Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Portishead - Third
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Portishead - Third
[Obrazek: Portishead-third.jpg]

Nowa płyta grupy wychodzi 28 Aprila, poprzedzi ją prawdopodobnie singiel z nagraniem Machine Gun. A już od wczoraj album krąży w sieci. Lin poniżej.

Tracklista albumu:

# ''Silence" - 4:59
# "Hunter" - 3:57
# "Nylon Smile" - 3:16
# "The Rip" - 4:30
# "Plastic" - 3:27
# "We Carry On" - 6:27
# "Deep Water" - 1:30
# "Machine Gun" - 4:43
# "Small" - 6:45
# "Magic Doors" - 3:32
# "Threads" - 5:47

Link - http://rapidshare.com/files/97808565/POT...m.zip.html

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.03.2008 12:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Przyznam, że trip-hop jest mi obcy. Chyba jedynie słyszałem w Ciemnej Stronie Mocy. Niestety:
Cytat:An error has occured:

This file has been deleted.
Reason: THIS FILE IS FORBIDDEN TO BE SHARED! Complaints received.
09.03.2008 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Trzeba było się pośpieszyć Icon_razz2 Wczoraj jeszcze po południu spokojnie działał...

http://uploaded.to/?id=11bvak

Radzę się pośpieszyć, dziwne, że tylko ten link z 5 się ostał!!

PS - Ja jestem trochę rozczarowany tym albumem, miała być płyta roku, a jest miejsce 7 na razie Icon_wink Ma jednak kilka very good momentów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.03.2008 09:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Trzeba było się pośpieszyć Icon_razz2
Icon_lol
saferłel napisał(a):http://uploaded.to/?id=11bvak
Pobrane.
Cytat:PS - Ja jestem trochę rozczarowany tym albumem, miała być płyta roku, a jest miejsce 7 na razie Icon_wink Ma jednak kilka very good momentów.
Wydaje misie, że to kompletnie nie moja muzyka, ale ja ciekawski jestem. Icon_biggrin3
10.03.2008 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
abd3mz napisał(a):Wydaje misie, że to kompletnie nie moja muzyka, ale ja ciekawski jestem. Icon_biggrin3
Mówisz to po przesłuchaniu?
10.03.2008 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
kajman, jeślibym przesłuchał to nie napisałbym "wydaje misie". Icon_smile2 Piszę to po przeczytaniu:
Cytat:Prekursorzy trip-hopu wracają z 1 studyjnym krążkiem od ponad 10 lat...
10.03.2008 10:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
A ja własnie przesłuchuję. I to nie będzie mój album roku, ale chętnie będę do niego wracał! Jeśli chodzi o trip-hop to jednak wolę Massive Attack.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.03.2008 11:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
abd3mz napisał(a):kajman, jeślibym przesłuchał to nie napisałbym "wydaje misie". Icon_smile2 Piszę to po przeczytaniu:
Cytat:Prekursorzy trip-hopu wracają z 1 studyjnym krążkiem od ponad 10 lat...
Niekoniecznie. Określenie mogło się odnosić do całego gatunu, a nie do konkretnej płyty. A moim zdaniem to bardzi interesujący gatunek, chociaż ja w stylach nie jestem zbyt mocny i być może niedokładnie moje ramy tego pojęcia są zgodne z ogólnie przyjętymi.
11.03.2008 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
A to jaja. Nie spodziewałbym się, że w ogóle interesujesz się trip hopem kajmanie. Nawet jeśli piszesz, że twoje pojęcie o TH może być trochę inne od ogólnie przyjętych to nie sądze byś baaardzo się mylił.

PS - Za Massive Atack też się niedługo wezmę, ale na razie zupełnie coś innego czyli Siouxsie And The Banshees. Słucham dyskografii od końca i wszystko to fajnie wykombinowany pop z wpływami elektroniki i rocka i nie mam pojęcia czemu te albumy się jako post punkowe tagouje Icon_smile Chociaż faktycznie jest to eksperymentalne...więc tutaj bym znalazł wspólny mianownik. Ale to prawdziwego post punka dojdę wraz z upływem lat...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.03.2008 04:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
kajman napisał(a):abd3mz napisał/a:
kajman, jeślibym przesłuchał to nie napisałbym "wydaje misie". Icon_smile2 Piszę to po przeczytaniu:
Cytat:
Prekursorzy trip-hopu wracają z 1 studyjnym krążkiem od ponad 10 lat...
Niekoniecznie. Określenie mogło się odnosić do całego gatunu, a nie do konkretnej płyty. A moim zdaniem to bardzi interesujący gatunek, chociaż ja w stylach nie jestem zbyt mocny i być może niedokładnie moje ramy tego pojęcia są zgodne z ogólnie przyjętymi.
Archive niektórzy zaliczają do tego gatunku. Icon_smile2
A może ktoś ma tę płytę gdzieś na chomiczku, bo te liny już nie chcą się ciągnąć. Icon_confused2
22.03.2008 08:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #11
 
Cały album do odsłuchania; całkiem legalnie pod tym adresem http://www.lastfm.pl/music/Portishead/Third . Polecam gorąco Icon_exclaim

[Obrazek: kleschko.png]
22.04.2008 07:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Hehe, jutro jak będę mieć już wolne od intensywnej nauki to sobie całośc odsłucham i przypomnę oraz porównam jakość dźwięku - krążyły plotki, że ta wersja co ja min. jako jeden z pierwszych zgrałem to bez mixu ostatecznego itp....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.04.2008 07:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #13
 
Ja już jakiś czas tamu ściągnąłem coś takiego vbr- mp3 320 kb/s. Dzisiaj j płyty z lastfm słuchałem kilka razy. Żadnych różnic w jakości dźwięku czy mixie nie zauważyłem Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
22.04.2008 07:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
kleschko napisał(a):Cały album do odsłuchania; całkiem legalnie pod tym adresem http://www.lastfm.pl/music/Portishead/Third . Polecam gorąco
Icon_eek2 to już jest? Ano tak, bo miało być od 21.04 na laście. Icon_smile2

EDIT: to chyba dlatego nie mogę od kilku godzin wejść na stronę last.fm Icon_lol
22.04.2008 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #15
 
No to ja jeszcze wrzucam to : Icon_wink2 http://rapidshare.com/files/106808142/WEC.rar
22.04.2008 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
dzięki!
Płyta jest świetna. Wciągająca. Najbardziej teraz podobają mi się: "The Rip", "Machine Gun", "We Carry On" i "Silence".
Głos Beth... bardzo niejednoznaczny. Czasem wydaje się, jakby nie chciała (albo nie mogła) śpiewać mocniej - a kompozycje snują się i porywają.
23.04.2008 10:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Mam podobne wrażenie co do głosu wokalistki. W sumie nigdy nie była moim ideałem śpiewającej dziewczyny, ale jest OK.
Zauważyłem, że wszyscy chwalą We Carry On - mi również ten numer najbardziej przypadł do gustu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.04.2008 11:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości