Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 189 z dnia 15 lipca 2007
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 189 z dnia 15 lipca 2007
Czas na nowe notowanie.
W tym tygodniu na mojej playliście pojawiło się sporo nowych utworów. Zgodnie z moimi przewidywaniami duża część z nich pojawia się już na liście. Co więcj, tylko jedną z dzisiejszych dwunastu nowości uwzględniałem w selekcji przed poprzednimi notowaniami.
W tym tygodniu, mimo wielu nowych utworów, na liście nie ma dużych skoków. Niby jest sporo zmian, ale jednak są tylko dwa awanse o dwucyfrową liczbę oczek.
Nowości w pięćdziesiątce jest sześć, czyli standard, ale tym razem skupiają się one wyraźnie w dolnej części.

Było sporo kandydatów na nowości w tym tygodniu i stąd bardzo trudno było mi wyselekcjonować te kilka, ktore ostatecznie się pojawiły.
Jednak wszystkie decyzje byly głęboko przemyślane i wygląda to tak jak wyglądać powinno.
Przede wszystkim ten tydzień należy do El Dupy. Nie spodziewalem się, że "2 000 000 głosów" tak szybko wejdzie na listę, ale to też ciekawe, bo z tego wynika, że na każdą z 49 pierwszych piosenek padło więcej głosów niż 2 miliony Icon_mrgreen
Historia tego debiutu jest bardzo ciekawa, bo wczoraj na liście tego utworu nie słyszałem, ponieważ przerzuciłem wówczas na siatkę Icon_wink2. Jednak w tym przypadku podziękowania należą się szakalowi z forum.lp3, który umieścił fragment tego utworu w opisie Icon_mrgreen Icon_razz To przez ten zabieg nie mogłem się długo uwolnić od Dwóch Milionów Głosów Icon_wink2
Ale to nie tylko te głosy spowodowały, że ten tydzień należy do El Dupy. Przyczynił się do tego także "Moherowy Ninja", który bardzo ładnie podskoczył w poczekalni, a także... Legia, która po raz kolejny dała dupę w pucharach Icon_wink2
Już po sporządeniu listy okazało się, że w przyszłym tygodniu El Dupa może mieć o wiele trudniej, bo odnalazłem siebie na liście przyjętych na ELkę na Politechnice Warszawskiej Icon_wink2 Co prawda na razie jestem wśród tych, ktorzy studia zaczynają od lutego, ale do progu brakuje mi tylko czterech punktów...

Ale zaraz... O czym to ja miałem pisać?
Ahaaaa Icon_biggrin3 No tak... Lista! Jest nowy numer jeden Icon_exclaim To oznacza, że już szósty lider z rzędu nie potrafił utrzymać swojej pozycji... Ale takie są uroki list wakacyjnych. W zeszłym roku też tak było.
Jeśli chodzi o wakacje, to na przebój wakacji wyraźnie idzie Fair To Midland, który teraz co prawda spada z pierwszego (mimo że w tym tygodniu poznalem płytę tego zespołu). Na miejsce pierwsze zgodnie z przewidywaniami wskakuje Antimatter. To już drugi po Porcupine Tree mroczny numer jeden w lipcowym notowaniu... Chyba nie ma wątpliwości, że to dużo mówi o pogodzie, ktora teraz ewidentnie nie dopisuje... (ale ja taką lubię Icon_biggrin3 )

Ruchy w dziesiątce

W tym tygodniu w pierwszej dziesiątce znów są dwie piosenki zespołu Hurt Icon_exclaim "Danse Russe" trzyma się świetnie i mimo dwudziestki na karku jeszcze nie zamierza opuścić pierwszej dziesiątki. W tym tygodniu ma wreszcie wsparcie, bo kapitalny skok zalicza "UBleed" awansując na miejsce czwarte.
Na trzecie miejsce przebija się Muse i dzięki temu jest to już czwarty singiel z tej płyty, który dotarł do pierwszej trójki. Czy będzie też trzeci numer jeden???

W tym tygodniu kryzys przeżywa The White Stripes. Jednak mimo wypadku z pierwszej dziesiątki, "Icky Thump" nie stoi jeszcze na straconej pozycji.
Inny forumowy przebój, "Tarantula", powolutku zmierza do pierwszej piątki...
W dziesiątce nieprzekonująco debiutuje "Stadium Arcadium", ale to też nie znaczy, że ten kawałek szybko dziesiątkę opuści.

Inne ruchy

Tuż za Top 10 znalazło się kilka potencjalnych przebojów. Wreszcie obudziła się Coma, a takze inni polscy wykonawcy. Debiutuje El Dupa, a blisko listy są też Myslovitz i Kombajn do zbierania kur po wioskach. Niektórych może ucieszyć powrót "Ery Retuszera" do poczekalni.
Wrócę jednak do wątku głównego. (Ech, ten dzisiejszy komentarz jest jakiś taki rozlazły...)
Świetny tydzień miał Tool. Trzy przesłuchania w odpowiednich momentach pozwoliły awansować "Rosetta Stoned" aż o dziesięć oczek, co było w tym tygodniu niezwykle trudne, bo ścisk jest okropny.
Również "Right In Two" poczyna sobie świetnie. Co prawda jest w tej chwili na najgorszym miejscu w historii, ale to oczywiście nic nie znaczy Icon_wink2
Niezły tydzień miał też inny weteran. "Surrender", ale i tak spada o dwa oczka...

Do trzydziestki wraca Queens Of The Stone Age mimo, że wydawało się już, że nic z tego nie będzie... Są też dwie nowości: The Exies, który trafił na właściwy moment na playliście i Pearl Jam, który jednak zyskuje niewiele jak na swoje możliwości...
Tuż za dziesiątką znajduje się największy skok w tym tygodniu. O 17 oczek skacze nowy Editors z genialnej płyty. To może być wielki przebój...

Nowości

O El Dupie już wspomniałem. Najnowsza nowość jest sporą niespodzianką. To Sevendust z najlepszym, moim zdaniem, utworem z nowego albumu.
Trochę niżej niespodziewanie debiutuje Velvet Revolver z płyty, która wbrew negatywnym opiniom, została przeze mnie wstępnie oceniona jako niezła Icon_biggrin3
Również na debiut Lifehouse wpływ miało przesłuchanie płyty. I w tym wypadku rownież jest to niezły krążek Icon_biggrin3
Debiut zalicza także Satellite Party, choć tutaj tydzień temu liczyłem na więcej...

Na koniec zostawiłem sobie... debiut bez poczekalni Icon_exclaim
To nie zdarza się często, a jak już się zdarza, to jest to zazwyczaj utwór z jakiejś świetnej płyty, który już wcześniej znałem, lub nowy singiel jakiegoś wielkiego zespołu.
W tym przypadku jest inaczej, bo do debiutu tego utworu przyczyniła się... Nasza Lista 2 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 A dokładniej Łucek, bo to on zaproponował Sick Puppies.
"All The Same" to kawałek, który od już od jakiegoś czasu gości na liście tych utworów, które mam zamiar poznać. Jednak do tej pory nie było okazji...
W dodatku jest to całkiem świeży singiel, więc będzie traktowany na mojej lisćie jak cała reszta utworów. Zresztą inne to nawet by się nie załapały do poczekalni...
A już w tym tygodniu zadebiutowały w poczekalni dwie kolejne pozycje z "Naszej Listy 2": 650north i Grand Archives, do którego przekonywałem się stopniowo i wreszcie złapało Icon_biggrin3 Dzięki Yacy, dzięki ku3a Icon_biggrin3

Lista płyt znów pojawi się w późniejszym terminie.

A teraz...

...czas na...

189 notowanie mrsap's chart Icon_biggrin3



01 . 02 . 03 . LEAVING EDEN - Antimatter 1 (1) S
02 . 01 . 11 . DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland 1 (3) S
03 . 05 . 10 . MAP OF THE PROBLEMATIQUE - Muse 3 S
04 . 13 . 10 . UBLEED - Hurt 4
05 . 03 . 11 . FEAR OF A BLANK PLANET - Porcupine Tree 1 (1) S
06 . 06 . 07 . THE PURSUIT - Evans Blue 1 (1) S
07 . 09 . 06 . TARANTULA - The Smashing Pumpkins 7 S
08 . 07 . 20 . DANSE RUSSE - Hurt 2 S
09 . 04 . 19 . FOLLOW THE COPS BACK HOME - Placebo 3 S
10 . 11 . 08 . STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers 10

11 . 08 . 09 . ICKY THUMP - The White Stripes 6 S
12 . 19 . 10 . OSTROŚĆ NA NIESKOŃCZONOŚĆ - Coma 12
13 . 18 . 05 . M.I.A. - Avenged Sevenfold 13
14 . 12 . 07 . HOT/COLD (DARLING DON'T) - Strata 9
15 . 25 . 07 . ROSETTA STONED - Tool 15
16 . 14 . 23 . RIGHT IN TWO - Tool 1 (5)
17 . 10 . 06 . I GET IT - Chevelle 10 S
18 . 22 . 06 . RUNNING UP THAT HILL - Placebo 18 S
19 . 17 . 11 . YOUR LOVE ALONE IS NOT ENOUGH - Manic Street Preachers 9 S
20 . 16 . 10 . TEENAGERS - My Chemical Romance 7 S

21 . 15 . 15 . CLOSER - Travis 6 S
22 . 20 . 14 . SURRENDER - Billy Talent 1 (2) S
23 . 21 . 05 . MY CONFESSIONS - OneSideZero 15 S
24 . 27 . 06 . TIME WON'T LET ME GO - The Bravery 24 S
25 . 26 . 04 . *FIN - Anberlin 25
26 . 31 . 04 . A MODERN WAY OF LIVING WITH THE TRUTH - The Exies 26
27 . 33 . 07 . SICK SICK SICK - Queens Of The Stone Age 23 S
28 . 23 . 10 . IGNITION - Trivium 23
29 . 32 . 03 . COME BACK - Pearl Jam 29
30 . 24 . 04 . THE FUNERAL - Band Of Horses 19 S

31 . 48 . 02 . SMOKERS OUTSIDE THE HOSPITAL DOORS - Editors 31 S
32 . 37 . 02 . AUTUMNSONG - Manic Street Preachers 32 S
33 . 35 . 04 . LIGHTS - Archive 33
34 . 42 . 05 . FLUORESCENT ADOLESCENT - Arctic Monkeys 34 S
35 . 28 . 13 . 4 AM FOREVER - Lostprophets 14 S
36 . 29 . 06 . THE WORLD AROUND YOU - Papa Roach 26
37 . 43 . 03 . THE WILDFIRE (IF IT WAS TRUE) - Mando Diao 37 S
38 . 45 . 03 . TRAVEL ON - Moving Atlas 38
39 . 38 . 04 . CONNECT - The Cooper Temple Clause 38
40 . 30 . 12 . BEAUTIFUL MOURNING - Machine Head 7

41 . 34 . 12 . THE ANSWER - Broken Sunday 5
42 . 47 . 02 . A TOUT LE MONDE (SET ME FREE) - Megadeth feat. Christina Scabbia 42 S
43 . 57 . 01 . CLUELESS - Sevendust 43
44 . 50 . 02 . GLORY - Intwine 44
45 . 80 . 01 . SHE BUILD QUICK MACHINES - Velvet Revolver 45 S
46 . 46 . 03 . THE ARMS OF SORROW - Killswitch Engage 45 S
47 . 54 . 01 . HARD LIFE EASY - Satellite Party feat. Flea & John Frusciante 47
48 . NN . 01 . ALL THE SAME - Sick Puppies 48 S
49 . 64 . 01 . FIRST TIME - Lifehouse 49 S
50 . 61 . 01 . 2 000 000 GLOSÓW - El Dópa 50 S

51 . 53 . 16 . CAR CRASH - Art Of Dying
52 . 67 . 03 . END OF THE WORLD - Blackfield
53 . 62 . 04 . EVA - Nightwish
54 . 44 . 11 . NOT BROKEN DOWN - Mercy Fall
55 . 36 . 15 . WHAT I'VE DONE - Linkin Park
56 . 41 . 11 . THE HOWLING - Within Temptation
57 . 51 . 10 . HEART SHAPED GLASSES - Marilyn Manson
58 . 52 . 04 . 02 PANIC ROOM - Riverside
59 . 69 . 03 . UCZUCIA - Kombajn do zbierania kur po wioskach
60 . 74 . 04 . ZNÓW WSZYSTKO POSZŁO NIE TAK - Myslovitz

61 . 63 . 03 . RAG AND BONE - The White Stripes
62 . 70 . 03 . CONSTANT MOTION - Dream Theater
63 . NN . 01 . SLEEPDRIVING - Grand Archives
64 . 58 . 04 . CRYSTAL SKULL - Mastodon
65 . 71 . 09 . INTERVENTION - Arcade Fire
66 . 76 . 04 . I'M NOT SORRY - Pigeon Detectives
67 . 92 . 02 . OIL AND WATER - Incubus
68 . 56 . 08 . BETTER THAN ME - Hinder
69 . 98 . 08 . THE HEINRICH MANEUVER - Interpol
70 . 68 . 07 . MOTH - Audioslave

71 . 79 . 02 . BURN THE EVIDENCE - Billy Talent
72 . 65 . 14 . A BEAUTIFUL LIE - 30 Seconds To Mars
73 . NN . 01 . POLARIS - Ash
74 . 100 . 02 . MOHEROWY NINJA - L-Dojpa
75 . 81 . 02 . KISSING FAMILIES - Silversun Pickups
76 . NN . 01 . COMFORTABLE - 650north
77 . 88 . 04 . MAKES ME WONDER - Maroon 5
78 . NN . 01 . ONE MAN REVOLUTION - The Nightwatchman
79 . 94 . 02 . HONEST GOODBYE - Bad Religion
80 . 73 . 04 . CATATONIC - Signs Of Betrayal

81 . NN . 01 . WALK AWAY - Funeral For A Friend
82 . 66 . 11 . NEVER TOO LATE - Three Days Grace
83 . 72 . 05 . THE ENEMY - Paradise Lost
84 . NN . 01 . IN DOUBT - Mercy Fall
85 . 77 . 03 . ANEMIA IN YOUR SHEETS - Still Remains
86 . 89 . 06 . EVOLUTION - Korn
87 . 95 . 07 . THE TAKE OVER, THE BREAKS OVER - Fall Out Boy
88 . NN . 01 . HUMANITY - Scorpions
89 . 96 . 07 . TAKE A RIDE ON MY ONE-WHEELED RICKSHAW - Mod Flanders Conspiracy
90 . 90 . 02 . SELF-DESTRUCT AND DIE - Dead Poetics

91 . PP . 02 . NOW I LAY THEE DOWN - Machine Head
92 . 85 . 04 . UNTIL THE END - Breaking Benjamin
93 . NN . 01 . WASTED TIME - Fuel
94 . 97 . 02 . DECEIT - Ankla
95 . NN . 01 . BOOKS FROM BOXES - Maximo Park
96 . 78 . 08 . 99 (YOU AND I) - Fightstar
97 . PP . 02 . ERA RETUSZERA - Nosowska
98 . NN . 01 . WORKING CLASS HERO - Green Day
99 . NN . 01 . ALCOHAULIN' ASS - Hellyeah
00 . 87 . 03 . DYING DAY - Emathea




Lista płyt:

Lista płyt po raz pierwszy z poczekalnią!!! Mam nadzieję, że tak pozostanie już na zawsze. Taki układ jest lepszy, bo nawet jeśli płyta nie została przesłuchana w danym tygodniu ani razu, nie wypada z listy.

01 . 01 . 11 . SEND AWAY THE TIGERS - Manic Street Preachers (2007)
02 . 02 . 04 . ICKY THUMP - The White Stripes (2007)
03 . 04 . 06 . THE PURSUIT BEGINS WHEN THIS PORTRAYAL OF LIFE ENDS - Evans Blue (2007)
04 . 07 . 03 . AN END HAS A START - Editors (2007)
05 . 05 . 00 . VOL.1 - Hurt (2006)
06 . NN . 01 . FABLES OF A MAYFLY: WHAT I TELL YOU THREE TIMES IS TRUE - Fair To Midland (2007)
07 . 06 . 02 . ZEITGEIST - The Smashing Pumpkins (2007)
08 . PP . 04 . PRESENTS THE END OF THE WORLD - Strata (2007)
09 . 03 . 11 . FEAR OF A BLANK PLANET - Porcupine Tree (2007)
10 . PP . 09 . BLACKFIELD II - Blackfield (2007)

11 LIBERTAD - Velvet Revolver (2007)
12 FOR THE TAKEN - Mercy Fall (2006)
13 PHOBIA - Breaking Benjamin (2006)
14 THE CRUSADE - Trivium (2006)
15 A MODERN WAY OF LIVING WITH THE TRUTH - The Exies (2007)
16 WHO WE ARE - Lifehouse (2007)
17 PHYRRIC VICTORY - Intwine (2006)
18 THE POISON - Bullet For My Valentine (2006)
19 STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers (2006)
20 THE HEART OF EVERYTHING - Within Temptation (2007)

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
14.07.2007 03:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Faktycznie Antimatter na 1...ciekawe, czy już za tydzień opuszczą raj. Icon_wink2 I czy znowu na pierwsze miejsce powróci "Dance of Manatee". Choć muszę przyznać, że najbardziej ucieszyłoby mnie Muse na 1 miejscu z wiadomych względów. W pierwszej dziesiątce cieszą: nadal wysoka pozycja "FOAB", awans "Tarantuli" i pojawienie się w niej "Stadium Arcadium". Trochę martwi spadek formy "Follow the cops Back home", który wirtualnie okupował 1 miejsce mojej nieistniejącej listy w marcu i kwietniu zeszłego roku. Icon_wink2

Wydaje się, że "Icky Thump" i chyba "Running up that Hill" nie zawojują Twojej listy. Ta druga niby awansuje, ale jakoś tak nie wyraźnie. "Right in Two" już o 24 pozycje, licząc łącznie z listą Purha od opuszczenia 1 miejsca listy Kajmana. Icon_mrgreen

Na liście jest sporo piosenek, którym kibicuje, więc teraz skupię się na dwóch awansujących. Po pierwsze "Come Back" już w trzydziestce. Mam nadzieję, że to nie koniec ich osiągnięć. Tak na marginesie powiem, że jestem wkurzony na Pearl Jam, że poprzestali tylko na tych 3 singlach mając takie perełki na płycie jak właśnie 'Come Back" czy "Parachutes". Icon_evil Na Archive z kolei wkurzony nie jestem, bo "Lights" raczej nie dałoby się tak obciąć jak "Again". Mam nadzieję, że "Lights" osiągnie przynajmniej poziom drugiej 10 na Twojej liście. Icon_smile2

Nowości znam 3. "2000000 głosów" są mi raczej obojętne, więc mam nadzieję, że "Moherowy" szybko do nich doszlusuje. Velvet Revolver u mnie wirtualnie na podobnej pozycji, może i u mnie się przebije. Natomiast Sick Puppies na pewno dostanie taką szansę, ale czy się uda? Tak się składa, że wszystkie nowości z NL również przeze mnie zostały dostrzeżone. Icon_wink2 Natomiast Lifehouse nie znam, ale znam ich dwie starsze piosenki, które mi się podobały, więc wysłałem po nią mojego osła. Icon_mrgreen
14.07.2007 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wojtek
Unregistered

 
Post: #3
 
Ładny awans Lifehouse do 50-tki
15.07.2007 09:04 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Gary napisał(a):Faktycznie Antimatter na 1...ciekawe, czy już za tydzień opuszczą raj. I czy znowu na pierwsze miejsce powróci "Dance of Manatee". Choć muszę przyznać, że najbardziej ucieszyłoby mnie Muse na 1 miejscu z wiadomych względów.
Na razie trudno powiedzieć, ale chyba największe szanse ma Antimatter.

Gary napisał(a):Trochę martwi spadek formy "Follow the cops Back home", który wirtualnie okupował 1 miejsce mojej nieistniejącej listy w marcu i kwietniu zeszłego roku.
Ale to już 19 tydzień. U mnie co prawda na pierwszym nie byli, ale w tym momencie trzecie miejsce też jest sukcesem. Za to...
Gary napisał(a):Wydaje się, że "Icky Thump" i chyba "Running up that Hill" nie zawojują Twojej listy. Ta druga niby awansuje, ale jakoś tak nie wyraźnie.
Tutaj się z Tobą nie zgadzam. W tym tygodniu jeszce nie słuchałem płyty "Icky Thump" i to się odbiło na liście. A awans "Running Up That Hill" mógł być większy, ale dzisiaj na prawdę bardzo trudno było się przebić, bo ścisk jest straszny... Stąd wszystkie awanse w drugiej i trzeciej dziesiątce mogą się wydawać za małe, a wszsytkie drobne spadki nie są groźne...

Gary napisał(a):Nowości znam 3. "2000000 głosów" są mi raczej obojętne, więc mam nadzieję, że "Moherowy" szybko do nich doszlusuje.
"Moherowy" wywarł za pierwszym razem lepsze wrażenie, więc pewnie wkrótce wejdzie do pięćdziesiątki.

Gary napisał(a):Natomiast Sick Puppies na pewno dostanie taką szansę, ale czy się uda? Tak się składa, że wszystkie nowości z NL również przeze mnie zostały dostrzeżone.
Nie dziwię się temu wcale Icon_wink2 A z Twoch propozycji może jedna miałaby szanse, ale muszę sprawdzić kiedy została wydana...

Gary napisał(a):Natomiast Lifehouse nie znam, ale znam ich dwie starsze piosenki, które mi się podobały, więc wysłałem po nią mojego osła.
Pewnie chodzi Ci o "Hanging By A Moment" i "Sick Cycle Carousel". Moim zdaniem już na poprzedniej płycie Lifehouse nieco zmienił styl, ale to raczej wyszło im na dobre. Tylko że teraz ich piosenki już nie wchodzą na LP3...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
15.07.2007 10:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
mrsap napisał(a):Gary napisał/a:
Natomiast Sick Puppies na pewno dostanie taką szansę, ale czy się uda? Tak się składa, że wszystkie nowości z NL również przeze mnie zostały dostrzeżone.
Nie dziwię się temu wcale Icon_wink2 A z Twoch propozycji może jedna miałaby szanse, ale muszę sprawdzić kiedy została wydana...
najmłodsza jest chyba z 2005 roku, więc możesz sobie odpuścić Icon_wink2 Najstarsza jest z 1981, chyba starsza od Ciebie Icon_mrgreen

mrsap napisał(a):Gary napisał/a:
Natomiast Lifehouse nie znam, ale znam ich dwie starsze piosenki, które mi się podobały, więc wysłałem po nią mojego osła.
Pewnie chodzi Ci o "Hanging By A Moment" i "Sick Cycle Carousel". Moim zdaniem już na poprzedniej płycie Lifehouse nieco zmienił styl, ale to raczej wyszło im na dobre. Tylko że teraz ich piosenki już nie wchodzą na LP3...
Skąd wiedziałeś, że tylko te 2 znam i zarazem mam na kompie? Icon_eek2
15.07.2007 11:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Gary napisał(a):
mrsap napisał(a):Gary napisał/a:
Natomiast Sick Puppies na pewno dostanie taką szansę, ale czy się uda? Tak się składa, że wszystkie nowości z NL również przeze mnie zostały dostrzeżone.
Nie dziwię się temu wcale Icon_wink2 A z Twoch propozycji może jedna miałaby szanse, ale muszę sprawdzić kiedy została wydana...
najmłodsza jest chyba z 2005 roku, więc możesz sobie odpuścić Icon_wink2 Najstarsza jest z 1981, chyba starsza od Ciebie Icon_mrgreen
Tak właśnie myślałem... Co do jednej nie byłem pewien (Kino "Letting Go"), a ta najstarsza raczej i tak by mnie nie interesowała, bo odrzuciłem ją już po pierwszym przesłuchaniu. "Paranormal Sun" natomiast już wcześniej kojarzyłem z Trójki.

Gary napisał(a):
mrsap napisał(a):Gary napisał/a:
Natomiast Lifehouse nie znam, ale znam ich dwie starsze piosenki, które mi się podobały, więc wysłałem po nią mojego osła.
Pewnie chodzi Ci o "Hanging By A Moment" i "Sick Cycle Carousel". Moim zdaniem już na poprzedniej płycie Lifehouse nieco zmienił styl, ale to raczej wyszło im na dobre. Tylko że teraz ich piosenki już nie wchodzą na LP3...
Skąd wiedziałeś, że tylko te 2 znam i zarazem mam na kompie? Icon_eek2
Te akurat były na LP3 Icon_wink2, ale może wtedy nie słuchałeś, bo to były lata 2001-2002.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
15.07.2007 12:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
mrsap napisał(a):Te akurat były na LP3 Icon_wink2 , ale może wtedy nie słuchałeś, bo to były lata 2001-2002.
no nie słuchałem, a mam je od mojej siostry, która dała mi całą płytę z plikami i m.in. z tej płyty poznałem wtedy "Somebody told me" Killersów zanim byli na liście trójki. Icon_smile2
mrsap napisał(a):Kino "Letting Go"
to jest taki poboczny projekt muzyczny, w którym brał udział m.in. perkusista Porcupine Tree i chyba 2 członków Marillion. Też od siostry dostałem namiary. Icon_wink2
15.07.2007 12:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
Re: notowanie 189 z dnia 15 lipca 2007
mrsap napisał(a):1. Na miejsce pierwsze zgodnie z przewidywaniami wskakuje Antimatter. To już drugi po Porcupine Tree mroczny numer jeden w lipcowym notowaniu... Chyba nie ma wątpliwości, że to dużo mówi o pogodzie, ktora teraz ewidentnie nie dopisuje... (ale ja taką lubię Icon_biggrin3 )
2. W tym tygodniu kryzys przeżywa The White Stripes. Jednak mimo wypadku z pierwszej dziesiątki, "Icky Thump" nie stoi jeszcze na straconej pozycji.
Inny forumowy przebój, "Tarantula", powolutku zmierza do pierwszej piątki...
3. Świetny tydzień miał Tool. Trzy przesłuchania w odpowiednich momentach pozwoliły awansować "Rosetta Stoned" aż o dziesięć oczek, co było w tym tygodniu niezwykle trudne, bo ścisk jest okropny.
Również "Right In Two" poczyna sobie świetnie. Co prawda jest w tej chwili na najgorszym miejscu w historii, ale to oczywiście nic nie znaczy Icon_wink2
4. Na koniec zostawiłem sobie... debiut bez poczekalni Icon_exclaim
To nie zdarza się często, a jak już się zdarza, to jest to zazwyczaj utwór z jakiejś świetnej płyty, który już wcześniej znałem, lub nowy singiel jakiegoś wielkiego zespołu.
W tym przypadku jest inaczej, bo do debiutu tego utworu przyczyniła się... Nasza Lista 2 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 A dokładniej Łucek, bo to on zaproponował Sick Puppies.
"All The Same" to kawałek, który od już od jakiegoś czasu gości na liście tych utworów, które mam zamiar poznać. Jednak do tej pory nie było okazji...
1. Przez chwilę pomyślałem, że pomyliłem utwory, ale nie, to jest to samo Porcupine. Ale żeby taka różnica w odbiorze. Dla mnie to jest pogodne granie. Już bardziej Antimatter, chociaż i on mi jakoś nie pasuje.
2. Zdecydowanie wolałbym, żebyś napisał to samo, ale na krzyż czyli to co o WS o SP i na odwrót.
3. No cóż, piękny awans, ale chętnie widziałbym oddanie dwóch oczek Roseccie na korzyść Righta.
4. No cóż, Sick Pupies akurat mnie nie zachwyciło, chociaż raczej należało do wybijających się utworów w zestawie.
No a teraz już komentarz do poszczególnych piosenek.
02 . 01 . 11 . DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland 1 (3) S
Wielka szkoda. To był taki ładny numer 1.
09 . 04 . 19 . FOLLOW THE COPS BACK HOME - Placebo 3 S
18 . 22 . 06 . RUNNING UP THAT HILL - Placebo 18 S
Czyli łącznie Placebo na minus 1, ale ja jestem zadowolony, bo jednak Running podoba mi się zdecydowanie bardziej.
13 . 18 . 05 . M.I.A. - Avenged Sevenfold 13
15 . 25 . 07 . ROSETTA STONED - Tool 15
16 . 14 . 23 . RIGHT IN TWO - Tool 1 (5)
Czy to Ty nie chciałeś na liście długich utworów? Te 3 mają prawie pół godziny w sumie. O Avenged to tylko wiem, bo jeszcze nie znam.
20 . 16 . 10 . TEENAGERS - My Chemical Romance 7 S
Oj, jaki nieprzyjemny spadek.
21 . 15 . 15 . CLOSER - Travis 6 S
Oj, jaki przyjemny spadek.
29 . 32 . 03 . COME BACK - Pearl Jam 29
Ze wstydem przyznaję, że nie znam tego utworu, a przynajmniej go nie kojarzę. Muszę to zmienić.
30 . 24 . 04 . THE FUNERAL - Band Of Horses 19 S
I teraz na zmianę nieprzyjemny spadek. Tutaj Nasza Lista nie wspomogła Cię duchowo?
33 . 35 . 04 . LIGHTS - Archive 33
Strasznie wolno te Światła się przesuwają. Na szczęście są coraz wyżej.
15.07.2007 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Gary napisał(a):1. "Right in Two" już o 24 pozycje, licząc łącznie z listą Purha od opuszczenia 1 miejsca listy Kajmana. Icon_mrgreen
2. Na Archive z kolei wkurzony nie jestem, bo "Lights" raczej nie dałoby się tak obciąć jak "Again". Mam nadzieję, że "Lights" osiągnie przynajmniej poziom drugiej 10 na Twojej liście. Icon_smile2
1. Nijak nie mogę zrozumieć, o co Ci chodzi w tym zdaniu. Może ma jakiś związek z poprzednim, ale też go nie widzę.
2. No fakt, Lights nie ma gdzie ciąć. I ja też mam nadzieję, że ta piosenka o mrsapa jeszcze dalej zajdzie.
15.07.2007 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
kajman napisał(a):1. Nijak nie mogę zrozumieć, o co Ci chodzi w tym zdaniu. Może ma jakiś związek z poprzednim, ale też go nie widzę.
przepraszam pomyliłem się. Powinno być o 21 pozycji [15 - mrsap (16 miejsce) + 6 - purh(25 miejsce)]. Sam pisałeś, że prawdopodobnie Tool u Ciebie spadnie z 1 miejsca z powodów proceduralnych. Icon_smile2
Co nie oznacza wcale, że kibicuję aby tak się stało. Tylko stwierdzam fakt, że na obu tych listach notują powolny, aczkolwiek systematyczny spadek.
15.07.2007 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
Niestety jestem dziś bardzo ograniczony czasem, więc poza ocvzywistymi plusami:
1.01 . 02 . 03 . LEAVING EDEN - Antimatter 1 (1) S Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
2.08 . 07 . 20 . DANSE RUSSE - Hurt 2 S-- moija nowość z tego tygodnia - na którym odpowiedź najwcześniej jutro Icon_smile2 brak czasu coraz większy Icon_frown
3.30 . 24 . 04 . THE FUNERAL - Band Of Horses 19 S - ale jednak w top30...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.07.2007 11:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
kajman napisał(a):1. Przez chwilę pomyślałem, że pomyliłem utwory, ale nie, to jest to samo Porcupine. Ale żeby taka różnica w odbiorze. Dla mnie to jest pogodne granie. Już bardziej Antimatter, chociaż i on mi jakoś nie pasuje.
2. No cóż, piękny awans, ale chętnie widziałbym oddanie dwóch oczek Roseccie na korzyść Righta.
3. 02 . 01 . 11 . DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland 1 (3) S
Wielka szkoda. To był taki ładny numer 1.
4. Czy to Ty nie chciałeś na liście długich utworów? Te 3 mają prawie pół godziny w sumie. O Avenged to tylko wiem, bo jeszcze nie znam.
5. 29 . 32 . 03 . COME BACK - Pearl Jam 29
Ze wstydem przyznaję, że nie znam tego utworu, a przynajmniej go nie kojarzę. Muszę to zmienić.
6. 30 . 24 . 04 . THE FUNERAL - Band Of Horses 19 S
I teraz na zmianę nieprzyjemny spadek. Tutaj Nasza Lista nie wspomogła Cię duchowo?
7. 33 . 35 . 04 . LIGHTS - Archive 33
Strasznie wolno te Światła się przesuwają. Na szczęście są coraz wyżej.
1. No to żeby raz na zawsze zamknąć temat proponuję na spokojnie lekturę tekstu do "Fear Of A Blank Planet". A żeby już ostatecznie rozstrzygnąć, że to nie jest wesoła piosenka, proponuję również teledysk (tak na marginesie: najlepszy jak na razie z roku 2007).
2. Obawiam się, że "Right In Two" już na zawsze zostało wyprzedzone przez "Rosettę". To dlatego, że ten drugi utwór ostatnio ma niezłą passę i strasznie mi się podoba za każdym razem jak go słyszę, a słyszę dosyć często. "Right In Two" jeszcze w tym tygodniu szło całkiem nieźle, ale wystarczy jeden tydzień, w którym będę słuchał mniej muzyki, żeby wszyscy weterani pospadali...
3. Nadal jest, bo już się zapisał w historii Icon_biggrin3 A teraz chyba czas na następny kawałek z tej płyty, a na prawdę jest z czego wybierać. Podobnie jest z The White Stripes. Tyle że tam "Rag And Bone" ma zdecydowanie mniejsze szanse niż kilka innych utworów, więc może za tydzień już się nie pojawi na liście...
4. Tak, to ja mówiłem, że nie chcę mieć na liście "Anesthetize" i "Zaprzepaszczonych sił...", bo jeden osiemnastominutowy utwór już mam... "Rosetta Stoned" ma tylko 11 minut Icon_wink2. A tak na poważnie, to tam chodziło o sytuacje wyboru pomiędzy utworem piściominutowym a piętnastominutowym (z podkreśleniem, że oba są równie dobre). W przypadku Toola wyboru nie było, bo to znakomita płyta, a najlepsze są właśnie te najdłuższe utwory. A przecież najdłuższego nie wrzuciłem Icon_wink2
Jeśli chodzi o Avenged Sevenfold, to również nie jest to najdłuższy utwór na płycie, bo ma tylko 8:46 podczas gdy "Strength Of The World" ma aż 9:15 Icon_mrgreen
Tutaj wahałem się pomiędzy znacznie krótszym "Burn It Down", a tymi dwoma. Takie dziewiątaki to jeszcze są znośne, szczególnie wtedy, gdy są takie energiczne jak te. Człowiek nie zauważa kiedy te 9 minut zleci Icon_wink2
PS. Zapomniałeś o "*fin". Ten kawałek też ma prawie 9 minut Icon_biggrin3
5. Koniecznie musisz się z nim zapoznać Icon_razz
6. To ciekawy przypadek. Tego utworu wogóle nie słuchałem w ramach "Naszej Listy 2", bo już miałem o nim wyrobione zdanie. Poza tym chciałem promować utwory spoza zestawu Icon_wink2. W takim układzie "The Funeral" sporo stracił, ale w takim razie Ty najlepiej wiesz, czy ten utwór ma jeszcze jakieś szanse u mnie Icon_wink2
7. Rzeczywiście "Lights" jakoś wolno idzie... Moze tutaj potrzebne jest więcej niż jedno przesłuchanie na tydzień :roll: Za tydzień jednak już powinna być trzydziestka Icon_smile2


PS. Za chwilę powinienem wrzucić listę płyt. Tym razem z poczekalnią Icon_biggrin3

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
15.07.2007 11:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
mrsap napisał(a):Rzeczywiście "Lights" jakoś wolno idzie... Moze tutaj potrzebne jest więcej niż jedno przesłuchanie na tydzień :roll: Za tydzień jednak już powinna być trzydziestka Icon_smile2
Ja słucham o wiele częściej... czasem kilka razy dziennie na iPodzie! Rezultat? Już miejsce 4 na mojej liście. Życzę sobie takich wyników u Ciebie.
16.07.2007 07:52 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #14
 
mrsap napisał(a):A już w tym tygodniu zadebiutowały w poczekalni dwie kolejne pozycje z "Naszej Listy 2": 650north i Grand Archives, do którego przekonywałem się stopniowo i wreszcie złapało Dzięki Yacy, dzięki ku3a
Dopiero teraz doczytałem... Polecam się - chociaż u mnie dziś GA spadają ale myśle że około 12-15 będą więc nie tak źle. Ciągle nie mogę skończyć Mojej Listy Icon_frown

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.07.2007 12:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
mrsap napisał(a):1. No to żeby raz na zawsze zamknąć temat proponuję na spokojnie lekturę tekstu do "Fear Of A Blank Planet". A żeby już ostatecznie rozstrzygnąć, że to nie jest wesoła piosenka, proponuję również (tak na marginesie: najlepszy jak na razie z roku 2007).
4. PS. Zapomniałeś o "*fin". Ten kawałek też ma prawie 9 minut Icon_biggrin3
5. Koniecznie musisz się z nim zapoznać Icon_razz
7. Rzeczywiście "Lights" jakoś wolno idzie... Moze tutaj potrzebne jest więcej niż jedno przesłuchanie na tydzień :roll: Za tydzień jednak już powinna być trzydziestka Icon_smile2
1. Ja mówię tylko o tym co słyszę, a że moja znajomość angielskiego jaka jest, taka jest, to opieram się wyłącznie na muzyce. Zresztą chyba napisałem, że jest to pogodna piosenka, a nie wesoła.
4. Z tym czasem to byłó taki żarcik. A te 3 dłuższe utwory były prawie obok siebie, więc tak jakoś mi się razem zestawiły. Icon_biggrin3
5. Zapoznałem się na razie raz, ale nie jest to żadna rewelacja. Natomiast gwarantuję w piątek wysoką nowość poznaną dzięki Twojej liście.
7. Trzymam Cię za słowo (wprawdzie tylko powinna, ale przynajmniewj awans być musi.
16.07.2007 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Cieszy mnie Ash, Editors, nie znam numeru 1 niestety :roll:

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
16.07.2007 02:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
kajman napisał(a):
mrsap napisał(a):1. No to żeby raz na zawsze zamknąć temat proponuję na spokojnie lekturę tekstu do "Fear Of A Blank Planet". A żeby już ostatecznie rozstrzygnąć, że to nie jest wesoła piosenka, proponuję również (tak na marginesie: najlepszy jak na razie z roku 2007).
1. Ja mówię tylko o tym co słyszę, a że moja znajomość angielskiego jaka jest, taka jest, to opieram się wyłącznie na muzyce. Zresztą chyba napisałem, że jest to pogodna piosenka, a nie wesoła.
Spieracie się, a tak na prawdę to oboje macie racje. To celowy zabieg, że płytę otwiera muzycznie pogodna piosenka, choć przy końcówce już taka nie jest, natomiast tekst jest w swojej wymowie smutny. Dzieje się tak dlatego, że to jest jedna z 6 części tej samej opowieści. Ta akurat opisuje dzieciństwo.
16.07.2007 02:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Przyznam, ze akurat Sick Puppies srednio mi podchodzi. U mnie dosc szybko odpadlo z rywalizacji i tym bardziej sie cieszylem, ze to moja propozycja pokonala ten kawalek w pojedynku Icon_razz. Ale akurat sposrod moich trzech piosenek Therapy? kibicowalem najmniej. O wiele bardziej chcialem, zeby sukces odniosly Cree Summer i 650north. Chyba zawsze radosc jest wieksza, jesli jest niespodziewana. I tak jest w tym przypadku! Nawet nie wiesz jak sie ciesze, ze "Comfortable" pojawia sie na Twojej liscie! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Mimo ze na razie to tylko poczekalnia. Pozycja jak na pierwszy tydzien jednak calkiem niezla, wiem bede trzymac kciuki w najblizszych tygodniach. Dopiero dzisiaj zauwazylem, ze na ich MySpace mozna sobie odsluchac "Just A Picture" czyli moja propozycje do NL1, ale przede wszystkim jest ponad 5-minutowy filmik z ich pobytu w Warszawie, a takze sporo zdjec z wizyty w Polsce Icon_exclaim Miedzy innymi widac zdjecia chlopakow w szatni na Legii ze znaczkiem klubu w tle i w restauracji jak popijaja Zywca Icon_mrgreen. Polecam. Tak jak i zreszta ich muzyke. A jesli chodzi o sama Legie... Nawet juz ostatnio nie sledzilem co sie dalej dzialo z Intertoto. Byl w ogole rewanz? To co zrobilo to bydlo w Wilnie znowu mnie zdolowalo Icon_frown.
Druga najwazniejsza dla mnie rzecz to bardzo dobre wyniki obydwu polElDupkow. Mam nadzieje, ze "2000000 glosow" jeszcze sie troche utrzymaja, a "Moherowy" wkrotce do nich dolaczy.
Akurat 2 pierwsze miejsca to niespecjalnie mi podchodza. Bardzo mocno licze na Muse.
Szkoda mi "Follow The Cops", ale cieszy RUTH. Tylko troszke do gory, ale jednak. Za to mocno prze "M.I.A.". Chyba zaraz znowu poslucham sobie plyty, jak tylko skonczy sie singiel L Dópy.
Znakomity wynik osiaga tez Velvet Revolver. Nie spodziewalem sie takiego skoku. Moze jednak jeszcze cos osiagnie...
Cieszy mnie jeszcze debiut Nightwatchmana, a martwi gruchniecie "What I've Done".
Ale zes sie rozpisal! Jak dobijesz do 650. notowania to komentarze do ksiazki o Twojej liscie gotowe od reki Icon_mrgreen. A jesli mialoby to byc, tak jak z LP3, po 650. notowaniu, to moze jakies 650north by sie tam znalazlo? Icon_mrgreen
16.07.2007 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
ku3a napisał(a):Ale akurat sposrod moich trzech piosenek Therapy? kibicowalem najmniej. O wiele bardziej chcialem, zeby sukces odniosly Cree Summer i 650north.
no cóż, łaska słuchaczy na pstrym koniu jeździ. Ja też zreszyą jestem zdecydowanie Therapeutystą, a Cree Summer zniknęła już w otchłani zxapomnienie.
16.07.2007 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
kajman napisał(a):ku3a napisał/a:
Ale akurat sposrod moich trzech piosenek Therapy? kibicowalem najmniej. O wiele bardziej chcialem, zeby sukces odniosly Cree Summer i 650north.
no cóż, łaska słuchaczy na pstrym koniu jeździ. Ja też zreszyą jestem zdecydowanie Therapeutystą, a Cree Summer zniknęła już w otchłani zxapomnienie.
prawie mógłbym się pod tym podpisać Icon_razz Icon_wink2
Nazwa mi się o uszy obiła, ale to ich pierwsza piosenka, którą słyszałem.
16.07.2007 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  notowanie 1026 z 30 lipca 2023 mrsap 0 82 14.08.2023 01:24 PM
Ostatni post: mrsap
  notowanie 1025 z 23 lipca 2023 mrsap 0 78 11.08.2023 09:42 PM
Ostatni post: mrsap
  notowanie 1024 z 16 lipca 2023 mrsap 0 106 31.07.2023 05:34 PM
Ostatni post: mrsap
  notowanie 1023 z 9 lipca 2023 mrsap 0 70 31.07.2023 12:54 AM
Ostatni post: mrsap
  notowanie 1022 z 2 lipca 2023 mrsap 0 161 10.07.2023 11:48 AM
Ostatni post: mrsap
  notowanie 974 z 31 lipca 2022 mrsap 0 219 10.08.2022 07:58 PM
Ostatni post: mrsap
  notowanie 970 z 3 lipca 2022 mrsap 0 340 05.07.2022 01:20 AM
Ostatni post: mrsap
  notowanie 921 z 25 lipca 2021 mrsap 0 220 28.07.2021 01:11 AM
Ostatni post: mrsap
  notowanie 919 z 11 lipca 2021 mrsap 0 198 15.07.2021 07:48 PM
Ostatni post: mrsap
  notowanie 918 z 4 lipca 2021 mrsap 0 200 08.07.2021 01:04 AM
Ostatni post: mrsap

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości