Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Gotye, Fisher & Chris Lake feat. Kimbra & Sante Sansone - Somebody (2024)
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #141
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
To wygląda jak dorabianie ideologii na siłę. Był to owszem utwór przebojowy, ale bliski klimatem słuchaczom Trójki. W zestawie zawsze było sporo przebojowych utworów, ale na szczęście słuchacze mieli taki gust, że się nie przebijały na listę, a jeżeli trafiały to furory nie robiły.
10.02.2024 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #142
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
No ale przyznasz, że rzadko się zdarzało aby przebój był jednocześnie w klimatach Trójki, a dodatkowo aby to LP3 wyznaczała trendy w sensie na niej królował jako pierwszy, a potem wszędzie indziej.

PS. Nie "na szczęście", tylko "niestety".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2024 12:12 PM przez Miszon.)
10.02.2024 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 132
Dołączył: Dec 2014
Post: #143
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
kajman napisał(a):W zestawie zawsze było sporo przebojowych utworów, ale na szczęście słuchacze mieli taki gust, że się nie przebijały na listę
nie świadczy to więc dobrze o nich
10.02.2024 12:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #144
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Miszon napisał(a):rzadko się zdarzało aby przebój był jednocześnie w klimatach Trójki
Rzadko, bo najczęściej przeboje to muzycznie dno (w moim odczuciu) więc wolałbym ich nie słyszeć. Niestety w radiu 357 coraz więcej takich gniotów i przez takie rzeczy jak Dua, Romy czy Spolsky coraz gorzej mi się tej listy słucha.
Miszon napisał(a):Nie "na szczęście", tylko "niestety".
Jak chcesz przebojów marnej jakości to słuchaj komercyjnych rozgłośni. Tam tego pełno.
10.02.2024 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 132
Dołączył: Dec 2014
Post: #145
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Kajman, inaczej rozumiemy w takim razie słowo 'przebój'. Wolę już przeboje niż mierne rzeczy artystów, których mam po dziurki w nosie.
10.02.2024 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #146
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
thestranglers napisał(a):Wolę już przeboje niż mierne rzeczy artystów, których mam po dziurki w nosie.
Mnie nie obchodzi czy coś jet przebojem czy nie (zresztą często tego nie wiem, bo nie zaglądam na listy przebojów). Ważne czy uważam to za dobry utwór. A utwory będące przebojami w mojej ocenie bardzo rzadko bywają dobre.
10.02.2024 01:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #147
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
A wg mnie rzeczy słabe są tak samo często przebojami jak rzeczy dobre, niestety na LP3 od pewnego momentu dobrych przebojów było mało. Często niestety królowały rzeczy, których nawet sama Trójka nie grała nigdzie poza Listą, a gdzie indziej to już w ogóle mało kto.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2024 03:45 PM przez Miszon.)
10.02.2024 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #148
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Miszon napisał(a):wg mnie rzeczy słabe są tak samo często przebojami jak rzeczy dobre
I to jest miejsce, w którym się różnimy. Myślę, że jak jeden na sto przebojów uznam za utwór dobry to będzie dużo. Inna sprawa, że w ogóle w muzyce tak gdzieś jeden na jakieś 5-10 utworów uznałbym za dobry. Co do muzyki mam bardzo duże wymagania.
Miszon napisał(a):Często niestety królowały rzeczy, których nawet sama Trójka nie grała nigdzie poza Listą, a gdzie indziej to już w ogóle mało kto.
To, że Trójka nieczęsto grała nie oznacza to, że były złe. Być może wprost przeciwnie skoro słuchacze i tak na to głosowali.
10.02.2024 03:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #149
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
(10.02.2024 03:44 PM)Miszon napisał(a):  A wg mnie rzeczy słabe są tak samo często przebojami jak rzeczy dobre, niestety na LP3 od pewnego momentu dobrych przebojów było mało. Często niestety królowały rzeczy, których nawet sama Trójka nie grała nigdzie poza Listą, a gdzie indziej to już w ogóle mało kto.
Możesz podać przykłady?
10.02.2024 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #150
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
mnie z późnym lp3 najbardziej kojarzą się kolejne numery z trącających myszką nowych płyt oldboyów z deep purple Icon_wink
zresztą działo się tam dokładnie to samo co współcześnie na wszystkich listach, komercyjnych czy nie, bardziej niż sam kawałek liczyło się (u)znane nazwisko

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.02.2024 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 701
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #151
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
barb42 napisał(a):Możesz podać przykłady?
każdy Mark Knopfler choćby, który bez powodu był po ponad pół roku na liście.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
10.02.2024 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #152
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Tak - Deep Purple, Mark Knopfler to dobre przykłady. Albo Luxtorpeda.
Trójka puszczała ją tylko na Liście, poza nią w zasadzie w ogóle, na innych stacjach chyba tylko Autystyczny zaistniał.
Z czołówki podsumowania wszech czasów m.in.:
Graffiti on the train (zabawne, że sam Niedźwiedź zdaje się mocno hejtował ten numer), Radio Rammsteina (ktoś w ogóle pamięta ten numer??), River Down Below (jak wyżej), Time for Bedlam wssppmnianych Purpli, Metallica coverująca Purpli, Cigarettes After Sex (tu mogę się mylić, ale chyba nie pamiętam żadnego ich kawałka).
To tak pierwsze z brzegu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.02.2024 12:23 AM przez Miszon.)
11.02.2024 12:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #153
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Radio Rammsteina wygrało roczne podsumowanie LP3 tylko i wyłącznie dlatego, że redakcja Listy nie dopuściła do niej innych singli Rammsteina, które święciły triumfy na całym świecie i ludzie odreagowali głosując na ten jedyny możliwy. Do dziś zastanawiam się jak wielki wpływ miał na to Donald Tusk Icon_wink
Akurat Luxtorpeda zawsze była mocno promowana również na Antyradiu.
Natomiast prawda z Purplami i Knopflerem. Z drugiej strony single Gilmoura też słyszałem tylko w Trójce, a nie przeszkodziło mu to wyprzedać koncertu we Wrocławiu tak szybko, że owy występ pokazano na żywo w TVP2.
Riverside z River Down Below na szczycie Listy nie dziwiłoby mnie tak bardzo, gdyby było prezentowane w swojej albumowej wersji. Ta ucięta singlowa była wuja warta.
Największa patologia LP3 jaką pamiętam to zdecydowanie Immigrant Song.

Radio Epsilon
11.02.2024 07:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #154
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Skoro były na LP3 to znaczy, że trafiły w gust słuchaczy LP3. A liczne przeboje, które się znajdowały w zestawie nie zyskiwały uznania i teraz też na szczęście nie wszystkie zyskują. Np najnowsza Granda nawet do poczekalni się nie załapała (co niezwykle mnie cieszy).
11.02.2024 10:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #155
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Przecież Granda była 20 tygodni, najwyżej na 3.

Tak, Rammstein to jeden z przypadków kiedy uparcie tłuczono jeden singiel, nie zauważając istnienia kolejnych (podobnie Plamy na słońcu, a teraz w 357 Mori).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
11.02.2024 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #156
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Miszon napisał(a):Skoro przez kilka miesięcy nie dodano do zestawu niczego, co mogłoby konkurować, to co zrobić.
Dodano choćby "Los cebula...", które w końcu strąciło Gotye ze szczytu - jaka to była radocha Icon_smile
Ale pewnie czego by w tym czasie nie dodano, to na "Somebody..." był taki szał, że i tak byłoby na pierwszym przez długi czas. Tylko fakt, że wtedy raczej nie odbierało się tego jako grubą przesadę, jak później (teraz na LP357 to już w ogóle nie ma o czym mówić).
Miszon napisał(a):A wg mnie rzeczy słabe są tak samo często przebojami jak rzeczy dobre
Może kiedyś tak było, chociaż też pewnie nie do końca. Chociaż w latach 70. może nawet było więcej tych dobrych...
Z czasem to raczej zmieniało się na niekorzyść tych bardziej wartościowych rzeczy.

WOLNE MEDIA!!!
11.02.2024 11:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #157
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
neo01 napisał(a):Chociaż w latach 70. może nawet było więcej tych dobrych...
Też tak prze chwilę sądziłem, a potem pomyślałem ABBA i zmieniłem zdanie. A to nie był jedyny taki wykonawca (np większość Boney M, chociaż im przytrafiały się w przeciwieństwie do Szwedów niezłe rzeczy).
11.02.2024 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #158
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Miszon napisał(a):Przecież Granda była 20 tygodni, najwyżej na 3.
Ja piszę o Arianie Grande. Brodka z tym utworem była na LP3, a ja w końcu poprzedniego zdania odnosiłem się do LP357.
Miszon napisał(a):jeden z przypadków kiedy uparcie tłuczono jeden singiel, nie zauważając istnienia kolejnych
Tutaj całkowita zgoda. Powinny być kolejne single, a jeżeli by ich nie było to kolejne utwory z płyty, żeby osłabić weteranów. Przy czym Rammsteinowi (także Tworzywu, a w mniejszym stopniu kilku innym utworom) dodatkowo pomogło, co zdarzyło się w pierwszym notowaniu z systemem do głosowania.
11.02.2024 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #159
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
(11.02.2024 07:49 AM)EVENo napisał(a):  Akurat Luxtorpeda zawsze była mocno promowana również na Antyradiu.
Oraz w Esce Rock, która wtedy miała dużo większy zasięg.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
11.02.2024 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #160
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
(11.02.2024 11:16 AM)kajman napisał(a):  
neo01 napisał(a):Chociaż w latach 70. może nawet było więcej tych dobrych...
Też tak prze chwilę sądziłem, a potem pomyślałem ABBA i zmieniłem zdanie. A to nie był jedyny taki wykonawca (np większość Boney M, chociaż im przytrafiały się w przeciwieństwie do Szwedów niezłe rzeczy).
Audycja lista przebojów, akurat ABBA wpisuje się idealnie ze swoimi piosenkami w słowo "przebój" i nawet jeśli kajman 4224 raz napisze o grupie źle, będą jej utwory widnieć na rozmaitych podsumowaniach.

I ja na Arianę z Wonderem głosowałam, jak i na Chemików, jak i na wiele przebojowych utworów, które szorowały doły, bo u góry był beton.

Gotye z Kimbrą w pierwotnej wersji to przebój i tak pozostanie, bo nowy remiks mnie nie przekonał do ponownego przesłuchania, ale gdzieś na imprezie skakałabym. Icon_wink
11.02.2024 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kimbra - Different Story Szymek79 1 39 09.12.2023 07:41 PM
Ostatni post: kajman
  Kimbra - The Robin Szymek79 1 73 01.11.2023 01:27 PM
Ostatni post: kajman
  Kimbra feat. Ryan Lott - foolish thinking Szymek79 1 138 28.01.2023 01:15 PM
Ostatni post: kajman
  Kimbra - replay! Szymek79 1 268 22.11.2022 09:31 PM
Ostatni post: kajman
  Kimbra - Save Me Szymek79 1 152 25.10.2022 08:42 PM
Ostatni post: kajman
  LIPS & Kimbra- Silent Treatment Szymek79 0 438 30.06.2019 12:19 AM
Ostatni post: Szymek79
  Kimbra - Lightyears (Chris Tabron Mix) Szymek79 0 578 02.02.2019 12:50 AM
Ostatni post: Szymek79
  Kimbra - Version of Me Szymek79 3 1 192 24.07.2018 09:59 PM
Ostatni post: AKT!
  Kimbra - Like They Do On The TV Szymek79 0 584 30.03.2018 06:30 PM
Ostatni post: Szymek79
  Kimbra - Human Szymek79 0 856 19.01.2018 10:42 AM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości