Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UK X Factor 2011
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #1
UK X Factor 2011
20 sierpnia startuje 8 edycja najpopularniejszego show na Wyspach Brytyjskich. Nowy sezon przynosi wielkie zmiany w składzie jurorskim, ze starego składu sędziowskiego pozostał tylko Louis Walsh, obok niego zasiądą Gary Barlow, Kelly Rowland i Tulisa Contostavlos z N-Dubz. Simon Cowell i Cheryl Cole porzucili brytyjską wersję na rzecz równolegle startującego premierowego sezonu Us X Factor natomiast Danii Minogue została jurorką w Australia's Got Talent. Jak te zmiany wpłyną na jakość show i kto zastąpi Simona Cowella na fotelu największej gwiazdy programu przekonamy się już nie długo.



[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2011 10:44 AM przez Szymek79.)
06.08.2011 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #2
RE: UK X Factor 2011
Ale że co? Większa scena i więcej tancerzy? Nie wiem czy jest sens porównywanie, w końcu to drugi rynek muzyczny na świecie i grają nie tylko o lokalną sławę, stąd i większe nakłady. Mimo, że mnie x-factor rozczarował nigdy nie miałem poczucia, że jest "biednie".
07.08.2011 12:08 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #3
RE: UK X Factor 2011
przemek napisał(a):Mimo, że mnie x-factor rozczarował nigdy nie miałem poczucia, że jest "biednie".
mnie też rozczarował ale głównie pod względem doboru wokalistów, czy biednie? patrząc na to jaką oglądalność miał program to na pewno TVN wyśrubował stawki za reklamy a było ich dość sporo za to w realizacji nie było tego specjalnie widać
przemek napisał(a):Ale że co? Większa scena i więcej tancerzy? Nie wiem czy jest sens porównywanie, w końcu to drugi rynek muzyczny na świecie i grają nie tylko o lokalną sławę, stąd i większe nakłady.
a dlaczego ograniczać się tylko do naszego rynku, skoro Rosjanom, Rumunom czy Mołdawianom udaję się raz za razem podbijać Europę to dlaczego nie zdarzyło się to jeszcze nikomu z Polski i chętnie bym też zobaczył jakiegoś polskiego wykonawce w brytyjskim Top10 nawet utwór mógłby mi się nie podobać ale bym mógł powiedzieć nareszcie.
A uważam że np. polska scena dance'owa jakoś strasznie nie różni się od rumuńskiej czy rosyjskiej i gdyby np TVP zaryzykował i wysłała na Eurowizję przedstawiciela z tego gatunku nie musielibyśmy narzekać jak co roku że nas nikt w Europie nie lubi.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
07.08.2011 12:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
RE: UK X Factor 2011
W sobotę ruszyła 8 edycja brytyjskiego X Factora gwiazdą pierwszego odcinka okazała się 16 letnia Janet Devlin wykonująca "Your Song" dzięki jej występowi powróciła do Top40 brytyjskiego zestawienia na iTunes Ellie Goulding ze swoją wersją przeboju Eltona Johna.



[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.08.2011 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #5
RE: UK X Factor 2011
Pomijając już, że "Your Song" jest jedną z najgłupszych piosenek jakie kiedykolwiek napisano, to wielka żenada, że na iTunes wraca Ellie jakaś tam, a nie oryginał Eltona.

Kiedyś myślałem, że te programy faktycznie promują młode talenty, ale w ostatnich latach ich wpływ na listy przebojów i sprzedaż muzyki stał się zdecydowanie zbyt duży. Talenty może i są, ale zarazem zmieniają je w puste generyczne sezonowe gwiazdki. Dzisiaj numer jeden na brytyjskiej liście, jutro nikt nie pamięta kto to i o co chodzi, pomijając już zupełnie kwestię jakość muzycznej wydawanych przez nich singli.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.08.2011 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #6
RE: UK X Factor 2011
Drugi odcinek nowego przyniósł kolejną faworytkę 19-letnią Mishe Bryan, która wykonała "Respect" Arethy Franklin, zachęcam do przesłuchania.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
29.08.2011 01:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #7
RE: UK X Factor 2011
Trzeci odcinek i znowu gwiazdą odcinka została dziewczyna tym razem 21 Jade Richards która wykonała "Someone Like You" Adele, która dzięki temu wraca do Top20 na brytyjskim iTunes.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.09.2011 10:40 AM przez Szymek79.)
04.09.2011 10:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #8
RE: UK X Factor 2011
W ten weekend mieliśmy dwie kolejne odsłony nowego sezonu X Factora na Wyspach w moim przekonaniu gwiazdą weekendu okazała się 20-letni Lascel Woods który wykonał "Use Somebody" Kings of Leon.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
12.09.2011 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #9
RE: UK X Factor 2011
Jak co roku brytyjski X Factor na nowo lansuje przeboje sprzed lat w zeszłym roku była to Adele z "Make You Feel My Love", dwa lata temu Journey z "Don't Stop Believin" czy w tym roku będzie to "Cannonball" Damiana Rice'a wiele na to wskazuje bo w tym momencie jest na 4 miejscu na brytyjskim iTunes a wszystko przez nauczyciela matematyki Johna Adamsa.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
18.09.2011 11:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #10
RE: UK X Factor 2011
Podczas weekendu w brytyjskim X Factorze mieliśmy etap Bootcampu, niestety do kolejnego etapu Judges House nie przeszła dwójka wcześniejszych faworytów Lascel Wood i John adams dzięki którą na brytyjską listę powrociły "Use Somebody" i Cannonball" za to awansował Frankie Cacozza który podczas finałowej selekcji wykonał "Iris" Goo Goo Dolls no i stała się rzecz dla mnie niewiarygodna bo obecnie "Iris" jest na drugim miejscu sprzedaży na brytyjskim iTunes przegrywa tylko z "Moves Like Jagger". Ocenę pozostawiam wam czy Frankie był aż tak dobry.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
26.09.2011 10:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #11
RE: UK X Factor 2011
Wczoraj poznaliśmy 16 finalistów 8 edycji brytyjskiego X Factora największego show szukającego nowych talentów na Wyspach Brytyjskich a od kolejnego weekendu czekają nas już programy na żywo z niedzielnymi występami gwiazd podczas ogłoszenia wyników głosowania. Oto finałowa 16 z podziałem na cztery kategorie z przypisanymi do nich mentorami.

BOYS - Gary Barlow

Frankie Cocozza





Marcus Collins





Craig Colton





James Michael





GIRLS - Kelly Rowland

Misha Bryan





Janet Devlin





Sophie Habibis





Amelia Lily





OVER 25's - Louis Walsh

Samantha Brookes





Kitty Brucknell





Jonjo Kerr





Johnny Robinson





GROUPS - Tulisa Contostavlos

2 Shoes





Nu Vibe





Rhythmix





The Risk




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.10.2011 04:12 PM przez Szymek79.)
03.10.2011 04:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #12
RE: UK X Factor 2011
LIVE SHOW No1:
Temat: UK Vs. US

Moim zdaniem najlepszym występem popisała się Misha B rośnie mocna konkurencja dla Nicki Minaj.





a dzięki temu występowi Christina Perri wywindowała się na trzecie miejsce na brytyjskim iTunes




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
09.10.2011 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #13
RE: UK X Factor 2011
Po pierwszym live show odpadło aż 4 wykonawców po jednym z każdej kategorii i pierwszy raz się zdarzyło żeby w programie na żywo nie głosowali widzowie decyzję o opuszczeniu programu podejmowali sami trenerzy.

Miejsca 16-13

James Michael





Amelia Lily





Jonjo Kerr





2 Shoes





Gwiazdami wieczoru byli zeszłoroczny zwycięzca Matt Cardle i Cee-Lo Green








[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
10.10.2011 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #14
RE: UK X Factor 2011
LIVE SHOW No2:
Temat: "Love and heartbreak"

Mój ulubiony występ sobotniego wieczoru:





W niedzielę po 24 godzinnym głosowaniu okazało się że programu odpadają podopieczni Tulisy.

12. NU VIBE





Gwiazdami niedzielnego ogłoszenia wyników głosowania byli The Wanted i Katy Perry









Sami finaliści odśpiewali jeden z największych tegorocznych przebojów "Hello" Martina Solveiga




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.10.2011 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #15
RE: UK X Factor 2011
Nadrobiłem wszystkie odcinki.
Bardzo dużo zaskoczeń w tej edycji. Np nie wejście do odcinków finałowych Jade Richards, jednej z faworytek. Następnie twist, który okroił moich faworytów. Pożegnaliśmy najlepszego z chłopaków Jamesa Michaela i jedyny zespół z potencjałem, który publiczność mogła pokochac - 2 Shoes. Tym samym Gary i tulisa poniosą sromotną klęskę. Tak myślę, że Tulisa w pierwszych pięciu tygodniach może stracić wszystkie zespoły. Każdy jest bez potencjału i jakby to Kora powiedziała beznadziejny. I jak Kelly mogła wyrzucić Amelię Lily przecież to była młodsza wersja Aguilery, mogła zajść bardzo daleko i zrobić karierę. No niestety

Jednak dwie główne faworytki trzymają się dzielnie czyli Kitty. Kontrowersyjna postać, publika jej nienawidzi, ja ją pokochałem, świetny występ castingowy, w bootcamp oraz wykonanie piosenki Queen. Taka tegoroczna Katie Weissel, mam nadzieję, że jury będzie ratować ja jak będzie zagrożona, bo to może stac się już niedługo. Drugą jest oczywiście Janet, chociaż wykonania są przewidywalne to głos ma niebiański i chciałbym usłyszeć jej płytę.

Bardzo zaskakująca jest Misha B, każdy występ wzbudza emocje, no i pewnie wygra ten program, co mnie bardzo ucieszy. Nie mogę przestać słuchać Rolling in the deep w jej wykonaniu. Jak powiedział Gary czuję jakbym oglądał występ gwiazdy.

Pati Yang
17.10.2011 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #16
RE: UK X Factor 2011
Moim zdaniem najlepsi faceci nie weszli nawet do domów sędziowskich czyli Lascel Wood i John Adams a James był bezpłciowy podczas pierwszego livu i dlatego odpadł z resztą wytypowałem wszystkich którzy odpadli po pierwszym livie.
Misha B jest niesamowita "Rolling In The Deep" podoba mi się bardziej w jej niż Adele wykonaniu, ale czy wygra myślę że będzie trudno bo gdzieś czytałem że nie ma najlepszej prasy na wyspach.
Co do zespołów to się nie zgodzę myślę że The Risk może zajść równie wysoko co One Direction w dodatku wg mnie mają lepsze głosy od nich.
Najmocniejsze moim zdaniem są oczywiście dziewczyny a Gary'ego może uratować chyba tylko Craig.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
18.10.2011 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #17
RE: UK X Factor 2011
Dla mnie też nie było zaskoczeń po pierwszym livie , co nie znaczy, że się z werdyktem zgadzam.Jedyny szok to amelia Lily, bo raczej byłem pewny, że poleci Sophie
Misha B jest bardzo pewna siebie i to pewnie niektórych to drażni.

One Direction byli młodsi i głosowały nastolatki, tutaj Nu Vibe się nie przyjęło, a prędzej do nich mógłbym ich porównać. Jakoś The Risk do mnie nie przemawia są bezbarwni, no ale na pewno zajdą dalej od tego pożal się girlsbandu Icon_smile
Craig najlepszy, ale i tak bez szału, jeszcze ogromnie zaskoczenie to zagrożony Frankie, myślałem, że ma już sporą grupę fanów, w etapach castingowych i dalej strasznie promowali jego osobę (może przesyt?)



jak się podoba debiut Rebecci ? Ciekaw jestem Twojej opinii Icon_wink

Pati Yang
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2011 11:04 PM przez Tkk_Bolly.)
18.10.2011 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #18
RE: UK X Factor 2011
Tkk_Bolly napisał(a):Misha B jest bardzo pewna siebie i to pewnie niektórych to drażni.
właśnie to jest dla mnie lekki paradoks bo jak wychodzi na scenę i śpiewa to rzeczywiście wygląda i zachowuje się jak gwiazda pierwszej wielkości a po występie wydaje mi się być lekko zawstydzona opiniami

Tkk_Bolly napisał(a):ogromnie zaskoczenie to zagrożony Frankie, myślałem, że ma już sporą grupę fanów, w etapach castingowych i dalej strasznie promowali jego osobę (może przesyt?)
po prostu jest nudny każde nagranie śpiewa tak samo i ma bardzo ograniczone możliwości wokalne

Tkk_Bolly napisał(a):jak się podoba debiut Rebecci ? Ciekaw jestem Twojej opinii Icon_wink
singiel jest w takiej stylistyce jak się spodziewałem, jest ok, ale oczywiście muszę się z nim odsłuchać a to pewnie dopiero nastąpi gdy zdobędę dobrej jakości mp3

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2011 11:20 PM przez Szymek79.)
18.10.2011 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #19
RE: UK X Factor 2011
(18.10.2011 11:19 PM)Szymek79 napisał(a):  
Tkk_Bolly napisał(a):Misha B jest bardzo pewna siebie i to pewnie niektórych to drażni.
właśnie to jest dla mnie lekki paradoks bo jak wychodzi na scenę i śpiewa to rzeczywiście wygląda i zachowuje się jak gwiazda pierwszej wielkości a po występie wydaje mi się być lekko zawstydzona opiniami
No tak, ale przy werdykcie w domu jurorskim czy przy live show ma się wrażenie, że jest pewna sukcesu. I nie ejst zaskoczona gdy przychodzi dalej.



(18.10.2011 11:19 PM)Szymek79 napisał(a):  
Tkk_Bolly napisał(a):ogromnie zaskoczenie to zagrożony Frankie, myślałem, że ma już sporą grupę fanów, w etapach castingowych i dalej strasznie promowali jego osobę (może przesyt?)
po prostu jest nudny każde nagranie śpiewa tak samo i ma bardzo ograniczone możliwości wokalne
Przy ostatniej piosence rzeczywiście poległ, ale to nie ma aż takiego dużego znaczenia w głosach widzów. Przy odpowiednim repertuarze można bardzo fajnie pokazać jego barwę. Ale w sumie co w pozostałych ciekawego, pokazują małe fragmenty, więc Frankie za bardzo nie jest w stanie się znudzić widzom.

Pati Yang
19.10.2011 10:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 647
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #20
RE: UK X Factor 2011
Tkk_Bolly napisał(a):No tak, ale przy werdykcie w domu jurorskim czy przy live show ma się wrażenie, że jest pewna sukcesu. I nie ejst zaskoczona gdy przychodzi dalej.
Może i tak nawet jeśli nie wygra tego programu to i tak pewnie w jakiś sposób zaistnieje na brytyjskiej scenie muzycznej, ja jej w każdym bądź razie mocno kibicuje i jest moją faworytką numer jeden w tej edycjiIcon_smile

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.10.2011 10:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Finał X-Factor 2 Yacy 22 4 991 02.06.2012 11:30 PM
Ostatni post: mike
  X Factor Winner (Joe McElderry) VS Rage Against the Machine Greg 24 3 922 23.12.2009 04:53 PM
Ostatni post: Greg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości