Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I to by było na tyle.
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #21
RE: I to by było na tyle.
kajman napisał(a):dla mnie kiedyś to forum było jedną z najważniejszych rzeczy w życiu.
i tu się muszę z Tobą zgodzić! jednak akurat to uważam za bardzo dobry objaw, że już tak ze mną nie jest.
i zapewne nigdy już nie będzie takiego miejsca w sieci, które byłoby tak ważne jak mycha kiedyś...

ależ się sentymentalnie zrobiło ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.11.2011 01:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: I to by było na tyle.
(09.11.2011 12:42 AM)piotreklp3 napisał(a):  Jaka była największa liczba utworów, które były brane pod uwagę przy podliczaniu forumowej w jednym tygodniu, pytam z ciekawości?
Zależy co rozumiesz jako brane pod uwagę. Wszystkie, które spełniały wymogi czy te przeze mnie podliczane? Trudno to powiedzieć, bo po pierwsze w moich zestawieniach dla celów prywatnych brałem też pod uwagę listy z forum.sebastos, po drugie z części list (z dużą rotacją, nowych, nieregularnych) brałem do zestawienia dorzucałem powtarzające się na innych listach lub wykonawców, którzy mieli inne piosenki. Ale na pewno ilość utworów spełniających wymogi przekraczała 1000.
09.11.2011 08:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: I to by było na tyle.
To trochę przykre, że uzależniasz swoją decyzję od tego, jakiej muzyki słuchają niektórzy użytkownicy. No, ale cóż,. masz prawo do takiej decyzji.
Cytat:No cóż, jestem jaki jestem, już się raczej zbyt mocno nie zmienię.
A tam, takie gadanie Icon_wink
09.11.2011 08:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: I to by było na tyle.
kajman napisał(a):Kiedyś może było zbyt dużo rocka, teraz (w moim odczuciu) jest mocno zdominowane przez muzykę disco
Muzyka się zmienia, choć ja jestem wielkim fanem rockowej muzyki, trzeba sobie powiedzieć jasno, że przechodzi ona niebywały kryzys. Choć dzięki takim ludziom jak ty czy PURH i liście Active rock, jestem w stanie trzymać rękę na pulsie, ale stricte gitarowa muzyka odstąpiła miejsca bardziej elektronicznym odmianom. Myślę, że historia kołem się toczy i rock wróci do łask. Póki co mamy podsumowanie 400 notować mrsapa,która pokazuje jak dobre były lata za nami i kilka świetnych list alternatywnych, które świadczą o tym, że kryzyk gitarowego łojenia jest ewidentny.Trzeba otworzyć głowę, w przeciwnym razie można się trochę nudzić, nie mówię na disco, ale na alternatywne brzmieniaIcon_smile. Będzie dobrze.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.11.2011 08:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
michal91d
Unregistered

 
Post: #25
RE: I to by było na tyle.
prz_rulez napisał(a):To trochę przykre, że uzależniasz swoją decyzję od tego, jakiej muzyki słuchają niektórzy użytkownicy. No, ale cóż,. masz prawo do takiej decyzji.
właściwie wiem, o co chodzi Piotrkowi...
To jest mój pierwszy i chyba ostatni post na temat odejść z forum. Niestety dość długo to w sobie trzymałem, ale muszę to w końcu napisać. Właściwie miałem to napisać już wcześniej, ale czarę goryczy przelało dopiero odejście kilku użytkowników z tego forum - zupełnie bez klasy, bez słowa, nie mówię o pożegnaniu, ale krótkim komunikacie - "Nie będzie już więcej mojej listy na tym forum", zupełnie bez szacunku do komentujących i oglądających. A co mnie najbardziej zdenerwowało to fakt, że chwalili się na innym forum: Mnie już z tym forum nic nie łączy. Szkoda - to chyba nie tak ma wyglądać.
Co mnie jeszcze denerwuje? Dziwny, zupełnie niepotrzebny podział na forum popowe i alternatywne. Ja się pytam kto stworzył ten podział? Przecież różnorodność to jest jedna z zalet forum. Niestety wygląda na to, że na mycharts różnorodności będzie coraz mniej. Bo znowu będzie coś w stylu:
- odchodzę na sebastosa.
- dlaczego?
- bo tam odeszli już ten, ten i ten. Mycharts już nie jest takie jak dawniej.
Ktoś kiedyś napisał przy okazji blokowania możliwości oglądania tego forum przez gości o "Elitarnym forum mycharts". Niestety przeglądając forum sebastosa mam wrażenie, że jest zupełnie na odwrót. (Tak, przeglądam czasem sebastosa, bo jest tam kilka bardzo ciekawych list użytkowników, którzy stąd odeszli). Nie miejcie mi za złe, ale czasem odnoszę też wrażenie wrogiego nastawienia do mycharts. Nie wiem skąd to wynika.
Rozumiem kajmana i jestem mu niesamowicie wdzięczny za wkład w to forum, ale przyznam się, że przez ostatnie pół roku odniosłem wrażenie, że szuka tylko wymówki, żeby odejść z forum.
Od siebie mogę dodać, że jestem bardzo związany z tym forum i naprawdę smucą mnie wszystkie odejścia, chwile kryzysu mycharts. Niestety przywykłem już do myśli, że nie będzie tu kilku charyzmatycznych użytkowników.

Nie wiem do czego ma prowadzić ten mój post, ale wybaczcie musiałem. Jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony to przepraszam.Icon_wink
09.11.2011 03:32 PM
Cytowanie selektywne
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #26
RE: I to by było na tyle.
Ja odnoszę może mylne wrażenie, że osób słuchających muzyki popowej jest raptem ok. 5, czy to aż taki problem sprawia?

Dzięki kajman za prowadzenie jakże ciekawej Forumowej. Chętnie zająłbym się dalszym prowadzeniem, jednak liczbę utworów ograniczyłbym do 50. Jeśli tego chcecie to piszę się na to. Na więcej niestety nie starczy mi czasu.
09.11.2011 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: I to by było na tyle.
(09.11.2011 03:51 PM)mike napisał(a):  Ja odnoszę może mylne wrażenie, że osób słuchających muzyki popowej jest raptem ok. 5, czy to aż taki problem sprawia?
Zacznijmy od tego jak się rozumie muzykę pop. Ja na pewno patrzę na to ze swojego skrzywionego punktu widzenia, ale w moim odczuciu słuchaczy mainstreamowego, w zdecydowanej większości komercyjnego popu wśród postujących tutaj listy jest zdecydowanie więcej. Naliczyłem 18, a chyba nie ma sensu wymienianie nicków, bo i w Twoim i moim przypadku to kwestia subiektywna. Nie masm nic przeciwko słuchaczom takiej muzyki jako takim, lecz takie nagromadzenie powoduje, że nie czuję się tutaj dobrze.
Poza tym zdecydowana większość list jest w mniejszym lub większym stopniu popowa, moja zresztą także, więc akurat nie o to chodzi, lecz o wrażenie monotonii i jednostajności muzyki na listach na tym forum.
09.11.2011 05:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: I to by było na tyle.
Wielka szkoda, że kończysz z forumową i powoli odchodzisz z samego forum. Nie będzie nadużyciem jeżeli napiszę, że kończy się pewna epoka w historii forum, bo traci się jednego z najważniejszych i najistotniejszych użytkowników.
Tak jak Yacy i Kajman również dla mnie to było bardzo ważne forum i generalnie miejsce w internecie. Było, bo teraz moja aktywność ogranicza się do postowania swojej listy, komentowania zaledwie 2, 3 list no i przeglądania wybranych innych. Nie zmienia to faktu, że czuje się związany z tym forum i nie zamierzam odchodzić. Jestem jedną z pierwszych osób, która zaczęła postować na Mycharts jeszcze kilka wcześniejszych wersji forów temu, a zaprosił mnie Zbyszu chyba w 2005 roku Icon_wink
Ostatnio zauważyłem, że nie ma za często nowych notowań forumowej co mnie zaniepokoiło i w jakiś sposób przygotowało do tego, że zapewne z tego zrezygnujesz.
Szkoda...

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
09.11.2011 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #29
RE: I to by było na tyle.
O gustach nie powinno się dyskutować. Nikt nam nie każe słuchać czegoś, czego nie lubimy ale ogólnie powinniśmy mieć szacunek dla tych, którzy słuchają '' innej '' muzyki.

Jak nazwa forum wskazuje ''Największe Forum List Przebojów'' - każdy ma prawo tutaj być i wyrażać swoje upodobania muzyczne a nie pisać że ''TO'' forum nie jest dla niego.

Wystarczy się pożegnać czy z czegoś zrezygnować bez podawania ''wytykania'' przyczyn, dodając, że ''TAM'' jest dla niego lepiej.

To tak jakby kogoś chciało się obrazić, ze słucha ''disco''. Nie każdy jest taki sam ( na szczęście) i nie każdy ( też na szczęście) ma chęć znajdowania się we ''wskazanej szufladzie''.

Ja słucham rocka, nocą jazzu, w samochodzie często metalu a jak się idę bawić i upić to NIECH GRA MI MODERN TALKING albo (cos bardziej na czasie) LADY GAGA.
09.11.2011 06:03 PM
Cytowanie selektywne
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: I to by było na tyle.
Jak ja nie lubię takiego szufladkowania Icon_mad Icon_rolleyes

Poza tym myślę, że na zdecydowanej większości list znajdzie się coś z popu...

mike napisał(a):Chętnie zająłbym się dalszym prowadzeniem, jednak liczbę utworów ograniczyłbym do 50. Jeśli tego chcecie to piszę się na to. Na więcej niestety nie starczy mi czasu.

Ja jestem ZA. Ale do 50? Kajman liczył po 40 z każdej listy a lista główna miała 50 utworów... :icon_razz:

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
09.11.2011 06:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: I to by było na tyle.
(09.11.2011 03:32 PM)michal91d napisał(a):  1. To jest mój pierwszy i chyba ostatni post na temat odejść z forum. Niestety dość długo to w sobie trzymałem, ale muszę to w końcu napisać. Właściwie miałem to napisać już wcześniej, ale czarę goryczy przelało dopiero odejście kilku użytkowników z tego forum - zupełnie bez klasy, bez słowa, nie mówię o pożegnaniu, ale krótkim komunikacie - "Nie będzie już więcej mojej listy na tym forum", zupełnie bez szacunku do komentujących i oglądających.
2. A co mnie najbardziej zdenerwowało to fakt, że chwalili się na innym forum: Mnie już z tym forum nic nie łączy. Szkoda - to chyba nie tak ma wyglądać.
3. Co mnie jeszcze denerwuje? Dziwny, zupełnie niepotrzebny podział na forum popowe i alternatywne. Ja się pytam kto stworzył ten podział? Przecież różnorodność to jest jedna z zalet forum. Niestety wygląda na to, że na mycharts różnorodności będzie coraz mniej. Bo znowu będzie coś w stylu:
- odchodzę na sebastosa.
- dlaczego?
- bo tam odeszli już ten, ten i ten. Mycharts już nie jest takie jak dawniej.
4. Ktoś kiedyś napisał przy okazji blokowania możliwości oglądania tego forum przez gości o "Elitarnym forum mycharts". Niestety przeglądając forum sebastosa mam wrażenie, że jest zupełnie na odwrót.
5. Rozumiem kajmana i jestem mu niesamowicie wdzięczny za wkład w to forum, ale przyznam się, że przez ostatnie pół roku odniosłem wrażenie, że szuka tylko wymówki, żeby odejść z forum.
1. Tak się składa, że w większości przypadków są to odejścia stopniowe, nie jednoznaczne gwałtowne rozstania. W pewnym momencie listy zaczynają pojawiać się nieregularnie i właściwie sam postujący nie mógłby podać dokładnej daty odejścia. I nie wiem, jakby wyglądało stwierdzenie: Informuję, że trzy tygodnie temu zaprzestałem postowania list na tym forum, ale dopiero teraz to zauważyłem.
2. Ja nie zauważyłem, żeby ktoś się chwalił, że opuścił to forum. Ale może Ty czytasz sebastosa uważniej niż ja (ja nie ślędzę uważnie wszystkich wątków). Myślę że dla nikogo nie było to przyjemnością.
3. To znaczy że ktoś twierdzi, że to jest popowe a tamto alternatywne? Tego też nie zauważyłem. Nie da się zaprzeczyć, że to forum robi się coraz mniej różnorodne (przynajmniej w moim odczuciu). I nie ma czegoś takiego jak odejście na sebastosa. Poza sytuacją, kiedy odeszło parę osób ze względu na pewien konflikt (ale to było dosyć dawno temu) większość z tych osób, które wycofały się z tego forum postuje swoje listy (i nie tylko listy) na sebastosie od dawna. Jedno drugiemu raczej nie przeszkadza.
4. Myślę, że określenie to padło w związku z tym blokowaniem (jak się okazało tymczasowym) i w tamtej chwili było ono słuszne (chociaż chyba nie było to najszczęśliwsze słowo). W innym znaczeniu nigdy go nie użyto.
5. Przede wszystkim nigdzie nie napisałem, że zamierzam z tego forum odejść bo przynajmniej na obecną chwilę nie mam takiego zamiaru. Kilka tygodni temu ze zdziwieniem stwierdziłem, że zapomniałem zapostować listę na tym forum. Teraz zdarzyło się to po raz drugi i to przyczyniło się do decyzji o zaprzestaniu liczenia Forumowej i rezygnacji z funkcji moderatora. Nadal tutaj jestem, nadal będę postować listę (jeżeli o tym znowu nie zapomnę) i na pewno w tym czy innym miejscu się udzielać.
09.11.2011 06:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #32
RE: I to by było na tyle.
Forumowa Lista Przebojów już od dłuższego czasu się nie ukazywała i zastanawiałem się czemu nie ma nowych notowań... no cóż. Jest lista z last.fm Icon_wink Ale to niestety nie do końca to samo.

A odchodzących z forum nie rozumiem...
09.11.2011 06:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: I to by było na tyle.
(09.11.2011 06:03 PM)emigrant napisał(a):  O gustach nie powinno się dyskutować. Nikt nam nie każe słuchać czegoś, czego nie lubimy ale ogólnie powinniśmy mieć szacunek dla tych, którzy słuchają tej ''łatwiejszej '' muzyki.
Jak nazwa forum wskazuje ''Największe Forum List Przebojów'' - każdy ma prawo tutaj być i wyrażać swoje upodobania muzyczne a nie pisać że ''to'' forum nie jest dla niego.
To tak jakby kogoś chciało się obrazić, ze słucha ''disco''. Nie każdy jest taki sam ( na szczęście) i nie każdy ( też na szczęście) ma chęć znajdowania się we ''wskazanej szufladzie''.
Ja słucham rocka, nocą jazzu, w samochodzie często metalu a jak się idę bawić i upić to NIECH GRA MI MODERN TALKING albo (cos bardziej na czasie) LADY GAGA.
Może zacznę od końca. Ja słucham bardzo różnej muzyki, ale jakbym miał do wyboru pójść się bawić lub upić przy Gadze, Tłokach czy Chopinie lub zrezygnować z zabawy (upicia) to wybrałbym tą drugą możliwość. Każdy ma prawo słuchać czego chce i mi nic do tego, natomiast ja mam prawo nie słuchać tego, czego nie chcę. Mam też prawo nie być zainteresowany czytaniem i liczeniem list zawierających w większości muzykę, która w minimum 90% jest mi po części obojętna po części mnie dobija. Nie uważam, że fakt, że nie chcę się tym zajmować w jakimkolwiek stopniu świadczył o tym, że nie żywię szacunku do jakiejkolwiek osoby słuchającej innej muzyki.
09.11.2011 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #34
RE: I to by było na tyle.
(09.11.2011 06:24 PM)kajman napisał(a):  Ja słucham bardzo różnej muzyki, ale jakbym miał do wyboru pójść się bawić lub upić przy Gadze, Tłokach czy Chopinie lub zrezygnować z zabawy (upicia) to wybrałbym tą drugą możliwość.

Ostatnio byłem na urodzinach bardzo dobrego przyjaciela. Wręczyłem mu 3CD z przebojami Modern Talking. Ucieszył się bardzo bo to jego ulubiony zespół. Nie wyszedłem z imprezy mimo odtwarzania tej muzyki bo byłem na urodzinach bardzo dobrego przyjaciela i to takiego z którym mogę się ''upić''.

Ok.
Rezygnujesz z Forumowej i myślę, ze dalsze posty na ten temat nie mają sensu.
To Twoja osobista decyzja. Szanuję to.

Forum nadal żyje, więc... ?

Co dalej z Forumową ? Kto może przejąć forumową, ewentualnie forumowicze wspólnie coś postanowić w związku z jej przyszłym funkcjonowaniem.
09.11.2011 06:33 PM
Cytowanie selektywne
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #35
RE: I to by było na tyle.
(09.11.2011 06:04 PM)chris975 napisał(a):  Ja jestem ZA. Ale do 50? Kajman liczył po 40 z każdej listy a lista główna miała 50 utworów... :icon_razz:

Chodzi mi o to, że Forumowa zawierałaby 50 piosenek, a nie tak jak jest to teraz 100 Icon_wink Zliczałbym 20 najlepszych. No ale jak ktoś chce kontynuować dzieło kajmana to proszę Icon_smile Znam swoje możliwości Icon_smile
09.11.2011 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
emigrant
Unregistered

 
Post: #36
RE: I to by było na tyle.
Jestem za. Mniejsza forma może będzie nawet lepsza.
09.11.2011 06:39 PM
Cytowanie selektywne
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #37
RE: I to by było na tyle.
Ja nie rozumiem o co chodzi, kajman chce zakończyć działalność na forum? Jego sprawa, każdy ma swoje życie. Nie będziemy za niego decydować jakie jest to forum i czy ma nadal sens postowanie na nim. Ja kiedyś też odszedłem z pewnego forum ponieważ przestała mnie interesować muzyka o jakiej tam rozmawiano. Teraz czasami rozmawiam z osobami z tamtego forum, wymienię zdanie i tyle. Ja dziękuje Ci za liczenie forumowej i życzę najlepszego.

A co do listy, nie wiem czy znalazł bym czas na to (klasa maturalna) więc nie będę się pchał do jej robienia.
09.11.2011 06:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: I to by było na tyle.
(09.11.2011 06:36 PM)mike napisał(a):  Chodzi mi o to, że Forumowa zawierałaby 50 piosenek, a nie tak jak jest to teraz 100 Icon_wink Zliczałbym 20 najlepszych.
Nie chcę Cię zniechęcać, ale to by nie było aż tak dużo mniej pracy. W sumie dotyczyłoby to około 700 piosenek tygodniowo, które przewijają się przez pierwsze dwudziestki poszczególnych list. No i jak już (chyba) Yacy napisał to największym problemem byłoby sumowanie list o różnej kolejności poszczególnych elementów (także, chociaż w mniejszym stopniu kooperacji).
09.11.2011 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #39
RE: I to by było na tyle.
Najprościej by było jakby tylko 1. miejsca uwzględniać Icon_lol
09.11.2011 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #40
RE: I to by było na tyle.
Artur to jest robione jak nie zauważyłeś Icon_razz2
09.11.2011 07:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości