Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 645 (09.03.2008.)
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 645 (09.03.2008.)
Poprzednie notowanie zostało zupełnie zignorowane, może w tym tygodniu będzie nieco lepiej... Icon_razz
A co mamy w tym tygodniu? Lider nadal jest twardy jak głaz i nikt nie jest w stanie go skruszyć, ale wygląda na to że w najbliższych tygodniach będzie on musiał stoczyć walkę z Goliatem... Icon_wink2 Jednak najważniejszym wydarzeniem tygodnia jest dla mnie powrót grupy Filter! Ich nowego singla znam tylko z kilku przesłuchań na Myspace ale to wystarczyło do bardzo wysokiego debiutu, zobaczymy co będzie dalej Icon_wink2 Po drugie w końcu zapoznałem się z nowym albumem Monster Magnet: generalnie wrażenia średnie ale parę numerów bardzo mi się spodobało i jeden z nich się pojawia na liście. Po trzecie nowy Sevendust: jak zwykle grają to co zwykle, ale robią to dobrze a w porównaniu z ostatnim albumem "Alpha", słychać jakieś próby urozmaicenia formuły Icon_wink2
I to tyle na dziś...


Notowanie 645
Z dnia 09.03.2008.


01 01 ASHES DIVIDE - The Stone 9 1

02 03 DOWN - Nothing In Return (Walk Away) 9 2
03 02 COHEED AND CAMBRIA - No World For Tommorow 14 2
04 12 THE MARS VOLTA - Goliath 4 4
05 07 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - Laudanum 5 5

06 04 PURE REASON REVOLUTION - The Twyncyn/Trembling Willows 12 1
07 06 HURT - Alone With the Sea 17 1
08 08 SERJ TANKIAN - Saving Us 8 8
09 14 PORCUPINE TREE - Normal 6 9
10 05 PORCUPINE TREE Way - Out of Here 20 1

11 10 KARNIVOOL - The Only Way 6 10
12 09 PARADISE LOST - Praise Lamented Shade 14 9
13 13 THE MARS VOLTA - Wax Simulacra 15 8
14 23 AVENGED SEVENFOLD - A Little Piece of Heaven 3 14
15 11 AVENGED SEVENFOLD - Afterlife 9 11
16 16 KATATONIA - Unfurl 28 1
17 15 PORCUPINE TREE - Anesthetize 31 1
18 17 DEVIN TOWNSEND - Solar Winds 31 1
19 24 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - The Equinigma 3 19
20 ** FILTER - Soldiers of Misfortune 1 20

21 21 MACHINE HEAD - Halo 8 21
22 25 PURE REASON REVOLUTION - Apprentice of the Universe 3 22
23 18 FAIR TO MIDLAND - Tall Tales Taste Like Sour Grapes 23 3
24 19 TOOL - Intension 21 3
25 20 ALTERNATE SOUND OF LIFE - She Whispers Loud 10 20
26 22 SEETHER - No Jesus Christ 15 22
27 27 THE DILLINGER ESCAPE PLAN - Milk Lizard 7 27
28 28 QUEENSRYCHE - Welcome To the Machine 18 10
29 26 AYREON - Liquid Eternity 12 5
30 30 TYPE O NEGATIVE - September Sun 49 1

31 32 BLOODSIMPLE - Out To Get You 10 31
32 34 10 YEARS - Beautiful 4 32

33 33 FOO FIGHTERS - Long Road To Ruin 10 33
34 37 ALTER BRIDGE - Brand New Start 3 34
35 31 CHEVELLE - Brainiac 8 31
36 36 THE QUILL - Man In Mind 10 35
37 43 HERMANO - Exam Room 3 37
38 42 VOLBEAT - Sad Man's Tongue 3 38

39 ** MONSTER MAGNET - Cyclone 1 39
40 29 MONSTER MAGNET - Blow Your Mind 16 15

41 35 FAIR TO MIDLAND - April Fools and Eggmen 30 4
42 39 THE DILLINGER ESCAPE PLAN - Black Bubblegum 16 19
43 45 3 DOORS DOWN - Citizen/Soldier 3 43
44 38 ALTER BRIDGE - Ties That Bind 22 9
45 47 SERJ TANKIAN - Sky Is Over 2 45
46 40 SERJ TANKIAN - Feed Us 14 12
47 41 DEVIN TOWNSEND - Hyperdrive 35 1
48 ** SEVENDUST - Prodigal Son 1 48
49 44 BARONESS - Wanderlust 22 4
50 50 FAIR TO MIDLAND - Dance of the Manatee 47 1

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
09.03.2008 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
I albumy...

01 02 THE MARS VOLTA - The Bedlam In Goliath

02 01 PORCUPINE TREE - Fear of a Blank Planet

03 04 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - Starborn: Tome I

04 03 PURE REASON REVOLUTION - The Dark Third

05 05 AVENGED SEVENFOLD - Avenged Sevenfold

06 06 SERJ TANKIAN - Elect the Dead

07 09 DOWN - III: Over The Under

08 08 COHEED & CAMBRIA - No World For Tommorow

09 10 HURT - Vol. II

10 13 PORCUPINE TREE - Nil Recurring EP


11 07 FAIR TO MIDLAND - Fables From a Mayfly...
12 12 PARADISE LOST - In Requiem
13 11 DEVIN TOWNSEND - Ziltoid the Omniscient
14 14 THE DILLINGER ESCAPE PLAN - Ire Works
15 16 MACHINE HEAD The Blackening
16 15 TOOL 10000 Days
17 17 ALTER BRIDGE Blackbird
18 NN MONSTER MAGNET - 4-Way Diablo
19 18 QUEENSRYCHE Take Cover
20 19 TYPE O NEGATIVE Dead Again

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
09.03.2008 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #3
 
Szkoda że CAC nie zdobył szczytu, ale i tak ma piekny wynik Icon_biggrin3
Tutaj także kilka świetnych utworów poznanych właśnie dzieki Twojej liście Icon_biggrin3
Własnie zabieram sie do odsłuchania płyt The Bedlam In Goliath i Starborn: Tome I , tym bardziej że świetne są i Goliath i Laudanum Icon_smile2
Ciesze się także z Volbeat . Awans zawsze cieszy, ciekawe jak wysoko zajdzie Icon_biggrin3
10.03.2008 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
To ja skomentuje albumy, bo widzę że w dużej części to od nich zależy kształt listy. Icon_smile2
p.u.r.h. napisał(a):01 02 THE MARS VOLTA - The Bedlam In Goliath
p.u.r.h. napisał(a):05 05 AVENGED SEVENFOLD - Avenged Sevenfold
p.u.r.h. napisał(a):09 10 HURT - Vol. II
10 13 PORCUPINE TREE - Nil Recurring EP
Na razie tylko pobrane.
p.u.r.h. napisał(a):06 06 SERJ TANKIAN - Elect the Dead
Dla mnie dobra płyta jakich wiele, ale chyba spróbuję jeszcze raz. Icon_smile2
p.u.r.h. napisał(a):11 07 FAIR TO MIDLAND - Fables From a Mayfly...
A co to za skracanie tytułu ? Icon_razz Płyta lepsza od Serja i może coś z niej pojawi się na mojej liście.
Do przesłuchania
10.03.2008 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
p.u.r.h. napisał(a):Poprzednie notowanie zostało zupełnie zignorowane, może w tym tygodniu będzie nieco lepiej... Icon_razz
o przepraszam, mnie caly tydzien nie bylo w domu. czy jestem usprawiedliwiony? Icon_razz

szkoda, ze jeden Serj juz wylecial, ale fajnie, ze wszedl ten najlepszy Icon_cool2 . choc jak na drugi tydzien na liscie, to na razie marnie.
Monster Magnet juz dawno nie slyszalem. dla mnie wciaz nie do pobicia jest "Spacelord MF" Icon_razz.
11.03.2008 08:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Aro napisał(a):Szkoda że CAC nie zdobył szczytu, ale i tak ma piekny wynik Icon_biggrin3
Naprawdę niewiele zabrakło ale to i tak był ich największy sukces u mnie (dwa lata temu ich "Welcome Home" był trzeci) Icon_smile2

Aro napisał(a):Tutaj także kilka świetnych utworów poznanych właśnie dzieki Twojej liście Icon_biggrin3
Miło to słyszeć Icon_smile2 Ja też od czasu do czasu coś z Twojej sobie pożyczam Icon_wink2 Jak chociażby Volbeat Icon_smile2


abd3mz napisał(a):To ja skomentuje albumy, bo widzę że w dużej części to od nich zależy kształt listy. Icon_smile2
To fakt, te dwie listy są ze sobą mocno powiązane Icon_smile2

abd3mz napisał(a):
p.u.r.h. napisał(a):11 07 FAIR TO MIDLAND - Fables From a Mayfly...
A co to za skracanie tytułu ? Icon_razz Płyta lepsza od Serja i może coś z niej pojawi się na mojej liście.
Do przesłuchania
A bo ja generalnie strasznie leniwy jestem... Icon_razz
I też uważam ze lepszy, zresztą świadczy o tym fakt że album FTM był u mnie w Top10 przez 40 tygodni Icon_mrgreen Ale wszystko może się w końcu znudzić...


ku3a napisał(a):o przepraszam, mnie caly tydzien nie bylo w domu. czy jestem usprawiedliwiony? Icon_razz
OK, jesteś rozgrzeszony Icon_mrgreen

ku3a napisał(a):szkoda, ze jeden Serj juz wylecial, ale fajnie, ze wszedl ten najlepszy Icon_cool2 . choc jak na drugi tydzien na liscie, to na razie marnie.
No cóż, ja go nigdy nie zaliczałem do tych najlepszych, ale nie da się ukryć że jest cholernie chwytliwy i może coś jeszcze z niego będzie Icon_smile2
ku3a napisał(a):Monster Magnet juz dawno nie slyszalem. dla mnie wciaz nie do pobicia jest "Spacelord MF" Icon_razz .
Co do tego pełna zgoda Icon_mrgreen U mnie to był wielki hit Icon_biggrin3 Niestety na nowym albumie takich kandydatów na hity nie ma, chociaż jest tam trochę fajnych numerów, a wybrany przez mnie "Cyclone" reprezentuje mroczniejsze i bardziej psychodeliczne oblicze MM Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
11.03.2008 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
a, no i przypomnialo mi sie, ze widzialem ich kiedys na zywo, bo przeciez supportowali Metallike, gdy ta grala na Gwardii Icon_mrgreen.
12.03.2008 01:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
p.u.r.h. napisał(a):50 50 FAIR TO MIDLAND - Dance of the Manatee 47 1
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen u mnie już powoli na wylocie Icon_frown Moze tydzien, może dwa i ... coś się skończy Icon_frown
p.u.r.h. napisał(a):19 24 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - The Equinigma 3 19
Icon_lol u mnie dwa oczka niżej.
p.u.r.h. napisał(a):23 18 FAIR TO MIDLAND - Tall Tales Taste Like Sour Grapes 23 3
41 35 FAIR TO MIDLAND - April Fools and Eggmen 30 4
pewnie juz żaden singel się nie ukaże... Jak Dance u mnie wypadnie to może sam spróbuję coś wybrać.
p.u.r.h. napisał(a):03 04 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - Starborn: Tome I
nie mogę tego albumu namierzyć, a widzę że cały musi być niezły Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.03.2008 02:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
Re: Notowanie 645 (09.03.2008.)
p.u.r.h. napisał(a):Poprzednie notowanie zostało zupełnie zignorowane, może w tym tygodniu będzie nieco lepiej... Icon_razz
Ja akurat w zeszłym tygodniu (jeżeli chodzi o komentarze) zignorowałem wszystkie listy poza swoją.
Przyznam się, że utwory z miejsc 2-8 podobają mi się bardziej niż lider, do którego kompletnie nic nie mam. Ale pozostałe są w moim zestawieniu (poza PRR, które się o nie ocierało, ale w końcu zrezygnowało). Najbardziej kibicuję Mars Volcie (i chyba mądrze robię Icon_wink2 )
Takie drobne pytanie czy ten Karnivool to wersja z udziałem Gotye?
No i się porobiło - Anesthetize jest niżej niż u mnie. Poprzednio było to... najstarsi górale tego nie pamiętają. A jestem na 99,99% pewien, że w najbliższych naszych notowaniach to się nie zmieni. Devin też wyżej, ale to stan tymczasowy.
Wygląda na to, że wkrótce mi coś wykosisz - jeżeli nie Typa, to Ayreon lub Toola. Icon_confused
12.03.2008 07:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
ku3a napisał(a):a, no i przypomnialo mi sie, ze widzialem ich kiedys na zywo, bo przeciez supportowali Metallike, gdy ta grala na Gwardii Icon_mrgreen.
A faktycznie, był taki koncert Icon_smile2 Byłem bardzo wkurzony że nie poszedłem Icon_razz

Yacy napisał(a):
p.u.r.h. napisał(a):50 50 FAIR TO MIDLAND - Dance of the Manatee 47 1
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen u mnie już powoli na wylocie Icon_frown Moze tydzien, może dwa i ... coś się skończy Icon_frown
p.u.r.h. napisał(a):23 18 FAIR TO MIDLAND - Tall Tales Taste Like Sour Grapes 23 3
41 35 FAIR TO MIDLAND - April Fools and Eggmen 30 4
pewnie juz żaden singel się nie ukaże... Jak Dance u mnie wypadnie to może sam spróbuję coś wybrać.
Wciąż się trzyma ostatkiem sił Icon_smile2 I tez się zastanawiam czy nie wstawić jeszcze jednego ich kawałka, tylko który wybrać?... Icon_confused

Yacy napisał(a):
p.u.r.h. napisał(a):03 04 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - Starborn: Tome I
nie mogę tego albumu namierzyć, a widzę że cały musi być niezły Icon_wink2
Album przesłał mi brat a zdobył go tylko sobie znanymi drogami (przez jakąś grupę dyskusyjną o muzyce progresywnej Icon_wink2). Namówiłem go więc żeby go ponownie udostępnił: Smacznego Icon_mrgreen
A album ciekawy, przy czym połowę stanowią utwory instrumentalne, które niejednokrotnie są bardziej odlotowe od tych "piosenkowych" Icon_wink2



kajman napisał(a):Takie drobne pytanie czy ten Karnivool to wersja z udziałem Gotye?
Mam wersję z chomika kleschko: z moich badań wynika że udział Gotye ograniczył się tu tylko do skomponowania utworu Icon_wink2 a Karnivool go scoverowali bez jego udziału
Kajman napisał(a):Wygląda na to, że wkrótce mi coś wykosisz - jeżeli nie Typa, to Ayreon lub Toola. Icon_confused
No cóż, life is brutal Icon_lol Obawiam się że któryś z nich tym razem będzie musiał spaść...

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
12.03.2008 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
p.u.r.h. napisał(a):Namówiłem go więc żeby go ponownie udostępnił: Smacznego
pozdrowienia dla brata i dziekuję. Właśnie się ściąga i zaraz sie zapoznam! Jeszcze raz DZIĘKI!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.03.2008 10:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #12
 
p.u.r.h. napisał(a):Album przesłał mi brat a zdobył go tylko sobie znanymi drogami (przez jakąś grupę dyskusyjną o muzyce progresywnej Icon_wink2 ). Namówiłem go więc żeby go ponownie udostępnił: Smacznego Icon_mrgreen
A album ciekawy, przy czym połowę stanowią utwory instrumentalne, które niejednokrotnie są bardziej odlotowe od tych "piosenkowych" Icon_wink2
No to ja też ściągnę, bo lubię słuchać płyt. Icon_biggrin3
12.03.2008 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
p.u.r.h. napisał(a):
Yacy napisał(a):pewnie juz żaden singel się nie ukaże... Jak Dance u mnie wypadnie to może sam spróbuję coś wybrać.
Wciąż się trzyma ostatkiem sił Icon_smile2 I tez się zastanawiam czy nie wstawić jeszcze jednego ich kawałka, tylko który wybrać?... Icon_confused
Ja polecałbym coś z końca płyty, bo z tego co pamiętam, to tam były najciekawsze rzeczy.
13.03.2008 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Napisałem rano długi komentarz, ale go wcięło, więc ten już pewnie nie wyjdzie taki długi, ale przynajmniej wiem o czym pisać.
Pure Reason Revolution wreszcie mi się podoba i zaczyna tym samym walczyć o listę.
Nie spodziewałbym się aż takiej wysokiej pozycji Coheed and Cambria. U mnie pewnie tak wysoko nie będzie, ale stać ich przynajmniej na drugą dziesiątkę.
Ładnie do góry idzie mój numer jeden. Niestety wycieczkę w przeciwną stronę rozpoczyna "Afterlife"...
Zapoznałem się już z płytą TCOI i bardzo mi się spodobała, a przy okazji spodobał mi się wreszcie kawałek, który u Ciebie osiąga sukcesy.
Dzięki temu pierwsza dziesiątka w całośći mi odpowiada, a to się jak do tej pory rzadko zdarzało.
Nowy Filter ma szanse wejść na moją listę dopiero wtedy, gdy posiądę ten utwór w mp3.
W nowym Sevendust nie mogę jakoś odnaleźć tej lekkiej odmienności od pozostałych, o której pisałeś. Ale i tak ma szansę wejść na moją listę, bo przecież z poprzedniej płyty, która była nieprzeciętnie tendencyjna, aż dwa kawałki dostały się na moją listę.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
13.03.2008 08:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #15
 
p.u.r.h. napisał(a):09 14 PORCUPINE TREE - Normal 6 9
U mnie na 7.. I to jedyny wspólny utwór na naszych listach Icon_idea

[Obrazek: kleschko.png]
13.03.2008 11:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości