Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eurowizja 2012
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #441
RE: Eurowizja 2012
prz_rulez napisał(a):Może nie słuchałeś zbyt dokładnie, skoro twierdzisz, że Babuszkowy pseudo-folk to esencja tego konkursu?
Źle zinterpretowałeś moją wypowiedź. Nic nie pisałem tam o muzyce jako takiej. Chodziło o przykład artysty jarmarcznego, folwarkowego, przejaskrawionego i wpisującego się czasem w etos klauna. Ale przede wszystkim chodzi o ten wspomniany ludyzm (bo wcześniejsze określenia wpisują się weń), a on już ma o wiele bardziej szeroki zasięg i obejmuje niemal wszystkich eurowizyjnych artystów. Remo również przedstawił dosyć dobre przykłady ''oblicza Eurowizji'', które jakoś uzupełniają ten schemat.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.05.2012 06:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #442
RE: Eurowizja 2012
Oj, bo to było ciekawe, nietypowe (jakiś nieznany język - to znaczy ja wiem jaki, ale ludzie pewnie niezbyt Icon_wink zresztą, sam bym chyba go nie rozpoznał), zabawne... Ludzie lubią takie rzeczy. Nie dziwi mnie to specjalnie.

No widzisz, zupełnie inaczej postrzegamy muzykę, bo mi piosenka Chiary wydaje się całkiem w porządku. A "The Balkan Girls" bardzo lubię Icon_smile Trochę gorzej z "Disco Romancing" i innymi jej utworami.


Tak. Ale jest jeszcze jedno oblicze Eurowizji...









(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2012 06:24 PM przez prz_rulez.)
27.05.2012 06:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #443
RE: Eurowizja 2012
Remo napisał(a):czyli okropne ballady, które są całkowicie wyprute z emocji
zbyt duże uogólnienie aczkolwiek akurat 2 miejsca Chiary w tamtym roku mnie zaskoczyło

Remo napisał(a):albo okropne popowe sieczki aspirujące do skocznego przeboju lata
a czego się spodziewać po letnim przeboju, myślę, że nad Adriatykiem, Morzem Czarnym i Balatonem doskonale się sprawdzają.

Poza tym Bałkany na Eurowizję nie wysyłają bezimiennych wykonawców tak jak Polska w ostatnim czasie taka Kaliopi czy Joksimovic to wielkie i cenione gwiazdy w tamtym regionie. Wydaje mi się że przeciętny gust polskiego słuchacza jest raczej ukierunkowany na zachodni gust a nie na południowy czy wschodni dla tego też taka opinia na temat konkursu w naszym kraju że to kicz itd.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2012 06:36 PM przez Szymek79.)
27.05.2012 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #444
RE: Eurowizja 2012
Remo napisał(a):Babuszki to jedno wielkie nieporozumienie i niby zajęły #2? Ludzie upadli już nisko ...
ja jestem zażenowany tak wysokim miejscem tego nagrania ale Europa tak wybrała i to cała bo tylko Szwajcaria nie dała temu nagraniu żadnych punktów i jestem prawie w 100% pewny ze gdyby Polska uczestniczyła w tym roku w konkursie to właśnie do Rosji by powędrowała nasza 12.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
27.05.2012 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #445
RE: Eurowizja 2012
saferłel napisał(a):Ale przede wszystkim chodzi o ten wspomniany ludyzm (bo wcześniejsze określenia wpisują się weń), a on już ma o wiele bardziej szeroki zasięg i obejmuje niemal wszystkich eurowizyjnych artystów.

Gruba przesada. Idąc tym tokiem rozumowania to w zasadzie całą współczesną muzykę upchniesz do takiego worka.
Poza tym co jest złego w elementach folkloru czy jak Ty to pogardliwie nazywasz ludyzmu?
To, że Ty tego nie lubisz nie znaczy, ze komuś się może nie podobać...Ty się fascynujesz chwilami nudnym i powtarzalnym indiebritrockiem ale mi to jakoś nie przeszkadza Icon_rolleyes
I czemu ma służyć takie uogólnianie jak te Twoje czy te, które przedstawił Remo. Wydaje mi się, że mimo iż oglądacie chyba regularnie ten konkurs to jednak z bardzo negatywnym nastawieniem. Aby same negatywne aspekty z niego wyłapywać...
A to trzeba trochę z przymrużeniem oka na to patrzeć bo co roku kilka krajów wysyła na konkurs kabarety i nastawić się z nadzieją, że a nóż widelec coś ciekawego będzie Icon_wink

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
27.05.2012 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #446
RE: Eurowizja 2012
Dobrze że nie oglądałem finału bo tylko bym się zdołował wynikami. Loreen zgodnie z planem a w Top 10 tylko Turcja mi się podobała.
Poza tym moi ulubieńcy daleko z tyłu:
Szymek79 napisał(a):23. Dania - 21
24. Węgry - 19
Oprócz wyżej wymienionych zapamiętam także tych półfinalistów:
Szymek79 napisał(a):11. Szwajcaria - 45
12. Finlandia - 41
16. Łotwa - 17
12. Chorwacja - 42
... więc póki znajdzie się dla każdego coś miłego dopóty warto czekać na majowe święto piosenki (choć przynajmniej raz było w kwietniu, pamiętacie kiedy? Icon_smile )
27.05.2012 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #447
RE: Eurowizja 2012
(27.05.2012 06:42 PM)Szymek79 napisał(a):  
Remo napisał(a):Babuszki to jedno wielkie nieporozumienie i niby zajęły #2? Ludzie upadli już nisko ...
ja jestem zażenowany tak wysokim miejscem tego nagrania ale Europa tak wybrała i to cała bo tylko Szwajcaria nie dała temu nagraniu żadnych punktów i jestem prawie w 100% pewny ze gdyby Polska uczestniczyła w tym roku w konkursie to właśnie do Rosji by powędrowała nasza 12.

A ja będę ich bronił bo jak wyżej napisałem trzeba ten występ potraktowac jako pewnego rodzaju kabarecik Icon_smile
Poza tym w odróżnieniu od reszty towarzystwa nie było tu długonogich, skąpo odzianych lasek czy ulizanych gogusiów a trzeba zauważyc, że niemalże wszyscy wykonawcy tacy byli.

No i wpadło mi w ucho to "parti for ewribadi - ewribadi dans" Icon_lol

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
27.05.2012 07:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #448
RE: Eurowizja 2012
chris975 napisał(a):Gruba przesada.
Z tej wiadomości bije pewne rozgoryczenie, tak czuję. Chciałbym więc wyjaśnić raz a dobrze.

chris975 napisał(a):Idąc tym tokiem rozumowania to w zasadzie całą współczesną muzykę upchniesz do takiego worka.
Jeśli cała współczesna muzyka jest przez Ciebie odbierana jako komercyjny pop, to niewątpliwie do takich wniosków moglibyśmy dojść. Zresztą Eurowizja wbrew pozorom nie jest na tyle oryginalna muzycznie, by jakoś nie wpisywać się w pewne trendy, szczególnie kiedy mówimy właśnie o brzmieniach pokroju zwyciężczyni tegorocznej edycji.

chris975 napisał(a):Poza tym co jest złego w elementach folkloru czy jak Ty to pogardliwie nazywasz ludyzmu?
Przede wszystkim folklor nie równa się ludyzm, a ludyzm nie jest określeniem pogardliwym Icon_rolleyes Znów powtarzam, że nie nawiązywałem w ogóle do gatunków, pisząc swoją wiadomość. Nie wiem coście się tego folkloru tak uczepili. To tylko jedne z wielu drzwi.

chris975 napisał(a):To, że Ty tego nie lubisz nie znaczy, ze komuś się może nie podobać...
To zdanie brzmi jakby było odpowiedzią na post: ''Eurowizja to prymitywny festiwal, który mi się nie podoba i myślę, że dla dobra ludzkości nikt nie powinien w nim partycypować - czy to czynnie, czy też jako widz przed telewizorem''. Nie atakuję powyżej Eurowizji. Wyraziłem zdanie o piosenkach i na tym zamknąłem swój wpis. Niczego nie wartościowałem w kategoriach ogólnych. Na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak przyznać rację tej uniwersalnej prawdzie z cytatu.

chris975 napisał(a):Ty się fascynujesz chwilami nudnym i powtarzalnym indiebritrockiem ale mi to jakoś nie przeszkadza Icon_rolleyes
Bardzo dziękuję za przypomnienie!

chris975 napisał(a):I czemu ma służyć takie uogólnianie jak te Twoje
Pokazaniu pewnych stałych wzorców, na których opiera się ten festiwal. Zresztą podkreślone zostało tu słowo ''generalnie'' i nikt się nie upiera (mam nadzieję), że Eurowizja

chris975 napisał(a):Aby same negatywne aspekty z niego wyłapywać...
Gdyby były pozytywne, to pisaliśmy pozytywnie. Prawda jest taka, że Eurowizja to nie jest festiwal reprezentatywny dla muzyki Europejskiej, ale chyba tego nikomu nie trzeba tłumaczyć (?). Nie jest nawet reprezentatywny dla popularnej muzyki Starego Kontynentu. My, głupcy, może żyjemy przekonaniem, że kiedyś odnajdziemy tu ''swoich artystów'' i stąd te coroczne wyczekiwanie na transmisję...

chris975 napisał(a):A to trzeba trochę z przymrużeniem oka
Jak dla mnie to nie ma złotego środka. Albo teatr, albo kisiel.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.05.2012 07:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #449
RE: Eurowizja 2012
No mi się zdarzyło paru znaleźć i Krzyśkowi także (NOX).
Cytat:Jak dla mnie to nie ma złotego środka. Albo teatr, albo kisiel.
Sztuka pod tytułem "miss mokrego podkoszulka"?
27.05.2012 07:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #450
RE: Eurowizja 2012
prz_rulez napisał(a):No mi się zdarzyło paru znaleźć i Krzyśkowi także (NOX).
Widocznie Wam jest bliżej do muzyki, jaka jest tam reprezentowana i łatwiej odnajdujecie się w tym środowisku. Widać to przecież po Twojej liście, która wręcz automatycznie skupuje większość nagrań z Euro, nie powiem, że nieświadomie, ale trochę w stylu pewnej ceremonii, corocznego obrzędu.

prz_rulez napisał(a):Sztuka pod tytułem "miss mokrego podkoszulka"?
To oczywiście tylko jedno z oblicz, zapewne to kabaretowe?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.05.2012 08:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #451
RE: Eurowizja 2012
Cytat:Widać to przecież po Twojej liście, która wręcz automatycznie skupuje większość nagrań z Euro, nie powiem, że nieświadomie, ale trochę w stylu pewnej ceremonii, corocznego obrzędu.
Tak, to prawda Icon_smile W sumie ciekawe spostrzeżenie - czyżby każdy potrzebował jakichś swoich rytuałów muzycznych? Tak samo dla Ciebie takim rytuałem jest Opener/Off.
Cytat:To oczywiście tylko jedno z oblicz, zapewne to kabaretowe?
Chodziło mi raczej o połączenie teatru z kisielem.
27.05.2012 08:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #452
RE: Eurowizja 2012
prz_rulez napisał(a):Tak samo dla Ciebie takim rytuałem jest Opener/Off.
Pod tym względem nie jest. Zawirowania na liście związane z tymi festami są minimalne.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.05.2012 08:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #453
RE: Eurowizja 2012
saferłel napisał(a):Pokazaniu pewnych stałych wzorców, na których opiera się ten festiwal.

Chyba sam sobie te wzorce wymyśliłeś...

saferłel napisał(a):Gdyby były pozytywne, to pisaliśmy pozytywnie.

Pytanie jak co roku się nasuwa. To po co oglądac? Gdybym ja nie znajdował żadnych pozytywów w tym konkursie to na pewno nie traciłbym na niego czasu...
A tak to z reguły co roku coś dla siebie wyłowię (Nox, Regina, Manga, Pasha, Tina Karol, Secret Garden - to tylko przykłady).

saferłel napisał(a):To oczywiście tylko jedno z oblicz, zapewne to kabaretowe?

Wyluzuj. Trochę luzu Ci nie zaszkodzi Icon_wink

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2012 08:33 PM przez chris975.)
27.05.2012 08:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #454
RE: Eurowizja 2012
No tak. Zapomniałem o Arsie. W tym wypadku chyba nie powiesz, że nie ma wpływu na Twoją listę?
Zresztą, nawet po koncercie w Sosnowcu Julia niebotycznie skoczyła (i wciąż się nieźle trzyma!)
27.05.2012 08:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #455
RE: Eurowizja 2012
Jak na razie to Ty podważasz każdy mój post, robiąc jakieś mini-podjazdy pod moją osobę, więc nie wiem kto tu musi wyluzować. Ja na pewno ''spinać się'' z powodu Eurowizji nie będę, więc w swoim luzie jestem jak najbardziej wiarygodny i widzę, że już nie ma chyba sensu ciągnąć tego tematu ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.05.2012 08:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #456
RE: Eurowizja 2012
Każdego postu nie podważam. Raptem odniosłem się do dwóch Icon_razz więc nie wyolbrzymiaj Icon_razz
Wiem, że nie lubisz jak ktoś ma inne zdanie jak Ty i Ci się sprzeciwia Icon_wink normalnie jak Jarosław Icon_razz musisz zasilić jego partię i pomóc mu w nadchodzących wyborach Icon_razz

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.05.2012 09:27 PM przez chris975.)
27.05.2012 09:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #457
RE: Eurowizja 2012
Odnoszę wrażenie, że w tej dyskusji to nie inni mają różne zdanie od mojego, tylko ja mam różne zdanie od tych innych i to jest problemem. Wyczuj subtelną - nomen omen - różnicę. Tyle mam w tym temacie do napisania, chyba że ktoś będzie chciał poważnie popisać o Eurowizji i jej otoczce.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.05.2012 09:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #458
RE: Eurowizja 2012
Tzn czekasz na kogoś kto Cię poprze Icon_razz
Ok, wiem, nie jestem godzien być Twoim rozmówcą Icon_razz ale masz rację obrażaj się to może zmięknę i będę Cię przepraszał za to, że raczyłem mieć inne zdanie od Twojego Icon_confused Icon_rolleyes

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
27.05.2012 09:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #459
RE: Eurowizja 2012
Proszę, moi drodzy, nie denerwujcie się. A Safer, wbrew pozorom, wcale nie gryzie, zapewniam Icon_smile
27.05.2012 10:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #460
RE: Eurowizja 2012
Pogodziłem się z Chrisem na PW. Obydwaj uznaliśmy swoje winy, po pięć biczów od osoby, plecy trochę swędzą, ale już nie będziemy się tutaj gorączkować o sens istnienia Eurowizji. Kochamy ją i nienawidzimy jednocześnie.

prz_rulez napisał(a):A Safer, wbrew pozorom, wcale nie gryzie, zapewniam Icon_smile
Tyle razy Ci pisałem, że jestem przecież spokojnym człowiekiem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.05.2012 11:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eurowizja 2014 Szymek79 319 113 392 18.05.2014 11:07 PM
Ostatni post: Szymek79
  Eurowizja 2013 Szymek79 371 55 727 28.05.2013 11:56 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości