Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeboje poznane dzięki forumowiczom
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Przeboje poznane dzięki forumowiczom
Witam

Ja mogę wymienić już kilka piosenek, które odkryłem dzięki forumowiczom i które bardzo mi się spodobały. Gdyby nie Wy nigdy bym na te utwory uwagi nie zwrócił. Także od razu wielkie dzięki i namawiacie na jeszcze nowcze rzeczy i tankujcie chomiki

Czekam na podobne listy, ja swoją jeszcze uzupełnie

ku3a THE 80's Robbie Williams
Yacy ST. AUGUSTINE Band Of Horses
Zbyszu LOUIS LOUIS Teitur, ADVICE FOR YOUNG MOTHERS TO BE The Veils
Greg LOVERS WHO UNCOVER The Little Ones, GOLDEN SKANS Klaxons, SE THE FIRE TO THE THIRD BAR Snow Patrol, ELUSIVE Scott Mathews
prz_rulez KOLJOROVA Skryabin
mrsap WELCOMY TO BLACK PARADE My Chemical Romance OVERDOSE Hurt DANSE RUSSE Hurt, STOP A BULLET Black Light Burns
Kiefer DOWN HERE Stateless IN TIME WE'VE GOT The One AM Radio
chris975 EVA i AMARANTH Nightwish
saferłel INDIAN SUMMER Manic Street Preachers TO THE SKY Maps
kajman DON'T LOSE YOURSELF Laura Veirs
jotem3 SEN CO NIE MIJA Halina Frąckowiak

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
25.02.2008 01:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Zwykle (przynajmniej w muzycznych sprawach) jestem samoukiem i do wszystkiego dochodzę sam (lepszy efekt), ale też jest kilka piosenek i artystów, których tu wypatrzyłem lub zostały mi podrzucone. Szczerze mówiąc jednak nie mógłbym tak jak ty wypisać dokładnie usera i numerów jakie dzięki niemu trafiły na moją liste i były naprawdę wysoko.
Hmmm. Myślę, że największą frajdą było to, ze ktoś wspomniał o nowej płycie Smashing Pumpkins (Gary, Yacy?), że się niedługo ukaże itp....a ja ją poznałem, poznałem cały zespół i się zakochałem w nim. Więc bardziej nie piosenki ale ekipy Icon_wink
Do niektórych utworów przekonałem się np dzięki ogólnej popularności na forum min. Lady Pank - Dobra Konstelacja czy Blackfield - End of The World (nie było na liście, ale odkryłem ten kawałek na nowo, po za tym spowodował on moje wsunięcie na liste nowej piosenki Blackfield), tylko, że nie napisze po obejrzeniu dokładnie czyjej listy postanowiłem się zapoznać z tymi kawałkami Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.02.2008 10:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Dla mnie sprawa przedstawia się totalnie beznadziejnie, bo np. obecnie ponad 2/3 mojej setki to piosenki, które poznałem dzięki tutejszym forumowiczom.
Wystarczy zajrzeć na szczyt mojej listy i wyliczać:
Jeszcze w zielone gramy - GARY
Nie omijaj mnie - JOTEM3
Let it rain - JC
The funeral - YACY
M.I.A. - sorry, nie pamiętam
A little lie - KU3A
September sun - P.U.R.H.
Autumn - JC
Encore jeszcze raz - MRSAP
A new body and soul - KSCH
Witch's brew - ARO
a dalej już przeskakując:
Miracles - NEON.KA
Czas - ABD3MZ
Citizen/soldier - WOJTEK
A my nie chcemy uciekać stąd - MAREK
Arc of the curve - CALIGOOLA (no i wsypałem się Icon_lol )
Kazimierz Wierzyński - STAVANGER
Matisse the cat - JOPKOLOG
Tonto - KLESCHKO
Pomp and circumstances - SAFERŁEL
Song for her - YAVOSZ
A być może jeszcze coś przeoczyłem na mojej obecnej liście, a poza tym było mnóstwo utworów, które kiedyś poznałem u innych. Pewnie nie sięgnąłbym po Tonto gdyby wscześniej nie było u mnie:
Atlas - LISTOHOLIK
Było także np:
What if - TADZIO3
a także utwory od wymienionych i niewymienionych osób, których w tej chwili nie pamiętam (a jeżeli sprawdzę, to mogę nie pamiętać od kogo). No i jest cała góra utworów, które znałem, ale gdyby nie inne listy, to nie znalazłyby się u mnie, jak np.:
Glosoli - 1981
Forum jest dla mnie niewyczerpywalną kopalnią nowych fascynacji muzycznych - zarówno konkretnymi piosenkami jak i wykonawcami.
25.02.2008 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Na pewno sporo tego było, ale wybiorę z tego tylko te utwory, które przebiły się do mojej 50-tki.

Z roku 2006:

"Naive" The Kooks (wraz z zespołem)
"Leave Before The Lights Come On" Arctic Monkeys (Campari)
"Empire" Kasabian (wraz z zespołem) (Campari)

Z podsumowania 2007 (malejąco)"

"She" Stiltskin & Ray Wilson (P.U.R.H.)
"Open Your Eyes" Snow Patrol (ku3a)
"Dashboard" Modest Mouse
"Hold On" Razorlight (Yacy)
"Young Folks" Peter, Bjorn & John (Campari, Greg)
"Down Here" Stateless (Kiefer)
"Sleepdriving" Grand Archives (Yacy)
"The Christmas Ghosts" Manic Street Preachers (saferłel)
"Comfortable" 650north (ku3a)
"Całkiem sam" Totentanz (ku3a, Yacy)
"Books From Boxes" Maximo Park (Yacy)
"All The Love In Your Hands" Thirteen Senses (Gary)
"Meds" Placebo Icon_mrgreen
"Another Face In A Window" Antimatter (Gary, P.U.R.H.)
"3's & 7's" Queens Of The Stone Age (P.U.R.H., saferłel)
"Długa droga w dół" Happysad (ku3a)
"Lights" Archive (Campari, Gary)
"The Funeral" Band Of Horses (Yacy)
"Running Up That Hill" Placebo (Gary)
"Leaving Eden" Antimatter (Yacy)

i tegoroczne:

"Long Road To Ruin" Foo Fighters (saferłel)
"Saw Something" Dave Gahan (Lilian)
"Ekstramocne" Muzyka Końca Lata (Yacy)
"Unfurl" Katatonia (P.U.R.H.)
"Tranquilize" The Killers feat. Lou Reed (Gary)
"No One's Gonna Love You" Band Of Horses (Yacy)
"No World For Tomorrow" Coheed and Cambria (P.U.R.H., Aro)

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
25.02.2008 10:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Teraz z pamięci trudno jest coś przypomnieć. Na pewno troche tego było, z tym że prawie nigdy nie pamiętam od kogo coś brałem. Czasem robię szybki przegląd list bez komentarzy, zapisuje na kartce kilka kawałków które są akurat bardzo wysoko notowane, a ich nie znam i się z nimi zapoznaję.
Z utworów, które teraz sa na liście zdecydowanie przewodzą Normalsi dzięki Ku3ie i już żałuję, że mimo tego że mogłem pójść na ich koncert nie zrobiłem tego (grali przed Coma). Po za tym z mojej listy DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland. GRAFIKA 2 - Róże Europy pośrednio przez liste płyt Ku3y.
I jeszcze bardzo ważne źródło poleconych utworów to zabawa NASZA LISTA z zaprzyjaźnionego forum, gdzie sporo tutejszych forowiczów bierze udział. Poprzednia edycja przyniosła dla mnie dużą ilość świietnych kawałków. Najważniejsze to KEEPER OF THE SEVEN KEYS - Helloween, HAMORRHAGE (IN MY HANDS) - Fuel, POKUSZENIE - Abraxas, INVASION - Eisley, SUDDEN INSPIRATION - Jim Brickman, CAŁKIEM SAM - Totentanz, CUM ON FEEL THE NOIZE - Quiet Riot i pewnie jeszcze kilka innych

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.03.2008 12:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
Ja mam dużo łatwiej. Oto utwory aktualnie znajdujące się w mojej 50 poznane dzięki forowiczom.

NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
DŁUGA DROGA W DÓŁ - Happysad
BROTHERS IN ARMS - Metallica
NIE MA MOWY - Normalsi
GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
ARC OF THE CURVE - Fish
WRACAM DO DOMU - Justyna Steczkowska
WITCH'S BREW - Peter Cincotti
NOTHING COMPARES 2U - Jimmy Scott
FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
VENICE - Chris Botti
A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
SAVING US - Serj Tankian

Większość nie wiem od kogo. :roll:

PS. "Przeboje" ? Nie.
14.03.2008 03:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #7
 
abd3mz napisał(a):ARC OF THE CURVE - Fish
To chyba dzieki promocji na LP3, ale w sumie i tak weszło na listę, więć byś sie z tym zapoznał.

.
15.03.2008 07:53 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
stavanger napisał(a):abd3mz napisał/a:
ARC OF THE CURVE - Fish
To chyba dzieki promocji na LP3, ale w sumie i tak weszło na listę, więć byś sie z tym zapoznał.
Napisałem, że większości nie wiem od kogo, ale ten wiem. Icon_smile2 W takim razie napiszę listę jeszcze raz.

NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec (kajman, choć była też u Pawła)
DŁUGA DROGA W DÓŁ - Happysad
BROTHERS IN ARMS - Metallica
NIE MA MOWY - Normalsi
GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau (kajman)
ARC OF THE CURVE - Fish (kajman. znalazłem na chomiku, ale że plik dodany był kilka miesięcy temu więc pomyślałem, że to stare nagranie...)
WRACAM DO DOMU - Justyna Steczkowska (Yacy)
WITCH'S BREW - Peter Cincotti
NOTHING COMPARES 2U - Jimmy Scott (kajman)
FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter (Gary)
VENICE - Chris Botti
A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
SAVING US - Serj Tankian
15.03.2008 09:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
abd3mz napisał(a):NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec (kajman, choć była też u Pawła)
Tutaj się pomyliłeś, bo była i jest u marka (a nie u Pawła). A przy okazji pośrednio znasz to przez jotema3, u którego to znalazłem.
18.03.2008 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
kajman napisał(a):Tutaj się pomyliłeś, bo była i jest u marka (a nie u Pawła). A przy okazji pośrednio znasz to przez jotema3, u którego to znalazłem.
Icon_redface2 U Ciebie była kilkanaście oczek wyżej i to mnie zmotywowało do zapoznania się z tym utworem.
18.03.2008 07:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #11
 
kajman napisał(a):Pewnie nie sięgnąłbym po Tonto gdyby wscześniej nie było u mnie:
Atlas - LISTOHOLIK

miło to czytać!
ale czy tylko z dwóch utworów znasz BATTLES ???

jeśli tak, to koniecznie sięgnij po całą pytę BATTLES - Mirrored [2007]
oraz po to, co nagrali wcześniej, 3 ciekawe EP'ki, warto! Icon_smile2
26.06.2008 07:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #12
 
dziwnie się tu do tego przyznawać, ale jest bardzo, BARDZO mało utworów, które odkryłem dzięki forumowiczom...
po prostu wszystko znam z netu, interesuję się, śledzę premiery płytowe i singlowe.
forumowicze w moim przypadku odgrywają inną rolę Icon_wink2

najczęściej zapożyczam coś od vingoe. ale my się znaliśmy jeszcze przed forum, i wymieniamy się spostrzeżeniami muzycznymi od dawna.

najwięcej chyba wartościowych płyt i singli, wykonawców których wcześniej nie znałem, odkryłem od kideja, oto jego last, jeśli ktoś jest zainteresowany:

http://www.lastfm.pl/user/kidej

ot, i taka moja wypowiedź w tym temacie Icon_smile2
26.06.2008 07:40 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #13
 
CLOUD CULT - May Your Hearts Stay Strong (Listoholik)
18.06.2010 04:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości