Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8 notowanie z 24.02.2008
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #1
8 notowanie z 24.02.2008
Znów krótko, bo mam kilka innych rzeczy do (prze)pisania. Icon_frown Wiąże się to z końcem ferii. Jestem ciekawy jak wpłynie to na poznawanie nowej muzyki, szczególnie płyt. na tym zakończę opisywanie mojej radości z powrotu do szkoły. Przejdźmy do listy.

Czołówka jest -delikatnie mówiąc- mało ruchliwa. Icon_wink2 W opisie tematu równie dobrze mógłbym napisać "czyli o wpływie Trójki na moją listę." Icon_smile2 Zanim przejdę do opisu nowości chciałem przeprosić neon.kę za spadek Sigura. Icon_smile2 Ułożyłem listę, wydrukowałem i widzę jaki jest spadek Sigura. Nie podoba misie to. Icon_confused O powrocie do 30 raczej nie mam mowy, ale może być trochę lepiej. Coś misie obiło o uszy, że ma być/jest nowa płyta. Poszukam i kto wie może...

W tym notowaniu tylko 4 nowości, ale za to wszystkie w drugiej dziesiątce. Zacznę nietypowo od trzeciej w kolejności. Conquest nie radzi sobie u mnie (wypadł kilka tygodni temu), więc zgodnie ze swoim zwyczajem wybrałem swojego faworyta z płyty [Icky Thump]. Icky był kiedyś na liście, a poza tym nie mam zamiaru zakopywać się w utworach, które kiedyś bardzo lubiłem (aha. zasady jeszcze nie spisane). Po Ickym najbardziej podoba misie Rag and Bone, więc debiutuje dość wysoko na 18 miejscu.

Pozostałe nowości to zasługa Trójki. Najniżej debiutuje utwór z płyty, która kilka tygodni temu była płytą tygodnia u Balonika. Godzina 10 w radiu to nie jest najlepszy czas dla tej płyty. I nie mówię tu tylko o długości utworów. Icon_smile2 Debiut trochę się opóźnił, bo nie mogłem znaleźć tej płyty. Wreszcie udało misie ją ściągnąć w dość specyficzny sposób. jeśli dobrze pamiętam to każdy utwór pobrałem z innego źródła. [sic!] Jaki to zespół ? Pink Floyd ! tfu ! Pink Freud ! Icon_wink2 Widzę, że jeszcze nie napisałem jaki jest to utwór. Na gatunkach się nie znam i nie widzę potrzeby szufladkowania każdego utworu, a nawet czasem śmieszą mnie niektóre podkategorie podkategorii. Myślę, że w skrócie mogę napisać: jazz. Chyba ten najlepszy, bo improwizowany na żywo. Wyżej (na 16) debiutuje zespół, który dla większości z Was jest nieznany. Pocieszę Was, że dwa tygodnie temu nie miałem pojęcia o jego istnieniu. Icon_biggrin3 Czyja to zasługa ? Grzegorza Zebrowskiego, który w swojej audycji (Mikrokosmos) przedstawił ten zespół. Nie pamiętam ile zagrał utworów, ale pamiętam co czułem słysząc ten utwór. Wiatr...

Najwyżej notowaną nowością jest płyta, o której istnieniu wiedziałem kilka miesięcy temu. Przypuszczam, że została wydana w okolicach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to już druga płyta o tej tematyce, którą znam jednak założenia tej płyty były inne niż postawili sobie członkowie zespołu Lao Che. Inaczej niż w przypadku płyty płockiej formacji są momenty podczas, których można zapomnieć o Powstaniu. Jak się to udało ? Aga Zaryan na swoją płytę wybrała wiersze poetek piszących w czasie wojny, ale nie ma tu charakterystycznego dla piosenek powstańczych buntu czy zrywu. Dominuje pogodna melancholia. Jednak zdarzają się momenty bardziej... (szuka słowa) nie wiem jak to powiedzieć. Poważniejsze ? Mocniejsze ? Właśnie jeden z takich utworów trafił na moją listę. Zastanawiałem się czy wybrać pogodniejszą Miłość czy "mocniejsze" Umiera piękno. Co wybrałem widać na liście.

Na koniec dwie ciekawostki:
1. Tylko 6 utworów jest ze mną od początku, w tym aż 4 w ostatniej 10.
2. W pierwszej połowie listy jest 5 utworów, pochodzących z nieznanych mi płyt, a w drugiej 12.

A całe notowanie wygląda tak:

pozycja|pozycja przed tygodniem|ilość tygodni w zestawieniu (ilość tygodni na pierwszym)
01 01 04 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec (4)
02 02 03 GOOD DAY MY ANGEL (live) - Myslovitz
03 03 05 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz, Dwa, Trzy
04 04 04 DYBUK - Żywiołak
05 05 08 PIOSENKA STARYCH KOCHANKÓW - Raz, Dwa, Trzy
06 06 05 TO, CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
07 07 07 BROTHERS IN ARMS - Metallica
08 08 05 CAŁKIEM SAM - Totentanz
09 09 07 NIE MA MOWY - Normalsi
10 11 05 DŁUGA DROGA W DÓŁ - Happysad
11 13 05 DROGI PANIE - Lao Che
12 10 07 INNOCENCE - Björk
13 NN 01 UMIERA PIĘKNO - Aga Zaryan
14 12 03 GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
15 15 02 ENCORE JESZCZE RAZ - Strachy na Lachy
16 NN 01 HUNT - Nest
17 14 08 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
18 NN 01 RAG AND BONE - The White Stripes
19 20 04 IDŹ SWOJĄ DROGĄ - Raz, Dwa, Trzy
20 NN 01 PUNK FREUD - Pink Freud
21 22 02 CZAS - Katarzyna Groniec
22 23 05 FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
23 18 03 WHAT A WONDERFUL WORLD - Stacey Kent
24 21 02 NAGLE - Anna Maria Jopek
25 24 04 ORDINARY PEOPLE - Neil Young
26 30 02 505 - Arctic Monkeys
27 27 02 KAZIMIERZ WIERZYŃSKI - Strachy na Lachy
28 32 02 WE CLOSE OUR EYES - British Sea Power
29 35 04 WRACAM DO DOMU - Justyna Steczkowska
30 28 05 SZKLANA GÓRA - Strachy Na Lachy
31 19 02 ATOM - British Sea Power
32 17 03 CLOSE TO YOU - Trijntje Oosterhuis feat. Grzegorz Turnau

33 29 02 IF YOU WERE THERE, BEWARE - Arctic Monkeys
34 34 06 WITCH'S BREW - Peter Cincotti
35 26 02 THE GREAT SKUA - British Sea Power
36 25 05 SAW SOMETHING - Dave Gahan

37 38 02 CHANGE PARTNERS/IF YOU NEVER COME TO ME - Kurt Elling
38 36 02 LANDSLIDE - Stacey Kent
39 33 04 A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
40 40 03 NOTHING COMPARES 2U - Jimmy Scott
41 37 08 ZABIESZCZADUJ Z NAMI - Stare Dobre Małżeństwo
42 31 07 SAVING US - Serj Tankian

43 44 05 LOST IN INFINITY - Animations
44 45 06 WAY OUT OF HERE - Porcupine Tree
45 39 05 NO ONE'S GONNA LOVE YOU - Band of Horses
46 16 08 HLJOMALIND - Sigur Rós

47 47 08 THE PIANO - PJ Harvey
48 50 03 LYRA - Kate Bush
49 46 05 DECLARE INDEPENDENCE - Björk
50 48 08 TRUE LOVE WILL NEVER FADE - Mark Knopfler

wyoadły:
41 NN 01 UNDUN - Kurt Elling
42 46 06 SPENCER PERCEVAL - iLiKETRAiNS
43 43 05 SEN O LEPSZYM DNIU - Lipali
49 36 07 FUTERKO - Basia Stępniak-Wilk

nowości - 4, bez zmian - 14, w dół - 20, do góry - 12
Pogrubione nowości, zazielenionych 5 największych awansów i zaczerwienionych 5 największych spadków.
42 utworów z mojej listy nie ma w zestawie do głosowania na LP3 (poprzednio: 41).

Za chwilę notowanie płyt, a nowości znajdą się na chomiku. Icon_smile2

EDIT: Poprawiłem ciekawostkę 1. Icon_smile2
24.02.2008 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Przepraszam, ale znów tylko kilka słów komentarza. Icon_frown

notowanie 4 z 24 lutego 2008 r.
01. Lao Che - Gusła
Płyta niezwykła. Poznałem genialne Powstanie Warszawskie, więc w tym tygodniu sięgnąłem do ich pierwszej płyty. Jest wyśmienita ! Bardzo zakręcona, czasem straszna, przez krótki moment zabawna i podlana niezliczoną ilością aluzji, cytatów itp. Nie jest to płyta masowa i pewnie niewielu osobom się spodoba, ale jeśli już to pewnie bardzo.

02. Coma - Pierwsze wyjście z mroku
Drugi z moich ulubionych młodych polskich zespołów. Kolejna wyśmienita płyta, którą przesłuchałem w tym tygodniu. Jak dla mnie Coma to niesamowite współdziałanie tekstów i muzyki. Chyba najlepszy utwór jest na początku (Leszek Żukowski), ale mimo to z przyjemnością słucham jej do samego końca.

03. The White Stripes - Icky Thump
Mój top 3 chyba wygląda tak: 1. Icky Thump 2. Rag and Bone 3. Little Cream Soda

04. Nest - Trail Of The Unwary
Płyta całość. Nie polecam słuchać w dzień, ani przy włączonym komputerze (czy innych przeszkadzajkach).

05. Aga Zaryan - Umiera Piękno
Piękna nastrojowa płyta. Pięknie się snuje. Aha. Jeszcze nie napisałem, że to chyba też jazz, ale z wokalem.

06. Pink Freud - Alchemia
Płyta to zapis koncertów, które odbyły się w 2006 roku w krakowskiej Alchemii. Bardzo dobry jazz.

07. Happysad - Nieprzygoda
Spodziewałem się, że to będzie dobra płyta, a dostałem więcej. Chyba nic lepszego od Długiej Drogi W Dół nie słyszałem, ale bardzo dobre teksty, a muzyka nie odstępuje ani na krok.

08. PJ Harvey - White Chalk
Bardzo równa płyta, z której ciężko wybrać najlepszy utwór. Spróbuję jeszcze raz może się uda. Icon_smile2

09. QueensrĂżche - Take Cover
Dobra rockowa płyta, a ostatni utwór Bullet The Sky prawie załapał się na 50 miejsce.

10. Myslovitz - Sun Machine
Postaram się o tej płycie napisać coś więcej później. Icon_smile2

11. Peter Cincotti - East Of Angels Town
Przyjemna płyta do posłuchania. Najlepszy utwór u mnie na liście, a dalej ciężko byłoby mi ustalić kolejność. Nie wiem dlaczego ta płyta nie jest przebojem.

12. Dave Gahan - Hourglass
Kolejny raz przesłuchałem z przyjemnością i chyba wiem jaki utwór podoba misie troszkę mniej od Saw Something. Może, może...

13. Radiohead - In Rainbows (2CD)
Dziwna płyta. Są momenty, które średnio misie podobają, ale jest też kilka (niewiele) które brzmią conajmniej dobrze. Druga płyta podoba misie bardziej, więc może coś z niej trafia, ale raczej w niższych rejonach listy. Najbardziej przeszkadza mi brzmienie perkusji.

14. Lipali - Bloo
Raczej małe rozczarowanie. Najlepszy utwór wypadł właśnie z mojej listy, a na kolejnym miejscu ustawiłbym utwór bonusowy.

Mój top płyt U2 (wszystkie, które znam):
1. War
2. Boy
3. The Unforgettable Fire
4. October
5. The Joshua Tree
6. Pop
7. Rattle And Hum
8. Achtung Baby
9. Zooropa
10. All That You Can't Leave Behind
11. How To Dismantle An Atomic Bomb
24.02.2008 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Ło nie jak mi się nie chce komentować ;P Jak jest dobra lista i dużo do napisania to tak mam Icon_razz2

A więc tak: Faktycznie najbardziej statyczna 10 jaką widziałem chyba, tylko 1 numer i to 10 sie zmienił Icon_smile Dobrze, że do jej granic puka Lao Che. Dybyk najelpszy na tą chwile z tego grona. Mało coś jak na ciebie nowości, znam tylko TWS, ale z pewnością wszystkie zgram z chomika (jak zwykle plus dla ciebie wielki, że wszystko co nowe od ciebie szybko znajduje się na chomiku i jest uporządkowane bardzo czytelnie) Cieszą mnie skoki BSP i AM. Z drugiej strony jednak BSP ostro leci vs z Davidem Icon_sad Ale i Serj oberwał Icon_wink Kate Bush coś bardzo skromnie, spodziewałem się wystrzału w top 30.
Nie znam top 2 z płyt, ale to polska muzyka, więc nie dziwne to w moim przypadku. 3 Genialna. W ogóle kilka mocnych pozycji widzę : Gahan, Radiohead, PJ. Nie podoba mi się tylko Happysad.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.02.2008 09:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Faktycznie najbardziej statyczna 10 jaką widziałem chyba, tylko 1 numer i to 10 sie zmienił Icon_smile
Nawet nie wiesz w jakim byłem szoku jak ułożyłem listę i zobaczyłem, że pierwsze 9 utworów bez zmian ! Przypomnę, że gdy układam listę to nie wiem jaką pozycję zajmował utwór przed tygodniem.
saferłel napisał(a):Mało coś jak na ciebie nowości
Wiem. Icon_smile2 To przez to, że płyta PJ i Queensryche jest bardzo równa i ciężko coś wybrać. Radiohead też miało coś być, ale jeszcze nie wiem co. A i miał być jeszcze Fish, ale pobrałem płytę i poczekam aż wybiorę najlepszy utwór.
saferłel napisał(a):ale z pewnością wszystkie zgram z chomika
Ciekawy jestem Twojego zdania, bo wydaje misie, ze to nie Twoja muzyka.
saferłel napisał(a):Z drugiej strony jednak BSP ostro leci vs z Davidem Icon_sad
British Sea straciło moc i chyba w trójkę długo nie wytrzymają, a Dave nie mam pojęcia czy to zapowiedź wypadku czy chwilowa słabość.
saferłel napisał(a):Ale i Serj oberwał Icon_wink
Płyta czeka. Icon_smile2
saferłel napisał(a):Kate Bush coś bardzo skromnie, spodziewałem się wystrzału w top 30.
Trzy tygodnie na 35, a więcej już nie osiągnie.
saferłel napisał(a):Nie znam top 2 z płyt, ale to polska muzyka, więc nie dziwne to w moim przypadku.
Odwrotnie niż u mnie. Icon_smile2
saferłel napisał(a):Nie podoba mi się tylko Happysad.
Aż tak źle ? Jaką ocenę wystawiłeś ? Icon_wink2
24.02.2008 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Happysad w sumie nie taki zły, nie podoba mi się to może za mocne słowo (choć użyłem go widząc na liście teki klasyk jak TWS). Dałem 2'5 czyli ocena dla płytki przeciętnej, z kilkoma dobrymi momentami, ale ogólnie prezentującej się dość niemrawo.

A co do listy to może i byłeś w szoku, ale chyba nie jest tak, że po każdym notowaniu resetujesz swoją pamięć i jesteś kompletnie zaskoczony nowym ustawieniem ?Icon_razz2

Opinie o twoich nowych piosenkach niedługo dojda...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.02.2008 08:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
saferłel napisał(a):A co do listy to może i byłeś w szoku, ale chyba nie jest tak, że po każdym notowaniu resetujesz swoją pamięć i jesteś kompletnie zaskoczony nowym ustawieniem ?Icon_razz2
Jeszcze nie jest ze mną tak źle. Icon_lol Pewnie, że pamiętam pierwszą 5 i co mniej więcej było w 10 (zawsze wydaje misie, że było tam minimum 14 miejsc), ale zobaczyć, że pierwsza 9 nie drgnęło nawet o oczko to jest coś. Icon_wink2. Pamiętam też kilka miejsc innych piosenek, ale też czasem dziwię się, że jakiś utwór nie wypadł bo...nawet nie wszedł. A ja myślałem, że był pod koniec stawki. Icon_mrgreen Jak widać dość kiepsko z moją pamięcią. Icon_smile2
25.02.2008 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Kurcze nie chce się pobierać Punk Freud (a to mnie najbardziej ciekawi szczerze mówiąc :/) Dochodzi do kilku procent i staje, za to reszta idzie ok. Aha TWS nie muszę pobierac bo wiem, że super Icon_wink

Słucham teraz Agi Zaryan (to chyba w hołdzie dla Powstańców nie?), no fakt ja po prostu nie lubię takich dźwięków. Ale PF nie odpuszczę, a to w ogóle ich nowa piosenka? W soulseeku mogę znaleźc tylko numery z ich jedynej chyba płyty - Alchemia. I tam nie ma utworu o takim tytule.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.02.2008 08:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
Oj ciężko misie pobierało tę płytę... Stąd można legalnie ściągnąć ten utwór: http://www.diapazon.pl/mp3/Alchemia_Punk%20Freud.mp3 (Mam nadzieję, że w całości). Tak to z najnowszej płyty.
25.02.2008 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #9
 
abd3mz napisał(a):Czołówka jest -delikatnie mówiąc- mało ruchliwa. Icon_wink2 W opisie tematu równie dobrze mógłbym napisać "czyli o wpływie Trójki na moją listę." Icon_smile2
hm... to chyba żadnego wpływu nie ma Icon_wink2 . jakby często było tam słychać to, co masz w czołówce (no jak dla mnie poza dwoma pozycjami) to byłoby naprawde nieźle. [ale rozumiem - chodzi o nowości]
abd3mz napisał(a):Zanim przejdę do opisu nowości chciałem przeprosić neon.kę za spadek Sigura. Icon_smile2
akurat inne płyty Sigura są moimi ulubionymi, więc jakbyś wpuścił coś z nich i wypuścił po dwóch miesiącach to bym mogła się zastanowić czy tu dalej zaglądać Icon_wink2 .
jak chcesz poznawać Sigura to proponuję od trzech środkowych płyt. ta ostatnia to taka trochę oszukańcza Icon_smile2 .
no ale tutaj to moglabym akurat powiedzieć o wpływie na Twoją Listę Trójki. chociaż nie do końca, bo powinno w ogóle wypaść z zestawienia Icon_smile2 .
abd3mz napisał(a):Jaki to zespół ? Pink Floyd ! tfu ! Pink Freud ! Icon_wink2
o, oni też koncertowali na off-ie. to był koncert na ktory nie poszłam. z rozmysłem Icon_razz . ale ich fani byli w pełni usatysfakcjonowani tym co tam pokazali.

no rzeczywiście jak popatrzyłam na Twoją pierwszą 10 to się pocieszyłam, że u mnie jest jeszcze całkiem nieźle Icon_mrgreen .
Raz Dwa Trzy nie mogłam w tamtym tygodniu posłuchać bo na youtube nie było a korzystałam z nie swojego komputera, który nie ma zgody właściciela na ściąganie na niego rzeczy... z czegokolwiek innego niż oryginalna płyta Icon_smile2 . już mam i mam nadzieję w tym tygodniu znaleźć czas na dokopanie się do zielonego utworu.
z tym 'Atomem' to coś mi musiało się pomieszać jak ostatnio o nim pisałam ale widzę, że i u Ciebie jakoś pierwsze wrażenie zbyt długo się nie utrzymało...
szkoda, że bliższy mi Arctic spada...
abd3mz napisał(a):10. Myslovitz - Sun Machine
Postaram się o tej płycie napisać coś więcej później. Icon_smile2
Icon_wink2
26.02.2008 01:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
neon.ka napisał(a):hm... to chyba żadnego wpływu nie ma Icon_wink2 . jakby często było tam słychać to, co masz w czołówce (no jak dla mnie poza dwoma pozycjami) to byłoby naprawde nieźle.
Bo tu nie chodzi o częste granie. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że ja preferuję nocne audycje. (Nie jestem nocnym markiem, więc odsłuchuję.) Niektóre z nich nie nadają się do nadania w paśmie dziennym.
neon.ka napisał(a):[ale rozumiem - chodzi o nowości]
Rak. Icon_smile2
neon.ka napisał(a):akurat inne płyty Sigura są moimi ulubionymi, więc jakbyś wpuścił coś z nich i wypuścił po dwóch miesiącach to bym mogła się zastanowić czy tu dalej zaglądać Icon_wink2 .
Uff... Icon_wink2
neon.ka napisał(a):jak chcesz poznawać Sigura to proponuję od trzech środkowych płyt. ta ostatnia to taka trochę oszukańcza Icon_smile2 .
Chronologicznie ! Icon_smile2
neon.ka napisał(a):no ale tutaj to moglabym akurat powiedzieć o wpływie na Twoją Listę Trójki. chociaż nie do końca, bo powinno w ogóle wypaść z zestawienia Icon_smile2 .
Nie zauważyłem tego. To przypadek. Icon_smile2
neon.ka napisał(a):o, oni też koncertowali na off-ie. to był koncert na ktory nie poszłam. z rozmysłem Icon_razz . ale ich fani byli w pełni usatysfakcjonowani tym co tam pokazali.
A w Minimaxie słyszałem, że są małe szanse na reaktywację Pink Floyd. Icon_razz W tamtym roku ? Szkoda, że nie byłaś, bo mogłabyś opowiedzieć jak brzmi Wish You Were Here na żywo. Icon_mrgreen
neon.ka napisał(a):z tym 'Atomem' to coś mi musiało się pomieszać jak ostatnio o nim pisałam ale widzę, że i u Ciebie jakoś pierwsze wrażenie zbyt długo się nie utrzymało...
Icon_smile2 Trudno mi powiedzieć czy będzie lepiej.
neon.ka napisał(a):szkoda, że bliższy mi Arctic spada...
Cały czas nie mogę się zdecydować, który bardziej misie podoba, więc...
Co do Sun Machine to postaram się coś skrobnąć, ale raczej nie będzie tego za wiele. Nie mam talentu do opisywania płyt.
26.02.2008 01:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
abd3mz napisał(a):Znów krótko, bo mam kilka innych rzeczy do (prze)pisania
to jak by wygladal dlugi komentarz :?: Icon_wink2

"Rag And Bone" to dla mnie tez drugi ulubiony kawalek z plyty. Zadebiutowal u mnie jakos w czerwcu chyba.
"Saw Something" nieladnie w dol, "Saving Us" jeszcze brzydziej.
ale najwazniejsze, ze w pierwszej dziesiatce 5 piosenek, ktore uwielbiam.
zbyt duzo duzych skokow tym razem nie ma Icon_wink2.
mamy obecnie 3 wspolne plyty na liscie Icon_smile2. najfajniejsze, ze starsza Coma u nas obydwu zadebiutowala w tym tygodniu Icon_razz.
26.02.2008 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
No dzięki. Teraz wypatruje nowej płyty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.02.2008 03:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
ku3a napisał(a):to jak by wygladal dlugi komentarz :?: Icon_wink2
Dwa razy więcej o nowościach i około 3 razy tyle o płytach. Icon_biggrin3 Napisałem więcej niż myślałem, że napiszę, a pierwsze zdanie zostało. Icon_wink2
ku3a napisał(a):ale najwazniejsze, ze w pierwszej dziesiatce 5 piosenek, ktore uwielbiam.
No właśnie. Icon_razz
ku3a napisał(a):zbyt duzo duzych skokow tym razem nie ma Icon_wink2 .
Największy o 6 oczek. Icon_smile2
ku3a napisał(a):mamy obecnie 3 wspolne plyty na liscie Icon_smile2 .
Jeśli dobrze pamiętam to Happysad, Coma i Dave. Niestety za tydzień raczej ich nie będzie.
ku3a napisał(a):najfajniejsze, ze starsza Coma u nas obydwu zadebiutowala w tym tygodniu Icon_razz .
Też to zauważyłem, ale postanowiłem poczekać z komentarzem u Ciebie. Icon_smile2
saferłel napisał(a):No dzięki. Teraz wypatruje nowej płyty.
W razie problemów pisz to w ciągu kilku godzin ją udostępnię (zależy gdzie wtedy będę Icon_smile2)
26.02.2008 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #14
 
abd3mz napisał(a):Znów krótko,
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
nr 1 - świetny. a ja myślałem że będzie wielki skok Lao na nr 1 Icon_eek2
abd3mz napisał(a):29 35 04 WRACAM DO DOMU - Justyna Steczkowska
powolutku, powolutku do góry . I bardzo dobrze Icon_wink2
kilka innych fajnych pozycji, tylko z nowości jakoś nic nie mogę znaleźć dla siebie... Oczywiście najbliżej mi do RAG & BONE

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.02.2008 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
Re: 8 notowanie z 24.02.2008
abd3mz napisał(a):1. Po Ickym najbardziej podoba misie Rag and Bone, więc debiutuje dość wysoko na 18 miejscu.
2. Myślę, że w skrócie mogę napisać: jazz. Chyba ten najlepszy, bo improwizowany na żywo.
3. Aga Zaryan
4. Tylko 6 utworów jest ze mną od początku, w tym aż 6 w ostatniej 10.
1. Cztery miesiące temu ta piosenka opuściła Forumową, ale cieszę się, że pojawi się ponownie u kogoś. Tylko nie zgadzam się z Twoją opinią, bo dla mnie to najlepszy utwór na płycie.
2. Brak czasu na słuchanie muzyki spowodował, że nie wszystko zdecydowałem się w tym tygodniu ściągnąć w celu przesłuchania. Ale to, co napisałeś, spowodowało zmianę koncepcji co do tego utworu. Czeka na Winampie za Patem, który właśnie się kończy.
Pozwolę sobie także na troszkę polemiki z Twoją opinią. Uważam, że nie zawsze jazz improwizowany na żywo jest tym najlepszym. Może dlatego, że moim jazzmanem numer 1 jest od 30 lat Jan Garbarek, który tworzy takie pejzaże dźwiękowe, że zarówno w wersji studyjnej jak i koncertowej są absolutnie doskonałe.
P.S. Do utworu powrócę za tydzień. Teraz musiałby przywalić mi mocniej, bo nowy utwór słuchany między utworami ze ścisłej czołowki mojej listy musi się naprawdę wykazać i to od pierwszego uderzenia, żeby mieć szanse od razu.
3. To właściwie dygresja nie na temat, ale może zacznę od tematu. Nie ciągnęło mnie do tej płyty i jak na razie nagranie z Twojej listy pokazuje mi, że miałem nosa. Natomiast znam jej poprzednią płytę - bardzo dobrą z jednym absolutnie rewelacyjnym nagraniem. Jest to Suzanne Leonarda Cohena. Uważam, że koniecznie trzeba to poznać (jeżeli tego nie znasz) - to świetny przykład twórczej przeróbki.
4. Myślałem, że to żarcik, a to pomyłka. Jednak 2 z nich są wyżej. Icon_biggrin3
No a teraz do listy: W pierwszej szóstce 5 świetnych utworów (a co mam innego powiedzieć, jeżeli 4 z nich są w mojej 6). Myslovitza pewnie też zdecyduję się poznać.
Myślałem, że będą 4 Jopek na Forumowej, ale Nagle u Ciebie obniżyło loty i wygląda, że akurat z tego wyjdą nici.
26.02.2008 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #16
 
Yacy napisał(a):nr 1 - świetny. a ja myślałem że będzie wielki skok Lao na nr 1 Icon_eek2
Widzę, że Ty też się nie przyzwyczaiłeś, że to nie jest normalna lista. Icon_smile2 W uczuciach jestem raczej stały. A tak w ogóle to Lao uwielbiam jako całość.
Yacy napisał(a):powolutku, powolutku do góry . I bardzo dobrze Icon_wink2
jw. Icon_razz Raczej będzie krok w przód, krok w tył...
Yacy napisał(a):kilka innych fajnych pozycji, tylko z nowości jakoś nic nie mogę znaleźć dla siebie...
Mówisz to po przesłuchaniu ? Jeśli tak to się nie dziwię. Icon_smile2
26.02.2008 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
kajman napisał(a):1. Cztery miesiące temu ta piosenka opuściła Forumową, ale cieszę się, że pojawi się ponownie u kogoś.
Czyli nie ma szans na dużą karierę ? Icon_mrgreen
kajman napisał(a):Tylko nie zgadzam się z Twoją opinią, bo dla mnie to najlepszy utwór na płycie.
Jednak Icky wydaje misie bardziej zakręcony.
kajman napisał(a):2. (...)Pozwolę sobie także na troszkę polemiki z Twoją opinią. Uważam, że nie zawsze jazz improwizowany na żywo jest tym najlepszym. Może dlatego, że moim jazzmanem numer 1 jest od 30 lat Jan Garbarek, który tworzy takie pejzaże dźwiękowe, że zarówno w wersji studyjnej jak i koncertowej są absolutnie doskonałe.
Napisałem "chyba". Icon_smile2 Nie pamiętam, żebym słyszał jakiś utwór Garbarka, ale z taką opinią z niecierpliwością będę wyglądał nowych płyt. Chyba jeszcze nagrywa ?
kajman napisał(a):P.S. Do utworu powrócę za tydzień. Teraz musiałby przywalić mi mocniej, bo nowy utwór słuchany między utworami ze ścisłej czołowki mojej listy musi się naprawdę wykazać i to od pierwszego uderzenia, żeby mieć szanse od razu.
Poczekam na opinię tydzień dłużej. Icon_smile2
kajman napisał(a):3. To właściwie dygresja nie na temat, ale może zacznę od tematu. Nie ciągnęło mnie do tej płyty i jak na razie nagranie z Twojej listy pokazuje mi, że miałem nosa. Natomiast znam jej poprzednią płytę - bardzo dobrą z jednym absolutnie rewelacyjnym nagraniem. Jest to Suzanne Leonarda Cohena. Uważam, że koniecznie trzeba to poznać (jeżeli tego nie znasz) - to świetny przykład twórczej przeróbki.
Nie znam, ale chętnie poznam (tylko...czas...). Icon_smile2
kajman napisał(a):4. Myślałem, że to żarcik, a to pomyłka. Jednak 2 z nich są wyżej. Icon_biggrin3
Icon_lol Trochę żałuję, że to nieprawda. Icon_wink2
kajman napisał(a):No a teraz do listy: W pierwszej szóstce 5 świetnych utworów (a co mam innego powiedzieć, jeżeli 4 z nich są w mojej 6). Myslovitza pewnie też zdecyduję się poznać.
Według mnie jest ich tam 6, ale wiem że Myslovitza jeszcze nie znasz (wersji studyjnej też ?), więc udam że nie słyszałem. Icon_wink2
kajman napisał(a):Myślałem, że będą 4 Jopek na Forumowej, ale Nagle u Ciebie obniżyło loty i wygląda, że akurat z tego wyjdą nici.
Aż tak ważne są moje 3 punkty ? Icon_smile2
26.02.2008 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Ok jestem zmuszony prosić cię o płytkę Pink Freud. Niestety sam sobie nie poradzę Icon_smile Icon_sad

PS - a Pink Floyd wczoraj u mnie z Division Bell...przypomniałem sobie ten album bo kilku sporych miesiącach niesłuchania. Na początku zrobiło mi się smutno, bo wydało mi się, że nie jest tak genialna jak myślałem, ale 2,3 przesłuchanie....cudowne. Ok. High Hopes przyćmiewa wszystko, Trzeba by kilku najsilniejszych pozycji z płyty wybrać i dorównałaby ta mieszanka tej jednej piosence. Ale wszystko tam jest wybitne...

Czy więc polscy następcy grupy będą równie dobrzy Icon_lol ?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.02.2008 09:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #19
 
saferłel napisał(a):Ok jestem zmuszony prosić cię o płytkę Pink Freud. Niestety sam sobie nie poradzę Icon_smile Icon_sad
Zaczynam ładować na chomiku w folderze mycharts-abd3mz. Icon_smile2
saferłel napisał(a):Czy więc polscy następcy grupy będą równie dobrzy Icon_lol ?
Pink Floydów znam tylko po łebkach, (wiem, wiem - do poprawy) ale myślę że szanse są. Icon_wink2
27.02.2008 09:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Czekam z niecierpliwością Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.02.2008 09:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości