Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aakttairplay's 40 (#46/#618)
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #1
Muzyka aakttairplay's 40 (#46/#618)
Dzisiaj notowanie w nietypowej formie, bo pierwsza czterdziestka jako youtubowa odliczanka. Już od dawna chciałem zrobić coś takiego i tym razem gdy przeglądałem listę doszedłem do wniosku, że oto moje notowanie... Przetworzenie tego wszystkiego zajęło mi ponad 3 godziny (jeśli nawet nie więcej?) i może powinienem skupić swoją kreatywność na czymś innym, ale pal licho, raz się żyje.

W sumie w ciągu 12 minut zmieściło się 40 piosenek, co daje średnio 18 sekund na piosenkę. Za krótko? Moja mama potrafi określić czy podoba jej się jakiś utwór po kilku dźwiękach (nie wiem jak to robi, ja czasem słucham dziesiątki razy i nie wiem), więc prawdopodobnie w ciągu jednego fragmentu zdążycie jeszcze kilkakrotnie zmienić zdanie (jeśli opanowaliście tę niesamowitą umiejętność).

No i mam nadzieję, że nie zostawicie mnie samego z tymi trzema godzinami roboty i rzucicie okiem, wszak to także dla was! Icon_wink





aakttairplay's 40
november 12th - 18th (#46/#618)
[Obrazek: beach6.png]
this wk | last wk | weeks on | artist, title | peak | chart run

01 01 02 The Beach Boys, "Heroes and Villains"/"Do You Like Worms?" #1
02 07 16 M83, "Midnight City" #2
03 02 05 The Beach Boys, "Vega-Tables" #2
04 06 13 Mark Ronson featuring D'Angelo, "Glass Mountain Trust" #2
05 05 06 Zooey Deschanel, "Hey Girl" #5
06 16 10 Charlotte Gainsbourg, "Terrible Angels" #6
07 12 55 She & Him, "Don't Look Back" #1
08 08 12 Beyoncé, "Love on Top" #1
09 03 31 The Beach Boys, "Good Vibrations" #1
10 11 15 Beyoncé, "Countdown" #10
11 09 11 Robyn, "Love Kills" #9
12 13 11 Glen Campbell, "Ghost on the Canvas" #1
13 10 13 Lana del Rey, "Video Games" #1
14 15 07 Laura Marling, "Sophia" #4
15 17 02 Amy Winehouse, "Our Day Will Come" #15
16 19 05 Kanye West & Jay-Z featuring Frank Ocean, "No Church in the Wild" #16
17 18 07 Lenny Kravitz, "Push" #13
18 14 18 Raphael Saadiq, "Movin' Down the Line" #8
19 24 03 Mark Ronson featuring Erykah Badu, Trombone Shorty, Mos Def, Zigaboo Modeliste, & the Dap-Kings, "A La Modeliste" #19
20 21 07 Frank Ocean, "We All Try" #20
21 29 03 Brad Mehldau, Kevin Hays & Patrick Zimmerli, "Crazy Quilt" #21
22 04 21 The Beach Boys, "Cabinessence"/"Wonderful" #1
23 23 08 Tori Amos, "Carry" #16
24 27 16 Perfume, "Edge" #7
25 20 17 Fleet Foxes, "Lorelai" #6
26 30 08 John Maus, "Quantum Leap" #16
27 22 11 Mayer Hawthorne, "The Walk" #10
28 31 06 Dum Dum Girls, "Bedroom Eyes" #26
29 63 04 Glen Campbell, "A Thousand Lifetimes" #29
30 33 12 Masquer, "Happiness" #28
31 25 11 Wavves, "I Wanna Meet Dave Grohl" #25
32 26 09 Brian Wilson, "Heigh-Ho"/"Whistle While You Work" #7
33 38 07 Sara Bareilles, "Gonna Get Over You" #33
34 47 28 Perfume, "Laser Beam"/"Kasuka na Kaori" #2
35 34 08 Tony Bennet & Amy Winehouse, "Body and Soul" #34
36 48 03 She & Him, "Over It Over Again" #36
37 45 02 Perfume, "Spice" #37
38 60 03 Lana del Rey, "Kinda Outta Luck" #38
39 43 10 St. Vincent, "Cruel" #21
40 46 05 Capsule, "Prime Time" #40

highlights
45 28 10 Mastodon, "Spectrelight" #5
56 73 03 Take That, "Love Love" #56
67 83 04 Common, "Blue Sky" #67
74 92 02 Kasabian, Velociraptor!" #74
80 67 06 Colin Stetson, "A Dream of Water" #50
81 81 04 Coldplay, "Paradise" #81
86 50 17 Kanye West & Jay-Z featuring Otis Redding, "Otis" #10
91 116 06 John Maus, "Believer" #91
92 52 13 Drake, "Headlines" #33
97 78 09 Björk, "Cosmogony" #78

new entries
55 ne 01 Perfume, "Glitter" #55
62 ne 01 Royal Liverpool Philharmonic Orchestra/Vasily Petrenko, "Dmitri Shostakovich's Symphony No. 8 in C minor: III. Allegro non troppo" #62
65 ne 01 Peter Evans Quintet, "Chorales" #65
66 ne 01 Death, "Can You Give Me a Thrill" #66
77 ne 01 Amy Winehouse featuring Nas, "Like Smoke" #77
79 ne 01 Caribou, "Bowls" #79
84 ne 01 GD & TOP, "Knock Out" #84
99 ne 01 Crystal Stilts, "Dark Eyes" #99
106 re 05 Perfume, "Voice" #85
109 ne 01 Minks, "Araby" #109
112 ne 01 Justin Townes Earle, "Slippin' and Slidin'" #112
115 re 03 Arnaud Reboti, "All You Need Is Techno" #115
121 ne 01 The Antlers, "I Don't Want Love" #121
123 ne 01 Eric Roberson featuring Phonte, "Picture Perfect" #123

bubbling under
01 02 06 John Maus, "Streetlight"
02 ne 01 Boris, "Spoon"
03 ne 01 Black Lips, "Go Out and Get It"
04 08 04 Foster the People, "Helena Beat"
05 09 03 Kasabian, "Days Are Forgotten"
06 06 08 Metronomy, "Corinne"
07 11 02 CJ Hilton, "Cold Summer"
08 ne 01 Perfume, "Nee"
09 ne 01 Joanna Newsom, "You and Me, Bess"
10 21 02 Katy Perry, "The One That Got Away"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.11.2011 04:23 PM przez AKT!.)
12.11.2011 04:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
To dobry pomysł, bo mogłem w kilka minut poznać całą listę Icon_smile Mimo, że musiałem przedzierać się z początku przez nieprzyzwoicie pokaźną ilość obrzydliwego Perfume, to jakoś przetrwałem do tych ciekawych fragmentów. Szkoda, że najlepsze na liście ''Happiness'' występuje w tak fatalnej wersji jakościowej - nikt tego nie polubi po tym fragmencie Icon_lol Nowa Lana faktycznie bardzo dobra. She & Him również wpadli po czasie w ucho. John Maus wypadł trochę wbrew moim oczekiwaniom (co wcale nie oznacza, że źle - o nie!), ale mogłem się spodziewać, iż nie będzie to coś bezpośrednio nawiązującego do nowoczesnego synthpopu. Wilson i jego ''Hey-Ho'' bardzo mnie rozbawiły Icon_razz2 Zaskoczyło mnie brzmienie propozycji z od Laury Marlind - zupełnie inną pamiętam ją z fragmentów słuchanej przeze mnie płyty. I co to się stało z ''Video Games''? Icon_surprised Co to za szkaradna wersja u Ciebie występuje? Z nowo poznanych rzeczy w ucho rzuciła mi się jeszcze Charlotte, może sprawdzę. Ukoronowaniem listy jest pierwsze miejsca dla ''Midnign City'' - wspaniała wiadomość Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.11.2011 10:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #3
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
(12.11.2011 04:55 AM)aaktt napisał(a):  No i mam nadzieję, że nie zostawicie mnie samego z tymi trzema godzinami roboty i rzucicie okiem, wszak to także dla was! Icon_wink
Rzuciłem uchem i ... jestem pod wielkim wrażeniem. Takie coś stworzyć to dla mnie niewyobrażalny kunszt techniczny. Tam jest nazwa listy, tam się okładki zmieniają, pozycje. Wszystko płynnie poklejone. Czapki z głów.

Z zawartości muzycznej wybrałem dla siebie: Lana , Sara , Glen, Mayer, Tori, Lenny, Amy.

(12.11.2011 04:55 AM)aaktt napisał(a):  Moja mama potrafi określić czy podoba jej się jakiś utwór po kilku dźwiękach
Kobiety potrafią wiele rzeczy których my nigdy nie będziemy potrafili Icon_wink
12.11.2011 11:16 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
Czyli jestem kobietą?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.11.2011 11:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 619
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #5
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
Fajny pomysł aczkolwiek dla wzrokowców i dla Mike'a mającego liczyć forumową to małe utrudnienieIcon_wink
Powtórzę po saferze co to za paskudna wersja "Video Games"!

aaktt napisał(a):77 ne 01 Amy Winehouse featuring Nas, "Like Smoke" #77
a za tą nowość trzymam kciuki.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
12.11.2011 11:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #6
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
fajny pomysł. Przesłuchałem i kilka nagrań rzuciło mi się w uszyIcon_wink Wybrałeś dobre, zachęcające do poznania fragmenty utworów. Naprawdę to chyba najlepszy pomysł na reklamę swojej listy, a równocześnie prezentację muzyki. Idealne dla leniwych, którym nie chce się przesłuchiwać każdego utworu np. na YT. Chyba też pomyślę nad czymś podobnymIcon_wink
a z listy naprawdę zaskakujący awans Take That
Szymek79 napisał(a):Fajny pomysł aczkolwiek dla wzrokowców i dla Mike'a mającego liczyć forumową to małe utrudnienieIcon_wink
tak. Dla mnie jako liczącego forumową będzie to mały problem, ale myślę, że całą czterdziestkę masz gdzieś zapisaną i jeżeli nie będziesz jej publikował to przynajmniej przesyłał mi na PWIcon_wink
Powtórzę za pozostałymi, co to za wersja "Video Games"?
12.11.2011 12:01 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #7
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
I ja również sobie sprawdziłem co w trawie... znaczy się na aakttowej liście piszczy. Icon_wink

saferłel napisał(a):Szkoda, że najlepsze na liście ''Happiness'' występuje w tak fatalnej wersji jakościowej - nikt tego nie polubi po tym fragmencie
Uwaga nie do przebicia, bo rzeczywiście po takiej wersji mnie się nie podoba. :icon_razz:
michal91d napisał(a):Powtórzę za pozostałymi, co to za wersja "Video Games"?
I ja również podbijam, po Safrze, Szymku i Michale. Straszna ta wersja. Brzmi jak jakieś niedorobione demo...

A co szczególnie zwróciło moją uwagę, z tego co nie znałem? Nowa Lana, Raphael Saadiq, Mayer Hawthorne oraz świetny John Maus. Poza tym sporo dobrych utworów, ale nie do końca w moim stylu. Icon_wink A no i Pachnidła, ale pozytywnego podtekstu tutaj bym się nie doszukiwał. Icon_lol

http://rateyourmusic.com/~meni
12.11.2011 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
(12.11.2011 10:26 AM)saferłel napisał(a):  To dobry pomysł, bo mogłem w kilka minut poznać całą listę Icon_smile Mimo, że musiałem przedzierać się z początku przez nieprzyzwoicie pokaźną ilość obrzydliwego Perfume, to jakoś przetrwałem do tych ciekawych fragmentów.
Nie wiem skąd to Twoje wielkie uprzedzenie do Perfume Icon_sad to jest pierwszoligowy pop przecież

Cytat:Szkoda, że najlepsze na liście ''Happiness'' występuje w tak fatalnej wersji jakościowej - nikt tego nie polubi po tym fragmencie Icon_lol
To prawda, ale mój program do edycji dźwięku rozciągnął ten utwór do 10 minut i musiałem manualnie go ściskać do pierwotnego czasu i stracił przez to na jakości Icon_sad

Cytat:Zaskoczyło mnie brzmienie propozycji z od Laury Marlind - zupełnie inną pamiętam ją z fragmentów słuchanej przeze mnie płyty.
No widzisz! Mnie też zaskoczyła ta płyta, po dwóch poprzednich, które były umiarkowanym nudziarstwem.

Cytat:I co to się stało z ''Video Games''? Icon_surprised Co to za szkaradna wersja u Ciebie występuje?
Remix Jamiego Woona Icon_smile Wziąłem go trochę przez pomyłkę, bo słucham tych wersji naprzemiennie i stwierdziłem, że niech zostanie, ale to faktycznie był błąd Icon_wink

Cytat:Ukoronowaniem listy jest pierwsze miejsca dla ''Midnign City'' - wspaniała wiadomość Icon_smile
Widzę, że nadal legitymacja Beach Boysów jest dla Ciebie problemem Icon_smile

(12.11.2011 11:17 AM)saferłel napisał(a):  Czyli jestem kobietą?
Tylko Ty możesz to stwierdzić. My przez internet nie mamy takiej mocy Icon_wink

(12.11.2011 11:16 AM)pabloyd napisał(a):  
(12.11.2011 04:55 AM)aaktt napisał(a):  No i mam nadzieję, że nie zostawicie mnie samego z tymi trzema godzinami roboty i rzucicie okiem, wszak to także dla was! Icon_wink
Rzuciłem uchem i ... jestem pod wielkim wrażeniem. Takie coś stworzyć to dla mnie niewyobrażalny kunszt techniczny. Tam jest nazwa listy, tam się okładki zmieniają, pozycje. Wszystko płynnie poklejone. Czapki z głów.
Dziękuję bardzo za miłe słowa Icon_biggrin

Cytat:Z zawartości muzycznej wybrałem dla siebie: Lana , Sara , Glen, Mayer, Tori, Lenny, Amy.
Czyli jednak coś Icon_smile Nie wiem jak kształtuje się Twoje stanowisko w stronę umiarkowanego country, ale polecam Ci nową płytę Glena Campbella "Ghost on the Canvas" - jest naprawdę dobra i z uwagi na postępującą chorobę, niestety wg zapowiedzi - jego ostatnia Icon_sad

(12.11.2011 04:55 AM)aaktt napisał(a):  Moja mama potrafi określić czy podoba jej się jakiś utwór po kilku dźwiękach
Kobiety potrafią wiele rzeczy których my nigdy nie będziemy potrafili Icon_wink[/quote] Święta prawda Icon_wink

(12.11.2011 11:20 AM)Szymek79 napisał(a):  Fajny pomysł aczkolwiek dla wzrokowców i dla Mike'a mającego liczyć forumową to małe utrudnienieIcon_wink
Wkleję na dniach jeszcze konwencjonalną wersję Icon_smile Tylko nie chciałem sobie strzelać w stopę zdradzając od razu cały przebieg listy Icon_razz2

(12.11.2011 12:01 PM)michal91d napisał(a):  fajny pomysł. Przesłuchałem i kilka nagrań rzuciło mi się w uszyIcon_wink Wybrałeś dobre, zachęcające do poznania fragmenty utworów. Naprawdę to chyba najlepszy pomysł na reklamę swojej listy, a równocześnie prezentację muzyki. Idealne dla leniwych, którym nie chce się przesłuchiwać każdego utworu np. na YT. Chyba też pomyślę nad czymś podobnymIcon_wink
Dzięki Icon_smile Też nie wiem jaki jest jeszcze bardziej dogodniejszy sposób na przedstawienie swojej listy Icon_smile Musiałbym chyba wyskakiwać z lodówki z boomboxem Icon_razz2

meni napisał(a):A co szczególnie zwróciło moją uwagę, z tego co nie znałem? Nowa Lana, Raphael Saadiq, Mayer Hawthorne oraz świetny John Maus. Poza tym sporo dobrych utworów, ale nie do końca w moim stylu. Icon_wink
Cieszę się, że coś dotarło i się spodobało Icon_smile

Wielkie dzięki wszystkim za feedback Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.11.2011 06:08 PM przez AKT!.)
12.11.2011 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #9
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
aaktt napisał(a):Remix Jamiego Woona
Poważnie? Icon_surprised Trochę mnie zamurowało. Kurcze, po tym fragmencie zdaje się, że nieźle to spaprał... Aż całość sprawdzę.

http://rateyourmusic.com/~meni
12.11.2011 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
Właśnie nie. Jest w jego stylu, może trochę przedobrzony, ale ja, który zazwyczaj sceptycznie podchodzę do remixów, uważam, że ten nadaje się do słuchania Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.11.2011 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #11
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
Fakt, przydałaby się ta czterdziestka także w formie konwencjonalnej. Ciężko się teraz odnieść do szczegółów, gdyż sprawdzałem to rano.
Przede wszystkim jakość Masquera fatalna. Myślałem, że trzyma się w takich rejonach (zamiast wyżej), bo dysponujesz tylko czymś takim ;P
Ogromne ilości potwornego Perfume. To były niewielkie próbki, a ja już mam serdecznie dość techniawych Japonek na długo. :icon_razz:
M83 nie przestaje mnie zaskakiwać! Rewelacyjne wyniki.
Myślałem, że The Beach Boys będą okupować najwyższe miejsca co najmniej przez cały listopad, a tu single już pouciekały w większości. A Zooey w dodatku na tym ani trochę nie zyskała!
Lana zdecydowanie niekorzystnie w tym remiksie. Brzmi jakby na ślepo dodano beat. W sumie nie rozumiem po co robi się takie wersje ballad. To samo ostatnio z Adele. Słyszałem nawet jakiś dubstep zrobiony z Rolling in the Deep u sąsiadów. Dla mnie to niedorzeczne.
Kasabian i Take That bardzo obiecująco skaczą. Niech nie przestają na razie Icon_smile
Czy Antlersi wydali jakoś oficjalnie "I Don't Want Love"? Na płycie brzmiało bardzo ciekawie. To samo pytanie odnośnie Black Lips z bubbling under.
Gratuluję pomysłowości i wykonania. Też chętnie bym podpromował tak muzykę na mojej liście. Nie krępuj się, gdybyś chciał coś podobnego zrobić z LPF :icon_razz: Icon_lol

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
12.11.2011 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
aaktt napisał(a):Nie wiem skąd to Twoje wielkie uprzedzenie do Perfume Icon_sad to jest pierwszoligowy pop przecież
Gdyby przyjąć taki tok rozumowania i hierarchizowania, to np. Duran Duran musieliby w tym momencie najlepszym zespołem świata Icon_wink A całkiem poważnie - już podkreślałem, że Perfume to największa przykrość, jaką sprawiła mi kiedykolwiek Twoja lista. Szkoda, że to właśnie taki karykaturalny zespół jest Twoim wzorem w dziedzinie muzyki pop. Ale szanuję to.

aaktt napisał(a):To prawda, ale mój program do edycji dźwięku rozciągnął ten utwór do 10 minut i musiałem manualnie go ściskać do pierwotnego czasu i stracił przez to na jakości Icon_sad
Nie rozumiem o co chodzi, lecz liczę na poprawę Icon_smile

aaktt napisał(a):Remix Jamiego Woona
To negatywna rzecz. Nie jestem jego fanem, ale taki remiks w wykonaniu obiecującego artysty....brzmi jak amatorstwo.

aaktt napisał(a):Widzę, że nadal legitymacja Beach Boysów jest dla Ciebie problemem Icon_smile
W moich kategoriach postrzegania listy coś mi tu nie gra, ale sama legitymizacja BB nie stanowi dla mnie problemu. Niestety ich lubię, nawet momentami mocno Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.11.2011 01:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #13
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
(12.11.2011 10:31 PM)furbul napisał(a):  Myślałem, że The Beach Boys będą okupować najwyższe miejsca co najmniej przez cały listopad, a tu single już pouciekały w większości. A Zooey w dodatku na tym ani trochę nie zyskała!
To jest lista. Tu ma się dziać! Nie ma spania na wyjazdach! Czy jakoś tak Icon_wink2 A Zooey jak Zooey, da sobie radę Icon_smile

Cytat:Lana zdecydowanie niekorzystnie w tym remiksie. Brzmi jakby na ślepo dodano beat. W sumie nie rozumiem po co robi się takie wersje ballad. To samo ostatnio z Adele. Słyszałem nawet jakiś dubstep zrobiony z Rolling in the Deep u sąsiadów. Dla mnie to niedorzeczne.
Też nie jestem fanem Icon_smile

Cytat:Czy Antlersi wydali jakoś oficjalnie "I Don't Want Love"? Na płycie brzmiało bardzo ciekawie.
Ja bym ich z tym nagraniem sam z płyty nie zgarnął Icon_smile Wg moich informacji to właśnie drugi oficjalny singiel.

Cytat:To samo pytanie odnośnie Black Lips z bubbling under.
Oni jeszcze przed wydaniem płyty mieli jakieś zamieszanie z promocją płyty i w różnych formach krążek był promowany aż przez 4 piosenki - to właśnie jedna z nich. Dwie pozostałe miałem na liście wcześniej, a trzecią Ty jakiś czas temu na szczycie Icon_smile

(13.11.2011 01:52 PM)saferłel napisał(a):  
aaktt napisał(a):Nie wiem skąd to Twoje wielkie uprzedzenie do Perfume Icon_sad to jest pierwszoligowy pop przecież
Gdyby przyjąć taki tok rozumowania i hierarchizowania, to np. Duran Duran musieliby w tym momencie najlepszym zespołem świata Icon_wink A całkiem poważnie - już podkreślałem, że Perfume to największa przykrość, jaką sprawiła mi kiedykolwiek Twoja lista. Szkoda, że to właśnie taki karykaturalny zespół jest Twoim wzorem w dziedzinie muzyki pop. Ale szanuję to.
To wcale nie jest karykaturalny zespół. I nie jest moim wzorem muzyki pop. Takim wzorem są Beach Boysi, których Ty, popboyu, jakże by inaczej także kontestujesz w ich najszlachetniejszej postaci!

Cytat:
aaktt napisał(a):Remix Jamiego Woona
To negatywna rzecz. Nie jestem jego fanem, ale taki remiks w wykonaniu obiecującego artysty....brzmi jak amatorstwo.
A przesłuchałeś cały? Wcale nie brzmi jak amatorstwo, jest w jego stylu. A to, że nie doceniasz jego muzyki, akurat mnie nie zaskakuje, bo nie wpasowuje się w pewne szufladki Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.11.2011 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
aaktt napisał(a):To wcale nie jest karykaturalny zespół. I nie jest moim wzorem muzyki pop
OK. Po prostu takie odniosłem wrażenie. Może powinienem dodać ''modern pop''.

aaktt napisał(a):Takim wzorem są Beach Boysi, których Ty, popboyu, jakże by inaczej także kontestujesz w ich najszlachetniejszej postaci!
Już napisałem, że BB lubię, a to, że ''Smile'' nie jest tak genialna jak ją malują....jest dobra, naprawdę dobra, ale nie sądzę, żeby jako całość była lepsza np. od ''Pet Sounds''. Cóż, kwestia smaku.

aaktt napisał(a):A to, że nie doceniasz jego muzyki, akurat mnie nie zaskakuje, bo nie wpasowuje się w pewne szufladki Icon_wink
Nie powiedziałbym, że nie doceniam jego muzyki (nawet nazwałem obiecującym artystą). Płyta mi się podoba. Tak po prostu, może nie jest na wysokim poziomie, ale jest bardzo słuchalna i można do niej wrócić raz czy dwa razy do roku. O niedocenieniu można mówić, gdyby przyrównać moją opinie o nim do Twojej.

Co do braku szufladkowości...myślałem, że to właśnie jest coś, co akurat jest dla mnie pozytywnym zjawiskiem. Dziwne, że myślisz o mnie w tych kryteriach inaczej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.11.2011 03:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
Pomysł z jutjubem kapitalny. Rewelacja. Ciekawe jak długo trzeba nad tym siedzieć - okaże się w środę jak sam będę robił notowanie. Perfume - ciekawe, że jeszcze tego nie słuchałem, wynosisz na ołtarze, więc trzeba będzie posłuchać.
furbul napisał(a):Fakt, przydałaby się ta czterdziestka także w formie konwencjonalnej.
podzielam tę opinię.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.11.2011 08:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #16
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
(12.11.2011 06:08 PM)aaktt napisał(a):  polecam Ci nową płytę Glena Campbella "Ghost on the Canvas" - jest naprawdę dobra
To on wydał coś nowego Icon_eek
Ja myślałem, że to starocie tak jak plażowicze.
W takim razie super i oczywiście przesłucham !

(12.11.2011 06:08 PM)aaktt napisał(a):  i z uwagi na postępującą chorobę, niestety wg zapowiedzi - jego ostatnia Icon_sad
Icon_sad
14.11.2011 12:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #17
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
(14.11.2011 12:57 PM)pabloyd napisał(a):  
(12.11.2011 06:08 PM)aaktt napisał(a):  polecam Ci nową płytę Glena Campbella "Ghost on the Canvas" - jest naprawdę dobra
To on wydał coś nowego Icon_eek
Ja myślałem, że to starocie tak jak plażowicze.
W takim razie super i oczywiście przesłucham !
Wydał, wydał Icon_smile Już jakiś czas temu.
A plażowicze też są tu nie bez powodu, bo wreszcie po 45 latach oczekiwania ukazało się legendarne "Smile" i te utwory z mojej listy zostały faktycznie wydane na singlach w tym roku Icon_smile

(14.11.2011 08:21 AM)dziobaseczek napisał(a):  Pomysł z jutjubem kapitalny. Rewelacja. Ciekawe jak długo trzeba nad tym siedzieć - okaże się w środę jak sam będę robił notowanie.
Icon_biggrin

Cytat:Perfume - ciekawe, że jeszcze tego nie słuchałem, wynosisz na ołtarze, więc trzeba będzie posłuchać.
Trzeba trzeba Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2011 05:59 PM przez AKT!.)
14.11.2011 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #18
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
(14.11.2011 05:58 PM)aaktt napisał(a):  Wydał, wydał Icon_smile Już jakiś czas temu.
Z sierpnia, to dla mnie taka nówka, że aż parzy :icon_razz:
Podobają mi się próbki, będzie się kręciła w moim odtwarzaczu (zapewne wczesniej niż panna B. Icon_wink )
Ale, ale co ja czytam Icon_eek ... z udziałem Isaaka !

(14.11.2011 05:58 PM)aaktt napisał(a):  A plażowicze też są tu nie bez powodu, bo wreszcie po 45 latach oczekiwania ukazało się legendarne "Smile" i te utwory z mojej listy zostały faktycznie wydane na singlach w tym roku Icon_smile
O tym akurat wiedziałem Icon_smile
14.11.2011 07:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #19
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
(14.11.2011 07:52 PM)pabloyd napisał(a):  
(14.11.2011 05:58 PM)aaktt napisał(a):  Wydał, wydał Icon_smile Już jakiś czas temu.
Z sierpnia, to dla mnie taka nówka, że aż parzy :icon_razz:
Podobają mi się próbki, będzie się kręciła w moim odtwarzaczu (zapewne wczesniej niż panna B. Icon_wink )
Ale, ale co ja czytam Icon_eek ... z udziałem Isaaka !
A Isaac to swoista wyrocznia dobrego materiału, czy jak? Icon_smile Ja go znam fragmentarycznie i zawsze darzyłem go umiarkowaną sympatią Icon_wink
Nie rzuca się w uszy w każdym razie bardzo.
Ale w ogóle skład tej płyty jest mocny i sama płyta też na szczęście Icon_smile
Choć oczywiście nie jest to drugie "By the Time I Get to Phoenix", ale już nie ten czas...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.11.2011 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #20
RE: aakttairplay's 40 (#46/#618)
dziobaseczek napisał(a):Pomysł z jutjubem kapitalny. Rewelacja
powiedz, jeśli możesz np. w punktach, co i na czym musiałeś zrobić by wykonać taki miks?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.11.2011 12:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości