Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lista not. 1112 (9.07.2011)
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
lista not. 1112 (9.07.2011)
01. NATIONAL conversation 16
02. REM uberlin
03. ADELE set fire to the rain
04. AUSTRA lose it (N)
05. WOMBATS jump into the fog
06. BLACKFIELD waving
07. HURTS sunday
08. WILD BEASTS albatross
09. DEATH CAB FOR CUTIE you are a tourist
10. TWO DOOR CINEMA CLUB something good can work

11. PLAN B the recluse
12. TV ON THE RADIO will do
13. ARCADE FIRE city with no children
14. CARPARK NORTH shall we be grateful
15. COLDPLAY every teardrop is a waterfall
16. FOO FIGHTERS rope
17. I BLAME COCO quicker
18. MYSLOVITZ ukryte
19. VACCINES if you wanna
20. CEE LO GREEN bright lights bigger city

21. METRONOMY the look
22. ARCADE FIRE the suburbs
23. ARCADE FIRE ready to start
24. CRYSTAL CASTLES, ROBERT SMITH not in love
25. HEATHER NOVA higher ground
26. PETER BJORN AND JOHN second chance
27. INTERPOL lights
28. EDYTA BARTOSIEWICZ witaj w moim swiecie
29. WHITE LIES bigger than us
30. ADELE rolling in the deep

31. AFRO KOLEKTYW wiaze sobie krawat
32. LYKKE LI i follow rivers
33. BRODKA krzyzówka dnia
34. PAINS OF BEING PURE AT HEART heart in your heartbreak
35. WHITE LIES strangers
36. KINGS OF LEON pyro
37. RED BOX hurricane
38. NAKED AND FAMOUS punching in a dream
39. REM oh my heart
40. BELLE AND SEBASTIAN i want the world to stop
10.07.2011 12:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
witamy na forum Icon_smile
bardzo dobra lista Icon_biggrin może niektórzy pamiętają, ale mi przypomina trochę listę Kiefera
lista co tydzień? gratuluję tak dużego stażu i wytrwałości Icon_smile
co prawda nie mamy obecnie wielu wspólnych nagrań, ale bardzo duża ilość przetoczyła się przez moją listę i poczekalnię dużo wcześniej Icon_wink
10.07.2011 07:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #3
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
Dzieki za list!

Tak, lista co tydzien, od 24 marca 1990 roku. Od poczatku liczy 40 utworów. Nie ukrywam ze te dwadziescia jeden lat temu wzorcem byla dla mnie LP trojki Marka Niedzwieckiego, stad ilosc utworow na liscie i dzien jej tworzenia (sobota).
Pierwsze notowania byly zblizone do markowej listy teraz jak widzisz nasz gusta troche rozeszly sie. bazuje na trojkowej i eskorockowej playliscie oraz na audycjach typu program alternatywny i gh+.

pozdrawiam
10.07.2011 07:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
miło widzieć listowicza z bardzo fajnym i ambitnym zestawieniem, życzę wytrwałości i obiecuję, że będę zerkał.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.07.2011 11:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #5
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
Witam również
ewidentnie czuć Trójkowy klimat listy (tylko szkoda że niektóre nagrania nie zostały docenione prze redaktorów jak i słuchaczy),
sporo nagrań ma chyba bardzo długi staż u ciebie albo zostały późno okryte czy też docenione (Wombats, Plan B, Arcade Fire, Adele, White Lies, The Naked & Famous itd.)

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
12.07.2011 02:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #6
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
Dołączam się do pochwał moich poprzedników. Lista bardzo fajna. To są moje klimaty. Tylko niewiele kawałków nie trafiło do mojego zestawienia, ale tylko z tego powodu, że nie znalazły się na plejliście. Cieszy wysoka pozycja Austry. To dobrze, że ten zespół zdobywa coraz większą popularność.
12.07.2011 10:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #7
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
Hej!

Dzieki za slowa pochwalyIcon_smile
Wiadomo, kazdy z nas ma swój gust i nie robimy list zeby sie komus przypodobac ale mimo to jest milo jak ktos doceni nasze wybory.
Co do AUSTRY, to rzeczywiscie LOSE IT powalilo mnie od pierwszego odsluchu w programie alternatywnym A. Szydlowskiej. To juz ich drugi singiel po THE BEAT AND PULSE ale postanowilem zaczac ich kariere na mojej liscie wlasnie od LOSE IT.
Potem moze przyjdzie czas na wspomniany THE BEAT... a moze w miedzyczasie wyjdzie kolejny singielIcon_wink

Pozdrawiam!

thestranglers
12.07.2011 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
Lista w moich klimatach. Świetnie. Przyda się trochę pół-alternatywnego powietrza na forum. Nie ma tu za wielu wielkich ciekawostek i anonimów, ale solidna liga graczy. Z wielką chęcią obejrzałbym twoje notowania z pierwszych lat działalności listy, tak do 95-96 roku Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2011 12:39 PM przez saferłel.)
12.07.2011 12:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
Witam Trójkowicza!Icon_smile

Dzieki za mile slowa. Podzielam Twoje zdanie co do nie zawsze trafionych wyborów redaktorów a co za tym idzie sluchaczy trójki, no ale za to mozemy sie wyzyc na wlasnej liscie, choc nie ukrywam ze radio zawsze ma swój wplyw na moje zestawienie bo sluchalem, slucham i bede sluchal trójki...
Pytales o niektórych wykonawców: wiec niektórych poznalem po jakims czasie: bylo tak z THE NAKED AND FAMOUS (przypadkowo odkryci na jakims kanale telewizyjnym, szykuje sie do "wypuszczenia" jakiegos jeszcze singla, najbardziej pasuje mi YOUNG BLOOD), z PLAN B po czesci tez, bo trójka zakonczyla jego promocje na PRAYIN, ale mi to nie wystarczylo i prosze, THE RECLUSE pare miesiecy siedzial w TOP TEN, no i THE WOMBATS... hmm, mam troche ambiwalentny stosunek do nich, pierwsza plyta w ogóle mi nie podeszla, a druga tez nie jestem w stanie w calosci wysluchac, ale JUMP INTO THE FOG doszlo do 2, chyba jeszcze przyjdzie czas na jakis singiel, moze ANTI D...
Sa wykonawcy, którzy siedza miesiacami na liscie, i tak obecnymi rekordzistami sa ARCADE FIRE - THE SUBURBS (45 tygodni) i READY TO START (41 tygodni), ale chyba sie nie dziwiszIcon_wink, poza tym rzeczywiscie do 30 tygodni dobijaja KINGS OF LEON - PYRO, ADELE - ROLLING IN THE DEEP, kolo pól roku sa WHITE LIES - BIGGER THAN US, LYKKE LI - I FOLLOW RIVERS, czy CRYSTAL CASTLES, ROBERT SMITH - NOT IN LOVE.

Pozdrawiam

the stranglers
12.07.2011 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #10
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
Hej

Dzieki za docenienie, spodobalo mi sie okreslenie "ligi solidnych graczy":)
Co do poczatków listy (siegaja marca 1990), to zajrze do archiwum i wybiore na chybil trafil jakies notowania sprzed lat, moze interesowaly by Cie listy sprzed równo 20, 15, 10 czy 5 lat? Wzorem Marka N., który kiedys prezentowal notowania wlasnie sprzed pieciu lat.
Rozszyfrowujac Twój nik przyznam ze DM mial trzy numery 1 (ENJOY THE SILENCE, POLICY OF TRUTH i WALKING IN MY SHOES), bo chyba po czesci o to tez pytalesIcon_smile

thestranglers
12.07.2011 12:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #11
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
thestranglers napisał(a):To juz ich drugi singiel po THE BEAT AND PULSE
U mnie wspomniany pierwszy singiel doszedł na sam szczyt i prawdopodobnie będzie jednym z większych przebojów tego roku. Według mnie jest lepszy od Lose It, ale jak sam stwierdziłeś każdy ma swój gust, więc nie u każdego musi być tak samo. Jednak polecam go Twojej uwadze, bo to naprawdę dobry kawałek muzyki.
12.07.2011 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #12
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
No wiem, wiem, THE BEAT AND PULSE jest tez niezlyIcon_smile niezla psychodelia w dobrym tego slowa znaczeniuIcon_wink
A co do listy to najlepsze jest wlasnie to w niej, ze sam nie wiem jaka czasem pójdzie drogaIcon_wink

Ps. Wiesz ze AUSTRA grala w Wawie i Poznaniu? Chcialem pojechac do Wawy ale jak zwykle cos nie wyszlo, moze przyjade w przyszlym roku, np. na OpeneraIcon_smile oby do tego czasu byli juz szerzej znani...
12.07.2011 01:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #13
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
thestranglers napisał(a):z PLAN B po czesci tez, bo trójka zakonczyla jego promocje na PRAYIN, ale mi to nie wystarczylo i prosze

no nie do końca bo w zestawie do głosowanie było też "Love Goes Down" (u mnie dotarło do 2 miejsca) i jest ciągle "Writing's On The Wall" (póki co u mnie jeszcze nie zadebiutowało)

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
12.07.2011 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #14
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
Raczej marnie widze kariere tych nagran na LPP3...Icon_cry2
PLAN B byl do przedwczoraj moja plyta tygodnia, wiec jestem swiezo po odsluchu tego LP. Bardzo dobry, wlasciwie nie ma slabych momentów, nie dziwie sie ze w UK to byl taki wielki hit.
Najwyzej oceniem jednak SHE SAID, WELCOME TO HELL, THE RECLUSE, PRAYIN, DARKEST PLACE, WHAT YO GONNA DO...
12.07.2011 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #15
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
Postac Kiefera pojawila sie chyba na samej LPP3, to byl chlopak lubiacy jezdzic koleja, dobrze kojarze?Icon_smile
Jak nie, to sorka, pamiec bywa ulotna...
12.07.2011 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
No witamy Icon_smile
bardzo ciekawa lista. Ma tyle samo lat co ja Icon_smile
dużo wspólnych wykonawców, więc tym bardziej mnie cieszy jej pojawienie się na łamach forum.
Edyta Bartosiewicz, R.E.M., Adele, Hurts, Coldplay, The Vaccines, Myslovitz, Foo Fighters, KoL.
jest znakomicie.
12.07.2011 03:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #17
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
saferłel napisał(a):Z wielką chęcią obejrzałbym twoje notowania z pierwszych lat działalności listy, tak do 95-96 roku
Podpisuję się pod postulatem przedstawiania w jakikolwiek sposób archiwalnych notowań. Lata 90-te to moje ulubione lata, więc bardzo mi zależy, byś uczynił podobnie, jak co niektórzy. Np. notowania sprzed 10 i 5 lat wysyłał mailem, lub jakoś tak.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.07.2011 05:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
thestranglers napisał(a):Hejmoze interesowaly by Cie listy sprzed równo 20, 15, 10 czy 5 lat?
Rozszyfrowujac Twój nik przyznam ze DM mial trzy numery 1 (ENJOY THE SILENCE, POLICY OF TRUTH i WALKING IN MY SHOES), bo chyba po czesci o to tez pytales.
thestranglers

Hehe, DM oczywiście też, ale to tylko jeden z wielu wspaniałych zespołów, które z pewnością nie mogły zostać pominięte w twoich notowaniach. Wstawiaj co możesz Icon_smile! Najlepiej listy z sprzed 20 lat, 19 lat i 11 miesięcy, 19 lat i 10 miesięcy....Icon_wink Żartuję oczywiście. Każde archiwalia będą mnie bardzo interesować. Jeżeli posiadasz last.fm, to śmiało pisz na profil ''saferdrunk''. Tam orientacyjnie możesz sprawdzić jakich artystów teoretycznie lubię najbardziej i czy bywali oni u ciebie.

PS - nie ma co się wstydzić za ''Shiny Happy People''. To był inny R.E.M., dosyć infantylny, niepoważny....ale jako piosenka bronił się świetnie!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.07.2011 05:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #19
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
Witam Cie!

Milo mi slyszec tak dobra opinieIcon_wink

Powiem Ci ze moze niedlugo przyjdzie czas na liscie na nowe numery wspomnianych przez Ciebie wykonawców:

MYSLOVITZ "art brut"
FOO FIGHTERS "walk"
HURTS "illuminated"
VACCINES "all in white"

Trzymaj wiec kciuki za ich los na liscie. A przypominam tylko ze czasem u mnie obowiazuje zasada "lista nierychliwa ale sprawiedliwa" (tyczy to zeszlorocznych singli, ktore po dluzszym czasie od premiery trafily do mnie np. The Naked and Famous, Two Door Cinema Club czy Carpark North).

Sluze wiedza skoro wyszlo juz ze jestem nieco starszyIcon_smile

pozdrawiam

thestranglers
12.07.2011 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #20
RE: lista not. 1112 (9.07.2011)
Chetnie zajrze do archiwumIcon_smile Co tydzien przypominam sobie liste sprzed pieciu lat i pochwale sie, ze dokladnie 8 lipca 2006 r. juz czwarty tydzien na miejscu pierwszym byla grupa LADYTRON z LAST ONE STANDINGIcon_smile

W przyszlosci obiecuje wspominki sprzed 20, 15 i 10 lat równiez.
12.07.2011 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości