Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BBC Sound of 2012 i nasze typy na rok 2012
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
BBC Sound of 2012 i nasze typy na rok 2012
Już za niecały miesiąc poznamy nominacje do BBC Sound of 2012. Radio BBC wraz z wieloma dziennikarzami typuje, kto będzie rządził na listach przebojów w 2012 roku, kto podbije serca słuchaczy, kto stworzy coś ciekawego.
Czy macie może typy, kto może znaleźć się w tegorocznym BBC Sound of 2012?


P.S. Od razu uprzedzam, że Lana del Rey nie znajdzie się na tej liście, ponieważ wydała singla, który dostał się na 9 miejsce UK Charts Icon_biggrin

EDIT:
A$AP Rocky
Azealia Banks
Dot Rotten
Dry The River
Flux Pavilion
Frank Ocean
Friends
Jamie N Commons
Lianne La Havas
Michael Kiwanuka
Niki & The Dove
Ren Harvieu
Skrillex
Spector
Stooshe
17.11.2011 07:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: BBC Sound of 2012
To nie ma znaczenia. I tak trzeba będzie na stare wilki liczyć Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.11.2011 08:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
RE: BBC Sound of 2012
Skoro założyłem ten temat, a ogłoszenie wykonawców wkrótce to postanowiłem się pobawić i zatypować

Wykonawcy, którzy będą w 15 BBC Sound of 2012:
Spector
Emeli Sande

Zespół, który ma szansę się tam pojawić:
Various Cruelties
The Good Natured
Dry the River

Zespoły, które chciałbym żeby się tam pojawiły:
Born Blonde
Cave Birds
The Chevin
To Kill a King
ew. Morning Parade

Spectora jestem pewny na 95%Icon_lol


28.11.2011 11:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: BBC Sound of 2012
Fajny ten Spector. Mają charyzmatycznego wokalistę, całkiem niezły repertuar. Taki trochę ''Interpolowsko-Futuheadsowski Pulp'' Icon_wink Myślę, że mają szansę.

Michał - tylko tyle typów? Myślałem, że odsłonisz trochę więcej Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.11.2011 12:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
RE: BBC Sound of 2012
saferłel napisał(a):''Interpolowsko-Futuheadsowski Pulp''
tak, nie wiem czemu mi też trochę kojarzą się z Pulp
saferłel napisał(a):Michał - tylko tyle typów? Myślałem, że odsłonisz trochę więcej Icon_wink
nie znam się na tych wszystkich dubstepach i synthpopach... Może jutro coś dodamIcon_wink

EDIT: dodałem coś jeszcze, niekoniecznie dubstepowego
29.11.2011 12:25 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: BBC Sound of 2012
Spector zabili mnie singlem ze swojej strony. Naprawdę wow Icon_eek

michal91d napisał(a):tak, nie wiem czemu mi też trochę kojarzą się z Pulp
Muzycznie bardziej w kawałku ze strony niż tym powyżej. A wizerunkowo to w ogóle Icon_wink

EDIT: Poczytałem o nich w Guardianie. Słowo ''Pulp'' pada tam nie raz, więc coś jest na rzeczy Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.11.2011 12:59 AM przez saferłel.)
29.11.2011 12:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
RE: BBC Sound of 2012
Jest i piętnastka:
A$AP Rocky
Azealia Banks
Dot Rotten
Dry The River
Flux Pavilion
Frank Ocean
Friends
Jamie N Commons
Lianne La Havas
Michael Kiwanuka
Niki & The Dove
Ren Harvieu
Skrillex
Spector
Stooshe

Zaraz sobie posłuchamy. Trafiłem Spector i Dry the River
05.12.2011 10:49 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #8
RE: BBC Sound of 2012
Po pierwszym odsłuchu:
A$AP Rocky - dla mnie każdy rap brzmi tak samo (niestety...). Zdecydowanie nie dla mnie
Azealia Banks - nie wiem co to tutaj robi... Już nawet Rihanna jest lepsza... Podobny styl, podobny gatunek...
Dot Rotten - kolejny raper, tyle, że dodaje do utworów elektronikę. Znów nie dla mnie. Ja tego nie czuję
Dry the River - byli już na mojej liście w trzydziestce i w poczekalni. Dobry zespół, bazujący głównie na dokonaniach Mumford & Sons, połączonych z podniosłymi refrenami od The Killers. Nawet byli już w Polsce
Flux Pavilion - dubstep? elektronika? nie wiem co to, ale u mnie bez szans.
Frank Ocean - jest na liście u aaktta, ale mi się średnio podoba, choć trzeba przyznać, że to jedna z lepszych propozycji...
Friends - nazwa zespołu pochodzi albumu Beach Boys. Coś bardziej indie, ale nie takiego indie oczekiwałem, choć singiel "I'm His Girl" może wciągnąć
Jamie N Commons - niezłe, tylko tyle mogę napisać, bo ani mnie to nie powaliło, ani od razu nie zniechęciło, aczkolwiek słychać, że jest tu potencjał. Trzeba zwrócić uwagę na naprawdę dobry głos
Lianne La Havas - pracowała z Aqualungiem, koncertuje z Bon Iver, niezły głos - to na plus. Utwory, trochę smętne. Coś w stylu Norah Jones, trochę amerykańskie granie, ale nie jest źle.
Michael Kiwanuka - dobre, choć bez rewelacji. Była już o nim mowa na forum. Klimatycznie, dobry wokal. Jedna z lepszych propozycji
Niki & The Dove - nie podoba mi się, choć nie tak bardzo jak np. Flux Pavilion. Coś dla Pawła?
Ren Harvieu - na początku głos przypominał mi Rumer. Cover Roya Orbisona dla mnie brzmi fatalnie...
Skrillex - nie skomentuję...
Spector - najlepsza tegoroczna propozycja. Faktycznie, rok 2012 może należeć do nich. (Problem w tym, że takie coś już było)
Stooshe - taki sobie pop, nie porywa, nie zachwyca...

BBC Sound of 2012 nie odkrywa nowych horyzontów. Jest dość smętnie i odrobinę soulowo. Szczerze mówiąc nie widzę tu gwiazd na miarę Keane, The Vaccines czy choćby Franz Ferdinand... Jestem trochę rozczarowanyIcon_wink
05.12.2011 11:21 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: BBC Sound of 2012
Skonfederowane Stany Murzyńskie oraz Imperium Elektronicznego Rzygu atakują ze wszystkich stron Icon_rolleyes

A$AP Rocky - do Sierra Leone go
Azealia Banks - do Liberii ją
Dot Rotten - do Ghany go
Dry the River - męczarnia, mam wrażeniem, że zespół trafił na oddział intensywnej terapii zaraz po zaprezentowaniu tej piosenki.
Flux Pavillion - DJ Cegła robił lepsze sety na dyskotekach w moim gimnazjum, zabawnie patrzeć na tych młodych ludziach złączonych wspólną ekstazą i reagujących histerycznie na każde kolejne pierdnięcie Fluxa. Banał dla małolatów. Osobiście polecam ambient.
Frank Ocean - faktycznie, to nie moja bajka, ale słucha się w miarę przyjemnie w konfrontacji z resztą współnominowanych - nie jest ani wulgarne, ani agresywne, ani odmóżdżające.
Friends - tych mam przyjemność znać, są bardzo ok, chociaż z BB faktycznie wzięli jedynie nazwę, na pewno wyróżniają się pozytywnie w tym zestawie - ''weird pop'', indeed.
Jamie N Commons - jakaś bolesna kopia Casha, ciekawe ile wypił, by mieć tak ponętny wokal.
Lianne La Havas - Norah Jones przy tej Lianne to dusza towarzystwa, która mogłaby swoimi piosenkami rozkręcić każdą imprezę.
Michael Kiwanuka - ten ma przynajmniej pewien określony cel i realizuje go aż nadto pieczołowicie, najlepszy czarny wykonawca z grona nominowanych.
Niki & The Dove - coś na modlę Esben & The Witch i Florence & The Machine - czy znajdzie się jeszcze miejsce w tej lidze? - może jak nagrają coś bardziej wyrazistszego.
Ren Harvieu - co jej po dobrym głosie, jeżeli nie ma dobrego repertuaru?
Skrillex - facet twierdzi, że inspiruje się kilkoma ważnymi nazwiskami, a jakoś nie słychać by wyniósł z ich muzyki zbyt wiele. Trzeba być Crystal Castles, aby ujarzmić wszystkie żywioły elektroniczne, a Skrillex to jakaś sieczka dla romantycznych zombie. Zresztą teledysk dobrze oddaje intelektualną wartość jego poczynań.
Spector - no, jeden jedyny znośny zespół i to nawet przyjemnie znośny. Już wcześniej trochę o nich napisałem, więc dodam jedynie, że BBC niesłusznie rezygnuje z muzyki rockowej pomimo jej mocnych wpływów w poprzednich edycjach.
Stooshe - tak, taki sobie pop, podejrzanie zabarwiony dawką rytmów urban, które często lubią wchodzić w związek z jakimś r'n'b i innymi gatunkami podwyższonego ryzyka....wychodzę.

Napisałbym, że propozycje są chujowe, ale postanowiłem, że nie będę takich brzydkich słów używał na forum. Generalnie jestem mocno rozczarowany Icon_confused

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.12.2011 02:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #10
RE: BBC Sound of 2012
saferłel napisał(a):Dry the River - męczarnia, mam wrażeniem, że zespół trafił na oddział intensywnej terapii zaraz po zaprezentowaniu tej piosenki.
na stronie BBC Sound dali utwór średni, mają lepsze - New Ceremony chociażby:



Nie mówię, że są super świetni, ale są dobrzy... na tle pozostałych nominacji są bardzo dobrzy...
05.12.2011 03:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #11
RE: BBC Sound of 2012
michal91d napisał(a):Flux Pavilion
Skrillex
Pobieżnie patrząc znam tylko te dwie nazwy, ale to w zasadzie nie ma co komentować. Te odwierty są straszne.
Jak już kogoś wyróżniali z tym dubstepem to mogli chociażby Gemini, a nie gości pracujących przy pracach remontowych...

Chciałem sprawdzić więcej, ale coś łącze nie chce współpracować ze mną dzisiaj - i chyba doskonale wie co robi. Icon_lol

http://rateyourmusic.com/~meni
05.12.2011 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: BBC Sound of 2012
Czemu wszyscy ostatnio tak promują tego Skrillexa? Icon_sad Nawet do Grammy go nominowali. A myślałem, że są limesy.

Ale na szczęście: są Frank Ocean i Michael Kiwanuka Icon_biggrin3
I tego Spectora sobie posłucham, skoro zachwalacie Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.12.2011 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: BBC Sound of 2012
Dobra, to ja też coś skomentują.
Uważam, że Skrillex zasłożył na to miejsce. Oczywiście, jego styl jest dość specyficzny i nie do każdego trafia (do mnie także tylko częściowo), ale myślę, że kolaboracja z KoRnem i sukcesy w Skandynawii to coś więcej niż szczęście. W jego przypadku jestem na tak. Resztę przesłucham i dam wam znać.

P.S. Czy faktycznie BBC Radio 1 zaczyna się odcinać od rocka, czy tylko to stwierdzenie pojawia się w związku z BBC Sound? Nie słucham tej stacji, więc trudno mi ocenić.
05.12.2011 10:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
RE: BBC Sound of 2012
Dry The River - bardzo dobrze brzmią przynajmniej w linku Michała. Też im wróżę sukces. choć od porównań z KoL nie uciekną.
Spector też mi się z czymś kojarzy, ale z czymś dobrym - to pozytywne skojarzenie, więc też jest ok.
Niestety, kiedy trafiłem na Flux Pavilion - to odechcialo mi się już dalej przesłuchiwać:icon_razz:
05.12.2011 11:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: BBC Sound of 2012
prz_rulez napisał(a):myślę, że kolaboracja z KoRnem
Myślę, że współtworzenie najgorszej znanej mi płyty tego roku o niczym dobrym nie świadczy jednak.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.12.2011 11:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: BBC Sound of 2012
Wiesz, to Twoje zdanie. I ja też nie piszę, że oszalałem na punkcie tej kolaboracji, ale uważam, że to naprawdę coś ciekawego. Gratuluję KoRnowi odwagi.
06.12.2011 08:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 644
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #17
RE: BBC Sound of 2012
A mnie tam się Skrillex podoba, ale to chyba kwestia czy komuś się podoba gatunek muzyczny jakim jest dubstep.
Frank Ocean jak dla mnie najlepszy z resztą gościł u mnie na liście już z dwoma nagraniami.
Michael Kiwanuka jeszcze u mnie w zestawieniu nie gościł ale bardzo dobry głos.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
06.12.2011 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #18
RE: BBC Sound of 2012 i nasze typy na rok 2012
Przyszedł mi do głowy taki pomysł, żeby tu zamieścić nasze typy na rok 2012. Nie sądzę, żeby udało się coś na kształt Mycharts Sound of 2012, bo po prostu jest nas za mało. Ale każdy z nas ma swój gust i może zaproponować, kto według niego będzie odkryciem 2012 roku.
Myślę, że moja lista ukaże się tu pod koniec tygodnia.
13.12.2011 10:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #19
RE: BBC Sound of 2012 i nasze typy na rok 2012
Wyniki BBC Sound of 2012:

1. Michael Kiwanuka
2. Frank Ocean
3. Azealia Banks
4. Skrillex
5. Nicki & the Dove
06.01.2012 02:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #20
RE: BBC Sound of 2012 i nasze typy na rok 2012
Najlepsza dwójka Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.01.2012 02:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  BBC Sound of 2022: The Longlist Szymek79 5 329 07.01.2022 08:20 PM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2021: The Longlist Szymek79 12 888 07.01.2021 02:07 PM
Ostatni post: dejmieeen
  BBC Sound of 2020: The Longlist Szymek79 11 1 188 20.01.2020 11:40 AM
Ostatni post: Kuba1201
  BBC Music Sound of 2018 Szymek79 11 2 459 12.01.2018 01:18 PM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2017 Szymek79 1 1 243 28.11.2016 10:42 PM
Ostatni post: Horngacher77
  BBC Sound of 2016 Szymek79 7 1 906 08.01.2016 10:52 AM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2014 michal91d 15 4 394 09.01.2014 11:43 AM
Ostatni post: Szymek79
  BBC Sound of 2013 i nasze zestawienia michal91d 17 6 044 28.09.2013 10:58 PM
Ostatni post: michal91d
  Płyta CD zniknie z mainstreamowego rynku do końca 2012 roku saferłel 12 3 228 22.12.2012 02:37 AM
Ostatni post: AKT!
  MAMA - MNet Asian Music Awards 2012 kolej_grzesiek 4 2 384 30.11.2012 06:11 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości