Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2011
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #101
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
6. - sympatyczny utwór, ale nie dostał się u mnie nawet do poczekalni.
7. - hoho, wysoko. No u mnie niestety niżej. Ogółem świetny utwór. Icon_wink
8. i 10. - niestety nie do końca moje brzmienia
9. - podoba mi się nazwa zespołu Icon_wink to mój pierwszy kontakt z tym nagraniem i możliwe, że na tym razie się nie skończy.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
30.12.2011 05:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #102
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
dziobaseczek napisał(a):7. Foo Fighters - Rope
8. Chairlift - Amanaemonesia
Dwa nagrania z dziobasowego top ten były i u mnie i to całkiem nie nisko - jest nieźle! Icon_smile
Fighterzy doszli do miejsca 15., no a Chairlift byli pierwszym nr 1, który zawdzięczam panu Dz. Icon_smile
30.12.2011 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #103
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
thestranglers napisał(a):który zawdzięczam panu Dz.
To faktycznie duża nadzieja, a już nam trzeci kawałek niemniej ciekawy.
Art. Brut. napisał(a):podoba mi się nazwa zespołu
fajna Icon_smile

Pora na Wielki Finał

5. Metronomy - The Look

Niepozorny facet, niepozorna palma na okładce, mało efektów, trochę spowite elektroniczną mgłą. Kilku moich znajomych mówiło, że to kupa. Niektórzy się nawrócili. We didn't read it in a big book - oj nie. Proste ale cuuudowne. Zajadam się, gdy mam doła, by mieć większego.





4. Sparkadia - Talking Like I'm Falling Down Stairs

Teledysk roku. Piosenka zasługująca na wszelkie laury. Arcydzieło muzyki pop. Ilekroć słucham i oglądam - mówię sobie - jakie to genialne. Niesamowite. Eleganckie i jarające. kapitalna rzecz.





3. Bag Raiders - So Demanding

Muzyka dyskotekowa AD 2011 jest stworzona tak, by można było łatwo kopulować. Takie sprawy typu "poproszę do tańca", czy podpieranie ścian to już anachronizm. Czuję się jak Zgred. So Demanding jest z innej planety. tego nikt nigdzie nie zagra, na OFF-festiwal za bardzo komercyjne, za Opener - za mało znane- na tancbudy - za ... kur..... Szkoda gadać.

2. M83 - Midnight City

Magii wygenerowanej przez M83 nie jest w stanie nikt skopiować. Choć prób nie brakuje. M83 - idealne połączenie shoegaze, popu i rocka - nikt nie jest w stanie podrobić. A ta partia saksofonu na koniec - KOCHAM !!!!





Utwór roku 2011!

1. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Fright Night (Nevermore)

Właściwie słuchając tej piosenki mam jakieś dziwne wrażenie, że jest rok 1988 i jest w Polsce komunizm. Cóż – skakałem, bawiłem się z Safem i Uzi jakbym był 10 lat młodszy. Dziwne. Jak niezwykle mocny i sugestywny klimat spowija tę kompozycję. Jak różnie można ją odbierać o różnych porach dnia, roku. Jak Ariel bawi się dźwiękiem. Jak zachęca do refleksji. Ten obraz ma wiele barw, ale brzmi jakby ktoś używał wyłącznie ołówka do jeo stworzenia. Arcydzieło, do którego trzeba dorosnąć.




http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
30.12.2011 09:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #104
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
nie zdążyłem z typowaniem czołówki, ale już zaczynam wypełniać karę - Twoje utwory roku pojawiają się w moim odsłuchu Icon_wink
30.12.2011 09:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #105
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
dziobaseczek napisał(a):4. Sparkadia - Talking Like I'm Falling Down Stairs
eh... a u mnie nie weszło nawet do trzydziestki i nawet nie wiesz jak ja tego żałuję...
dziobaseczek napisał(a):2. M83 - Midnight City
a to kolejny niedoceniony przeze mnie. Był na liście, ale niestety nic wielkiego nie zwojował.

Dzięki za podsumowanie. Naprawdę wiele jest tu kapitalnych utworów
30.12.2011 11:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #106
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
dziobaseczek napisał(a):5. Metronomy - The Look
Niezłe zaskoczenie, ale jakże pozytywne. Dobrze, że choć Ty doceniłeś ten numer.
dziobaseczek napisał(a):2. M83 - Midnight City
Oj, z tym M83 to miałem problem w tym roku. Największy mój dylemat AD 2011. Ale po kolei: wszystko prawda co piszesz, że super i w ogóle. Utwór wymiata od pierwszej do ostatniej sekundy, profesjonalizm pełną gębą, że aż niektórym powinny się zrobić czerwone buzie. Więc co mi przeszkadzało umieścić go na pierwszym miejscu u mnie?
Nie wiem czy coś takiego już czuliście. Mówią o historii, która się powtarza, ale to chyba nie to. Prawda jest taka, że zawsze gdzieś z tyłu głowy miałem KIM AND JESSIE. Za tamtym nagraniem tęsknię, wspominam, chcę wrócić się w czasie by móc go jeszcze raz posłuchać ten pierwszy raz. W swojej lidze nie ma równych sobie. Ty chyba tak będziesz miał z MIDNIGHT CITY... Tylko pozazdrościć.
30.12.2011 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #107
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
michal91d napisał(a):Dzięki za podsumowanie. Naprawdę wiele jest tu kapitalnych utworów
Ja dziękuje Wam za zainteresowanie, artystom za muzykę, bez których nie było by z czego robić podsumowania. Dzięki za typy.Cała zabawa sprawił mi ogromną frajdę. Życzę Wam, by rok 2012 przyniósł mnóstwo fantastycznych przebojów i by Wasze listy puchły od nadmiaru tychże. Ja będę się starał, jak zawsze wyszukiwać najlepsze kawałki, byście mogli poznawać coś co z reguły omija wielkie listy przebojów. Oparte na sprzedaży. Rok 2012 przyniesie drobne zmiany. O czym za niedługo się przekonacie. Lista będzie emitowana co dwa tygodnie. Ale hitów nie zabraknie. Co do rozwiązania konkursu - tym razem podium wyglada tak:

3. Meni i Furbul - 20 punktów
2. Art.Brut - 24 punkty
1. Rancewind - 32 punkty


Nagrodą za pierwsze miejsce, jest wysłanie dwóch pysznych perełek LINK. Zgadamy się na priv. Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia w 130 notowaniu mojej listy.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2011 01:35 PM przez dziobaseczek.)
31.12.2011 01:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #108
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
Przynajmniej numer jeden zgadłem Icon_wink
M83 - jeden z największych przebojów w tym roku,
Rope - ciutke niedocenione, ale odkuły to następne single Icon_smile
31.12.2011 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #109
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
Mamy jeden wspólny utwór w top 3. Zgadnij który Icon_mrgreen

Poza tym oczywiście Metronomy, choć osobiście wolę "The Bay" Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.01.2012 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #110
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
aaktt napisał(a):Mamy jeden wspólny utwór w top 3. Zgadnij który
hehe, mam nadzieję, że będzie podzielał lokatę.
aaktt napisał(a):choć osobiście wolę "The Bay"
też przepiękna piosenka.
Remo napisał(a):Rope - ciutke niedocenione,
a szkoda Icon_sad
Remo napisał(a):Przynajmniej numer jeden zgadłem
gratuluję

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.01.2012 07:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #111
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
Całe Top 5 brzmi świetnie, ale to nie moje klimaty do końca.
na Twojej liście zawsze króluje "wyszukana" muzyka, choć czasami zdarzają się wyjątki ("Rope" :icon_razz: )

dzięki za podsumowankoIcon_exclaim
na pewno jeszcze nie raz wrócę do zaproponowanych przez Ciebie nagrań
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.01.2012 09:59 PM przez Tomekk.)
14.01.2012 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #112
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
Tomekk napisał(a):na pewno jeszcze nie raz wrócę do zaproponowanych przez Ciebie nagrań
koniecznie!
Tomekk napisał(a):na Twojej liście zawsze króluje "wyszukana" muzyka
miło to czytać, to poniekąd prawda Icon_smile
Tomekk napisał(a):dzięki za podsumowanko
Wam dziękuję za komentarze, udział w konkursie, dzięki!. Proszę przykleić temat Wyżej.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.01.2012 11:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #113
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
Przejrzałem i wyszło mi tylko 5 wspólnych:
369 Gotye - Somebody That I Used To Know (Feat. Kimbra)
286 Kings of leon - Pyro
147 Blindside – Monster On The Radio
50. Jane's Addiction - Irresistible Force
52 Foo Fighters - Bridge Burning

Z tego tylko JA doszło do top-20.

Miałem także ponizszych wykonawców, ale z innymi piosenkami:
315 Peter Murphy - I Spit Roses
318 Manic Street Preachers – Auto-Intoxication
325 R.E.M - It Happened Today

Przesłuchałem top-5 i niestety żaden nie porusza we mnie strun emocji. Może niżej bym coś dla siebie znalazł, ale nie mam czasu poznać takiego ogromu, bo większości nie znam.
20.02.2012 07:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #114
RE: PODSUMOWANIE 2011 ROKU - DZIOBASECZEK
jak tak teraz sobie ponownie przeglądam Twoje podsumowanie, to widzę, że najwyższe z Twojej listy, które u mnie także weszły do Top 100 przebojów roku okazały się:

dziobaseczek napisał(a):24. Deerhoof - Super Duper Rescue Heads!

u mnie na pozycji 75

dziobaseczek napisał(a):22. Det Vackra Livet - Viljan

a to u mnie na miejscu 62
20.02.2012 08:03 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2023 dziobaseczek 10 152 21.01.2024 10:42 AM
Ostatni post: Szymek79
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2022 dziobaseczek 12 457 26.01.2023 07:17 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2021 dziobaseczek 9 710 11.01.2022 06:48 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2020 dziobaseczek 12 1 027 14.01.2021 02:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2019 dziobaseczek 40 5 868 22.01.2020 10:09 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2018 dziobaseczek 62 6 415 15.01.2019 09:23 PM
Ostatni post: AKT!
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017 dziobaseczek 39 5 938 11.02.2018 02:58 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2016 dziobaseczek 32 11 853 11.01.2017 02:47 PM
Ostatni post: dziobaseczek
Dzwonek Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015 dziobaseczek 49 14 920 20.01.2016 05:32 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014 dziobaseczek 54 22 601 10.01.2015 06:44 PM
Ostatni post: Kordian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości