Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 248 (03.09.11)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 248 (03.09.11)
Erasure - When I Start To (Break It All Down) - Nic nie cieszy mnie bardziej niż powroty weteranów Icon_smile2 Mam wielką słabość do gwiazd sprzed lat i prawdopodobnie dlatego nigdy nie będę 100% niezalem* Icon_wink2 W 2007 roku ''przeżyłem'' swój pierwszy longplay Vince'a Clarke'a oraz Andy'ego Bella, jednak singlowe ''Sunday Girl'' i ''I Could Fall Love In You'' spędziły w notowaniach łącznie 14 tygodni, co delikatnie mówiąc nie oddawało potencjału całkiem udanego ''Light at the End of the World''. Wyjściowa pozycja nowego singla zapowiada zgoła odmienny scenariusz. Moje zachwyty (ale też żale) dotyczące Erasure wyłożyłem ostatnio w TYM POŚCIE, rozmawiając na temat ich muzyki z Krzyśkiem. Ponieważ pisałem tamte słowa w oparciu m.in. o charakter nowego singla, toteż nie uważam za koniecznie przedstawianie dodatków argumentów ''za'' w tym temacie. Zresztą nie oszukujmy się. ''When I Start to (Break It All Down)'' nie ma większych szans na przebicie się do świadomości sebastosów, chociaż w kategorii pop/dance nie ma sobie równych. Młodzież po raz kolejny pozostała daleko w tyle.

Noel Gallagher's High Flying Birds - If I Had A Gun - Nie ma b®ata na Noela. Tydzień po tygodniu słyszę kolejne fragmenty nowej płyty i zastanawiam się jak on to robi, że potrafi za pomocą premierowego materiału przywrócić ducha dawnych, niewątpliwie lepszych dla brytyjskiej muzyki czasów. Czy tylko mi ''If I Had a Gun'' kojarzy się z ''Wonderwall''? Czy to nie jest ta sama wiązka emocji, podobny aranż? A skoro spokojnie mógłby znaleźć się na ''(What's the Story) Morning Glory'' to czy wypada jeszcze cokolwiek dodawać? Niech takie kawałki nie przechodzą obok nas obojętnie.

Tom Waits - Bad As Me - Tom Waits na liście przebojów to widok rzadki, ale lata praktyki nauczyły mnie, że pozbawiony krtani bard z Kalifornii jest jedną z najbardziej nieprzewidywalnych jednostek na naszym globie. Jego skrajnie awangardowy repertuar może doprowadzać zwykłych śmiertelników do łez, ale wystarczy jedno pstryknięcie palcami, a spod kultowego kapelusza zaraz wyciąga nam ''przebój'' na miarę ''Way Down in the Hole'' czy ''Earth Died Screaming''. Czy właśnie ''przebojem'' można nazywać ''Bad As Me''? Może nie tyle chodzi tutaj o żonglowanie singlowym materiałem, co o potrzebę zresetowania głowy przed dalszym słuchaniem listy. Tom Waits robi na Domowej za konserwatora, poczciwego pana Józka od brudnej roboty. Niby nic nie musi, ale kto by go tam chciał się go pozbyć.

Arctic Monkeys - The Hellcat Spangled Shalalala - Znamy, prawda? Chciałbym jedynie napomknąć, że w pożarze magazynu PIAS spłonął praktycznie cały nakład tego singla w formie fizycznej, tak więc proszę uszanować żałobę.

Nurses - Fever Dreams - Moje skromne odkrycie ostatnich dni. Kapela jest Wam zapewne obca, tak więc nie pozostaje mi nic innego jak odwołać się do wikipedii. Nurses to synowie stanu Oregon, którzy często określani są bardzo płytkim terminem ''indie rock'', chociaż w rzeczywistości ich muzyka wykazuje znaczne napromieniowanie rockiem experymentalnym, psychodelicznym popem oraz nutką folku. Inni, bystrzejsi krytycy, porównują ich do wspólnego dziecka Animal Collective oraz Grizzly Bear. Nie tylko brzmi to lepiej, ale znajduje potwierdzenie w rzeczywistości. ''Fever Dreams'' to junglowy rocker oparty na chamberowej produkcji, rytmicznych bębnach, psychodelicznym jammowaniu oraz bardzo harmonijnych wokalach, co zadziwiająco dobrze wpasowuje go w wolną lukę między zespołami, na które powołuję się powyżej.

AP. PP. LT.

01. 01. 07. Born Blonde - Solar
02. 09. 03. PJ Harvey - Let England Shake
03. 08. 04. Polvo - Heavy Detour
04. 04. 05. Duran Duran - Too Bad You're So Beautiful
05. 02. 07. Little Dragon - Ritual Union
06. 07. 06. Noel Gallagher's High Flying Birds - The Death Of You And Me
07. 03. 07. dEUS - Constant Now
08. 06. 07. M83 - Midnight City
09. 15. 02. Ladytron - Mirage
10. 28. 04. Warpaint - Undertow

11. 10. 06. St. Vincent - Surgeon
12. 05. 11. CSS & Bobby Gillespie - Hits Me Like A Rock
13. 12. 11. Masquer - Happiness
14. 16. 05. Neon Indian - Polish Girl
15. NE. 01. Erasure - When I Start To (Break It All Down)
16. 29. 06. British Sea Power - Georgie Ray
17. NE. 01. Noel Gallagher's High Flying Birds - If I Had A Gun
18. 11. 09. Fleet Foxes - Bedouin Dress
19. 17. 10. The Rapture - How Deep Is Your Love
20. 20. 04. Destroyer - Poor In Love

21. 14. 08. Guillemots - Tigers
22. 23. 02. Brett Anderson - Brittle Heart
23. 19. 09. Panda Bear - Alsatian Darn
24. 13. 09. dEUS - Keep You Close
25. 24. 05. Junior Boys - Itchy Fingers
26. 25. 10. OMD - The Future, The Past And Forever After
27. 18. 24. The Kills - Future Starts Slow
28. 38. 02. Tom Vek - A Chore
29. 41. 03. MEN & Anthony Hegarty - Who Am I To Feel So Free?
30. 26. 13. TV On The Radio - Forgotten

31. 21. 10. Monika Brodka - Szysza
32. 32. 15. Ty Segall - You Make The Sun Fry
33. 40. 02. Steven Wilson - Remainder The Black Dog
34. NE. 01. Tom Waits - Bad As Me
35. 22. 17. Junior Boys - A Truly Happy Ending
36. 27. 11. Ladytron - Ambulances
37. 35. 03. The Kills - Heart Is A Beating Drum
38. 34. 19. Destroyer - Downtown
39. NE. 01. Arctic Monkeys - The Hellcat Spangled Shalalala
40. 30. 13. Art Imperial - The One You Chose

41. 31. 12. The Antlers - No Windows
42. 43. 02. Kamp! - Cairo
43. 37. 15. Black Lips - Modern Art
44. 36. 08. Tomasz Budzyński - Człowiek Nie Jest Sam
45. NE. 01. Nurses - Fever Dreams
46. 44. 13. Beirut - East Harlem
47. 33. 14. The Vaccines - If You Wanna
48. 48. 05. Blonde Redhead - Oslo
49. 39. 03. The Rifles - Tangled Up In Love
50. 45. 14. SX - Black Radio
51. 47. 06. Veronica Falls - Come On Over
52. 42. 18. Duran Duran - Girl Panic!
53. 59. 13. The Rosebuds - Come Visit Me
54. 46. 16. Arctic Monkeys - She's Thunderstorm
55. 50. 22. PJ Harvey - The Glorious Land
56. 52. 16. New Order - Hellbent
57. 54. 15. Arcade Fire & David Byrne - Speaking In Tongues
58. 49. 04. Kasabian - Days Are Forgotten
59. 51. 17. Danger Mouse & Daniele Luppi & Norah Jones - Season's Trees
60. 60. 15. Iceage - Broken Bone
61. 62. 34. PJ Harvey - The Words That Maketh Murder
62. 57. 23. Elbow - Open Arms
63. 58. 16. Metronomy - The Look
64. 61. 08. Red Hot Chili Peppers - The Adventures Of Raindance Maggie
65. 53. 17. tUnE-yArDs - Doorstep
66. 55. 22. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Fright Night (Nevermore)
67. 56. 20. Guillemots - I Don't Feel Amazing Now
68. 66. 27. Elbow - With Love
69. 69. 09. First Rate People - Girl's Night
70. 63. 12. Bleached - Think Of You

Z listy wypadły:

z 64 - British Sea Power - Who's In Control - po 18 tyg. (max: 3)
z 65 - Monika Brodka - Krzyżówka Dnia - po 23 tyg. (max: 22)
z 67 - Foo Fighters - Arlandria - po 20 tyg. (max: 4)
z 68 - Björk - Cosmogony - po 6 tyg. (max: 41)
z 70 - Arctic Monkeys - Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair - po 20 tyg. (max: 1)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.09.2011 02:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 598
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
RE: DLP - Notowanie 248 (03.09.11)
saferłel napisał(a):15. NE. 01. Erasure - When I Start To (Break It All Down)
po takim debiucie to co najmniej podium muszą zaliczyćIcon_smile

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
06.09.2011 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: DLP - Notowanie 248 (03.09.11)
Fajnie, że debiutują Nurses. Cieszą mnie też debiutujące kawałki Arctic Monkeys i Erasure. No i fantastyczny numer 1.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
07.09.2011 06:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
RE: DLP - Notowanie 248 (03.09.11)
Erasure będę musiał poszukać, a Waitsa i Noela w lepszej jakości pewnie wysępię od Ciebie. Nurses nie znam
Arctic Monkeys stosunkowo późno debiutują. Ale miałeś jeszcze nadobowiązkowego singla.
Born Blonde ciągle nie powtórzony. Może nie zapomnę przed nową listą.
Dobrze, że Duran Duran się nie poddają tak łatwo. Dobrze, że Little Dragon w dół Icon_wink
Płyta Ladytron naprawdę bardzo ładna. Z pewnością coś nowego dam na listę, ale ciągle myślę czy nie spróbować jeszcze raz z "Ace of Hz". Tak słabo mu poszło, a w HQ brzmi rewelacyjnie.
MEN bardzo miło zaskakują. Oby tak dalej.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.09.2011 07:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: DLP - Notowanie 248 (03.09.11)
furbul napisał(a):Erasure będę musiał poszukać
Był zapostowany przez Szymka na forum, jest na chomiku, jest wszędzie wokół (i to dosłownie, bo zupełnie nieoczekiwanie zajmuje jedno z czołowych haseł w wyszukiwarce google w ostatnim czasie - ale autopromocji forowiczów z forum Erasure może pozazdrościć niejeden zespół)

furbul napisał(a):Dobrze, że Little Dragon w dół Icon_wink
To hipokryzja Icon_razz2. Najpierw Ci się podobało, a jak płyta nie zaskoczyła to kibicujesz w drodze ku dolnym rejonom listy. To dziwi mnie dodatkowo, bo raczej nigdy nie byłeś zmuszony pisać negatywnych komentarzy odnośnie poszczególnych kawałków na DLP.

furbul napisał(a):Płyta Ladytron naprawdę bardzo ładna.
To już wolałbym czwórkę dla jakiegoś New Order niż taką szybką akcję z Ladytron. ''Gravity'' nie brzmi lepiej niż ''Velocifero'' więc jest na styku. Może gdyby piosenka na ''R'' nie była instrumentalna.....eh. Już dałem propozycję napisania petycji na forum Ladytron odnośnie nagrania do niej wokali i wydania na singlu. Na takie rzeczy fanów łatwo złapać, a nuż się uda Icon_razz2

furbul napisał(a):"Ace of Hz". Tak słabo mu poszło, a w HQ brzmi rewelacyjnie.
Załamałeś mnie. Kawałek był ponad 20 tyg. u mnie, a ty nie spytałeś o HQ? Być może wrzuciłem na chomika gorszy rip, ponieważ to był hot-shot, ale po dwóch tygodniach wyszedł soundtrack do Fify i już wszystko było ok. A wersja z płyty jest nieco inna, nieco.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2011 08:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #6
RE: DLP - Notowanie 248 (03.09.11)
saferłel napisał(a):Był zapostowany przez Szymka na forum, jest na chomiku, jest wszędzie wokół
Domyślam się. To kwestia wygooglowania ;]
saferłel napisał(a):To hipokryzja Icon_razz2. Najpierw Ci się podobało, a jak płyta nie zaskoczyła to kibicujesz w drodze ku dolnym rejonom listy.
Kiedy mi się podobało? Kiedy pisałem coś pozytywnego o tym singlu.
Chociaż trochę przesadzam. Płyta jest mocno przeciętna, a nie zła Icon_smile
saferłel napisał(a):To dziwi mnie dodatkowo, bo raczej nigdy nie byłeś zmuszony pisać negatywnych komentarzy odnośnie poszczególnych kawałków na DLP.
I nadal nie jestem zmuszony ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.09.2011 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
RE: DLP - Notowanie 248 (03.09.11)
saferłel napisał(a):Czy tylko mi ''If I Had a Gun'' kojarzy się z ''Wonderwall''? Czy to nie jest ta sama wiązka emocji, podobny aranż?
mnie też się bardzo podoba. I zgadzam się - emocje prawie te same, choć pewnie hitem na świecie takim jak "Wonderwall" nie będzie, ale kto by się tym przejmował. Ważne, że my go doceniamy Icon_smile
saferłel napisał(a):01. 01. 07. Born Blonde - Solar
naprawdę nie sądziłem, że będą jeszcze an szczycie. Pięknie Icon_smile
spadają M83 i The Rapture, dość szybko...
saferłel napisał(a):39. NE. 01. Arctic Monkeys - The Hellcat Spangled Shalalala
fajnie, że pojawia się ten singiel. U mnie byli kilka razy na podium i nie miałbym nic przeciwko, gdyby to samo stało się u Ciebie
saferłel napisał(a):49. 39. 03. The Rifles - Tangled Up In Love
a to co? katastrofa! A ja przeczytałem gdzieś, że nowa płyta jest najlepsza w dorobku zespołu i będzie w czołówce płyt 2011...
09.09.2011 03:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: DLP - Notowanie 248 (03.09.11)
michal91d napisał(a):Ważne, że my go doceniamy Icon_smile
Dokładnie Icon_smile

michal91d napisał(a):naprawdę nie sądziłem, że będą jeszcze an szczycie. Pięknie Icon_smile
To dopiero drugi tydzień Icon_smile Nie trać tak szybko wiary w ich możliwości Icon_wink

michal91d napisał(a):spadają M83 i The Rapture, dość szybko...
Hmmm Icon_wink

michal91d napisał(a):fajnie, że pojawia się ten singiel. U mnie byli kilka razy na podium i nie miałbym nic przeciwko, gdyby to samo stało się u Ciebie
AM zawsze celują wysoko. Wystarczy popatrzeć na ich historię pobytu u mnie Icon_smile

michal91d napisał(a):a to co? katastrofa!
Niestety. Born Blonde dali w łapę, The Riffles nie mieli odpowiedniego budżetu. To ty nie wiedziałeś, że na DLP korupcja wszystko reguluje Icon_wink?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.09.2011 10:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości