billie Holiday
46. 36. 12. Born Blonde - Radio Bliss
47. 38. 06. The Great Book Of John - Brown Frown
48. 49. 08. Atlas Sound - Lightworks
49. 44. 02. Wolfette - Trophy Girl
50. 43. 15. Wilco - I Might
51. 42. 10. Radiohead - Little By Little
52. 47. 05. Deep Sea Arcade - Girls
53. 46. 11. Asobi Seksu - Never Understand
54. 48. 10. Feist - The Bad In Each Other
55. 51. 14. Manic Street Preachers - This Is The Day
56. 63. 11. S.C.U.M. - Whitechapel
57. 54. 14. Warpaint - Warpaint
58. 55. 18. PJ Harvey - Let England Shake
59. 59. 18. The Kills - Heart Is A Beating Drum
60. 61. 20. Duran Duran - Too Bad You're So Beautiful
61. 50. 15. SPC ECO - Big Fat World
62. 52. 06. Ringo Deathstarr - Other Things
63. 53. 10. Lana Del Rey - Video Games
64. 62. 19. Warpaint - Undertow
65. 58. 21. Noel Gallagher's High Flying Birds - The Death Of You And Me
66. 56. 16. Noel Gallagher's High Flying Birds - If I Had A Gun
67. 57. 19. Destroyer - Poor In Love
68. 60. 17. Brett Anderson - Brittle Heart
69. 65. 21. British Sea Power - Georgie Ray
70. 64. 14. dEUS - Ghosts

Z listy wypadły:

z 66 - Little Dragon - Ritual Union - po 21 tyg. (max: 2)
z 67 - Kasabian - Re-Wired - po 7 tyg. (max: 29)
z 68 - R.E.M. - Everyday Is Yours To Win - po 11 tyg. (max: 11)
z 69 - Break Horses - Tiny Bad Girl - po 11 tyg. (max: 10)
z 70 - The Horrors - You Said - po 13 tyg. (max: 5)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.12.2011 01:45 AM przez saferłel.)
18.12.2011 01:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
W końcu jest Icon_biggrin
I ech, Nicola w dół... Szczytu się nie spodziewałem, ale mogła chociaż nie spadać Icon_sad
A Lana Del Rey już prawie na wylocie!Icon_eek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.12.2011 01:19 AM przez prz_rulez.)
18.12.2011 01:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
prz_rulez napisał(a):I ech, Nicola w dół... Szczytu się nie spodziewałem, ale mogła chociaż nie spadać Icon_sad
Biorąc pod uwagę bezkonkurencyjne Guillemots oraz rozpędzone sukcesem płyty Wilco.....no to w sumie można powiedzieć, że nie ruszyła się z miejsca Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.12.2011 01:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #4
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
saferłel napisał(a):09. 12. 04. The Vaccines - A Lack Of Understanding
11. 09. 09. Florence & The Machine - What The Water Gave Me
20. 11. 06. Kobiety - We Are The Mutants
29. 21. 09. Florence & The Machine - Breaking Down
31. 23. 07. Masquer - Stark Naked
46. 36. 12. Born Blonde - Radio Bliss
58. 55. 18. PJ Harvey - Let England Shake
63. 53. 10. Lana Del Rey - Video Games
Zebrałem te, które znam. Vaccines to taki łabędzi śpiew, przynajmniej z debiutu. Co do Kobiet, u mnie się całkowicie nie przyjęły o dziwo.

Ps. Miałeś zastanowić się nad propozycjami do Euro. Numer komitetu czeka na Ciebie. Obecny deadline to 25.12.
18.12.2011 06:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
Niestety wycofuje się z EURO.

thestranglers napisał(a):Zebrałem te, które znam.
Wow, myślałem, że znasz o wiele więcej Icon_eek O wiele...Mi przynajmniej Twoja lista kojarzy się po części jako bliźniacza, w dużej mierze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.12.2011 01:52 PM przez saferłel.)
18.12.2011 01:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
saferłel napisał(a):A na czele piękna ballada. Tylko kto to doceni?
Na mnie możesz liczyć, jestem miłośnikiem talentu Fyfe. Fantastyczne nowości, nie znam jeszcze nowej piosenki The Diogenes Club ale jestem pewien, że to kapitalna rzecz, bo znam inne pieśni. Sleigh Bells? Cóż - robi potężne wrażenie na dzień dobry - mam nadzieję, że zobaczę ich w Katowicach na żywo.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.12.2011 03:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #7
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
saferłel napisał(a):Niestety wycofuje się z EURO.
Szkoda, do 25.12 można zgłaszać kandydatki, nawet tylko z paru krajów.
saferłel napisał(a):Wow, myślałem, że znasz o wiele więcej O wiele...Mi przynajmniej Twoja lista kojarzy się po części jako bliźniacza, w dużej mierze.
Miło mi. Wiele formacji znam, nie zagłębiałem się w ich nowe utwory i stąd zaległości. Tak jest z WILD BEASTS, WILCO, GOLDFRAPP, CUSTOMS, JUNIOR BOYS, ELBOW, DESTROYER, BRITISH SEA POWER, DEUS. I od nich zacznę odrabianie strat.
18.12.2011 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #8
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
saferłel napisał(a):Radiohead - The Daily Mail
zgadzam się w pełni z Twoim opisem. Dobry utwór, dużo lepszy niż prawie cały "The King of Limbs". Ma szansę pojawić się i u mnie (w wersji studyjnej:icon_razzIcon_smile
saferłel napisał(a):Sleigh Bells - Born To Lose
pisałem już u siebie, że mi się nie podoba, ale dałem drugą szansę, ale niestety ciągle uważam, że to nie dla mnie
saferłel napisał(a):A na czele piękna ballada. Tylko kto to doceni?
ballada dobra, ale tylko dobra.
Ciekawi mnie na co stać The Vaccines, którzy przebili się do pierwszej dziesiątki (czego się nie spodziewałem)
saferłel napisał(a):24. 25. 03. Spector - Grey Shirt & Tie
25. 26. 04. Cave Birds - Some Lighting Thrill
wiesz, że tej dwójce będę się dokładnie przyglądał?Icon_smile
saferłel napisał(a):33. 40. 02. The Good Natured - Video Voyeur
ładnieIcon_smile
saferłel napisał(a):46. 36. 12. Born Blonde - Radio Bliss
spadają. Nowy singiel podobno na początku marca. A tytuł? "What The Desert Taught You":)
18.12.2011 10:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
michal91d napisał(a):ballada dobra, ale tylko dobra.
Nie masz serca.

michal91d napisał(a):(w wersji studyjnejIcon_razz)
No a w jakiej innej miałby Icon_smile

michal91d napisał(a):wiesz, że tej dwójce będę się dokładnie przyglądał?Icon_smile
Postaram się ich pozbyć jak najszybciej, żeby poszerzyć Twoje horyzonty, wymuszając zainteresowanie się jakąś inną dwójką Icon_smile

michal91d napisał(a):"What The Desert Taught You"
Przez momenty zastanawiałem się czy ''taught'' ma jakieś inne znaczenie znane mi....ale chyba nie, więc tytuł jest naprawdę wymyślny. Kiepsko, że w marcu. Czyli płyta na jesień.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.12.2011 10:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #10
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
saferłel napisał(a):Nie masz serca.
e tam. Wydaje mi się, że mam
saferłel napisał(a):No a w jakiej innej miałby Icon_smile
jak to w jakiej? "Live from the Basement":lol:
saferłel napisał(a):Postaram się ich pozbyć jak najszybciej, żeby poszerzyć Twoje horyzonty, wymuszając zainteresowanie się jakąś inną dwójką Icon_smile
ok. To będzie Twoja decyzja:icon_razz:
saferłel napisał(a):Przez momenty zastanawiałem się czy ''taught'' ma jakieś inne znaczenie znane mi....ale chyba nie, więc tytuł jest naprawdę wymyślny. Kiepsko, że w marcu. Czyli płyta na jesień.
Tytuły nowych utworów są bardzo wymyślne: Podobno nagrali jeszcze "667" i "These Days I Dream of Pyramids". A tu fragment wywiadu, co do ich planów:
We've got two more songs to record before our record is finished. Our next single 'What The Desert Taught You' is going to come out in the New Year, probably around the beginning of March and we should be on the road around then as well.
18.12.2011 10:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
michal91d napisał(a):e tam. Wydaje mi się, że mam
Nie masz, generalnie Guillemots nie istnieli w tym roku na michałowej, na forum zresztą też. Przerażenie mnie ogarnia.

michal91d napisał(a):jak to w jakiej? "Live from the Basement"
Ja mam studyjną poprawkę z Basement i nie muszę słuchać ''live'' Icon_smile Kto wie co na tym singlu w końcu wyjdzie.

michal91d napisał(a):Tytuły nowych utworów są bardzo wymyślne: Podobno nagrali jeszcze "667" i "These Days I Dream of Pyramids". A tu fragment wywiadu, co do ich planów:
To jakiś ''egipski koncept'', idealnie pod moją pracę o Kanale Sueskim.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.12.2011 10:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #12
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
saferłel napisał(a):Nie masz, generalnie Guillemots nie istnieli w tym roku na michałowej, na forum zresztą też. Przerażenie mnie ogarnia.
byli z "I Don't Feel Amazing Now", więc proszę nie narzekać:icon_razz:
18.12.2011 10:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
Ale co to było za ''bycie''....to ja mogę napisać, że ''don't feel amazing now''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.12.2011 10:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
saferłel napisał(a):Nie masz serca.
Odezwał się nad wyraz litościwy Icon_wink
saferłel napisał(a):to ja mogę napisać, że ''don't feel amazing now''.
Tę frazę też sobie zapamiętam.
18.12.2011 11:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
W jakim sensie zapamiętasz?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.12.2011 11:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
wbiję ją sobie na stałe do mózgu Icon_cool
19.12.2011 12:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: DLP - Notowanie 263 (18.12.11)
Chodziło mi kontekst, bo nie wiem czy to dla Ciebie jakiś nowy zwrot po angielsku Icon_razz2, czy odnosisz do to sytuacji na liście. Po prostu walisz jakimś ''tę frazę sobie też zapamiętam'' i nic poza tym.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.12.2011 01:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości