Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aakttairplay's 40 (#50/#622)
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #1
Muzyka aakttairplay's 40 (#50/#622)
Całkiem możliwe, że "Gee" Girls' Generation skaczące w tym tygodniu aż o 98(!) pozycji ze #117. na #19. pobiły właśnie rekord na największy awans, bo nie przypominam sobie żadnego większego skoku od kiedy lista ma więcej niż 100 pozycji

Poza tym to pierwsze koreańskie nagranie w top 40! Przy okazji na #33. debiutuje drugie - "Mr. Simple" grupy Super Junior. Trzeba rozszerzać horyzonty?

John Maus broni się na szczycie, a Van Dyke Parks przebojem wprowadza na listę trzeci utwór ze swoim udziałem - majowy singiel "Wall Street", który dopiero teraz było mi dane usłyszeć w całości.

Przy okazji - obecny numer 2. w ciągu ostatniego roku, tylko trzykrotnie był poza top 10 - raz na #11. i dwukrotnie na #12. Też można podciągnąć pod jakiś rekord, co?

Kilka świątecznych nowości. Zapomniałem o Sarze Bareilles, ale i tak nie weszłaby do top 100, więc nic wielkiego się nie stanie jak pojawi się dopiero w kolejnym notowaniu.

aakttairplay's 40
december 10th - 16th (#50/#622)
[Obrazek: john2.png]
this wk | last wk | weeks on | artist, title | peak | chart run

01 01 12 John Maus, "Quantum Leap" #1
02 08 59 She & Him, "Don't Look Back" #1
03 03 06 The Beach Boys, "Heroes and Villains"/"Do You Like Worms?" #1
04 02 05 Perfume, "Glitter" #2
05 04 10 Zooey Deschanel, "Hey Girl" #1
06 05 20 M83, "Midnight City" #1
07 14 07 She & Him, "Over It Over Again" #7
08 07 06 Amy Winehouse, "Our Day Will Come" #7
09 06 08 Glen Campbell, "A Thousand Lifetimes" #6
10 09 09 The Beach Boys, "Vega-Tables" #2
11 20 09 John Maus, "Keep Pushing On" #11
12 ne 01 Van Dyke Parks, "Wall Street" [hot shot] #12
13 11 14 Charlotte Gainsbourg, "Terrible Angels" #6
14 16 04 Michael Kiwanuka, "Tell Me a Tale" #14
15 12 16 Beyoncé, "Love on Top" #1
16 15 15 Glen Campbell, "Ghost on the Canvas" #1
17 33 05 Amy Winehouse featuring Nas, "Like Smoke" #17
18 10 17 Mark Ronson featuring D'Angelo, "Glass Mountain Trust" #2
19 117 02 Girls' Generation, "Gee" #19
20 40 02 The Drums, "How It Ended" #20
21 13 17 Lana del Rey, "Video Games" #1
22 21 19 Beyoncé, "Countdown" #10
23 26 35 The Beach Boys, "Good Vibrations" #1
24 17 11 Laura Marling, "Sophia" #4
25 19 07 Brad Mehldau, Kevin Hays & Patrick Zimmerli, "Crazy Quilt" #19
26 29 06 Perfume, "Spice" #26
27 23 07 Lana del Rey, "Kinda Outta Luck" #23
28 30 12 Girls, "Honey Bunny" #28
29 18 14 St. Vincent, "Cruel" #16
30 24 04 The Muppets Barbershop Quartet, "Smells Like Teen Spirit" #24
31 39 05 Death, "Can You Give Me a Thrill" #31
32 36 08 Feist, "How Come You Never Go There" #32
33 ne 01 Super Junior, "Mr. Simple" #33
34 31 11 Frank Ocean, "We All Try" #19
35 51 07 Paul Simon, "Rewrite" #35
36 94 02 She & Him, "So Long" #36
37 43 03 Mark Ronson featuring Ghostface Killah & Alex Greenwald, "Lose It (In the End)" #37
38 38 09 Capsule, "Prime Time" #36
39 74 21 Fleet Foxes, "Lorelai" #6
40 41 06 Bob Dylan, "The Love That Faded" #40

highlights
48 53 03 Joanna Newsom, "You and Me, Bess" #48
59 95 11 Adele, "Rumour Has It" #89
63 37 11 John Maus, "...And the Rain" #30
68 85 07 The Black Keys, "Lonely Boy" #68
74 50 10 Laura Marling, "The Muse" #48
76 58 08 Kanye West & Jay-Z featuring Mr. Hudson, "Why I Love You" #58
89 57 07 Take That, "Love Love" #49
97 119 02 Ben Westbeech, "Something for the Weekend" #97

new entries
67 ne 01 She & Him, "Christmas Day" #67
72 ne 01 Lana del Rey, "Born to Die" #72
75 ne 01 The High Llamas, "The Ring of Gold" #75
79 ne 01 Hayes Carll, "KMAG YOYO" #79
87 ne 01 Girls' Generation, "The Boys" #87
91 ne 01 Charlotte Gainsbourg, "Paradisco" #91
93 ne 01 She & Him, "Little Saint Nick" #93
99 re 06 The Roots featuring Big K.R.I.T., "Make My" #99
102 ne 01 Robin Thicke featuring Lil Wayne, "Pretty Lil' Heart" #102
103 ne 01 Michael Bublé, "It's Beginning to Look a Lot Like Christmas" #103
106 ne 01 Eilen Jewell, "Warning Sings" #106
108 ne 01 Ryan Adams, "Chains of Love" #108
117 ne 01 Russian Red, "The Sun the Trees" #117
125 ne 01 Etsuko Yakushimaru Metro Orchestra, "Nornir"/"Shōnen yo Ware ni Kaere" #125

bubbling under
01 ne 01 Stephen Malkmus & the Jicks, "Senator"
02 ne 01 Matthew Dear, "Headcage"
03 06 04 Miguel, "Girls Like You"
04 04 03 Junior Boys, "You'll Improve Me (Caribou Remix)"
05 09 03 St. Vincent, "Year of the Tiger"
06 05 04 Siekiera, "Przekwitło lato"
07 23 02 James Blake, "Love What Happened Here"
08 ne 01 Prince, "Extraloveable"
09 ne 01 Mizca, "Kira Kira"
10 ne 01 Gillian Welch, "Scarlet Town"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.12.2011 11:32 PM przez AKT!.)
10.12.2011 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
aaktt napisał(a):Trzeba rozszerzać horyzonty?
U2 śpiewało ''No line on the horizon'' Icon_wink

aaktt napisał(a):Girls' Generation, "Gee"
Jest nowe straszydełko w top 20 Icon_wink

aaktt napisał(a):Van Dyke Parks, "Wall Street" [hot shot]
On nagrywa jakieś pojedyncze single, jakieś płyty? Myślałem, że bywa nieaktywny.

aaktt napisał(a):Fleet Foxes, "Lorelai"
Ten skok oczywiście cieszy mnie najbardziej.

aaktt napisał(a):Girls, "Honey Bunny"
Do tej płyty zamierzam wrócić na dniach w ramach nadrabiania zaległości.

aaktt napisał(a):The Black Keys, "Lonely Boy"
aaktt napisał(a):The Drums, "How It Ended"
Z ich albumami mam podobny problem.

aaktt napisał(a):Siekiera, "Przekwitło lato"
Wow, co to za powrót. Skąd pochodzi? Warto?

aaktt napisał(a):Matthew Dear, "Headcage"
Jestem ciekawy czy to ten sam singiel, który pojawił się na pitchforku ostatnio. Niemniej, z chęcią poznam wszystko, co wiąże się z tym nazwiskiem.

aaktt napisał(a):John Maus, "...And the Rain"
Od Mausa masz u siebie chyba wszystko oprócz sondtracka do Terminatora Icon_smile Szkoda.

aaktt napisał(a):Amy Winehouse, "Our Day Will Come"
Mimo, że w stylistyce jamajskiej, to wygląda na to, że jest jednym z moich ulubionych nagrań Amy.

W sumie powinieneś mi polecić jakieś ciekawe nowości, bym mógł się z nimi zapoznać. Ostatnio trochę się pogubiłem w Twoich notowaniach, więc przyda się pomocna dłoń.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.12.2011 10:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #3
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
aaktt napisał(a):17 33 05 Amy Winehouse featuring Nas, "Like Smoke" #17
ale wystrzeliła w tym tygodniu

aaktt napisał(a):19 117 02 Girls' Generation, "Gee" #19
widzę, że Daleki Wschód ma coraz mocniejszą pozycję na twojej liście

aaktt napisał(a):97 119 02 Ben Westbeech, "Something for the Weekend" #97
coraz mocniej zastanawiam się nad umieszczeniem tego nagrania i na mojej liście

aaktt napisał(a):72 ne 01 Lana del Rey, "Born to Die" #72
u mnie zadebiutuje pewnie już za tydzień

aaktt napisał(a):87 ne 01 Girls' Generation, "The Boys" #87
mam to nagranie od jakiegoś czasu na playliście i muszę przyznać że jest całkiem przyjemneIcon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
11.12.2011 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
Już się miałem pytać jak tam świąteczne She & Him, ale na szczęście mnie uprzedziłeś.
Russian Red... tajemnicza grupa, o której niestety zapomniałem na wiele tygodni, ale dzięki Tobie być może do niej wrócę Icon_wink
Co do Korei... Ech. Uczciwie napiszę co myślę. O ile "Gee" jest mocnym popowym kawałkiem, to większość tych wszystkich komercyjnych "hiciorów" tylko powiela schematy i... no nie podoba mi się Icon_sad A jeśli ja mam do czegoś tak chłodny stosunek, to już coś znaczy. Już Feel i Sylwia Grzeszczak są dla mnie bardziej kreatywni od tego koreańskiego pop światka (podkreślam: są wyjątki od reguły Icon_wink niestety, jest ich coraz mniej...) Najbardziej martwi mnie to, że ten pop-dance jest tak zakorzeniony w Korei, że muzyka alternatywna jest tam w głębokim podziemiu (tak głębokim, że znalazłem tylko jedno źródło, gdzie można znaleźć w miarę świeże tytuły koreańskiej muzyki alternatywnej, ale co z tego, skoro wielu z tych wykonawców jest niedostępnych w sieci...)
No to co... czas na Wonder Girls pewnie? Też były już dawno temu na mojej liście... Icon_wink (Nie wspomnę już o Ivy, która była u mnie dobrze ponad 4 lata temu...)

saferłel napisał(a):W sumie powinieneś mi polecić jakieś ciekawe nowości, bym mógł się z nimi zapoznać. Ostatnio trochę się pogubiłem w Twoich notowaniach, więc przyda się pomocna dłoń.
Ależ Safrze, nic prostszego: ctl+c tytułu, google, ctrl+v, youtube i gotowe Icon_wink Ja już to zrobiłem, niestety, z braku czasu na słuchanie czegokolwiek na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2011 12:21 PM przez prz_rulez.)
11.12.2011 12:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #5
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
(10.12.2011 10:07 PM)saferłel napisał(a):  
aaktt napisał(a):Trzeba rozszerzać horyzonty?
U2 śpiewało ''No line on the horizon'' Icon_wink
Tak, ale w ich przypadku to akurat niestety trochę hipokryzja Icon_sad

Cytat:
aaktt napisał(a):Van Dyke Parks, "Wall Street" [hot shot]
On nagrywa jakieś pojedyncze single, jakieś płyty? Myślałem, że bywa nieaktywny.
Nagrywa. Wydawał w tym roku dwa podwójne single (będą jeszcze dwa) które zapowiadają wreszcie kolejny studyjny album, poza tym nagrał EP-kę dla Daytrottera, otworzył własną wytwórnię i wydał kompilację utworów innych wykonawców, które dla nich zrobił. Także dzieje się. Nie byłem z początku przekonany do "Wall Street", ale jak usłyszałem całość, to jestem bardzo na tak Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):Fleet Foxes, "Lorelai"
Ten skok oczywiście cieszy mnie najbardziej.
W ostatniej chwili ich "uratowałem", bo spadliby na Recurrents w tym tygodniu. Płytę kupiłem wreszcie i musiałem mieć reprezentanta na liście, zanim wybiorę kolejnego (już mam trzech kandydatów) Icon_smile Dopiero teraz zaczynam czuć ten album naprawdę. Wiedziałem, że zima im sprzyja Icon_smile (i tak pięknie wydany album za zaledwie trzy funty też!)

Cytat:
aaktt napisał(a):Siekiera, "Przekwitło lato"
Wow, co to za powrót. Skąd pochodzi? Warto?
Jeeej, gdzie Ty to przespałeś? Icon_surprised
Właśnie nie wiem czy warto. Siekiera wydaje nowy album "Piosenki na koniec świata" z... poezją śpiewaną. A w zasadzie to nie do końca jest to Siekiera, ale któryś z członków postanowił ją reaktywować w takiej ułomnej formie. I to nie jest fajne, bo projekt nie ma nic wspólnego z genialną "Nową Aleksandrią", ale z drugiej strony nagranie nie jest takie złe i w sumie może się podobać.

Cytat:
aaktt napisał(a):Matthew Dear, "Headcage"
Jestem ciekawy czy to ten sam singiel, który pojawił się na pitchforku ostatnio. Niemniej, z chęcią poznam wszystko, co wiąże się z tym nazwiskiem.
To ten. Fajny całkiem, po jednym odsłuchu Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):John Maus, "...And the Rain"
Od Mausa masz u siebie chyba wszystko oprócz sondtracka do Terminatora Icon_smile Szkoda.
Już Ci pisałem, że jest kolejny do wejścia, ale nie mogę mieć jednocześnie sześciu jego utworów na liście, więc musi poczekać jeszcze kilka tygodni. "...And the Rain" miało z początku wejść jako podwójna pozycja z "Quantum Leap" i trochę żałowałem, że tak się nie stało, ale teraz się cieszę.

Cytat:
aaktt napisał(a):Amy Winehouse, "Our Day Will Come"
Mimo, że w stylistyce jamajskiej, to wygląda na to, że jest jednym z moich ulubionych nagrań Amy.
O, no proszę. Kto by pomyślał.

Cytat:W sumie powinieneś mi polecić jakieś ciekawe nowości, bym mógł się z nimi zapoznać. Ostatnio trochę się pogubiłem w Twoich notowaniach, więc przyda się pomocna dłoń.
A mi się wydaje, że właśnie w miarę nadążasz Icon_smile Ja się na pewno bardziej pogubiłem w Twoich.
Ale koniec roku to jest właśnie trochę taki czas wielkiego zagubienia, przynajmniej dla mnie. W styczniu trochę atmosfera się rozluźni i będzie więcej chęci, czasu i miejsca na liście na poznawanie innych rzeczy.

(11.12.2011 11:37 AM)Szymek79 napisał(a):  
aaktt napisał(a):19 117 02 Girls' Generation, "Gee" #19
widzę, że Daleki Wschód ma coraz mocniejszą pozycję na twojej liście
Trochę tak, choć to trochę taka faza. Nie jestem w stanie ichniejszego rynku śledzić na bieżąco, chociaż może się uda. Zobaczymy.

Cytat:
aaktt napisał(a):97 119 02 Ben Westbeech, "Something for the Weekend" #97
coraz mocniej zastanawiam się nad umieszczeniem tego nagrania i na mojej liście
Umieść, fajne, brzmi trochę jak Jamiroquai Icon_biggrin

(11.12.2011 12:15 PM)prz_rulez napisał(a):  Co do Korei... Ech. Uczciwie napiszę co myślę. O ile "Gee" jest mocnym popowym kawałkiem, to większość tych wszystkich komercyjnych "hiciorów" tylko powiela schematy i... no nie podoba mi się Icon_sad
To trochę prawda, zgadzam się, że wszystkie te supergrupy są bardzo sztucznymi tworami, a ich repertuar jest zazwyczaj bardzo konwencjonalny - niemalże jak amerykańskie boysbandy i girlsbandy lat 90tych, ale jeszcze bardziej generycznie.

Cytat:Najbardziej martwi mnie to, że ten pop-dance jest tak zakorzeniony w Korei, że muzyka alternatywna jest tam w głębokim podziemiu (tak głębokim, że znalazłem tylko jedno źródło, gdzie można znaleźć w miarę świeże tytuły koreańskiej muzyki alternatywnej, ale co z tego, skoro wielu z tych wykonawców jest niedostępnych w sieci...)
To też jest trochę przerażające, że oni mają taki ogromny rynek tych plastików, że w zasadzie nie ma miejsca na bardziej organiczne granie. Jeszcze bardziej niż w Japonii, bo tam mimo wszystko jest nadal sporo dramatycznie innych projektów dostępnych nam w Europie do sprawdzenia. Zastanawiam się jaka muzyka leci w typowej koreańskiej stacji radiowej, bo wydaje mi się, że oni są bardzo nakręceni na "tu i teraz".

Cytat:No to co... czas na Wonder Girls pewnie? Też były już dawno temu na mojej liście... Icon_wink
Wonder Girls z tych kilku utworów, które słyszałem, średnio przypadły mi do gustu. Ale może, może, jak wydadzą jakiś fajny singiel.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2011 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
aaktt napisał(a):(i tak pięknie wydany album za zaledwie trzy funty też!)
Gdzie kupujesz płyty?

Ja akurat ''Helpa'' kupiłem za całe 50zł (z pełną świadomością, że mógłbym go mieć za, powiedzmy, 35-40), ale to na koncercie, więc nie artysta zarabia, a nie jakieś sklepidła Icon_smile

aaktt napisał(a):Jeeej, gdzie Ty to przespałeś? Icon_surprised
Nie wiem. Nigdzie o tym nie słyszałem. Dopiero teraz się dowiaduję.

aaktt napisał(a):A mi się wydaje, że właśnie w miarę nadążasz
Ok, dzięki. Na pewno skorzystam Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.12.2011 01:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
caligoola Offline
smoothcalifornia
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Sep 2007
YouTube
Post: #7
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
aaktt napisał(a):08 07 06 Amy Winehouse, "Our Day Will Come" #7
To jeszcze moze byc, chociaz wole to, co jest u mnie:icon_razz:
aaktt napisał(a):17 33 05 Amy Winehouse featuring Nas, "Like Smoke" #17
Ale to juz odpadaIcon_frown
11.12.2011 02:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
(11.12.2011 01:57 PM)saferłel napisał(a):  
aaktt napisał(a):(i tak pięknie wydany album za zaledwie trzy funty też!)
Gdzie kupujesz płyty?
W sumie nie mam stałego miejsca.
Ostatnio zdecydowałem się na zakup na amazon.co.uk, gdzie powyżej 25 funtów jest darmowa wysyłka do Polski kurierem (bo nie mogłem dostać winylowego "Smile" nigdzie w Polsce). I przy okazji, żeby dobić do tych 25 funtów, wziąłem Fleet Foxes za 3 i Josha T. Pearsona za 5 Icon_smile Generalnie płyty nie są tam aż tak tanie, ale czasem można znaleźć świetne okazje. Generalnie tak sobie policzyłem, że gdybym chciał kupić to wszystko w polskim sklepie (np. fan.pl) to wyszłoby mnie ok. 100 zł drożej Icon_smile Ludzie polecają cdwow jeszcze. Tam z tego co wiem wysyłka jest darmowa bez względu na wydaną sumę i ceny są często przystępniejsze Icon_smile

Cytat:Ja akurat ''Helpa'' kupiłem za całe 50zł (z pełną świadomością, że mógłbym go mieć za, powiedzmy, 35-40), ale to na koncercie, więc nie artysta zarabia, a nie jakieś sklepidła Icon_smile
Ja tak kupiłem "Merriweather Post Pavilion", za 5 dych i przez jakiś kolejny rok wszędzie w sklepach widziałem za 6 Icon_biggrin

Cytat:
aaktt napisał(a):A mi się wydaje, że właśnie w miarę nadążasz
Ok, dzięki. Na pewno skorzystam Icon_wink
Haha, tak serio, to nie wiem co Ci polecić Icon_smile
Jeśli nie słuchałeś, to na pewno The Drums, bo płyta jest dużo lepsza od pierwszej. I Girls też jest świetne. I tego Arnauda miałeś sprawdzić. I możesz rzucić uchem na nowy singiel Paula Simona "Rewrite". Jestem ciekaw co sądzisz. On sam powiedział, że to jeden z jego najlepszych numerów w ciągu całej kariery, a jak wiadomo, Simon pisał srogie rzeczy Icon_smile




I "Dark Eyes" Crystal Stilts koniecznie. To są Twoje klimat 100% Icon_smile




Ja ostatnio sporo odgrzewam na liście, bo koniec roku i czuję taką potrzebę Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2011 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
aaktt napisał(a):Ludzie polecają cdwow jeszcze. Tam z tego co wiem wysyłka jest darmowa bez względu na wydaną sumę i ceny są często przystępniejsze Icon_smile
Pobieżnie sprawdziłem, ale wybór niewielki. Jedynie 4 strony produktów związanych z PSB - tyle co nic Icon_smile

Ja muszę w końcu założyć sobie ten paypal (na mamę, bo sam nie mam konta) i zacząć zakupy na ebayu, bo tam jest tyle rzeczy Icon_sad Ale ociągam się z tym od jakichś 2 lat :/

aaktt napisał(a):Jeśli nie słuchałeś, to na pewno The Drums, bo płyta jest dużo lepsza od pierwszej. I Girls też jest świetne.
Tych pozycji jestem już świadomy od dawna Icon_wink

Sprawdzę resztę. W sumie mogę sprawdzić też wszystko, czego po prostu nie znam. A nuż trafię na zamaskowane Perfume Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.12.2011 03:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
(11.12.2011 03:01 PM)saferłel napisał(a):  
aaktt napisał(a):Ludzie polecają cdwow jeszcze. Tam z tego co wiem wysyłka jest darmowa bez względu na wydaną sumę i ceny są często przystępniejsze Icon_smile
Pobieżnie sprawdziłem, ale wybór niewielki. Jedynie 4 strony produktów związanych z PSB - tyle co nic Icon_smile
No, nie ma jakiegoś wielkiego szału. A winyle zazwyczaj są drogie zagranicą. Zresztą te współczesne tłoczenia zazwyczaj są gorsze od niegdysiejszych, ale ja jakoś nie mogę się przekonać do zakupów na ebayu wciąż. Po tym co mi kiedyś zrobiła poczta polska z dwiema przesyłkami, jeszcze minie trochę czasu zanim się zdecyduję.

Cytat:Ja muszę w końcu założyć sobie ten paypal (na mamę, bo sam nie mam konta) i zacząć zakupy na ebayu, bo tam jest tyle rzeczy Icon_sad Ale ociągam się z tym od jakichś 2 lat :/
To jak Ty egzystujesz bez konta! :o
Do banku marsz. Przecież to podstawa zupełna czegokolwiek Icon_wink

Cytat:Sprawdzę resztę. W sumie mogę sprawdzić też wszystko, czego po prostu nie znam. A nuż trafię na zamaskowane Perfume Icon_wink
Myślę, że szansa na to jest raczej niewielka Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2011 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
Cytat:Nie jestem w stanie ichniejszego rynku śledzić na bieżąco, chociaż może się uda. Zobaczymy.
soompi.com i jedziesz.

Poza tym, gdybyś chciał poznać coś alternatywnego, to możesz próbować tutaj:
http://hyangmusic.com/Cd.php?Ncate_code=...ents_num=5
http://www.purplerecord.com/product.htm?...08&level=2
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2011 03:38 PM przez prz_rulez.)
11.12.2011 03:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
aaktt napisał(a):To jak Ty egzystujesz bez konta! :o
Z tego co się orientuję, to nie jest chyba niczym nadzwyczajnym nieposiadanie konta w moim wieku. Nie mam stałych dochodów, nie płacę rachunków, oszczędności mam na jakichś lokatach założonych przez rodziców. Na razie nie czuję potrzeby posiadania czegokolwiek. Są jakieś konta dla studentów, ale nie wiem do końca jak one działają - na pewno i tak związane są z jakimiś wydatkami.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.12.2011 03:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #13
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
(11.12.2011 03:36 PM)saferłel napisał(a):  
aaktt napisał(a):To jak Ty egzystujesz bez konta! :o
Z tego co się orientuję, to nie jest chyba niczym nadzwyczajnym nieposiadanie konta w moim wieku. Nie mam stałych dochodów, nie płacę rachunków, oszczędności mam na jakichś lokatach założonych przez rodziców. Na razie nie czuję potrzeby posiadania czegokolwiek. Są jakieś konta dla studentów, ale nie wiem do końca jak one działają - na pewno i tak związane są z jakimiś wydatkami.
Nie muszą być. Ja za swoje konto od kiedy je prowadzę nie zapłaciłem ani złotówki. Podobnie za kartę. Czy za przelewy. A to wielka wygoda. Nie mówię już nawet o korzystaniu z bankomatów czy płaceniu w sklepach kartą, ale przede wszystkim wszelkie przelewy mogę robić nie wychodząc z domu i minimalizując do zera ich koszty. Dla mnie to po prostu bardzo wygodne Icon_smile

(11.12.2011 03:32 PM)prz_rulez napisał(a):  
Cytat:Nie jestem w stanie ichniejszego rynku śledzić na bieżąco, chociaż może się uda. Zobaczymy.
soompi.com i jedziesz.

Poza tym, gdybyś chciał poznać coś alternatywnego, to możesz próbować tutaj:
http://hyangmusic.com/Cd.php?Ncate_code=...ents_num=5
http://www.purplerecord.com/product.htm?...08&level=2
Dzięki Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.12.2011 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
aaktt napisał(a):06 05 20 M83, "Midnight City" #1
niesamowite, jak to nagranie się trzyma w czołówce. Pewnie będzie wysoko w podsumowaniu rocznym
aaktt napisał(a):21 13 17 Lana del Rey, "Video Games" #1
jedna Lana spada...
aaktt napisał(a):72 ne 01 Lana del Rey, "Born to Die" #72
...ale pojawia się druga, co mnie bardzo cieszy. Ciekawe czy ma szansę powtórzyć to co "Video Games"...
nowego albumu Michaela Buble jeszcze nie słuchałem, ale pewnie zabiorę się za niego w tym tygodniu
14.12.2011 12:13 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
Mamy kilka rzeczy do odsłuchu, to fajnie, Super Junior, nowy The High Llamas - ciekawe w jakiej są formie, zapodaj gdzieś Van Dyke Parks, "Wall Street - bo nie umiem znaleźć, chcę sobie posłuchać. O kurde nowy Prince. Chciałem posluchać wszystkich nowości ale zasypiam na stojąco Icon_smile Późno.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.12.2011 01:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: aakttairplay's 40 (#50/#622)
aaktt napisał(a):Nie muszą być. Ja za swoje konto od kiedy je prowadzę nie zapłaciłem ani złotówki. Podobnie za kartę. Czy za przelewy. A to wielka wygoda. Nie mówię już nawet o korzystaniu z bankomatów czy płaceniu w sklepach kartą, ale przede wszystkim wszelkie przelewy mogę robić nie wychodząc z domu i minimalizując do zera ich koszty. Dla mnie to po prostu bardzo wygodne Icon_smile
Ja robię przelewy z konta rodziców na razie. Kartą nie płacę (nie czuję takiej potrzeby)....no naprawdę nie potrzebuję konta na razie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.12.2011 01:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości