Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawy organizacyjne
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Sprawy organizacyjne
Witam wszystkich!

Już niedługo EURO - największe w naszym życiu (no na pewno w naszym kraju) wydarzenie sportowe, społeczne, medialne, kulturowe... Może być i muzyczne!
Wpadłem na pomysł godnego uczczenia tej imprezy na naszym Forum. Być może coś takiego miało już miejsce na My Charts: muzyczne pojedynki. Jeśli nawet to można dostosować tę zabawę na potrzeby EURO. Tłumaczę zasady:

* W zabawie uczestniczy 16 piosenek (daje to pełne przeprowadzenie systemu pucharowego).
* Zgłaszamy po jednej propozycji z każdego kraju. Utwory nie mogą być notowane na UK Top40, Billboardzie, Topie Wszech Czasów i Polskim Topie "trójki" (jako źródło służy http://www.en.wikipedia.org i http://www.polskieradio.pl).
* Propozycje pochodzą z krajów, które zakwalifikowały się do imprezy:
HISZPANIA DANIA HOLANDIA
FRANCJA SZWECJA UKRAINA
ANGLIA ROSJA WŁOCHY
NIEMCY POLSKA GRECJA
IRLANDIA CHORWACJA CZECHY
PORTUGALIA
* W krajowych eliminacjach głosujemy maksymalnie na trzy utwory przyznając jednorazowo 5, 3 i 1pkt (na każdą listę krajową osobno). Nie można głosować na własną propozycję. O zwycięstwie decyduje liczba punktów, następnie liczba osób głosujących na dany utwór, liczba "piątek", "trójek" i "jedynek". W przypadku nierozstrzygnięcia następuje ponowne głosowanie na daną krajową listę, tzw. II tura (w ciągu tygodnia 1-7.03.2012). Przechodzą do niej utwory wybrane na pierwszym miejscu w pierwszej turze a głosujący wybiera już tylko zwycięzcę. W przypadku dalszego remisu zarządza się jednodniową dogrywkę, czyli ponowne głosowanie w sobotę 10.03 (0:00-23:59). Gdyby i to nie pomogło decyduje najszybszy post w poniedziałek 12.03 od godz. 0:00 (tzw. karny).
* Zwycięzcy narodowych eliminacji przechodzą do właściwej zabawy.
* Od 19 marca w cyklu tygodniowym wszyscy głosujemy za pomocą jednego postu wybierając zwycięzcę pojedynku, który przechodzi dalej. Głosowanie zawsze zaczyna się w poniedziałek o 0:00 a kończy się w niedzielę o 23:59, w przypadku remisu zarządza się jednodniową dogrywkę, czyli ponowne głosowanie w kolejny wtorek (0:00-23:59). Gdyby i to nie pomogło decyduje najszybszy post w czwartek od godz. 0:00 (tzw. karny).
* Kalendarz imprezy:
16.11.2011-25.12.2011: zgłaszanie propozycji,
1.01-26.02.2012: krajowe eliminacje - głosowanie na przedstawiciela,
1-7.03.2012: ewentualna II tura,
10.03.2012: ewentualna dogrywka,
12.03.2012: ewentualne karne,
19.03-13.05.2012: pierwsze pojedynki: 1/8,
14.05-10.06.2012: ćwierćfinały,
11-24.06.2012: półfinały,
25.06-1.07.2012: finał.
* Proszę o oceny projektu i ewentualne modyfikacje.
31.10.2011 07:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Ciekawa zabawa. Nie omieszkam wziąć w niej udział.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.10.2011 07:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
dziobaseczek napisał(a):Nie omieszkam wziąć w niej udział.
Zgłaszaj postem propozycje.
31.10.2011 08:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
thestranglers napisał(a):Zgłaszaj postem propozycję. Wiem że zagrożenie opanowania zabawy przez utwory z Anglii jest dość realne więc proszę w miarę możliwości o jak najwięcej utworów spoza wyspy no i nie przesadzanie z rodzimymi pozycjami Icon_smile
Fajna propozycja, ale wydaje mi się że finaliści EURO powinni mieć przynajmniej po jednym przedstawicielu, szykuje nam się taka nasza Eurowizja z piłkarskimi zasadami eliminacji w sumie Wielka Brytania w piłkarskim świadku to cztery reprezentacje więc i tak jest uprzywilejowana.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.10.2011 02:01 PM przez Szymek79.)
31.10.2011 09:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #5
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
No to ja w takim razie zaproponuję Beneluks. Belgia w której mieszkam niestety z ME odpadła, więc zaproponuję Holandię.

2. HOLANDIA - ANOUK - Lost


31.10.2011 12:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #6
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Się dołączę Icon_biggrin

3. DANIA: Carpark North - Shall We Be Grateful



31.10.2011 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
rozumiem, że z jednego kraju może być tylko jedna piosenka? bo nie do końca rozumiem zasady, inaczej moglibyśmy mieć finał Anglia - Anglia, a to byłoby bez sensu

no i czy jest jakiś ramowy przedział czasowy lat, z których te piosenki mają być np. tylko z ostatniej dekady czy od zarania dziejów?
czy mogą być to covery lub remiksy? co z wielonarodowymi zespołami?

zgłaszanie propozycji już teraz, kiedy część zasad jest nieustalona, a co najmniej niewiadoma, to trochę przegięcie. może na razie się wstrzymajmy, dopóki wszystkiego nie wyjaśnimy i zacznijmy np. od kolejnego tygodnia?

sam pomysł bardzo mi się podoba Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.10.2011 01:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #8
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Super! Cieszę się ogromnie z Waszego odzewu.

Szymek79 napisał(a):w sumie Wielka Brytania w piłkarskim świadku to cztery reprezentacje więc i tak jest uprzywilejowana.
Wcale nie jest uprzywilejowana bo możemy tylko proponować wykonawców z Anglii! MARILLION, MOGWAI, ROD STEWART, TWO DOOR CINEMA CLUB czy MANIC STREET PREACHERS niestety nie przejdą.
Nasunęło mi się jedno pytanie: wolicie głosować raz dziennie czy raz w tygodniu? Niektórzy i tak zaglądają codziennie, więc nie będzie dla nich problemem podrzucić głos, w przypadku głosowania raz w tygodniu możemy często mieć remisy (będzie odpowiednio mniejsza liczba głosów, która sprzyja takim sytuacjom)...
31.10.2011 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
aaktt napisał(a):rozumiem, że z jednego kraju może być tylko jedna piosenka?
Myślę, że jesteśmy w stanie wybrać porządnego przedstawiciela z każdego kraju i wtedy wszystko byłoby uporządkowane, więc po Waszych opiniach jestem jednak za szesnastką. Co za tym idzie, możemy wystartować dopiero 26 marca (proponuję pozostać przy fazie pucharowej, od 1/8).
aaktt napisał(a):moglibyśmy mieć finał Anglia - Anglia, a to byłoby bez sensu
Masz rację, w końcu zachowajmy jako takie zasady sportowe.
aaktt napisał(a):no i czy jest jakiś ramowy przedział czasowy lat, z których te piosenki mają być np. tylko z ostatniej dekady czy od zarania dziejów?
czy mogą być to covery lub remiksy? co z wielonarodowymi zespołami?
Myślę, że bez żadnych ram czasowych, covery i remiksy także mają zielone światło. Osobiście uważam, że te ostatnie będą miały od początku mniejsze szanse, ale to tylko moja opinia. Hmm, no tak, są ekipy mieszane, starajmy się ich unikać. Większość formacji jest jednak przypisana do jednego kraju, bądź większość członków stanowi o przynależności.
31.10.2011 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Jeśli dobrze rozumiem, to przy 16 piosenkach uczestniczących w rozgrywkach ruszamy z zabawą w marcu. To nam daje dużo czasu na wspólny wybór reprezentantów. Każdy mógłby zgłosić po jednej piosence z dowolnej liczy krajów, a potem wspólnie wybralibyśmy po jednej. Nie będzie wtedy przypadkowych nagrań, które podobają się tylko jednej osobie Icon_wink Oczywiście nie dotyczy to kraju, z którego zgłoszono tylko jedną piosenkę.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
31.10.2011 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #11
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
furbul napisał(a):Jeśli dobrze rozumiem, to przy 16 piosenkach uczestniczących w rozgrywkach ruszamy z zabawą w marcu. To nam daje dużo czasu na wspólny wybór reprezentantów. Każdy mógłby zgłosić po jednej piosence z dowolnej liczy krajów, a potem wspólnie wybralibyśmy po jednej. Nie będzie wtedy przypadkowych nagrań, które podobają się tylko jednej osobie Icon_wink Oczywiście nie dotyczy to kraju, z którego zgłoszono tylko jedną piosenkę.
Uważam, że Furbul ujął wszystko jak się należy. Możemy zgłaszać kandydatki np. do końca roku a samo głosowanie na przedstawicieli krajów może odbyć się już w jakimś tygodniu AD 2012.
Tylko kolejne pytanie: jak wybrać tego przedstawiciela skoro np. z Anglii każdy wybierze coś innego i będzie obstawał przy swoim? Najlepiej gdyby nie można było głosować w tych preeliminacjach na swoją piosenkę (z wyjątkiem sytuacji gdy ktoś zgłosił w propozycjach Twoją kandydatkę).
31.10.2011 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #12
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
thestranglers napisał(a):Wcale nie jest uprzywilejowana bo możemy tylko proponować wykonawców z Anglii! MARILLION, MOGWAI, ROD STEWART, TWO DOOR CINEMA CLUB czy MANIC STREET PREACHERS niestety nie przejdą.
no tak tylko że na Euro mamy 16 krajów a ty proponujesz żeby były 32 a dużym prawdopodobieństwem jest że drugą 16 w większość będą stanowić angielscy wykonawcy. Ja proponowałbym po dwóch przedstawicieli z każdego kraju (co dawałoby 32) i w jednej 16 pojedynek wewnętrzny czyli np. Anglia A kontra Anglia B czyli np: The Beatles kontra The Rolling Stones albo 32 różne federacje które należą do UEFA bo de fakto kilku muzycznie mocnych krajów na Euro nie zobaczymy (Finlandia, Norwegia, Islandia, Belgia, Szwajcaria, Izrael). Jeśli dojdzie do tego że ktoś z Forowiczów będzie miał okazję podać swój drugi typ to powinien on być z innego kraju niż pierwszy.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
31.10.2011 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #13
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Myślę że propozycja furbul'a jest bardzo dobra i usuwam swój typ póki co. Tylko mam pytanie czy jeżeli ja na reprezentant Irlandii wybiorę U2 piosenkę X to czy ktoś może zaproponować piosenkę Y czy po prostu kto pierwszy ten lepszy i dany wykonawca jest już spalony jeśli ktoś go wcześniej wytypował?

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
31.10.2011 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #14
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Szymek79 napisał(a):no tak tylko że na Euro mamy 16 krajów a ty proponujesz żeby były 32 a dużym prawdopodobieństwem jest że drugą 16 w większość będą stanowić angielscy wykonawcy.
Jestem już za szesnastkąIcon_smile i myślę że damy radę znaleźć po jednej fajnej piosence z każdego kraju.
Szymek79 napisał(a):Ja proponowałbym po dwóch przedstawicieli z każdego kraju (co dawałoby 32) i w jednej 16 pojedynek wewnętrzny czyli np. Anglia A kontra Anglia B
No tak, tylko że kandydatek z wielokrotnie wymienianej Anglii będzie naście. Konieczne są i tak preeliminacje aby wybrać kandydata z każdego kraju a do EURO wrzucić już jednego ale konkretnego.
Szymek79 napisał(a):32 różne federacje które należą do UEFA bo de fakto kilku muzycznie mocnych krajów na Euro nie zobaczymy (Finlandia, Norwegia, Islandia, Belgia, Szwajcaria, Izrael)
No tak, ale myślę że już same są sobie winne że się nie dostały do tego historycznego dla nas EURO. Nie bawiłbym się w to bo w sumie i z MOŁDAWII i z AZERBEJDŻANU znamy i lubimy pewne utwory... I tak można wyliczać wszystkie federacje...
Szymek79 napisał(a):Jeśli dojdzie do tego że ktoś z Forowiczów będzie miał okazję podać swój drugi typ to powinien on być z innego kraju niż pierwszy.
Chyba najlepiej jak każdy z nas poda swoje typy z każdego kraju i później będziemy się do tego odnosić. W sumie aaktt ma rację, żeby dać czas wszystkim zainteresowanym...
31.10.2011 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #15
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Szymek79 napisał(a):Myślę że propozycja furbul'a jest bardzo dobra i usuwam swój typ póki co. Tylko mam pytanie czy jeżeli ja na reprezentant Irlandii wybiorę U2 piosenkę X to czy ktoś może zaproponować piosenkę Y czy po prostu kto pierwszy ten lepszy i dany wykonawca jest już spalony jeśli ktoś go wcześniej wytypował?
Nie no, dajmy czas każdemu na swój typ. Tak będzie fair. Pewnie, że może być kilka utworów U2. Tylko, że ich piłkarze muszą się postaraćIcon_smile
31.10.2011 02:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
A nie lepiej byłoby dać po 2 utwory z każdego uczestniczącego kraju?Tak byłoby sprawiedliwie.
P.S. Ja chcę kogoś słowiańśkiego dać Icon_biggrin
31.10.2011 02:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #17
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
thestranglers napisał(a):Nie no, dajmy czas każdemu na swój typ. Tak będzie fair. Pewnie że u2 będzie klika i o to chodzi. Tylko, że ich piłkarze muszą się postaraćIcon_smile
no w sumie się zgadza przekonamy się za 2 tygodnieIcon_wink, ale myślę że im się uda.
Mam jeszcze jedną propozycję może się ograniczyć do utworów z ostatnich 4 lat czyli od jednych mistrzostw do drugich czyli lata 2008-11, wtedy unikniemy tzw szlagierów i klasyków?

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.10.2011 02:58 PM przez Szymek79.)
31.10.2011 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #18
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
(31.10.2011 02:09 PM)prz_rulez napisał(a):  A nie lepiej byłoby dać po 2 utwory z każdego uczestniczącego kraju?Tak byłoby sprawiedliwie.
Chyba będzie tylko po jednym.
31.10.2011 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
2008-2011 to zakres czasowy nie do przyjęcia, przynajmniej dla mnie. Jeśli już to obstawałbym przy okresie 2001-2010, ale też nie jestem przekonany, bo ja częstokroć wolę starsze utwory, więc osobiście byłoby mi to bardzo nie na rękę Icon_smile

Na UKmix odbywa się co miesiąć Eurovision Song Contest. Kiedyś dość często brałem w nim udział i tam zasady są jasne i w miarę klarowne - przytoczę dla porównania jak to wygląda.

Cytat:RULES
01. This is a monthly contest.
02. You can pick ANY country in the world.
03. The song cannot have been a UK/US Top 40 hit, as it would give it an unfair advantage.
04. PLEASE try and choose a song not everyone would know, the point is to discover new artists.
05. The song cannot have taken part in the Eurovision Song Contest.
06. The song can be a remix.
07. At least HALF of the people from your act must be from the country you are representing.
08. The song cannot be a cover version.
09. The song should be from 2000 to the present.
10. Everyone MUST vote, anyone who doesn't will be disqualified.
11. Discussion about one's favourites during the contest is NOT ALLOWED as it has the potential to influence the voting.

TIMELINE

November:
01 - 09 | Choose your country
10 - 19 | Present your entry
20 - 27 | Vote!

Zastanawiam się czy wprowadzenie zasady trzeciej nie byłoby sensowne w tym układzie w celu uniknięcia zbyt znanych utworów, bo jednak fajnie byłoby gdyby wszystkie kraje miały mniej więcej podobne szanse Icon_smile

Covery także bym wyrzucił, choćby ze względu na to, że mogą być to covery piosenek z innych krajów, a tylko w wykonaniu danego państwa, co trochę podważa ideę zabawy Icon_smile

Podoba mi się idea, że z każdego państwa wybiera się kilka utworów, a później w bezpośrednim pojedynku między nimi dokonuje się w powszechnym głosowaniu wyboru jednego reprezentanta, bo myślę, że będą kraje, gdzie więcej niż jeden czy dwóch użytkowników będzie miało swoje propozycje.

Myślę, że można by to zrobić tak, że każdy użytkownik wybierze jakiś utwór, z tylu krajów z ilu chce i wrzuci w formie listy, później propozycje zostaną pogrupowane wg krajów i po kolei tydzień po tygodniu będziemy wybierać w kolektywnym głosowaniu jednego reprezentanta. Żeby nie było bałaganu można utworzyć nowy dział, a dla każdej rundy nowy temat.

I wtedy w trzy miesiące (do połowy marca np.) wybierzemy 16 i przejdziemy do właściwego konkursu. Co Wy na to? Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.10.2011 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #20
RE: muzyczne EURO (w miarę pilne!)
Jestem za kategorią open jeśli chodzi o datę powstania. Trudno będzie coś znaleźć z Rosji czy Hiszpanii z ostatnich 4 lat... Ale jestem ciekaw vox populi.
31.10.2011 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  grupy i faza pucharowa - sprawy organizacyjne thestranglers 37 9 531 20.05.2012 04:14 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości