Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawy organizacyjne
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #21
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
aaktt napisał(a):Podoba mi się idea, że z każdego państwa wybiera się kilka utworów, a później w bezpośrednim pojedynku między nimi dokonuje się w powszechnym głosowaniu wyboru jednego reprezentanta, bo myślę, że będą kraje, gdzie więcej niż jeden czy dwóch użytkowników będzie miało swoje propozycje.
i tu proponował bym zasadę wyboru reprezentanta danego kraj na zasadzie takiej jak w Topłycie

aaktt napisał(a):2008-2011 to zakres czasowy nie do przyjęcia, przynajmniej dla mnie. Jeśli już to obstawałbym przy okresie 2001-2010, ale też nie jestem przekonany, bo ja częstokroć wolę starsze utwory, więc osobiście byłoby mi to bardzo nie na rękę Icon_smile
złożyłem taką propozycję gdyż to dałoby możliwość porównania różnych Europejskich rynków muzycznych obecnie. Tak najciekawszą częścią zabawy będzie wybór reprezentanta AngliiIcon_wink.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
31.10.2011 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #22
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
aaktt napisał(a):Covery także bym wyrzucił, choćby ze względu na to, że mogą być to covery piosenek z innych krajów, a tylko w wykonaniu danego państwa, co trochę podważa ideę zabawy
Zgadzam w 100%
aaktt napisał(a):Podoba mi się idea, że z każdego państwa wybiera się kilka utworów, a później w bezpośrednim pojedynku między nimi dokonuje się w powszechnym głosowaniu wyboru jednego reprezentanta, bo myślę, że będą kraje, gdzie więcej niż jeden czy dwóch użytkowników będzie miało swoje propozycje.
Pewnie będzie tak z większością krajów.
aaktt napisał(a):Myślę, że można by to zrobić tak, że każdy użytkownik wybierze jakiś utwór, z tylu krajów z ilu chce i wrzuci w formie listy, później propozycje zostaną pogrupowane wg krajów i po kolei tydzień po tygodniu będziemy wybierać w kolektywnym głosowaniu jednego reprezentanta.
Dokładnie, tylko głosujmy na wszystko od razu.
31.10.2011 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #23
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Wydaje mi się, że wszystko naraz może być dla wielu zbyt dużą dawką dla części użytkowników, to zależy od części propozycji.

Szymek79 napisał(a):złożyłem taką propozycję gdyż to dałoby możliwość porównania różnych Europejskich rynków muzycznych obecnie. Tak najciekawszą częścią zabawy będzie wybór reprezentanta AngliiIcon_wink.
ja tak nie uważam
uważam natomiast, że wiele europejskich rynków obecnie ma niewiele ciekawego do zaoferowania i znacznie utrudni to wybór potencjalnych propozycji wielu użytkownikom Icon_smile

Szymek79 napisał(a):i tu proponował bym zasadę wyboru reprezentanta danego kraj na zasadzie takiej jak w Topłycie
nie wiem czy to nie będzie zbyt wiele zachodu dla głosujących, trzeba będzie zobaczyć ile będzie propozycji i jak to ma zostać rozłożone w czasie - chodzi o to, żeby wybór był w miarę prosty i żeby wyniki były klarowne; myślę, że ewentualnie można głosować np. na 3 utwory przyznając im odpowiednio 3, 2 i 1 punktów, ale też nie jestem przekonany czy to nie za dużo

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.10.2011 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #24
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
aaktt napisał(a):myślę, że ewentualnie można głosować np. na 3 utwory przyznając im odpowiednio 3, 2 i 1 punktów, ale też nie jestem przekonany czy to nie za dużo
Dobre wyjście. Powinny być przynajmniej te trzy lokaty do dyspozycji by uniknąć niepotrzebnych nikomu remisów i uciążliwych dogrywek.
Co do samych preeliminacji to nie ma co ich rozdzielać na kilka wątków. Dać jeden duży wątek: NARODOWE ELIMINACJE, dać powiedzmy nawet miesiąc na głosowanie i czekać na wynikiIcon_wink
31.10.2011 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #25
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Myślę że źle by się stało gdyby piosenki np z Anglii czy Niemiec były murowanymi - znanymi hitami bo to zdyskwalifikuje resztę piosenek i wiadomo, że wygra Anglia.
31.10.2011 08:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #26
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
emigrant napisał(a):Myślę że źle by się stało gdyby piosenki np z Anglii czy Niemiec były murowanymi - znanymi hitami
No tak, mamy problem, choć wcale nie jestem pewien, że będę głosował na Angoli, przecież masa murowanych hitów pochodzi z innych krajów. Jeśli myśli tak większość to zabawa ma sens.
31.10.2011 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #27
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Jak Estonia się dostanie, to ja bardzo chętnie podrzucę kilku solidnych reprezentantów Icon_smile2
31.10.2011 10:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #28
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Ja przede wszystkim optowałbym by nie przesadzać z hitowością nagrań biorących udział w zabawie i postawić raczej na rzeczy dobre, ale nie bardzo powszechnie znane Icon_wink2 Ale to tylko sugestia. Jeśli by chcieć ustanowić taką zasadę, to trzeba zdefiniować hit, a to będzie trudne Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.10.2011 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #29
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
aaktt napisał(a):Ja przede wszystkim optowałbym by nie przesadzać z hitowością nagrań biorących udział w zabawie i postawić raczej na rzeczy dobre, ale nie bardzo powszechnie znane
I znowu się zgadzam. Promujmy nasze wynalazki, odkrycia, także te z przeszłości. Tylko wiadomo, że demokracja to matka, które pożera własne dzieciIcon_sad
Ps. Pierwsze propozycje Szymka, Emigranta, Art Bruta, czy zapowiedzi Przemka obiecujące, nieprawdaż?
31.10.2011 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #30
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
aaktt napisał(a):03. The song cannot have been a UK/US Top 40 hit, as it would give it an unfair advantage.
aaktt napisał(a):Zastanawiam się czy wprowadzenie zasady trzeciej nie byłoby sensowne w tym układzie w celu uniknięcia zbyt znanych utworów, bo jednak fajnie byłoby gdyby wszystkie kraje miały mniej więcej podobne szanse
Jestem ZA. Wyrówna to siły na EURO.
Unikajmy też nowości, bo w trakcie przygotowań jakiś numer może wejść na UK top 40 i co wtedy...
01.11.2011 07:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #31
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Proponuję zasady dobierania w pary. Powinniśmy bazować na losowaniu (2 grudnia w Kijowie):

1/8

1) pierwszy mecz z grupy A
2) drugi mecz z grupy A

3) pierwszy mecz z grupy B
4) drugi mecz z grupy B

5) pierwszy mecz z grupy C
6) drugi mecz z grupy C


7) pierwszy mecz z grupy D
8) drugi mecz z grupy D

1/4

9) zwycięzcy z grupy A
10) zwycięzcy z grupy B
11) zwycięzcy z grupy C
12) zwycięzcy z grupy D

1/2

13) zwycięzca grupy A vs zwycięzca grupy B
14) zwycięzca grupy C vs zwycięzca grupy D

Finał

15) na pewno dwóch mocnych graczyIcon_wink
01.11.2011 07:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Thestranglers, to wcale nie będzie trudne Icon_wink
Inna sprawa, że ostatnio z muzyką rosyjską jest kiepsko...
Co do coverów... Hmm. Ale przecież Olisadebe mógł grać w reprezentacji Polski...:icon_razz:
Cytat:I znowu się zgadzam. Promujmy nasze wynalazki, odkrycia, także te z przeszłości. Tylko wiadomo, że demokracja to matka, które pożera własne dzieciIcon_sad
Oczywiście, że tak. Dlatego będziemy mieli TYLKO I WYŁĄCZNIE ALTERNATYWNY SONG CONTEST...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.11.2011 12:19 PM przez prz_rulez.)
01.11.2011 12:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #33
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
prz_rulez napisał(a):Dlatego będziemy mieli TYLKO I WYŁĄCZNIE ALTERNATYWNY SONG CONTEST...
I hope so.
01.11.2011 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
I hope not, music racists.
01.11.2011 02:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #35
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Oczywiście zawsze masz coś przeciwko, wyciągając przy okazji ABSURDALNE wnioski.
POP nie znaczy HIT. Myślałem, że akurat Ty to wiesz Icon_rolleyes

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.11.2011 02:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #36
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
używając słowa ''hit'' chodziło mi o ogólnie znany i popularny przebój
nie ma sensu się nad tym rozpisywać, myślę, że nie ważne jakiego gatunku piosenki się zgłosi byle nie były to potencjalne przeboje a raczej coś co znane jest w danym kraju a niekoniecznie w całej Europie
01.11.2011 02:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #37
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
właśnie tak!
a prz wszystko odbiera jako ataki na jego świątynię kiczu Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.11.2011 02:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #38
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
emigrant napisał(a):używając słowa ''hit'' chodziło mi o ogólnie znany i popularny przebój
nie ma sensu się nad tym rozpisywać, myślę, że nie ważne jakiego gatunku piosenki się zgłosi byle nie były to potencjalne przeboje a raczej coś co znane jest w danym kraju a niekoniecznie w całej Europie
Zgadzam się. Aaktt zgłosił poza tym świetny pomysł z tą trzecią zasadą Eurovision Song Contest. Myślę, że przegłosowanie jej to połowa sukcesu, żeby nasza zabawa nie sprowadziła się do porównywania np. BOHEMIAN RHAPSODY z ENJOY THE SILENCE bo nie o to tu chodzi.
Szymek chyba też miał to na myśli pisząc o tym, że wybór angielskiego przedstawiciela da zwycięzcę całej zabawy.
01.11.2011 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
(01.11.2011 02:58 PM)aaktt napisał(a):  właśnie tak!
a prz wszystko odbiera jako ataki na jego świątynię kiczu Icon_wink
Od mojej świątyni wara!
01.11.2011 03:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #40
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
prz, liczę na te słowiańskie i bałkańskie perełki (poczekajmy tylko do 15.11 żeby się przekonać ile tych krajów będzie)
01.11.2011 03:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  grupy i faza pucharowa - sprawy organizacyjne thestranglers 37 9 533 20.05.2012 04:14 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości