Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amy Winehouse nie żyje
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Amy Winehouse nie żyje
Amy Winehouse nie żyje. Została znaleziona martwa w swoim domu w Londynie.
gazeta.pl napisał(a):Policja twierdzi, że około godziny 15 Winehouse wezwała do domu pogotowie. Po pięciu minutach na miejsce przybyły dwie karetki. - Niestety, mogliśmy tylko stwierdzić jej zgon - mówił jeden z ratowników.

Przed domem Winehouse zebrała się już grupa fanów i dziennikarzy. Policja musiała odgrodzić budynek.

Genialna wokalistka i jej walka z nałogiem

Wokalistka urodziła się 14 września 1983 roku w Londynie. Wywodziła się z żydowskiej rodziny o tradycjach jazzowych.

Winehouse szybko stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek brytyjskich. Już jej wydany w 2003 roku debiutancki album "Frank" zyskał ogromną popularność. Krytycy i fani zachwycali się jej mocnym, soulowym głosem. Okrzyknięto ją "Janis Joplin naszych czasów."

Niesamowity głos i muzyka prosto z serca: posłuchaj największych przebojów Amy Winehouse >>>

Przez wiele lat zmagała się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Problem z nałogiem i niechęć do pójścia na odwyk była motywem piosenki "Rehab" z wydanego w 2006 roku albumu "Back to Black". Piosenka stała się symbolem kultury celebrytów uwikłanych w nałogi.

"Back to Black" był jej drugim i ostatnim już albumem. Został nagrodzony pięcioma nagrodami Grammy. Winehouse nie mogła odebrać nagród osobiście, gdyż ze względu na uzależnienie od narkotyków władze USA odmówiły jej wizy.

Tabloidy wiele uwagi poświęcały także jej życiu osobistemu. W 2007 roku Winehouse wyszła za Blake'a Fieldera-Civila. Jej rodzice twierdzą, że po poznaniu Fieldera zaczęła brać heroinę i kokainę. Burzliwe i pełne przemocy małżeństwo trwało zaledwie dwa lata. Winehouse i Fielder byli kilka razy razem aresztowani za posiadanie narkotyków. Media publikowały zdjęcia posiniaczonych małżonków po gwałtownych kłótniach i bijatykach. Fielder został również skazany na karę więzienia za napaść.

Stylistów i projektantów mody inspirował jej oryginalny styl. "Znakiem firmowym" Amy był ogromny, przypominający ul kok, gruba czarna kreska na powiekach, obcisłe dżinsy, baletki i wielkie tatuaże.

Odwołała ostatnią trasę koncertową

Jeszcze w maju, kiedy przebywała na leczeniu w klinice Priory w Londynie, usłyszała od swych lekarzy diagnozę: albo całkowicie zerwie z alkoholem, albo czeka ją śmierć. Terapia miała jej pomóc w zaplanowanych na lato występach.

Piosenkarka w ubiegłym miesiącu odwołała trasę koncertową po 12 europejskich miastach po fatalnym występie w Serbii. Wokalistka wówczas słaniała się na nogach i co chwila znikała ze sceny. Muzyk Moby komentował później, że ktoś "powinien ją powstrzymać".

Winehouse odwołała także swój występ na ArtPop Festiwalu w Bydgoszczy. Jedyny w Polsce koncert miał odbyć się 30 lipca.

Przyjaciele Amy tuż przed jej śmiercią wyrażali obawę, że piosenkarka "zapije się na śmierć". - Jej nałóg jest zupełnie poza kontrolą. Co najmniej trzy razy w tygodniu upija się do nieprzytomności - mówili mediom.

Zmarła w wieku 27 lat

"Oto najnowsza członkini klubu 27" - to jeden z najczęstszych komentarzy, jaki po śmierci Winehouse pojawił się pod jej teledyskami na Youtube.

"Klub 27" to popularne w kulturze masowej określenie utalentowanych muzyków, którzy zmarli w wieku 27 lat. Zaliczają się do nich m.in. Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jim Morrisson, Kurt Cobain i Brian Jones.

artykuł z gazeta.pl

Szkoda, tym bardziej, że szykowała się do wydania nowej płyty, a wiązałem z nią spore nadzieje. Ceniłem ją jako artystkę, niestety zmarnowała sobie życie przez alkohol i narkotyki...

Jak głosowaliśmy na "Back to Black"? -> topłyta
23.07.2011 10:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
RE: Amy Winehouse nie żyje
brak mi słów

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.07.2011 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Amy Winehouse nie żyje
Gdy się o tym dowiedziałem, zmroziło mnie.
Miałem ogromną nadzieję, że do tego nie dojdzie...
Teraz mam nadzieję, że tak samo nie skończy Pete Doherty...
--------------------------------------

Swoją drogą, co jest w tym wieku 27 lat?
23.07.2011 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
RE: Amy Winehouse nie żyje
Ja to przewidziałem już dawno. Teraz obrośnie w legendę.
Bardzo wielka strata.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.07.2011 05:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wiczynp1 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 546
Dołączył: Sep 2009
Post: #5
RE: Amy Winehouse nie żyje
mozna bylo sie tego spodziewac, ale jednak szkoda, taki talent Icon_cry3((

wiczynp1
24.07.2011 05:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #6
RE: Amy Winehouse nie żyje
Niestety, ale to była tylko kwestia czasu... Choć nie spodziewałem się, że to aż tak szybko nastąpi...

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
24.07.2011 09:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
RE: Amy Winehouse nie żyje
wielka strata i rozpacz.
moja ulubiona wokalistka XXi wieku odeszła...
nie wiem co napisać - bardzo mi przykro i szkoda mi Amy. Kariera jej zaszkodziła i nikt już nie był w stanie jej pomóc.
a "Back to Black" od dawna jest moim nagraniem wszech czasów...
24.07.2011 01:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
RE: Amy Winehouse nie żyje
"Żyła na krawędzi, wzbudzała kontrowersje, a kłopoty były jej specjalnością. Mimo to przedwczesna śmierć Amy Winehouse to dla całego muzycznego świata ogromny szok. Szok i zarazem wielka strata.
Najprościej powiedzieć: "To było do przewidzenia" lub "Sama sobie zgotowała ten los". Siedząc za klawiaturą komputera łatwo jest przecież ferować wyroki, oceniać i osądzać. Zwłaszcza anonimowo, nie mając o krytykowanej przez siebie gwieździe wiedzy wykraczającej poza to, co podają media, nie znając jej psychiki ani podłoża problemów, z jakimi się boryka – czy raczej borykała. Zataczająca się na scenie Amy Winehouse wywoływała róże emocje – uśmiech, współczucie, zażenowanie, niekiedy pogardę. Była jednak na tyle łakomym kąskiem, że w doniesieniach prasowych na jej temat rzadko pojawiała się refleksja, iż stoi za tym autentyczna choroba. "Ma za dużo kasy!", "Odbiło jej!" – grzmiały komentarze. I grzmią również teraz, tyle że w czasie przeszłym.
Z całego świata od razu zaczęły napływać kondolencje, wstrząśnięta jest cała branża muzyczna. "Boże miej litość!!! W tej chwili mam tego serdecznie dość!" – napisała na Twitterze Rihanna, po chwili dodając "Mam autentycznie złamane serce". "RIP Amy Winehouse. Niech wreszcie znajdzie pokój" – skomentowała Katy Perry. "Właśnie się dowiedziałem. Czuję ból. Czuję złość. Odpocznij, odpocznij. Jesteś teraz wolna!" – napisał Ricky Martin.
Amy nie była aniołkiem, co o tego nie ma wątpliwości. Nie była jednak, jak chciała część prasy, dekadenckim demonem, mającym zgubny wpływ na młodzież. Nawet jeśli gros jej tekstów dotyczyło seksu, imprez i narkotyków, nie były to tanie teksty o balangach. Przeciwnie, z jej twórczości, między wierszami, dało się wyczytać ogromną wrażliwość autorki. Można ją było niekiedy odebrać jako wołanie o pomoc. – Piszę tylko o rzeczach, które mi się przytrafiły i przeszłości, z którą nie mogę sobie poradzić – zapewniała Amy. I rzeczywiście: "Rehab", "Back to Black", "You Know I'm No Good" czy "Tears Dry on Their Own" to nic innego jak piekielnie szczera wiwisekcja własnego upadku.
Winehouse słynęła z niewyparzonego języka. – Jestem muzykiem, a nie kimś kto w drodze do swoich 15 minut sławy próbuje być dyplomatą. Stawiam na uczciwość i szczerość – tłumaczyła. Cokolwiek by o niej sądzić, nikogo nie udawała. Jak mówiła, słuchała wyłącznie wewnętrznego głosu małego dziecka, które tkwiło głęboko w jej wnętrzu. A dziecko, wiadomo, czasem może nabroić. Sama wielokrotnie obiecywała poprawę.
Nazywano ją nową królową soulu, choć trudno było przyrównywać jej styl do znanych z list przebojów div w rodzaju Whitney Houston czy Mariah Carey – soul Amy Winehouse był bardziej ciemny, mroczny i organiczny, więcej w nim było pasji i żywiołu. Artystka odświeżyła jego formułę, zgrabnie poruszając się po wielu innych konwencjach muzyki popularnej, zwłaszcza jazzu, funky i R’n’B. Stylowo nawiązywała do lat 60., ale w bardziej zawadiackim niż kiedykolwiek stylu, podrasowanym niemalże rockandrollowym pazurem. Świetnie komponowała, pisała chwytliwe teksty, ale jej największym atutem był kontraltowy głos, za sprawą którego przyrównywano ją do Arethy Franklin czy Macy Gray. Tyle że Amy nikogo nie podrabiała. Była jedyna w swoim rodzaju.
Sukces, jaki osiągnęła, zadziwił branżę muzyczną, zwłaszcza że związany był ze stylistką retro – jej druga i ostatnia płyta "Back To Black" z 2006 roku zdobyła pięć statuetek Grammy i znalazła aż dziewięć milionów nabywców. Jak na dzisiejsze standardy to ogrom, a przecież najbliższe tygodnie z pewnością ten wynik wywindują.
Już jako nastolatka Amy miała liczne problemy mentalne, związane z depresją, samookaleczeniami i zaburzeniami odżywiania, choć próbowała wtedy wyłącznie miękkich narkotyków. Z tymi twardymi zetknęła po wydaniu płyty "Frank". Uzależnienie nasiliło się w 2006 roku, po śmierci babci, z którą była bardzo blisko. Na narkotyki wydawała fortunę – 2008 roku wartość jej majątku szacowano na 10 milionów funtów, a rok później – na zaledwie milion. Większość miała wydać na imprezy i siedmiomiesięczny pobyt na wyspie St. Lucia. Szybko stała się ulubienicą paparazzi, z każdym rokiem coraz mniej kojarzoną z muzyką, a coraz bardziej z narkotykami, alkoholem, a nawet bijatykami – trzy lata temu pobiła w pubie Marokańczyka, który nie chciał jej ustąpić miejsca przy stole bilardowym.
Amy kilkakrotnie przedawkowała – lubiła aplikować sobie mikstury kokainy, ecstasy, ketaminy i marihuany. Stała się synonimem upadłej gwiazdy ze skłonnością do autodestrukcji. To wszystko, w połączeniu z problemami z bulimią i anoreksją, sprawiło, że wyglądała na znacznie starszą niż była w rzeczywistości.
Dwa lata temu w mrocznym egzystencjalnym tunelu Winehouse pojawiło się jednak światełko nadziei, a to za sprawę nowego partnera gwiazdy, reżysera Rega Travissa, który miał mieć na nią bardzo pozytywny wpływ. Dzięki niemu Amy odstawiła na pewien czas używki i wzięła się do pracy nad nowymi piosenkami. "Wróciła do życiowej formy!" – donosiły media. Niestety, związek niedawno ostatecznie się rozpadł.
Efektem chwilowej poprawy miała być płyta, która jest już zresztą ponoć nagrana. I pewnie się ukaże. Jeśli tak, sukces ma zapewniony, bez względu na zawartość. Niepotwierdzone doniesienia mówiły o "mnóstwie nowych doskonałych kawałków", utrzymanych w "stylistyce podobnej do drugiego albumu"."
25.07.2011 06:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #9
RE: Amy Winehouse nie żyje
Wiesz tak naprawdę gwarancji na to, że była męczennicą i walczyła z nałogiem jak tylko mogła nie ma także, równie dobrze więc można ją winić. Zgodzę się z tym jednak, że nie mamy pojęcia jak to jej życie naprawdę wyglądało.

Ja nigdy specjalnie jej nie lubiłem i moja refleksja odnośnie jej śmierci dotyczy raczej tego, jak potężne jest uzależnienie - masz wszystko a i tak idziesz na dno. Jaka wielka musi to być siła, prawie niewyobrażalne.
25.07.2011 07:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #10
RE: Amy Winehouse nie żyje
Smutna to okazja, ale zawsze...
Mój mały topik http://rateyourmusic.com/list/kleschko/i...k%E2%80%A6
Zapraszam!

[Obrazek: kleschko.png]
25.07.2011 08:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #11
RE: Amy Winehouse nie żyje
nie będę pisał oczywistych banałów pozamuzycznych, bo wiadomo, że to buntownicza dusza zaplątana w pajęczynę narkotyków i alkoholu. Na pewno szkoda, bo talent muzyczny, głos, tworzenie emocji w piosenkach, były poza zasięgiem dla normalnych grajków. Wielki głos. Szkoda... Zawsze gdy będziemy wybierać, wziąć czy nie wziąć, przypomnijmy sobie tę niezwykłą postać.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.07.2011 08:50 PM przez dziobaseczek.)
25.07.2011 08:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #12
RE: Amy Winehouse nie żyje
Festiwal rzeźb piaskowych w Blankenberge. To miejscowość nad morzem północnym w Belgii. Wystawa trwa do 12 września.
Zrobiłem tam kilkadziesiąt fotek. Wśród nich między innymi tę poniżej.
[Obrazek: 310711IELD3F2MC8FMEJNYDSC04797.JPG]
31.07.2011 12:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #13
RE: Amy Winehouse nie żyje
Billboard.com napisał(a):Amy Winehouse had no illegal drugs in her system when she died, and it is still unclear what killed the singer, her family said Tuesday. The family said in a statement that toxicology tests showed "alcohol was present" in the singer's body but it hasn't yet been determined if it contributed to her death.

The 27-year-old soul diva, who had battled drug and alcohol addiction for years, was found dead in her London home on July 23, and an initial post-mortem failed to determine the cause of death.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.08.2011 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #14
RE: Amy Winehouse nie żyje
http://tuba.pl/tubapl/1,103867,10567358,...l#opinions

a ktos mnie tu zapewnial, ze takich rzeczy nie bedzie. wyszlo na moje. takich plyt to z 10 bedzie jeszcze
31.10.2011 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
RE: Amy Winehouse nie żyje
nie zapewniałem, że nie będzie, tylko, że Amy zostawiła garstkę niepublikowanego materiału, więc nie będzie ich dziesięciu

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.10.2011 04:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #16
RE: Amy Winehouse nie żyje
1 plyta juz jest, potem dema, koncertowki dvd z 5 saie uzbiera jak nic
31.10.2011 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie żyje Eric Carmen Szymek79 0 36 12.03.2024 04:00 PM
Ostatni post: Szymek79
  Nie żyje Shane MacGowan Szymek79 0 59 03.12.2023 11:48 AM
Ostatni post: Szymek79
  Nie żyje Janusz Grudziński neo01 0 90 03.10.2023 02:31 PM
Ostatni post: neo01
  Nie żyje Toto Cutugno Szymek79 0 63 22.08.2023 11:00 PM
Ostatni post: Szymek79
  Nie żyje Tina Turner. Szymek79 5 231 25.05.2023 01:20 PM
Ostatni post: neo01
  Jeff Beck nie żyje Szymek79 0 208 12.01.2023 11:56 AM
Ostatni post: Szymek79
  Maxi Jazz nie żyje Szymek79 0 171 25.12.2022 12:44 AM
Ostatni post: Szymek79
  Nie żyje DJ Shog kacper130700 1 217 16.12.2022 02:29 PM
Ostatni post: TuneHunterz
  Christine McVie nie żyje Szymek79 1 278 03.12.2022 08:33 PM
Ostatni post: Konrad
  Nie żyje Coolio, autor słynnego Gangsta's Paradise EVENo 0 195 29.09.2022 01:31 PM
Ostatni post: EVENo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości