Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
poszerzamy
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #1
ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
[Obrazek: 606466woodkid.jpg] 1. Woodkid - Iron (+0)
[Obrazek: 914286gotye.jpg] 2. Gotye feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know (+0)
[Obrazek: 1376_x.jpg] 3. Hard-Fi - Fire In The House (+1)



4. The Kills - Future Starts Slow (-1)
5. Oedipus - Gimme A Chance (+3)
6. Noel Gallagher's High Flying Birds - AKA... What A Life! (+3)
7. Born Blonde - Radio Bliss (+2)
8. Ben Westbeech - Something For The Weekend (+4)
9. Stirwater - Water Water (+4)
10. Does It Offend You, Yeah? - The Monkeys Are Coming (+6)
11. Neo Retros - The Loudness of Silence (debiut)
12. Carpark North - Transparent and Glasslike (-6)
13. Foster the People - Helena Beat (debiut)
14. Art Brut - Clever Clever Jazz (debiut)
15. Girls - Vomit (+4)
16. Jamie Woon - Shoulda (debiut)
17. Kasabian - Re-Wired (debiut)
18. M83 - Midnight City (-11)
19. Baron Bane - My Slow World (-8)
20. Active Child - Diamond Heart (debiut)
21. VHS or Beta - Breaking Bones (debiut)
22. Boring room - Margarettie (-4)
23. The Kills - Heart Is A Beating Drum (-9)
24. Jay-Z & Kanye West feat. Mr. Hudson - Why I Love You (-7)
25. The Pretty Reckless - Light Me Up (-15)

Artór's Classics: 15 Minutes of Fame
* Blue October - Say It
* Deriglasoff - Dyabeu
* Lenny Kravitz - Fly Away
* Switchfoot - Meant to Live

Wypadają:
* Hans Solo - Zmywam (z 20.)
* Sokół i Marysia Starosta - Reset (z 15.)

PROpozycje:
* Coldplay feat. Rihanna - Princess of China (NP)
* Dum Dum Girls - Bedroom Eyes (NP)
* Gypsy & the Cat - Jona Vark (NP)
* Her Name Is Calla - Maw (NP)
* James Morrison - I Won't Let You Go (NP)
* Kobiety - We Are The Mutants (NP)
* Maroon 5 feat. Christina Aguilera - Moves Like Jagger (NP)
* Masquer - Star Naked (NP)
* Pendragon - This Green And Pleasant Land (NP)
* Tesla Boy - Electric Lady (NP)
* The Black Keys - Lonely Boy (NP)
* The Horrors - Moving Further Away
* The Kill van Kulls - Lost and Found (NP)
* The Pierces - Glorious (NP)
* We Humans - We Are The Humans (NP)

6 najdłuższych stażów:
9 tyg. - M83 - Midnight City
9 tyg. - Woodkid - Iron
8 tyg. - The Kills - Future Starts Slow
7 tyg. - Carpark North - Transparent and Glasslike
7 tyg. - Baron Bane - My Slow World
7 tyg. - Boring room - Margarettie

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
27.11.2011 12:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
Widzę, że lista się rozszerzyła co mi sie bardzo podoba może za tydzień jeszcze 5 dodatkowych pozycji 30 już będzie całkiem ładnie wyglądaćIcon_wink

Art. Brut. napisał(a):16. Jamie Woon - Shoulda (debiut)
a to najlepsza moim zdaniem nowość

Art. Brut. napisał(a):* Coldplay feat. Rihanna - Princess of China (NP)
* Gypsy & the Cat - Jona Vark (NP)
* James Morrison - I Won't Let You Go (NP)
* Maroon 5 feat. Christina Aguilera - Moves Like Jagger (NP)
* The Pierces - Glorious (NP)
z poczekalni za tę piątkę trzymam kciuki fajnie że ktoś oprócz mnie i dziobasa zauważył Gypsy & The Cat, no i miło widzieć u kogoś dziewczyny z The Pierces choć wolałbym by było to "You'll Be Mine" alb "It Will Not Be Forgatten";)

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
27.11.2011 01:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
Art. Brut. napisał(a):3. Hard-Fi - Fire In The House (+1)
Pełna zgodność na trzecim.
Art. Brut. napisał(a):11. Neo Retros - The Loudness of Silence (debiut)
W wakacje byli i u mnie. Już nie pamiętam dokładnie ale chyba nawet zahaczyli o Top 10.
Art. Brut. napisał(a):17. Kasabian - Re-Wired (debiut)
No wreszcie! Icon_smile
Art. Brut. napisał(a):18. M83 - Midnight City (-11)
Znów zgodność. Może Ty coś więcej wiesz o nowym singlu?
Art. Brut. napisał(a):* Kobiety - We Are The Mutants (NP)
Wspierajmy polski przemysł muzyczny.
Art. Brut. napisał(a):* Pendragon - This Green And Pleasant Land (NP)
Na to oddaję również głos.
Art. Brut. napisał(a):* The Horrors - Moving Further Away
Spoza singla, prawda? Tobie też I CAN SEE THROUGH YOU nie podeszło?
27.11.2011 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #4
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
O jak ładnie, listą się poszerzyła Icon_wink
podium ładne
Art. Brut. napisał(a):* Coldplay feat. Rihanna - Princess of China (NP)
* Dum Dum Girls - Bedroom Eyes (NP)
* James Morrison - I Won't Let You Go (NP)
* The Black Keys - Lonely Boy (NP)
Te z propozycji popieram, a ten Moves Like Jagger strasznie szybko :icon_razz:

thestranglers napisał(a):Znów zgodność. Może Ty coś więcej wiesz o nowym singlu?
Też mnie to zastanawia, ja bym bardzo chciał Reunion Icon_wink
27.11.2011 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #5
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
Remo napisał(a):ja bym bardzo chciał Reunion
Słyszałem plotki dot. właśnie tego nagrania.
27.11.2011 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
Kapitalne zestawienie, nowości - mucha nie siada, każda jest niesamowita. Szczególnie zachwycony jestem obecnością Active Child, bo mam niezwykłą słabość do tego kompozytora. Piosenka nie zmieściła się na płytę. Nie rozumiem dlaczego. Propozycje też świetne, Her Name Is Calla - nie sądziłem, że ktoś zwróci na to uwagę, to mroczna i chłodna gitarowa kompozycja. Ale jak fajnie charmie duszę Icon_smile The Kill van Kulls, Gypsy & the Cat, Masquer. właściwie wszystkie propozycje spokojnie mogą iść wyżej - może tylko ten Maroon 5, zbyt natrętny jakiś Icon_smile Cieszę się, że zerkasz na moją listę, staram się, by była ona źródłem dobrej muzyki i dla ludzi lubiących alternatywę, jak i pop w ogólnym tego słowa znaczeniu. A co do Maroon 5 - to kiedyś grał ten sam zespół taką piosenkę poniżej, dziś została z tego kupka prochu.


http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.11.2011 07:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #7
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
Nadchodzi rewolucja - czyżbyśmy powracali do 30? A może więcej? Icon_biggrin Przy takiej ilości muzyki jaką można wykopać na forum, to ta 20 autentycznie jest za mała. Sam planuję jakąś reformę, ale o tym w stosownym czasie, bo nie mam pewności, że dojdzie do skutku, ale pomysł już mam. Icon_wink

Jak patrzę na to notowanie to czuję się jak w sklepie - ładnie, stabilnie ułożona wystawa oraz wielkie wietrzenie magazynu ma zapleczu. Ale te świeże zapasy są tak solidne, że nie martwię się o najbliższe kilka notowań. Icon_biggrin

http://rateyourmusic.com/~meni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.11.2011 11:02 PM przez meni.)
27.11.2011 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #8
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
(27.11.2011 01:32 PM)thestranglers napisał(a):  1.
Art. Brut. napisał(a):18. M83 - Midnight City (-11)
Znów zgodność. Może Ty coś więcej wiesz o nowym singlu?
2.
Art. Brut. napisał(a):* Kobiety - We Are The Mutants (NP)
Wspierajmy polski przemysł muzyczny.
3.
Art. Brut. napisał(a):* The Horrors - Moving Further Away
Spoza singla, prawda? Tobie też I CAN SEE THROUGH YOU nie podeszło?

1. Wiem tyle co ty Icon_razz2
2. Mało się u mnie zrobiło polskich kawałków, wiosną było ich pełno.
3. Mam ten utwór od dziobaseczka i nie patrzałem co jest singlem Icon_wink Własnie sprawdziłem I Can See Through You i w sumie też jest dobre.

(27.11.2011 07:29 PM)dziobaseczek napisał(a):  Her Name Is Calla - nie sądziłem, że ktoś zwróci na to uwagę, to mroczna i chłodna gitarowa kompozycja.
Lubię takie mroczne klimaty. Icon_wink

Remo napisał(a):Te z propozycji popieram, a ten Moves Like Jagger strasznie szybko :icon_razz:
dziobaseczek napisał(a):właściwie wszystkie propozycje spokojnie mogą iść wyżej - może tylko ten Maroon 5, zbyt natrętny jakiś Icon_smile

Jak w sierpniu to usłyszałem parę razy, to byłem bardzo niechętnie nastawiony do tego nagrania, z czasem jakoś mnie przekonało.

Cytat:A co do Maroon 5 - to kiedyś grał ten sam zespół taką piosenkę poniżej, dziś została z tego kupka prochu.


Zupełnie jak nie oni Icon_eek

meni napisał(a):Jak patrzę na to notowanie to czuję się jak w sklepie - ładnie, stabilnie ułożona wystawa oraz wielkie wietrzenie magazynu ma zapleczu. Ale te świeże zapasy są tak solidne, że nie martwię się o najbliższe kilka notowań. Icon_biggrin

Podoba mi się to porównanie. Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
28.11.2011 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #9
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
(27.11.2011 01:00 PM)Szymek79 napisał(a):  Widzę, że lista się rozszerzyła co mi sie bardzo podoba może za tydzień jeszcze 5 dodatkowych pozycji 30 już będzie całkiem ładnie wyglądaćIcon_wink
(27.11.2011 11:02 PM)meni napisał(a):  Nadchodzi rewolucja - czyżbyśmy powracali do 30? A może więcej? Icon_biggrin Przy takiej ilości muzyki jaką można wykopać na forum, to ta 20 autentycznie jest za mała.

Nie wiem czy będę dalej rozszerzał do 30, ale faktycznie - w 20 to już się w ogóle nie dało nic zmieścić. Tylko że jak lista miała 30 pozycji to stwierdziłem ze to za dużo, bo zanim utwór wyleciał to już zdążył się znudzić. ;D

Szymek79 napisał(a):z poczekalni za tę piątkę trzymam kciuki fajnie że ktoś oprócz mnie i dziobasa zauważył Gypsy & The Cat, no i miło widzieć u kogoś dziewczyny z The Pierces choć wolałbym by było to "You'll Be Mine" alb "It Will Not Be Forgatten";)

Oba kawałki poznałem dzięki liście Polskiego Radia Szczecin Icon_wink Jona Vark - synth-popowe brzmienie lat 80., wydawałoby się że już wyeksploatowane, a wciąż cieszy ucho. The Pierces na razie słyszałem tylko "Glorious" ale zobaczymy czy coś jeszcze od nich wejdzie.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2011 08:46 PM przez Dobromiera.)
28.11.2011 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #10
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
Art. Brut. napisał(a):The Pierces na razie słyszałem tylko "Glorious" ale zobaczymy czy coś jeszcze od nich wejdzie.

"You'll Be Mine" wszystko na to wskazuje że chyba będzie w moim Top10 za 2011 więc tym bardziej zachecamIcon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.11.2011 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #11
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
Art. Brut. napisał(a):z czasem jakoś mnie przekonało.
metoda działania Rmfu Icon_smile
Art. Brut. napisał(a):Zupełnie jak nie oni Icon_eek
K.. to są oni tylko nie czuli wtedy tak mocno zapachu zielonych i perfum Cristiny Icon_smile Fajna kapela ...

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
28.11.2011 09:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #12
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
Widzę że dziobaseczek przejął na forum rolę kajmana i za wszelką cenę chce wszystkim udowodnić że jeśli jemu jakieś nagranie się nie podoba to jest do d... i nie ma prawa podobać się innym i w swoim zachowaniu przypomina coraz bardziej Prezesa K.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.11.2011 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
Szymek79 napisał(a):i nie ma prawa podobać się innym i w swoim zachowaniu przypomina coraz bardziej Prezesa K
toś mnie rozbawił do łez niemalże. moves like jagger jest świetna, bez dyskusji, ale Maroon 5 poszli totalnie na łatwiznę, bo nie zaprzeczysz - kawalek w porównaniu w starymi hitami jest skrojony pod hitlisty, wyprasowany, postawiony na weszesztenderze i ładnie pachnie. Potencjał mieli znacznie większy. Upraszczasz sprawę okropnie. Ale nie odbieraj mnie tak, szanuję to i taką muzykę.Z resztą moje notowanie to hołd dla Was wszystkich, dla każdej inności, i wogóle apoteoza inności. Jak możesz porównywać mnie do K... Icon_smile Hal kud ju?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2011 10:24 PM przez dziobaseczek.)
28.11.2011 10:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #14
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
dziobaseczek napisał(a):Jak możesz porównywać mnie do K... Icon_smile Hal kud ju?
no przynajmniej wywołałem uśmiech na twojej twarzy.
dziobaseczek napisał(a):Ale nie odbieraj mnie tak, szanuję to i taką muzyk
Dałem oczko więc nie jest tak źle, doskonale wiem, że jesteś otwarty muzycznie i uwielbiasz muzykę o czym świadczy zestaw wykonawców na twojej liście z których większość do kanonu światowej muzyki pewnie nie wejdzie za to w twoim pozostaną na zawsze i to chyba w tym też chodzi.

Co do Maroon 5 to Adam Lavine się sprzedał zostając jurorem w programie The Voice w który Christina też jest jurorką a "MLJ" jest tego dopełnieniem i był wykrojony na przebój wakacji co się udało nawet w 200% a dlaczego to zrobił to jest oczywista oczywistość. Co do starszych nagrań dla koneserów muzyki na pewno stanowią wyższą wartość i z tym też nie ma co polemizować. Ja za wokalem Adama nigdy specjalnie nie przepadałem choć akurat "Harder To Breathe" przypomniane przez ciebie bardziej lubię niż np. "This Love". Teraz pozostaje nam czekać na duet Nergala z Ania Dąbrowską to dopiero była by kolaboracja.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
28.11.2011 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
Szymek79 napisał(a):Teraz pozostaje nam czekać na duet Nergala z Ania Dąbrowską to dopiero była by kolaboracja.
Nergal jest przekochany, nie wiem jak VOP będzie wyglądał bez niego. A tak na marginesie, świetny show. Kapitalny Kraftwurst i dziewczyna w ciąży. Nie lubię takich programow, ale trzeba powiedzieć obiektywnie - rewelacyjny poziom. Aż śmiesznie brzmią inne produkcje.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.11.2011 01:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #16
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
dziobaseczek napisał(a):Nergal jest przekochany, nie wiem jak VOP będzie wyglądał bez niego. A tak na marginesie, świetny show. Kapitalny Kraftwurst i dziewczyna w ciąży. Nie lubię takich programow, ale trzeba powiedzieć obiektywnie - rewelacyjny poziom. Aż śmiesznie brzmią inne produkcje.
też mi się podoba i jest na wysokim poziomie ale to wszystko dlatego że ludzie którzy tam trafili nie są przypadkowi, tylko niech tego Urbańskiego z niego wywalą.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
29.11.2011 01:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #17
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
(28.11.2011 09:40 PM)dziobaseczek napisał(a):  
Art. Brut. napisał(a):z czasem jakoś mnie przekonało.
metoda działania Rmfu Icon_smile
Możliwe że gdybym słuchał tej stacji, to szybciej bym polubił ten utwór.


Cytat:
Art. Brut. napisał(a):Zupełnie jak nie oni Icon_eek
K.. to są oni tylko nie czuli wtedy tak mocno zapachu zielonych i perfum Cristiny Icon_smile Fajna kapela ...

Kiedyś przesłuchałem ich pierwsze dwie płyty i nic tam nie zwróciło mojej uwagi (bo np. This Love czy Makes Me Wonder znałem wcześniej). Stąd moje zdziwienie, bo utwór niezły.

Cytat: moves like jagger jest świetna, bez dyskusji, ale Maroon 5 poszli totalnie na łatwiznę, bo nie zaprzeczysz - kawalek w porównaniu w starymi hitami jest skrojony pod hitlisty, wyprasowany, postawiony na weszesztenderze i ładnie pachnie.
Masz dużo racji.


PS. 16 odpowiedzi Icon_eek Icon_eek

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
29.11.2011 10:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #18
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
Art. Brut. napisał(a):PS. 16 odpowiedzi Icon_eek Icon_eek
Twoja lista to już nie przelewki Bracie. Zaczynasz być częścią rodziny Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
29.11.2011 10:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #19
RE: ACL - Notowanie 578, 26.11.2011
ooo Kasabian debiutują na kolejnej liście co bardzo mnie cieszyIcon_wink
awans Noela również
sporo dobrego również w poczekalni.
Od The Pierces to jest już nowy singiel - "Kissing You Goodbye";)
Art. Brut. napisał(a):PS. 16 odpowiedzi Icon_eek Icon_eek
a co Ty myślałeś? to porządne forumIcon_smile
29.11.2011 11:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości