Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eurowizja 2012
emigrant
Unregistered

 
Post: #41
RE: Eurowizja 2012
Poparcie przeze mnie dance'u nie oznacza, że takowych wykonawców chciałbym widzieć w krajowych preselekcjach
Miałem na myśli różnorodność a przede wszystkim jakąkolwiek wartość. To co prezentuje się w krajowych eliminacjach z reguły nie ma żadnej wartości. Więc czemu się dziwić, że w finałach europejskich jest ''kicha''.
Holandia także wypuściła swoje ''oranje'' Sha la li, sha la la a potem się dziwią że Europa ich olała. Swoją drogą cieszcie się, że nie mieszkacie w takiej Holandii. Taka muzyka tutaj przeważa w mediach.

Ja nie przepadam za Eurowizją, także irytuje mnie cała ta maskarada,jednak zobaczcie sami, dla takiej Szwecji , która jest jednym z największych eksporterów muzyki na kontynencie zabawa ta jest ważna. Dobra wygrana to jakiś prestiż, być może zwrócenie uwagi na innych wykonawców z danego kraju.
W Polsce nie inwestuje się w rynek muzyczny. Kiedy wychodzi jakaś dobra płyta wszystkie rozgłośnie powinny to grać. Powinien ruszyć cały szereg promocji, nagród, konkursów. A u nas to co zagra RMF już nie poleci w Zetce itp. Nawet Fryderyki spadły do takiego poziomu, że szkoda gadać o rynku muzycznym w Polsce.

Paweł, podam przykład z Twojej bajki.Podoba Ci się nowy numer Kobiet. Mnie w sumie także. Taki kawałek powinien już być ograny we wszystkich stacjach radiowych. A czy jest? Nie,bo wolą nas faszerować nijakimi piosenkami. Skoro tej różnorodności nie ma w mediach to jak ma trafiać do ludzi. Nawet Trójka, która kiedy pełniła tę rolę woli po raz kolejny grać Karpie, Bombonierki, Turnaua ( bez urazy dla nich). A gdzie właśnie Kobiety, My Riot , NeraNature - podałem kilka nowości dla przykładu ...

Chciałbym móc poznać wszystkie piosenki, które są zgłaszane do polskich eliminacji a nie jedynie TOP 10 sugerowane przez TVP (jakby po znajomości).

I jeszcze jedno. I tu musicie mi przyznać rację! Wyobraźcie sobie, że wygrywamy bądź znów zajmujemy dobra pozycję. Większość z Was znów zmieni zdanie o Konkursie.
Ale dopóki nie szanujemy naszego rynku muzycznego na miejscu w kraju to nie łódźmy się, że sprzedamy coś światu.
Basia, Riverside, Vader, Behemoth dali sobie radę bez pomocy naszego szołbiznesu i aż wstyd, ze o Nergalu Polacy dowiedzieli się przy okazji Dody.

Oto pewna dance'owa lista przebojów z Hiszpanii http://www.maxima.fm/51Chart/
Zobaczcie kto jest na 1 miejscu - tydzień 51.
21.12.2011 11:38 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #42
RE: Eurowizja 2012
Safer jak sam napisałeś jesteś sceptykiem eurowizyjnym ja śledzę ten konkurs od 1989 i moim zdaniem z Eurowizją wcale tak źle nie jest jak się wydaje większości Polaków kryzys Eurowizja przeżywała na przełomie XX wieku. W większości krajów preselekcje do Eurowizji są coraz bardziej rozbudowane i trwają nawet kilka miesięcy. O tym że konkurs znowu staje się ważny i prestiżowy w Europie świadczy choćby zeszłoroczny powrót do imprezy Włoch po przeszło 10 letniej przerwie.
W Baku oprócz Polski zabraknie tylko Czech, Andory, Monako i Luksemburga i najprawdopodobniej Armenii (względy polityczne).

Problemem moim zdaniem jest coraz mniejszy brak zaangażowania w konkurs samej TVP o czym świadczyły coraz słabsze koncert preselekcyjne.
Myślę też że wycofanie się w tym roku z konkursu jest to foch TVP za zeszłoroczne problemy z SMS-ami w naszym półfinale.
A co do repertuaru który jest w konkursie o głowę bije ten który obecnie jest serwowany przez TVP na festiwalu w Opolu, poza tym EBU chyba za zadanie postawiło sobie cel że konkurs znowu powinien lansować przeboje i mu się to ponownie udaje.

Nie wiem co powinna zrobić TVP żeby przywrócić blask konkursowi w Polsce jak to miało w latach 90-tych być może bardziej rozbudowane eliminacje 3 czy 4 półfinały.
Czy możemy wygrać? Gwarantem jest dobra piosenka i dobre show i zaangażowanie którego najwidoczniej w ostatnich latach brakowało.
Ale w Polsce wszystko się zwala na układy polityczne a samymi układami się nie wygrywa niestety gdyby tak było to od kilku lat powinna wygrywać Rosja. Wystarczy popatrzeć na Grecję jedyna pewna 12 z Cypru a praktycznie przez całą ostatnią dekadę nie opuszczają Top10 niezależnie od tego czy śpiewają po angielsku czy po grecku.
Co do Ich Troje to dzierżą drugie miejsce po Edycie jeśli chodzi o zajęte miejsce tyle że Wiśniewski zjeździł wtedy z pomocą TVN-u pół Europy żeby promować piosenkę i skutek było widać. Warto zauważyć jaki wyglądały wtedy polskie preselekcje Wilki, Blue Cafe, Goya, Marcin Rozynek bylo z czego wybierać. Teraz topowi artyści w Polsce boją się Eurowizji bo bez wsparcia samej TVP nie ma co liczyć na sukces a wiadomo co dzieje się po konkursie w polskich mediach więc nikt nie chce ryzykować.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.12.2011 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #43
RE: Eurowizja 2012
A ja już wierzyłem, że przy okazji Euro 2012 wypromujemy w końcu jakąś piosenkę na Eurowizji. Każdy inny kraj by do tego dążył.

Wszystko warto robić choćby dla takich momentów - http://www.ultratop.be/nl/weekchart.asp?...1121&cat=s - miejsce 39
22.12.2011 12:35 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #44
RE: Eurowizja 2012
emigrant napisał(a):A ja już wierzyłem, że przy okazji Euro 2012 wypromujemy w końcu jakąś piosenkę na Eurowizji. Każdy inny kraj by do tego dążył.
właśnie też jest to niezrozumiałe mogła by je grać cała Europa przy okazji meczów a tak skorzysta ktoś inny.

emigrant napisał(a):Wszystko warto robić choćby dla takich momentów - http://www.ultratop.be/nl/weekchart.asp?...1121&cat=s - miejsce 39
to prawda niby nic wielkiego a cieszy

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.12.2011 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: Eurowizja 2012
emigrant napisał(a):Ja nie przepadam za Eurowizją, także irytuje mnie cała ta maskarada,jednak zobaczcie sami, dla takiej Szwecji , która jest jednym z największych eksporterów muzyki na kontynencie zabawa ta jest ważna. Dobra wygrana to jakiś prestiż, być może zwrócenie uwagi na innych wykonawców z danego kraju.
''Być może''. Każdy kraj to inna kultura, wartości i priorytety. Także różnie odbierana jest Eurowizja. W Szwecji jest to święta, u nas niekoniecznie (w ogólnym kontekście). Z drugiej strony tam jest jakaś równowaga - cieszą się z Eurowizji, ale z drugiej strony mają dobrze zorganizowaną muzykę ze sfery ''kultury wysokiej'' (nie chcę tu niczego sugerować - wszak sam Artur Orzech o tym wspomina). Jest ona importowana przez inne kraje, zarówno w wersji komercyjnej, jak i tej, która podoba się, powiedzmy mi Icon_smile

emigrant napisał(a):W Polsce nie inwestuje się w rynek muzyczny. Kiedy wychodzi jakaś dobra płyta wszystkie rozgłośnie powinny to grać. Powinien ruszyć cały szereg promocji, nagród, konkursów. A u nas to co zagra RMF już nie poleci w Zetce itp. Nawet Fryderyki spadły do takiego poziomu, że szkoda gadać o rynku muzycznym w Polsce.
Ok, czyli rozumiem, że ta Eurowizja jest dla Ciebie jedynie takim potwierdzeniem ogólnego upadku polskiej fonografii w zakresie jej rozpowszechniania, promocji itd...? Dobrze rozumiem? Czy jednak sugerujesz szukać antidotum właśnie poprzez ten festiwal?

emigrant napisał(a):I jeszcze jedno. I tu musicie mi przyznać rację! Wyobraźcie sobie, że wygrywamy bądź znów zajmujemy dobra pozycję. Większość z Was znów zmieni zdanie o Konkursie.
Odpowiadając tylko za siebie - no cóż, nie do końca rozumuję w ten sposób. Poziom zwycięzcy też ma dla mnie znaczenie....nie, żadne ''też'', po prostu ma znaczenie.

emigrant napisał(a):Ale dopóki nie szanujemy naszego rynku muzycznego na miejscu w kraju to nie łódźmy się, że sprzedamy coś światu.
Może nie jest to wybitnie patriotycznie, ale jakoś nigdy nie pałałem radością z powodu sukcesów Behemotha w Stanach itd....Jednak kwestie estetyczne, kwestie smakowe, mają dla mnie w muzyce pierwszorzędne znaczenia. Tym bardziej, że sukces Behemotha nie poprawia znacząco sytuacji polskich bezdomnych czy rodzin wielodzietnych. Taki pogłos może skłoni kilku amerykanów do otwarcia atlasu, ale czy w czasie wizyty w Stanach byłoby mi miło, gdybym po przedstawieniu się był kojarzony z Nergalem i od razu otaczany przez grupkę metali. Chyba bym się bał Icon_wink Wiem, że piszę strasznie upraszczając i trochę zakrzywiając rzeczywistość, ale mam nadzieję, iż rozumiecie co mam na myśli.

emigrant napisał(a):Basia, Riverside, Vader, Behemoth dali sobie radę bez pomocy naszego szołbiznesu i aż wstyd, ze o Nergalu Polacy dowiedzieli się przy okazji Dody.
No właśnie. Może usilne starania showbiznesu są zdane na niepowodzenie? Może tylko artyści alternatywni w wyjątkowym okolicznościach mają szansę przebicia? I nie chodzi mi tu o artystów uprawiających rock alternatywny itd... (piszę na wszelki wypadek, jakby prz się zaraz odezwał Icon_biggrin) tylko o tych ''nieobecnych'' w mainstreamie. Może świat przesycony jest bezbarwnym i łatwokopiowalnym mass-popem i nie potrzebuje kolejnych gwiazd z X-Factora czy Mam Talent, a tym bardziej gwiazd sprowadzanych zza granicy?

Szymek79 napisał(a):Safer jak sam napisałeś jesteś sceptykiem eurowizyjnym ja śledzę ten konkurs od 1989 i moim zdaniem z Eurowizją wcale tak źle nie jest jak się wydaje
Jasne. Na pewno nie jestem tak wciągnięty w tematykę jak Ty, ale też mam swoje ''badania'' i obserwacje. Pierwszy akapit starałem się napisać w miarę obiektywny względem konkursu sposób, oceniając tylko intencje TVP.

Szymek79 napisał(a):W większości krajów preselekcje do Eurowizji są coraz bardziej rozbudowane i trwają nawet kilka miesięcy. O tym że konkurs znowu staje się ważny i prestiżowy w Europie świadczy choćby zeszłoroczny powrót do imprezy Włoch po przeszło 10 letniej przerwie.
W Baku oprócz Polski zabraknie tylko Czech, Andory, Monako i Luksemburga i najprawdopodobniej Armenii (względy polityczne).
Znów powtórzę: co kraj to inne podejście do Eurowizji. Ciekawe natomiast czemu Czechy nie startują.

Szymek79 napisał(a):Ale w Polsce wszystko się zwala na układy polityczne a samymi układami się nie wygrywa niestety gdyby tak było to od kilku lat powinna wygrywać Rosja. Wystarczy popatrzeć na Grecję jedyna pewna 12 z Cypru a praktycznie przez całą ostatnią dekadę nie opuszczają Top10 niezależnie od tego czy śpiewają po angielsku czy po grecku.
To też ciekawa kwestia i chyba zawsze będzie budziła emocje. W tym roku podział 50%widzowe/50%jury zostanie zachowany? W sumie już chyba bardziej nie da się unormować głosowania, nie odbierając kluczowej roli widzom.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.12.2011 12:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #46
RE: Eurowizja 2012
Bezbarwny pop zarabia na muzykę alternatywną. W Firmie Zic Zac dzięki kasie zarobionej na De Mono mogły powstać inne płyty. W firmie 4AD swego czasu Colourbox zarabiało także na innych.
22.12.2011 12:50 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #47
RE: Eurowizja 2012
saferłel napisał(a):Znów powtórzę: co kraj to inne podejście do Eurowizji. Ciekawe natomiast czemu Czechy nie startują.
Czechy mają tylko kilka startów i wszystkie bez sukcesu już w zeszłym roku ich nie było.
Z drugiej strony Holandia bez sukcesu o 10 lat, Portugalia tyle lat startów i nawet nie byli na podium i nie rezygnują.

saferłel napisał(a):W tym roku podział 50%widzowe/50%jury zostanie zachowany?
podział 50/50 jest już od 4 lat w finale a w półfinałach od 2.

saferłel napisał(a):a tym bardziej gwiazd sprowadzanych zza granicy?
co do reprezentantów z poza Polski ja w gruncie rzeczy nie mam nic przeciwko byle piosenka była udana, przecież Celine Dion reprezentowała Szwajcarię, a Natasha St Pier Francję, pochodzące z Estonii Vanilla Ninja też reprezentowało Szwajcarię można by było tak wymieniać jeszcze wiele.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.12.2011 12:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #48
RE: Eurowizja 2012
(22.12.2011 12:42 AM)saferłel napisał(a):  Może świat przesycony jest bezbarwnym i łatwokopiowalnym mass-popem i nie potrzebuje kolejnych gwiazd z X-Factora czy Mam Talent,
Ale w tych programach zdarzają się jednak ciekawostki






Dla wielu to jedyna droga by się pokazać.
22.12.2011 01:01 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: Eurowizja 2012
Gdyby Polska tylko miała takie Colourbox Icon_wink Zresztą artyści alternatywni nie są w tych samych wytwórniach, co mainstreamowcy. Przynajmniej na świecie jest tendencja do powstawania dużych koncernów specjalnie pod konkretne grupy i gatunki. W Polsce natomiast wszelkie alternatywne ekipy wyrosły na mainstreamowe gwiazdy (np. Hey), a prawdziwie alternatywni czekają lata na pierwszy LP i w międzyczasie muszą zaliczyć kilka Trójkowych kompilacji ''Offensywy'' Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.12.2011 01:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #50
RE: Eurowizja 2012
Tylko szkoda, że od czasów Heya i Nosowskiej nie urosła nam podobna gwiazda. Czyli od 20 lat nic się nie dzieje.
22.12.2011 01:05 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
RE: Eurowizja 2012
Każda epoka ma swoją specyfikę. W latach 90. Hey mógł dostać ''mocne plecy'' i teraz na tym korzysta - a że utrzymuje wysoki poziom, chwała im za to. Obecnie drogi muzyki popowej i undergroundowej rozeszły się chyba, jak nigdy dotąd, przynajmniej w Polsce, a Ci, którzy próbują być łącznikiem najczęściej w konsekwencji i tak lądują w tym drugim worku i niczego to nie zmienia.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.12.2011 01:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #52
RE: Eurowizja 2012
Nie ma się co zamartwiać.
Ważne, że my te smaczki dostrzegamy i wyciągamy na forum
a Eurowizja powinna być dla np. : Kalwi & Remi, Roberta M, może nawet Dick4Dick, Tatiany Okupnik ... ostatnio posłuchałem jakiegoś kawałka Video i stwierdziłem, że oni tez by się nadawali.
Taka ''Matrioszka'' Julii Marcell także by się spodobała. Sprawdziłem to na jednym gościu i jednej Pani z Belgii.
22.12.2011 01:14 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #53
RE: Eurowizja 2012
Albania jako druga wybrała swoją piosenkę do Baku.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
30.12.2011 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #54
RE: Eurowizja 2012
Strasznie nudna. Nie ma w niej nic ciekawego. Jak wyjdzie z półfinału to uznam to za duży sukces. Chociaż ciekawe jak inne kraje się spiszą i czy będę miał swoją "trójcę" Icon_biggrin
30.12.2011 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #55
RE: Eurowizja 2012
mike napisał(a):Strasznie nudna. Nie ma w niej nic ciekawego. Jak wyjdzie z półfinału to uznam to za duży sukces. Chociaż ciekawe jak inne kraje się spiszą i czy będę miał swoją "trójcę" Icon_biggrin
Albania zawsze modyfikuje swoje propozycje, po pierwsze na razie ta piosenka jest za długa, po drugie pewnie jak zawsze w konkursie będzie wersja anglojęzyczna no i pewnie przy aranżu też coś pokombinująIcon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
30.12.2011 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: Eurowizja 2012
Ciekawe to. I ciekawe, w jaki sposób ją zmodyfikują.
02.01.2012 12:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #57
RE: Eurowizja 2012
Turcja wybrała swojego reprezentanta a to jeden z jego utworów z 2010 roku.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
10.01.2012 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #58
RE: Eurowizja 2012
(22.12.2011 12:20 AM)Szymek79 napisał(a):  Teraz topowi artyści w Polsce boją się Eurowizji bo bez wsparcia samej TVP nie ma co liczyć na sukces a wiadomo co dzieje się po konkursie w polskich mediach więc nikt nie chce ryzykować.

W Szwecji w Melodifestivalen zawsze jest mnóstwo znanych nazwisk, które znane są nie tylko Szwedom, ale wiele z nich kojarzą także ludzie w innych krajach Europy (m.in w Polsce). Oni po prostu bardzo chcę reprezentować Szwecję w konkursie! Znani z MF artyści są mega popularni w Szwecji, piosenki z MF często śpiewane są na różnych szwedzkich festiwalach, które pokazywane są w szwedzkiej telewizji, Szwedzi po prostu te piosenki znają!
A u nas? Ludzie nawet nie wiedzą kiedy odbywają się preselekcję i kto w nich startuje. A nawet jak uda im się dotrzeć do listy osób startujących w preselekcjach - nic im to nie mówi.

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
10.01.2012 12:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #59
RE: Eurowizja 2012
Jest szansa, że Jonsi pojawi się w tym roku na Eurowizji bowiem wczoraj awansował do finału islandzkich preselekcji w duecie z Gretą Salome.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
15.01.2012 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #60
RE: Eurowizja 2012
taaa... dobrze, że to nie Jónsi z Sigur Rós...
15.01.2012 11:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eurowizja 2014 Szymek79 319 113 228 18.05.2014 11:07 PM
Ostatni post: Szymek79
  Eurowizja 2013 Szymek79 371 55 640 28.05.2013 11:56 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości