Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I to by było na tyle.
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: I to by było na tyle.
@Dziobaseczek - nie sądzę, że jest źle. Po prostu pojawiła się pewna moda na dodawanie elementów elektroczniych, przy jednoczesnym odwrocie od klasycznego indie-rocka największych jego gigantów. Ale nie, naprawdę nie jest źle. Przypomnijcie sobie początek lat '00, wtedy było źle Icon_wink
@michal91d - już nie jest tak źle ze społecznością Sebastosa, ale na początku to faktycznie był ruch oporu. I w sumie się nie dziwię, bo działy się tutaj nieciekawe sprawy.
@Kajman - jednostajność? monotonia? no to sam coś promuj! Postuj ciekawe wydawnictwa w tematach o singlach i albumach. Chętnie poczytamy i posłuchamy. Poza tym, my z Szymkiem (inni też, ale w mniejszym stopniu, jeśli chodzi o świeżaków) postujemy nowe single, ale zainteresowanie jest zazwyczaj nikłe. I proszę nie pisać, że są to tylko i wyłącznie kawałki disco-popowe, bo tak nie jest.
Poza tym, zastanawiam sie, czy pisałbyś tak, gdyby na listach były same uwielbiane przez Ciebie kawałki. Też byłoby nudno?
@3. Kajman - moim zdaniem jest całkowicie przeciwnie. Różnorodność jest spora. Dlatego nie zaglądam do większości z nich, bo skończyłoby się to chyba dwudziestoczterogodzinnym siedzeniem przed komputerem i z obciążeniem youtube'owych serwerów! Icon_biggrin
@emigrant i Kajman - ja słucham takiej muzyki na trzeźwo, i co? Icon_smile
09.11.2011 11:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #42
RE: I to by było na tyle.
(09.11.2011 11:43 PM)prz_rulez napisał(a):  @emigrant i Kajman - ja słucham takiej muzyki na trzeźwo, i co? Icon_smile
i cieszy mnie to
napisałem bawić i upić - nie przesadzajmy, każda muzyka może być dobra na różne okazje, u mnie rządzą emocje a nie gatunki
Piszę czasami u Szymka, on u mnie i takich ludzi jak on nam trzeba - OTWARTYCH.
09.11.2011 11:53 PM
Cytowanie selektywne
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 445
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #43
RE: I to by było na tyle.
emigrant napisał(a):i cieszy mnie to
napisałem bawić i upić - nie przesadzajmy, każda muzyka może być dobra na różne okazje, u mnie rządzą emocje a nie gatunki
zgadza się w 100% przecież nie jesteśmy robotami, często to właśnie sytuacje, miejsce, ludzie generują to czy jakieś nagranie się nam podoba czy nie, gdzie w innych okolicznościach mogłoby być zupełnie inaczej.

emigrant napisał(a):Piszę czasami u Szymka, on u mnie i takich ludzi jak on nam trzeba - OTWARTYCH.
dzięki za miłe słowa, muzyka moim zdaniem powinna zbliżać a nie dzielić ludzi, a to że słucham (czy też staram się) prawie wszystkiego .....bo po prostu lubię muzykę i wydaje mi się że większość moich kolegów Formowiczów coś na mojej liście znajdzie dla siebie, ja też staram u innych znaleźć jakiś pozytyw czy też styczny punkt bo wypunktować że tego nie lubię, ta jest beznadziejna ci przestali by już grać i nagrywać jest bardzo prosto i zazwyczaj dużo łatwiej.

Ps. "pojęcie dicho" zauważyłem że jest on nadużywane i kierowane do wszystkiego co się komuś nie podoba, dla mnie DISCO to się skończyło tak gdzieś z początkiem lat 80-tych.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
10.11.2011 02:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #44
RE: I to by było na tyle.
Disco lat 70-tych świetnie brzmi. Czasem jak bywam w Brukseli to w wielu lokalach leci taka muzyka. Wszyscy się bawią aż na ulicach ...
... a w innym lokalu np. na przeciwko gra jakiś zespół rockowy
I o to chodzi
10.11.2011 08:44 PM
Cytowanie selektywne
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 005
Dołączył: Dec 2014
Post: #45
RE: I to by było na tyle.
Oj nazbierało się postów do przeczytania... Od czego tu zacząć? Na pewno i ja nie odejdę z naszego forum. Mimo krótkiej obecności (raptem 4 miesiące) zżyłem się z My Charts i ze sporą grupą forumowiczów. Droga do MC była krótka: najpierw zajrzałem na forum lp3 ale od początku czułem się tam obco (większość list ograniczała się do trójkowego topu). Na szczęście jeden z tamtejszych forumowiczów zaproponował mi przejście do Was i to było wreszcie toIcon_wink
Kajman, dzięki za tworzenie forumowej, szkoda tylko że przyszło mi być świadkiem jej końca. Jeśli ktoś z Was jest gotów ją przejąć to z góry chcę wyrazić tu moją radość i szacunek. Wystarczy zliczać pierwszą dwudziestkę by podsumowanie dawało obraz tego czego słuchamy.
Nie odczułem podziału. Prawda, że nie postuję list z muzyką mi daleką, ale myślę że wspomniana forumowa, inne okolicznościowe listy czy zabawy są okazją do wymiany myśli między wszystkimi forumowiczami.
Mam pytanie do moderatorów: ilu forumowiczów było aktywnych na forum (rozumiem to jako pisanie postów) powiedzmy w ciągu ostatniego miesiąca? Myślę, że brak nowych osób (widzę że po mnie zalogowało się tylko parę z czego piszą chyba dwie) to jedyny problem naszego forum.
Piszę to w obliczu chęci przeprowadzenia paru zabaw, plebiscytów itp. W dziesięć, piętnaście osób nie wszystkie będą miały sens...
To tyle ode mnie. Dyskusja otwarta, ważne byśmy mieli powód zaglądać do MyChartsIcon_wink
10.11.2011 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #46
RE: I to by było na tyle.
thestranglers napisał(a):Mam pytanie do moderatorów: ilu forumowiczów było aktywnych na forum (rozumiem to jako pisanie postów) powiedzmy w ciągu ostatniego miesiąca? Myślę, że brak nowych osób (widzę że po mnie zalogowało się tylko parę z czego piszą chyba dwie) to jedyny problem naszego forum.
o tak, z tym się zgodzę. Mało mamy nowych osób na forum...
10.11.2011 09:48 PM
Cytowanie selektywne
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #47
RE: I to by było na tyle.
A więc moja propozycja jest taka.
• Zajmę się prowadzeniem Forumowej
• Notowania ukazywały by się tak jak do tej pory - raz w tygodniu.
• Lista obejmowałaby wyłącznie utwory. Nie postowałbym rankingu wykonawców.
• Nie byłoby 100 miejsc tak jak to miało miejsce do tej pory, tylko 50.
• Zliczałbym tylko 20 najlepszych utworów z waszych list, nie tak jak to miało miejsce do tej pory 40.

Chciałbym wiedzieć, czy chcecie żebym się tym zajął. Czy nie, więc określcie się Icon_smile Mi zależy na kontynuowaniu tej tradycji forum.
10.11.2011 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 005
Dołączył: Dec 2014
Post: #48
RE: I to by było na tyle.
mike napisał(a):Nie postowałbym rankingu wykonawców.
jestem za
mike napisał(a):Chciałbym wiedzieć, czy chcecie żebym się tym zajął.
Masz moje błogosławieństwo
mike napisał(a):Mi zależy na kontynuowaniu tej tradycji forum.
no właśnie, czy JANE'S na pierwszym, pytania same się nasuwająIcon_smile
10.11.2011 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #49
RE: I to by było na tyle.
(10.11.2011 09:59 PM)mike napisał(a):  Chciałbym wiedzieć, czy chcecie żebym się tym zajął.
TAAK Icon_lolIcon_wink
10.11.2011 10:26 PM
Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #50
RE: I to by było na tyle.
mike napisał(a):Chciałbym wiedzieć, czy chcecie żebym się tym zajął.
bardzo się cieszę, że jest ktoś chętnyIcon_wink Pewnie
Ja od siebie mogę dodać, że w ten weekend postaram się popracować nad programem, który będzie zliczał punkty dla list o tym samym formacie, co może ułatwić pracę przyszłemu liczącemuIcon_wink
10.11.2011 10:28 PM
Cytowanie selektywne
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #51
RE: I to by było na tyle.
(09.11.2011 07:39 PM)Remo napisał(a):  Artur to jest robione jak nie zauważyłeś Icon_razz2

"1. W podsumowaniu liczy się 40 najwyżej notowanych piosenek według zasady od 40 p. za 1 miejsce do 1 p. za 40. W przypadku postowania listy zawierającej mniej piosenek zasady są dokładnie takie same czyli że np. piosenka z ostatniego - 30 miejsca dostaje 11 p."


W sumie gdzieś tu widziałem listę liczącą 1. miejsca, ale nie mogę jej znaleźć teraz...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2011 10:31 PM przez Dobromiera.)
10.11.2011 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #52
RE: I to by było na tyle.
(10.11.2011 09:59 PM)mike napisał(a):  A więc moja propozycja jest taka.
• Zajmę się prowadzeniem Forumowej
• Notowania ukazywały by się tak jak do tej pory - raz w tygodniu.
• Lista obejmowałaby wyłącznie utwory. Nie postowałbym rankingu wykonawców.
• Nie byłoby 100 miejsc tak jak to miało miejsce do tej pory, tylko 50.
• Zliczałbym tylko 20 najlepszych utworów z waszych list, nie tak jak to miało miejsce do tej pory 40.

Chciałbym wiedzieć, czy chcecie żebym się tym zajął. Czy nie, więc określcie się Icon_smile Mi zależy na kontynuowaniu tej tradycji forum.

Również jestem za!
10.11.2011 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 445
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #53
RE: I to by było na tyle.
mike napisał(a):Chciałbym wiedzieć, czy chcecie żebym się tym zajął. Czy nie, więc określcie się Icon_smile Mi zależy na kontynuowaniu tej tradycji forum.

Mike masz moje błogosławieństwoIcon_smile

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
10.11.2011 10:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 005
Dołączył: Dec 2014
Post: #54
RE: I to by było na tyle.
A tak spytam z ciekawości, ile jest list na forum?
10.11.2011 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #55
RE: I to by było na tyle.
Aktywnych list mających swoje działy - 53.
10.11.2011 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
RE: I to by było na tyle.
Mike - do dzieła Icon_wink

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
10.11.2011 11:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: I to by było na tyle.
Dopiero teraz widać, jak bardzo użytkownicy troszczą się o forumową i jak ta lista jest dla nas ważna. Miło widzieć takie zaangażowanie Icon_smile A kajmanowi należą się wielkie podziękowanie, bo poświęcał swój czas absolutnie charytatywnie. Dobra robota - ta lista to najważniejsza rzecz, jaką nam dałeś. Szkoda, że rezygnujesz, ale rozumiem rozgoryczenie pewnymi kwestiami. Pomijam nazewnictwo problemu, bo jak pewnie się domyślasz ręce mi opadają, kiedy widzę twoje gatunkowe wstawki typu ''disco'' Icon_wink, ale generalnie zmiany w muzycznym klimacie forum są odczuwalne również dla mnie. Wiem, że brakuje tu kilku osób, których gust równoważyłby obecnie przeważające trendy oraz domyślam się, że czujesz się przez to samotny. Zapewne czułbym się podobnie.

prz_rulez napisał(a):Przypomnijcie sobie początek lat '00, wtedy było źle Icon_wink
O tak, wtedy naprawdę było średniawo.

prz_rulez napisał(a):jednostajność? monotonia? no to sam coś promuj! Postuj ciekawe wydawnictwa w tematach o singlach i albumach
To nie jest filozofia kajmana, coś czuję Icon_wink Poza tym ciężko byłoby znaleźć mu odbiorców, tak jak Tobie ciężko jest znaleźć odbiorców bardziej egzotycznych pozycji. Potrzebna jest jednak pewna grupa wspólnie zainteresowanych tematów i myślę, że dopiero ona może razem coś zdziałać.

Co do propozycji mike'a, akceptuję wszystko oprócz pominięcia listy wykonawców. Chociaż z drugiej strony...przy liczeniu samego top 20 ten ranking artystów byłby nieco uszczuplony i być może niekoniecznie obiektywny. Niemniej ta rubryka była dla mnie równie istotna.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2011 12:56 AM przez saferłel.)
11.11.2011 12:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: I to by było na tyle.
Jestem za

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
11.11.2011 12:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #59
RE: I to by było na tyle.
Wziąłem się za to, zajmuje to niestety więcej czasu niż przypuszczałem. Mogę zliczać top 10, ale to chyba nie ma sensu. Więc lepiej jak zajmie się tym ktoś kto dysponuje większą ilością czasu.
11.11.2011 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #60
RE: I to by było na tyle.
Liczenie forumowej z pewnością zajmuje mnóstwo czasu.
Może by stworzyć jakiś skrypt liczący nasze ''dwudziestki / trzydziestki'' samoczynnie?
11.11.2011 02:47 PM
Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości