Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 242 (23.07.11)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 242 (23.07.11)
Długo mnie tu nie było. Taki czas. Przygotowania do matury - matura - czas pomaturalny - czas wyjazdów - czas przygotowań do studiów - ...football manager 2011 Icon_lol Mniej lub bardziej udane wymówki trzymały mnie z dala od forum. Sama witryna też przeszła burzliwy okres zmian, a ja chyba nie potrafiłem się z nią na nowo zakolegować. Wciąż dziwnie czuję się na mycharts.pl - jakbym nie był u siebie. Pora na aklimatyzacje na nowych warunkach, w trochę innym otoczeniu, pośród kilku nowych osób. Powinno być fajnie Icon_wink Tylko pamiętacie, młodzi - ja tu byłem jako jeden z pierwszych! Icon_wink

Co słychać na liście?

dEUS - Constant Now - Coś dla tych, którzy nie wiedzą (młodzież) albo nie pamiętają (trochę starsza młodzież) czym w gruncie rzeczy był/jest rock alternatywny. Podobno kiedyś grali go Radiohead, ale wraz z przyjściem nowego tysiąclecia gatunek rozszczepił się na niezliczone podzespoły, których nie sposób zliczyć. I tylko gdzieś tam w Belgii jest kapela oddana w pełni prawdziwie gitarowej, alt.owej muzyce. Nowy singiel dEUS to nie tylko wielkie święto w regionie oraz na Domowej. To ważna informacja dla każdej rockowej listy w tym kraju. Chłopcy, gwiazda tegorocznej edycji Offa, wciąż potrafią poprzez twardy warsztat stworzyć nośny przebój z ciekawie zaaranżowanym wnętrzem. I wciąż brzmi to wiarygodnie.

Little Dragon - Ritual Union - Szwedzka indie-electro-popowa kapela ciężko pracowała przez ostatnie miesiące, żebym przy okazji rozmowy na temat najbardziej oczekiwanych krążków drugiej połowy 2011 roku wymieniał właśnie ich album. Wspomnę chociażby kolaborację z superprojektem Gorillaz. Nagranie ''Ritual Union'' to drugi oficjalny singiel z albumu pod tym samym tytułem. W celu rozjaśnienia sytuacji dodam, że takie granie przypomina kontynentalne Junior Boys dopieszczone damskim wokalem w nieco soulowym stylu. Ciekawe, prawda? Ciekawe jest również to, że liderką formacji jest Yukimi Nagano, a gdy post-Japonka bierze się za śpiewanie w poważnym zespole, to nigdy nie należy udawać obojętnego (Blonde Redhead, Lush, Asobi Seksu).

Born Blonde - Solar - Michał wkręcił mi ich jako nowe My Bloody Valentine Icon_lol Teraz już zawsze pierwsze skojarzenie będzie związane z kultową formacją z Irlandii (chociaż dziewczyny z MBV miały raczej kruczoczarne włosy). Oczywiście Born Blond okazał się grać w trochę innej lidze, rzekłbym - na zapleczu oryginalnego shoegaze'u. Muzycy poruszają się w bardziej onirycznych klimatach, są delikatni, ulotni. Czerpią nie tylko z wczesnego The Verve, ale i Pureessence czy Engineers. Nie jest to wybitnie twórcze piętnaście lat po takich albumach jak ''Souvlaki'' czy debiucie Pale Saints, lecz muzyczni marzycieli (jeden z nich to ja) zawsze będą usatysfakcjonowani.

M83 - Midnight City - Bardzo lubię sytuacje, gdy mogę powitać na liście artystę, który powraca do mnie z nowym materiałem. To próba nerwów. Czy wytrzyma presję? Czy zadowoli mnie tak samo jak za pierwszym razem? Mam już pewne spojrzenie, wyrobioną opinię i czekam tylko na swego rodzaju potwierdzenie z jego strony. M83 zdają się odpowiedzieć na moje wezwanie bez zbędnej zwłoki. Po zaskakującym ''Saturdays = Youth'', pokazującym nowe możliwości w łączeniu stylistyk, czas na album ''Hurry Up, We're Dreaming''. Z tym pośpiechem to bym nie przesadzał - czekaliśmy ponad trzy lata. Marzyć jednak z M83 można zawsze. W ''Midnight City'' jest trochę mniej pogody niż chociażby w ''Kim & Jessie'', jednak syntezatorowe riffy Anthonego Gonzaleza wciąż należą do europejskiej czołówki.

Björk - Cosmogony - O ''Biophili'' pewnie jeszcze coś skrobnę. Następczyni ''Volty'' znów zaskoczy formą, wzbudzi kontrowersje, odsłonie zapomniane lub nowe ścieżki na polu produkcji muzycznej. Na razie skupiam się na promujących ją nagraniach, które zupełnie nie brzmią jak single, ale chyba ta rola została im przydzielona. Przyznam, że z ''Crystalline'' nie potrafiłem sobie poradzić. Nie moja bajka. Elektroniczny, ociężały i przytępiony kawałek. Szkoda. 1:0 dla Bjork. Na szczęście jest alternatywa w postaci ''Cosmogony'', numeru nadającego się doskonale jako temat przewodni niejednej wystawnej stypy. Niemniej, to właśnie on przypomina mi dawne dokonania Bjork. Drugim skojarzeniem jest repertuar Anthonego z Anthony & The Johnsons, a to również świetna, podświadoma rekomendacja. Możecie się przy ''Cosmogony'' zanudzić na śmierć, ale przynajmniej będziecie mieli pewność, że na świecie powstają jeszcze całkiem normalne piosenki.

Nowości na chomiku. Postaram się uzupełnić go również o nowości z poprzednich tygodni. Najpierw jednak pobierzcie to, co trzeba Icon_wink

AP. PP. LT.

01. 01. 05. Ladytron - Ambulances
02. 02. 04. Monika Brodka - Szysza
03. 07. 05. Masquer - Happiness
04. 05. 07. TV On The Radio - Forgotten
05. 10. 05. CSS & Bobby Gillespie - Hits Me Like A Rock
06. 11. 03. dEUS - Keep You Close
07. 03. 11. Danger Mouse & Daniele Luppi & Norah Jones - Season's Trees
08. 04. 12. Duran Duran - Girl Panic!
09. 26. 02. Guillemots - Tigers
10. 06. 07. Art. Imperial - The One You Chose

11. 09. 06. The Antlers - No Windows
12. 23. 03. Fleet Foxes - Bedouin Dress
13. 13. 08. The Vaccines - If You Wanna
14. 22. 04. The Rapture - How Deep Is Your Love
15. 17. 11. Junior Boys - A Truly Happy Ending
16. 08. 13. British Sea Power - Who's In Control
17. NE. 01. dEUS - Constant Now
18. 12. 08. SX - Black Radio
19. 15. 18. The Kills - Future Starts Slow
20. 14. 10. New Order - Hellbent

21. 16. 09. Ty Segall - You Make The Sun Fry
22. 20. 09. Arcade Fire & David Byrne - Speaking In Tongues
23. 39. 03. Panda Bear - Alsatian Darn
24. 18. 15. Foo Fighters - Arlandria
25. 21. 09. Black Lips - Modern Art.
26. 19. 10. Bon Iver - Calgary
27. 32. 02. Tomasz Budzyński - Człowiek Nie Jest Sam
28. 27. 18. Monika Brodka - Krzyżówka Dnia
29. NE. 01. Little Dragon - Ritual Union
30. 24. 07. The Rosebuds - Come Visit Me

31. 28. 10. Arctic Monkeys - She's Thunderstorm
32. 30. 06. Bleached - Think Of You
33. 25. 11. tUnE-yArDs - Doorstep
34. NE. 01. Born Blonde - Solar
35. 31. 14. Guillemots - I Don't Feel Amazing Now
36. 34. 04. OMD - The Future, The Past And Forever After
37. 29. 12. Nerwowe Wakacje - Gigi Chce Pójść Tam Gdzie Ja
38. NE. 01. M83 - Midnight City
39. 38. 09. Iceage - Broken Bone
40. 42. 02. Red Hot Chili Peppers - The Adventures Of Raindance Maggie

41. NE. 01. Björk - Cosmogony
42. 35. 16. PJ Harvey - The Glorious Land
43. 43. 03. First Rate People - Girl's Night
44. 44. 13. Destroyer - Downtown
45. 41. 02. Lenny Kravitz - Stand (You're Gonna Run Again)
46. 36. 15. Arctic Monkeys - Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair
47. 33. 08. Myslovitz - Skaza
48. 40. 17. Arcade Fire - Modern Man
49. 49. 06. My Morning Jacket - Slow Slow Tune
50. 37. 17. Elbow - Open Arms
51. 45. 16. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Fright Night (Nevermore)
52. 46. 11. Viva Brother - Fly By Nights
53. 53. 07. Beirut - East Harlem
54. 52. 06. The Horrors - Still Life
55. 47. 15. The Antlers - Every Night My Teeth Are Falling Out
56. 56. 10. Metronomy - The Look
57. 57. 25. Fleet Foxes - Helplessness Blues
58. 48. 14. The Decemberists - Don't Carry It All
59. 50. 21. R.E.M. & Peaches - Alligator_Aviator_Autopilot_Antimater
60. 51. 08. Peter Murphy - The Prince & Old Lady Shade
61. 58. 28. PJ Harvey - The Words That Maketh Murder
62. 54. 04. Washed Out - Amor Fati
63. 64. 18. Fleet Foxes - Battery Kinzie
64. 66. 14. Belle & Sebastian & Norah Jones - Little Lou, Ugly Jack, Prophet John
65. 62. 12. The National - Exile Vilify
66. 60. 20. The Babies - Meet Me In The City
67. 59. 16. Woods - Pushing Onlys
68. 55. 16. Beastie Boys - Make Some Noise
69. 63. 19. Broken Bells - Windows
70. 65. 21. Elbow - With Love

Z listy wypadły:

z 61 - Radiohead - Supercollider - po 12 tyg. (max: 3)
z 67 - Arctic Monkeys - Brick By Brick - po 19 tyg. (max: 25)
z 68 - Thurston Moore - Benediction - po 16 tyg. (max: 4)
z 69 - Bill Callahan - Drover - po 17 tyg. (max: 17)
z 70 - R.E.M. - Oh My Heart - po 28 tyg. (max: 5)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.07.2011 02:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #2
RE: DLP - Notowanie 242 (23.07.11)
saferłel napisał(a):...football manager 2011 Szczęśliwy
To wytłumaczenie najlepiej rozumiem Icon_wink2
saferłel napisał(a):Sama witryna też przeszła burzliwy okres zmian, a ja chyba nie potrafiłem się z nią na nowo zakolegować
i to też.

Sama lista chyba nie ucierpiała na skutek dłuuuuugiej przerwy. Nadal trzyma poziom. W wielu miejscach widzę tych samych znajomych, którzy i na moim topie się pojawiają, chociaż czasami z innymi utworami, a czasami z tymi samymi. Część z tych, którzy są w 70 czeka w kolejce na swoje pięć minut. Niestety lista z gumy nie jest i nie da się wszystkich fajnych utworów odsłuchać i wrzucić w odpowiednim czasie do zestawienia. Z nowości znam tylko dwie, ale pozostałe trzy pochodzą z dobrych fabryk, więc podejrzewam, że też są dobre.
25.07.2011 02:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: DLP - Notowanie 242 (23.07.11)
No witamy ponownie, tym razem jako studenta, powrót z kapitalnymi nowościami. dEUS - wiadomo, jedna z moich ulubionych kapel, Little Dragon - dobija się do mojej listy, nie bez szans na awans na nią, M83 - znakomite nagranie, no i mój aktualny numer 1, Born Blonde. Ten rok uboższy o takie shoegazowe wynalazki, ale dobrze, że jest ten Solar. Björk jeszcze nie słyszałem. Na podium równierz super Masquer i Ladytron.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
25.07.2011 06:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
RE: DLP - Notowanie 242 (23.07.11)
saferłel napisał(a):...football manager 2011
Icon_biggrin ja nie mogłem się do niego przekonać, dlatego ciągle gram w 2010 Icon_smile
saferłel napisał(a):Born Blonde - Solar
mój komentarz jest chyba zbędny. We wrześnieu nowy singiel - "Radio Bliss"
saferłel napisał(a):38. NE. 01. M83 - Midnight City
naprawdę dobry utwór, szybko się wkręciłem
nie znam kilku nagrań z Twojej listy, ale zaraz to nadrobię
25.07.2011 11:14 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #5
RE: DLP - Notowanie 242 (23.07.11)
No to dEUS przyatakuje
U mnie zresztą także się na to zanosi
Wybrałem ''Constant Now'' - nie bardzo lubię jak na raz dostępne jest więcej utworów.
25.07.2011 06:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: DLP - Notowanie 242 (23.07.11)
Oho, sporo rzeczy do posłuchania i nadrobienia!
Wierz lub nie, ja też nadal nie mogę odnaleźć się na nowym mycharts... Icon_neutral3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.07.2011 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
RE: DLP - Notowanie 242 (23.07.11)
deus rzadzi Icon_biggrin oczywiscie pawelek znow zapomnial o mnie wspomniec no ale coz. ciesze sie ze ruszyl tylek i lista jest ;]

a little dragon bardzo mile. zadna rewelacja ale buja przyjemnie.
29.07.2011 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: DLP - Notowanie 242 (23.07.11)
Ale co ja mam o Tobie wspominać Icon_biggrinIcon_biggrinIcon_biggrin? Jak chcesz mogę przy nowych singla dEUS czy Blur pisać ''Pozdrowienia dla Radka, największego fana''. Icon_biggrinIcon_biggrinIcon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.07.2011 06:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości