Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 3.4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Gotye, Fisher & Chris Lake feat. Kimbra & Sante Sansone - Somebody (2024)
przemek
Unregistered

 
Post: #81
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Czy to chóry, czy wersje techno, ta piosenka tak mi się przejadła że nie mogę jej słuchać Icon_smile
02.03.2012 10:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #82
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
przemek napisał(a):Czy to chóry, czy wersje techno, ta piosenka tak mi się przejadła że nie mogę jej słuchać Icon_smile
a na LP3 wciąż na pierwszym...
02.03.2012 11:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #83
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
lp3 nie jest już tą listę jaką byłą kiedyś... zmiany są widoczne i są to wyraźnie zmiany na niekorzyść... i aż dziwne że jej kiedyś regularnie słuchałem, co tydzień w zeszycie zapisywałem jej notowania... to było 25 lat temu.... i mi się to podobało... dziś lista bardziej sięga dna niż wznosi się na wyżyny ;/
03.03.2012 12:41 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #84
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Zgadzam się. Robiłem to samo, notowałem tydzień w tydzień. Teraz ta lista jest jedną z najgorszych list przebojów w kraju i w ogóle nie reprezentuje nawet pop-rockowego oblicza polskiego rynku muzycznego. Przez kilka lat spędzałem wieczory w soboty a potem piątki w domu z uchem przy radiu. Wtedy było warto.
Biorąc pod uwagę Trójkę, Zet i RMF jesteśmy skazani na kalectwo muzyczne. Każda stacja gra swoje a wychodzi z tego jedno wielkie G.
03.03.2012 01:17 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #85
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
słuchacze decydują o jej kształcie, a że im się podoba to przecież nie można zakazać głosowania na dany utwór.

Gotye faktycznie jest teraz wszędzie, i co z tego?

emigrant napisał(a):Teraz ta lista jest jedną z najgorszych list przebojów w kraju
Icon_rolleyes
nie skomentuję tego...
03.03.2012 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 473
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #86
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Jestem zmęczony stagnacją zarówno w czubie jak i na dole listy, a w ostatnim notowaniu pojawiła się tylko jedna nowość. Wiele świetnych utworów kisi się w zestawie, takie zespoły jak Muchy, Cool Kids Of Death, RHCP czy Arctic Monkeys dawniej z łatwością wchodziły do zestawienia Icon_rolleyes
03.03.2012 04:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #87
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
emigrant napisał(a):Teraz ta lista jest jedną z najgorszych list przebojów w kraju
Też mi ciężko zrozumieć emigranta. Ciekawy jestem jakie to listy są lepsze i nie chodzi mi bynajmniej o moją czy jego Icon_wink

emigrant napisał(a):i w ogóle nie reprezentuje nawet pop-rockowego oblicza polskiego rynku muzycznego
A jakie reprezentuje i czy chciałbyś, aby faktycznie reprezentowało właśnie to oblicze? Icon_rolleyes Ja raczej nie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.03.2012 04:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #88
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Ok wyjaśniam i przepraszam urażonych.
To jest już nudne, że tydzień w tydzień debiutuje 1-3 utwory. Piosenki, które są typowane jako nowe propozycje w większości przepadają. Inne siedzą miesiącami na liście. I nie mówię tu wcale o Gotye bo mnie cieszy ten rekord.
Mnóstwo fajnych i ciekawych rzeczy w Trójce przepada bo albo są grane rzadko albo wcale. I co najgorsze - wkurza mnie, że ''nasz polski mechanizm radiowy'' zabija wielu zdolnych artystów. Bo coś poleci w Zetce to Trójka już to odrzuca itp. dla mnie to nienormalne, że Trójka nie grała Lisieckiego, nie gra Ani Teliczan. Polska to chyba jeden kraj???Trójka ma swój styl i swoich słuchaczy. Chwała im za to ale wiele przebojów przepada.
Teraz są inne czasy. Należy grać nowości często by dotarły do ludzi a nie tylko w Markomaniach czy Offensywach bo to nie dotrze do większości.

Snowman tez wypadł z propozycji. Nie było głosów??? A może nikt tego nie grał???
Czyżby lepszy był (bez urazy) Artur Andrus? To jest reprezentant polskiego rynku muzycznego?
03.03.2012 06:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Faktycznie, sposób promowania nagrań pozostawia wiele do życzenia, ale taki jest już format Trójki. Wiele nagrań z listy do głosowania prawdopodobnie nigdy nie jest granych(!), co jest moim zdaniem krzywdzące, a prowadzący audycje puszczają w swoich autorskich programach po kilka razy ''swoje typy''. Nie jest to złe, ale powinna być utrzymana jakaś równowaga w przyrodzie. Przydałaby się przynajmniej raz w tygodniu 3-4 godzinna audycja poświęcona utworom z listy, prowadzona przez ''osobę'' trzecią w jakimś luźnym, niekojarzącym się bezpośrednio z listą formacie.

emigrant napisał(a):To jest już nudne, że tydzień w tydzień debiutuje 1-3 utwory. Piosenki, które są typowane jako nowe propozycje w większości przepadają. Inne siedzą miesiącami na liście. I nie mówię tu wcale o Gotye bo mnie cieszy ten rekord.
Generalnie pretensje można mieć do słuchaczy, bo tylko oni tworzą listę. Oczywiście poddani są ''praniu mózgu'', ale tego się nie da uniknąć, to nie jest mechaniczna radiostacja Icon_wink Mam też wrażenie, że Trójka nie przyciąga już albo nie potrafi utrzymać przy sobie młodszych słuchaczy, takich ''poszukiwaczy'', nie mówię o dzieciach zapalonych fanów listy Icon_smile Trochę jest tak, że rzeczy w stylu ''Somebody'' utrzymują przy życiu rozmarzeni w głosie Marka Niedźwiedzkiego 40latkowie. Ale to nie jest rzecz ani dobra, ani zła. Taka specyfika listy. Każda jakąś ma. I tak LP3 jest lepsza niż każdy inny polski chart nadający na taką skalę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.03.2012 07:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #90
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Pawle, zacząłem słuchać Lp'3 także dla Marka N. w 1983 roku. Wtedy było życie na tej liście. Teraz też są dobre przeboje. Jednak coś się zatraca na Lp'3.
Skoro jest to najczęściej słuchana audycja w Trójce to tymi nowymi typami słuchacze powinni być katowani a nie są. Fani Trójki to tacy słuchacze jak my bez względu na wiek. Należy im tylko podać wszystko na tacy.
Może masz rację, że to 40 latkowie utrzyjmują listę przy życiu. Jednak ja także jestem w tym wieku i staram się nadążać.
03.03.2012 07:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #91
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Ale w dobie internetu nagrania nie wymagają już takiej promocji jak kiedyś.
Teraz jednym kliknięciem możemy posluchać nowości z zestawu.

Znam wiele osób, która poza listą w ogóle nie słuchają Trójki, a mimo to głosują na listę.

Zgadzam się jedynie odnośnie młodych polskich wokalistów (Teliczan, Lisiecki), ale nie znam powodu dla którego ich się pomija...
03.03.2012 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
emigrant napisał(a):Skoro jest to najczęściej słuchana audycja w Trójce to tymi nowymi typami słuchacze powinni być katowani a nie są.
Czyli diagnozę mamy podobną.

emigrant napisał(a):Należy im tylko podać wszystko na tacy.
No właśnie, to trochę sztuczny model moim zdaniem. Chyba to Ty zauważyłeś, że kiedyś lista była inna m.in. z powodu braku instytucji ''listy do głosowania''. Ludzie słali na kartkach swoje typy i o ile dobrze zrozumiałem, to słali, mówiąc brzydko, co popadnie. Teraz słuchacze są zależni od listy propozycji, ale równocześnie wciąż są zbyt rozleniwieni, żeby sami sięgać po smaczki z tego zestawu. Rozleniwienie to moim zdaniem (w masowej skali) powód takiego stanu rzeczy jak obecnie Icon_smile Chociaż niby każda era ma lidera z 50 tyg stażem Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.03.2012 07:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #93
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
(03.03.2012 07:26 PM)Tomekk napisał(a):  Zgadzam się jedynie odnośnie młodych polskich wokalistów (Teliczan, Lisiecki), ale nie znam powodu dla którego ich się pomija...
Bo zaczęli w TVN i jedynie Zetka ma z nimi układ. Nawet gdyby narodziła się nam polska Madonna z X-Factora to tez by Trójka nie grała no chyba żeby nagle cały świat ją zaczął grac. Chore polskie układy.
03.03.2012 07:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #94
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
może tylko Zetka ma prawa do grania tych wyknowaców Icon_lol
03.03.2012 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #95
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
(03.03.2012 07:17 PM)emigrant napisał(a):  Skoro jest to najczęściej słuchana audycja w Trójce to tymi nowymi typami słuchacze powinni być katowani a nie są. Fani Trójki to tacy słuchacze jak my bez względu na wiek. Należy im tylko podać wszystko na tacy.

To prawda, widać to było np. przy Birdy, przez kilkanaście tygodni kisiła się w zestawie, a jak udało się ją przepchać do propozycji, dzięki czemu słuchacze mogli ją usłyszeć na liście, to od razu poszybowała. Wszystko trzeba ludziom wciskać na siłę :roll:
03.03.2012 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #96
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Ja słucham listy dość regularnie i już chyba tylko z przyzwyczajenia bo jej słuchanie nie sprawia już takiej radości jak kiedyś. Co do nowości w zestawie do głosowania to czasami mi ręce opadają bo zazwyczaj nijak ma się to tego co aktualnie dzieje się na świecie już nie mówiąc o tym co wchodzi do notowania co druga kapela która się przebija przypomina Deep Purple, Zepplinów czy Floydów. A ilość przeciętniaków które lądują wysoko w podsumowaniu wszystkich notowań w ciągu ostatnich dwóch lat poraża z przebojem roku za 2011 na czele.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
03.03.2012 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Szymek79 napisał(a):Co do nowości w zestawie do głosowania to czasami mi ręce opadają bo zazwyczaj nijak ma się to tego co aktualnie dzieje się na świecie
Ale to akurat jest chyba siłą LP3, że ma ona pewną konkretną kulturę muzyczną i nie sięga beznamiętnie do pierwszych miejsc z UK czy US. Wyobrażasz sobie rytmy z top 10 tych list na Lp3?

Szymek79 napisał(a):co druga kapela która się przebija przypomina Deep Purple, Zepplinów czy Floydów.
Tak źle to nawet według mnie nie jest Icon_wink Aczkolwiek też mogę narzekać na pomijanie przez Lp3 pewnych ''stref'' muzycznych. Muszę z tym prawdopodobnie żyć, bo nie wierzę, aby miały nastąpić jakieś drastyczne zmiany. To wynika właśnie z tej specyficznej kultury Lp3. Cieszmy się, że mimo wszystko jest ona całkiem rozpięta pod względem horyzontalnym Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.03.2012 08:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #98
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
saferłel napisał(a):Ale to akurat jest chyba siłą LP3, że ma ona pewną konkretną kulturę muzyczną i nie sięga beznamiętnie do pierwszych miejsc z UK czy US. Wyobrażasz sobie rytmy z top 10 tych list na Lp3?
nigdy tak nie było żeby lp3 czerpała wszystko z tamtych list więc nie spodziewam się żeby teraz miała czerpać

saferłel napisał(a):Tak źle to nawet według mnie nie jest Icon_wink Aczkolwiek też mogę narzekać na pomijanie przez Lp3 pewnych ''stref'' muzycznych. Muszę z tym prawdopodobnie żyć, bo nie wierzę, aby miały nastąpić jakieś drastyczne zmiany. To wynika właśnie z tej specyficznej kultury Lp3. Cieszmy się, że mimo wszystko jest ona całkiem rozpięta pod względem horyzontalnym Icon_smile
nie tylko ty i też nie sądzę że to się zmieni wręcz powiedziałbym że robi się to coraz bardziej snobistyczna lista przebojów

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
03.03.2012 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #99
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
(03.03.2012 09:21 PM)Szymek79 napisał(a):  wręcz powiedziałbym że robi się to coraz bardziej snobistyczna lista przebojów
''snobistyczna'' - tego słowa mi brakowało by to jakoś nazwać
Ten snobizm przechodzi niestety także na jakąś część słuchaczy
(03.03.2012 08:09 PM)Tomekk napisał(a):  może tylko Zetka ma prawa do grania tych wyknowaców Icon_lol
Nie sądzę Tomku. Płyty wychodzą w całym kraju a nie tylko dla wybranych słuchaczy.
To jednak, czym nas faszerują 2 największe rozgłośnie radiowe może być zależne ( z przyczyn finansowych) od faktu, gdzie one odprowadzają kasę za prawa autorskie. Jeżeli pomijają ZAIKS to prawdopodobnie mają ograniczony wybór nagrań. Dlatego też słuchamy tego, czego słuchamy a więc nie tego co na serio dzieje się w świecie muzycznym w całości. I tutaj Trójka jest znacznie do przodu, z tym, że jak sami widzicie (słyszycie) nie w 100 procentach.
Dodatkowo myślę, że pewne stacje mają jakieś korzyści za grania akurat danego wykonawcy a inne tych korzyści nie mają. Niewiele osób w całym tym zamieszaniu pewnie w ogóle ma na względach nasz rynek muzyczny.
03.03.2012 09:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #100
RE: Gotye Feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
Czytam te komentarze i nie mam wątpliwości, że:
1. To nie jest wybitny utwór, to po prostu zwyczajna piosenka jakich wiele, tylko zewsząd bombardują ją z mediów. Stąd popularność. Ja osobiście mam jej serdecznie dość Icon_smile
2. Trójkowa lista jest jaka jest - przeciętna, ani nie taka jak pisał Rafał - najgorsza we wszechświecie, ani jakaś nadzwyczajna. Z pewnością są gorsze Icon_smile Ale myślę, że i ciekawsze też by się znalazły.
3. I to co najważniejsze - mamy wybór, zawsze możemy nacisnąć stop, przewinąć, skipować, przełączyć. To właśnie czasy internetu, gdzie mamy możliwość posiadania tego wszystkiego gdzieś... Dokładnie tam...

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
04.03.2012 06:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kimbra - Different Story Szymek79 1 39 09.12.2023 07:41 PM
Ostatni post: kajman
  Kimbra - The Robin Szymek79 1 73 01.11.2023 01:27 PM
Ostatni post: kajman
  Kimbra feat. Ryan Lott - foolish thinking Szymek79 1 138 28.01.2023 01:15 PM
Ostatni post: kajman
  Kimbra - replay! Szymek79 1 268 22.11.2022 09:31 PM
Ostatni post: kajman
  Kimbra - Save Me Szymek79 1 152 25.10.2022 08:42 PM
Ostatni post: kajman
  LIPS & Kimbra- Silent Treatment Szymek79 0 439 30.06.2019 12:19 AM
Ostatni post: Szymek79
  Kimbra - Lightyears (Chris Tabron Mix) Szymek79 0 578 02.02.2019 12:50 AM
Ostatni post: Szymek79
  Kimbra - Version of Me Szymek79 3 1 192 24.07.2018 09:59 PM
Ostatni post: AKT!
  Kimbra - Like They Do On The TV Szymek79 0 584 30.03.2018 06:30 PM
Ostatni post: Szymek79
  Kimbra - Human Szymek79 0 856 19.01.2018 10:42 AM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości