Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
pabloyd
Unregistered

 
Post: #1
PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU.


Zgodnie z obietnicą z notowania 50, zapraszam na imprezę z okazji skończonego roczku miszmaszu. Co prawda rocznica za parę dni, ale temat zakładam już teraz i wszystkich zapraszam.
Co bedzie się działo na imprezie ? już wyjaśniam.

Podsumowania.
Przedstawię podsumowania 52 notowań mojej listy, czyli wszystkich trzech zestawień:
- utworów – top-100
- albumów - top-50
- wykonawców – top-50
Ale ważne zastrzeżenie. W podsumowaniu utworów i albumów będą uwzględnione tylko te pozycje, które swój żywot zakończyły przed notowaniem nr 53. Jeśli to jest dziwne dla kogoś to już wyjaśniam, że chodzi mi o to by w podsumowaniu był dokładny obraz co bardziej a co mniej mi sie podobało, stąd pominięcie pozycji które jeszcze punktują. Powroty na mojej liście są rzadkie, a staże dosyć krótkie (najwyżej dotąd pięciomiesięczne), dlatego takie podejście wydaje się uzasadnione.

Typowanie.
Czymże byłoby zaproszenie na imprezę bez czynnego udziału zaproszonych ?
Tak więc zapraszam do zabawy w typowanie.
Typowanie będzie obejmować dwa podsumowania: utworów i wykonawców. Albumy tym razem wykluczyłem z uwagi na powszechny dostęp do mojego głosowania na płytę 2010 roku, w znaczącej części pokrywającego się z obecnym podsumowaniem.

Przy typowaniu pamiętajcie:
- w podsumowaniu nie mogą się pojawić utwory, które w notowaniu 53 będą jeszcze na mojej liście !
- powyższe nie dotyczy podsumowania wykonawców !
Mam nadzieję, że zbytnio nie naMiszałem Icon_wink2 .

Zasady.
Zabawa w typowanie i publikacja podsumowań będzie miała miejsce równocześnie na forach na których pojawia się miszmasz.
Każdy użytkownik forów na których publikuje miszmasza może typować max. 20 utworów i 10 wykonawców. Wystarczy wymienić jeden typ by wziąć udział w zabawie. Wystarczy wymienić swoje typy bez określania pozycji. Punkty będą przyznane za każdy typ, który znajdzie się w moim podsumowaniu w top-50, a ilość punktów będzie odpowiadać pozycji na której znajdzie się dany utwór, wykonawca w podsumowaniu. Na przykład, za wymienienie utworu/wykonawcy, który zajmie pierwsze miejsce będzie 50pkt., a za wymienienie utworu/wykonawcy, który zajmie miejsce 50 będzie 1pkt. Punkty będą sumowane na bieżąco z obu podsumowań. Zabawę wygra ten kto zdobędzie najwięcej punktów.

Czas trwania.
Typować można od tej chwili, bo miszmasz nr 52 już jest. Notowanie 53, które potwierdzi jakie utwory nie będą brane pod uwagę przy podsumowaniu ukaże się za parę dni.
Typować można poprzez post w tym temacie albo poprzez PW.
Termin typowania: 10.07.2011 i potem publikacja podsumowań i wyników.


Zapraszam wszystkich do zabawy w typowanie i komentowanie podsumowań Icon_smile
29.06.2011 12:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
No to moje typy są takie:

Utwory:

Accept - Kill the pain
Acute Mind - Misery
Air Supply - Until
Anathema - A simple mistake
Anathema - Angels walk among us
Anathema - Universal
Bez Jacka I Słodki Całus - Mimochodem
Brendan Perry - Crescent
Brendan Perry - Inferno
Brendan Perry - Utopia
Brendan Perry - Wintersun
Buldog - Kamienice
Dżem - Partyzant
John Illsley feat. Mark Knopfler - Streets of heaven
Mr. Gil - Mnie tu już nie ma
Patrycja Markowska - W kamiennej dżungli blues
Perfect & Patrycja Markowska - Trzeba żyć
Proletaryat - Ból
Scorpions - The good die young
Simply Red - I have the love

Wykonawcy:

Acute Mind
Anathema
Avenged Sevenfold
Boogie Town
Dżem
John Illsley
Mr. Gil
Perfect
Red Box
Scorpions

Ale jednak szkoda, że nie będzie w podsumowaniu tych utworów które wciąż punktują Icon_wink2.
30.06.2011 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #3
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
Gratuluję rocznicy Icon_biggrin3
Co do typowania, to z racji naszych zupełnie odmiennych gustów jeśli chodzi o współczesność, raczej się nie podejmę Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.06.2011 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #4
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
(30.06.2011 03:48 PM)ku3a napisał(a):  No to moje typy
Dziękuje za typy Icon_smile
Jesteś pierwszy ... na starcie Icon_wink2

(30.06.2011 03:48 PM)ku3a napisał(a):  Ale jednak szkoda, że nie będzie w podsumowaniu tych utworów które wciąż punktują Icon_wink2.
Ale tylko w tym podsumowaniu ich nie będzie. W następnym jak najbardziej.
Wśród utworów które zostały wykluczone najwyższy byłby na 36 miejscu, więc dla czołówki moja zasada nie ma znaczenia.
02.07.2011 01:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #5
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
(30.06.2011 09:17 PM)aaktt napisał(a):  Gratuluję rocznicy Icon_biggrin3
Dziękuje Icon_smile

(30.06.2011 09:17 PM)aaktt napisał(a):  naszych zupełnie odmiennych gustów jeśli chodzi o współczesność,
Zgadza się
ale ...

(30.06.2011 09:17 PM)aaktt napisał(a):  Co do typowania, ... raczej się nie podejmę Icon_wink
"raczej" czyli decyzja nie jest ostateczna, więc może z duchem olimpizmu, w myśl zasady "ważny jest udział" ? Icon_smile
02.07.2011 01:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
Mam w sumie jeszcze tydzień, więc może spróbuję Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.07.2011 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #7
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
Brendan okazale wygląda w tym zestawieniu.
02.07.2011 10:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #8
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
(02.07.2011 05:52 PM)aaktt napisał(a):  Mam w sumie jeszcze tydzień, więc może spróbuję Icon_wink
Takie podejście to rozumiem Icon_smile

(02.07.2011 10:55 PM)emigrant napisał(a):  Brendan okazale wygląda w tym zestawieniu.
W głosach ku3y czy w Twoich typach ? Icon_wink
06.07.2011 02:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #9
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
Widzę, że pomysł zabawy w typowanie nie zyskał Waszego zainteresowania Icon_lol
Zaczynam więc odliczanie, które z powodu marnej dostępności do interenetu u mnie teraz, odbędzie się (przynajmniej na razie) partiami.



PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU.


Zaczynam prezentację podsumowania 1 roku na miszmaszu.
Najpierw utwory.
W ciągu pierwszego roku przez moją listę przewinęło się 275 utworów. Zgodnie z przyjętymi przeze mnie zasadami (punktują tylko te utwory, które zakończyły swój żywot w pierwszym roku czyli zakończyły punktowanie najpóźniej w notowaniu nr 52) do podsumowania zakwalifikowało się 227 nagrań. Od razu wyjaśnienie: utwory które nie zakwalifikowały się do tego podsumowania, czyli punktowały w notowaniu 52 i 53 (a więc i w pierwszym roku miszmaszu i w drugim, który już trwa) będą uwzględnione w podsumowaniu drugiego roku z ostatecznym swoim dorobkiem punktowym. Już widzę jak wybuchnęliście śmiechem, ale wprowadziłem takie zasady po to by uniknąć pisania, że coś jest tak nisko bo miało „pecha" punktować na przełomie lat.

Zasady:
- do podsumowania punktuje cała 50-tka w poszczególnych notowaniach
- punkty liczę standardowo, czyli za 1m. 50 pkt.
- w przypadku remisu punktowego decydują wyższe miejsca w poszczególnych notowaniach, aż do skutku, bo miejsc podwójnych nie ma

Zapraszam do komentowania Icon_smile2




********************************************************

Miejsce 100

Heart – Sand

punkty - 241
najwyższe miejsce - 20
tygodni na liście - 11
historia punktowania utworu - 4 - 11 - 17 - 26 - 27 - 31 - 31 - 31 - 31 - 23 - 9

Jedyny utwór z płyty „Red Velvet Car" zespołu Heart na mojej liście i zarazem jedyna okazja by wspomnieć o zespole w tym podsumowaniu, bo płyta nie znalazła się w podsumowaniu płyt zdobywając tylko 27 pkt. Płyta przeciętna, ale za to utwór dobry. Ascetyczna w formie ballada z kobiecymi głosami.


********************************************************


Miejsce 99

Sarah McLachlan – Out of tune

punkty - 243
najwyższe miejsce - 12
tygodni na liście - 11
historia punktowania utworu - 3 - 5 - 14 - 20 - 28 - 31 - 39 - 35 - 30 - 26 - 12

Jeden z czterech utworów Sary McLachlan, który gościł na miszmaszu. Wszystkie pochodzą z płyty „Laws Of Illusion”, która zyskała moje uznanie i znalazła się w top-50 albumów. Tylko jeden utwór jest poza setką. „Forgiveness” zdobył 119 pkt i zajmuje 156 miejsce. Dwa pozostałe jeszcze będą.



********************************************************

Miejsce 98

Katie Melua – The house

punkty - 244
najwyższe miejsce - 11
tygodni na liście - 10
historia punktowania utworu - 10 - 19 - 26 - 28 - 32 - 40 - 36 - 28 - 17 - 8

Katie święciła u mnie sukcesy z płytą „The House”. Utwór tytułowy jest jednym z ośmiu nagrań z tej płyty jednak żaden nawet nie zbliżył się do wyników płyty. Poza setką znalazły się:
God on the drums, devil on the bass - 56 pkt i 191 miejsce
Plague of love - 115 pkt i 160 miejsce
The flood - 163 pkt i 139 miejsce
Tiny alien - 185 pkt i 134 miejsce
Twisted - 188 pkt i 133 miejsce


********************************************************


Miejsce 97

Jennifer Rush – Still

punkty - 244
najwyższe miejsce - 10
tygodni na liście - 11
historia punktowania utworu - 2 - 4 - 16 - 19 - 22 - 31 - 31 - 35 - 41 - 32 - 11

Kolejna śpiewająca kobieta i kolejna piękna ballada. To najwyżej notowany utwór z płyty „Now Is The Hour”. Choć płyta mi się podobała, to na listę utworów weszły tylko dwa nagrania. Ten drugi pt. „Head above water” zdobył 216 pkt i zajmuje 128 miejsce. „Still” stanowi jeden z dwóch najspokojniejszych momentów na płycie.


********************************************************


Miejsce 96

Scorpions – Sting in the tail

punkty - 248
najwyższe miejsce - 10
tygodni na liście - 8
historia punktowania utworu - 41 - 36 - 36 - 36 - 33 - 30 - 24 - 12

Po czterech balladach śpiewanych przez kobiety, teraz coś ostrzejszego i w męskim wydaniu. Utwór z rockowym zacięciem i przebojowy, czyli coś co lubie. To utwór z najmniejszym stażem, który znalazł się w setce podsumowania, co zawdzięcza temu że zaczynał od wysokiej pozycji w notowaniu nr 1 Icon_smile2 . Scorpionsi panowali na początku mojej listy. Z płyty „Sting In The Tail” na liście znalazło się aż 10 utworów. Poza setką podsumowania są:
Turn you on - 66 pkt i 185 miejsce
Slave me - 85 pkt i 174 miejsce
No limit - 121 pkt i 154 miejsce
Spirit of rock - 207 pkt i 130 miejsce


********************************************************


Miejsce 95

Accept – Teutonic terror

punkty - 250
najwyższe miejsce - 10
tygodni na liście - 12
historia punktowania utworu - 2 - 4 - 9 - 12 - 18 - 24 - 35 - 41 - 41 - 34 - 24 - 6

Obok Scorpionsów kolejny męski zespół z ostrym graniem który święcił triumfy w pierwszym roku miszmaszu. Z płyty „Blood Of The Nations” zespół Accept umieścił na miszmaszu tylko 4 utwory, ale za to wszystkie są w setce podsumowania. „Teutonic terror” jest najniżej notowanym z nich i najostrzejszym. Jest to także pierwszy (i nie ostatni) utwór w setce który miałem rozkosz usłyszeć na żywo Icon_smile2 .


********************************************************


Miejsce 94

David Minasian – Blue rain

punkty - 252
najwyższe miejsce - 12
tygodni na liście - 11
historia punktowania utworu - 2 - 12 - 18 - 21 - 24 - 28 - 31 - 39 - 35 - 27 - 15

Nadal męski wokal, ale klimat odmienny. „Blue rain” to klimat spokojnych, malowniczych dźwięków, jak zresztą cała płyta Davida pt. „Random Acts Of Beauty”. Z niej na listę wprowadziłem tylko dwa utwory, ale płyta będzie w top-50 podsumowania albumów. Ten drugi utwór jeszcze będzie.


********************************************************


Miejsce 93

Tom Helsen presents Eva De Roovere – It ain’t that bad

punkty - 253
najwyższe miejsce - 12
tygodni na liście - 11
historia punktowania utworu - 2 - 6 - 12 - 18 - 25 - 30 - 34 - 39 - 36 - 32 - 19

Były kobiece i męskie wokale. Teraz pierwszy duet damsko-męski. Tom Helsen oczarował mnie swego czasu swoją płytą, ale z utworami nie szło mu rewelacyjnie. Dość powiedzieć że żaden nie dotarł do dziesiątki, a „It ain’t that bad” jest najwyżej notowanym utworem z tej płyty.



********************************************************


Miejsce 92

Sully Erna – The departed

punkty - 255
najwyższe miejsce - 10
tygodni na liście - 10
historia punktowania utworu - 6 - 11 -21 - 27 - 35 - 37 - 41 - 35 - 27 - 15

Pierwszy w setce utwór Sully Erny z jego bardzo dobrego albumu „Avalon”. Z tej płyty na miszmaszu pojawiły się 3 utwory, choć mogło więcej bo kolejne 3 miałem w poczekalni, ale się nie przebiły. Sully stworzył świetny klimat na swojej płycie, i w tym utworze to bardzo dobrze słychać. Dwa pozostałe z tej płyty jeszcze będą.

********************************************************


Miejsce 91

Ozzy Osbourne – Let me hear you scream

punkty - 256
najwyższe miejsce - 10
tygodni na liście - 10
historia punktowania utworu - 4 - 21 - 23 - 29 - 31 - 37 - 41 - 34 - 23 - 13

Jedna z wielkich postaci w historii muzyki. Choć ja cenię go głównie za udział w wielkim zespole który stworzył wielkie rzeczy, to jego płyty solowe, które nagrywa już od prawie 30 lat zawsze mi się podobają i zawierają jakieś perełki. To po prostu trzeba umieć. Ozzy ze swej płyty „Scream” ulokował na miszmaszu 3 kawałki. Poza setką jest „Let it die”, który zdobył 81 pkt i zajmuje 175 miejsce, również ostry choć nie tak przebojowy jak „Let me hear you scream” w którym jest maniera wokalna Ozzy’ego, która mi się zawsze podobała.
16.07.2011 12:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #10
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
Miejsce 90

Rumer – Come to me high

punkty - 257
najwyższe miejsce - 8
tygodni na liście - 12
historia punktowania utworu - 3 - 8 - 11 - 14 - 17 - 23 - 29 - 37 - 43 - 37 - 24 – 11

Kolejna śpiewająca ballady kobieta. Jeden z trzech utworów z płyty Rumer pt „Seasons Of My Soul”, który był w 1 roku na miszmaszu. Poza setką jest utwór „Aretha” który zdobył 235 pkt i zajmuje 107 miejsce.


********************************************************


Miejsce 89

Marc Almond – Lavender

punkty - 259
najwyższe miejsce - 8
tygodni na liście - 10
historia punktowania utworu - 8 - 15 - 15 - 19 - 29 - 34 - 43 - 39 - 36 - 21

Tym razem męski głos. Zupełnie dla mnie niespodziewanie ukazała się nowa płyta Marca Almonda, która zdobyła szczyt mojej listy. Z utworami Marcowi poszło gorzej. Dwa pojawiły się na miszmaszu i „Lavender” jest tym niżej notowanym.


********************************************************


Miejsce 88

Sarah McLachlan – Bring on the water

punkty - 261
najwyższe miejsce - 7
tygodni na liście - 11
historia punktowania utworu - 5 - 11 - 11 - 13 - 23 - 28 - 36 - 44 - 39 - 33 - 18

Drugi w setce utwór Sary McLachlan. Celtyckie klimaty są w tym utworze słyszalne. Choć to nie jest najwyżej notowany utwór Sary w podsumowaniu, to dotarł do najwyższego miejsca w pojedynczym notowaniu. 7-me miejsce najwyższym jakie zdobyła Sarah ze swoimi utworami ? Ech, dobrze że płyta sobie poczynała znacznie lepiej.

********************************************************


Miejsce 87

Katie Melua – I’d love to kill you

punkty - 263
najwyższe miejsce - 8
tygodni na liście - 9
historia punktowania utworu - 16 - 38 - 39 - 43 - 39 - 33 - 30 - 16 – 9

Kolejny utwór Katie w podsumowaniu. I podobnie jak u Sary McLachlan, to nie jest najwyżej notowany utwór Katie w podsumowaniu, ale dotarł do najwyższego miejsca w pojedynczym notowaniu.


********************************************************


Miejsce 86

John Illsley – No way to say goodbye

punkty - 270
najwyższe miejsce - 17
tygodni na liście - 11
historia punktowania utworu - 6 - 14 - 20 - 29 - 29 - 32 - 32 - 32 - 34 - 27 – 15

Pierwszy w podsumowaniu utwór Johna Illsleya z jego bardzo dobrej płyty „Streets Of Heaven” i jeden z trzech w setce. Od początku w tym utworze zwróciło moja uwagę i spodobało się połączenie wokalu Johna z kobiecym. Zatrważająco nisko dotarł ten utwór, bo najwyższe miejsce tylko 17-ste, ale punktów uzbierał.


********************************************************


Miejsce 85

Rumer – Slow

punkty - 277
najwyższe miejsce - 7
tygodni na liście - 12
historia punktowania utworu - 4 - 9 - 12 - 18 - 21 - 26 - 31 - 41 - 44 - 36 - 25 – 10

To najwyżej notowany utwór Rumer w podsumowaniu. Szkoda, ale tak wyszło z małymi formami, że nie zbliżyły się do wyników całej płyty. I to dotyczy także następnych dwóch pań.


********************************************************


Miejsce 84

Sarah McLachlan – Rivers of love

punkty - 281
najwyższe miejsce - 9
tygodni na liście - 11
historia punktowania utworu - 4 - 7 - 17 - 24 - 31 - 34 - 40 - 42 - 38 - 30 – 14

To najwyżej notowany utwór Sary McLachlan w podsumowaniu. O to miano „Rivers of love” walczyło z “Bring on the water” i wygrało niewielką różnicą.


********************************************************


Miejsce 83

Katie Melua – A moment of madness

punkty - 289
najwyższe miejsce - 9
tygodni na liście - 10
historia punktowania utworu - 12 - 37 - 38 - 42 - 40 - 37 - 34 - 25 - 17 - 7 ]

To najwyżej notowany utwór Katie Melua w podsumowaniu. Ciekawe że drugi raz koło siebie wystepują Katie Melua i Sarah McLachlan.


********************************************************


Miejsce 82

Bez Jacka I Słodki Całus – Blues (Ubóstwo)

punkty - 301
najwyższe miejsce - 6
tygodni na liście - 14
historia punktowania utworu - 1 - 4 - 6 - 11 - 16 - 20 - 26 - 37 - 43 - 45 - 38 - 32 - 19 - 3

Bez Jacka I Słodki Całus pojawia się po raz pierwszy w podsumowaniu i oczywiście nie ostatni. W sumie z płyty „Ot Tak Po Prostu Tom 2” na miszmaszu gościły 3 utwory i wszystkie dotarły conajmniej do 6-ego miejsca.


********************************************************


Miejsce 81

Mr. Gil – Odmieniec

punkty - 305
najwyższe miejsce - 9
tygodni na liście - 13
historia punktowania utworu - 8 - 11 - 16 - 18 - 21 - 25 - 27 - 29 - 34 - 42 - 38 - 27 – 9

Teraz pojawia się jeden z wielkich postaci pierwszego roku miszmaszu. Mr. Gil wydał 2 płyty w ciągu roku, z których na liście utworów gościło 6 nagrań. „Odmieniec” pochodzi z tej lepszej czyli „Skellig”, z której poza setką jest „Rzeka”, który zdobył 223 pkt i zajmuje 121 miejsce. Z kolei z drugiej płyty „Light And Sound” w podsumowaniu są 2 utwory i oba poza setką:
„King of gold” zdobył 229 pkt i zajmuje 113 miejsce
“No more of the dark” zdobył 240 pkt i zajmuje 101 miejsce (jednego punktu brakło mu do setki).
18.07.2011 12:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
(16.07.2011 12:28 PM)pabloyd napisał(a):  Już widzę jak wybuchnęliście śmiechem, ale wprowadziłem takie zasady po to by uniknąć pisania, że coś jest tak nisko bo miało „pecha" punktować na przełomie lat.
Tak, ten pech przełomu lat, to coś co mnie bardzo uwiera i boli w mojej własnej liście i tak się łudzę od kilku lat, że wszystko się wyrówna w podsumowaniu wszystkich notowań, ale do niego jeszcze bardzo długa droga Icon_sad

W ogóle bardzo szczegółowo to wszystko przedstawiasz Icon_eek2
Sporo roboty w to włożyłeś, szacunek Icon_smile

Z dotychczas zaprezentowanych utworów u mnie na liście było tylko "Slow" Rumer, ale też bez wielkiej rewelacji. Jeszcze znam te Melu(ł)y, ale płyta raczej nie zrobiła na mnie wrażenia.

Nadal bardzo wyczekuję Twojego topu wszech czasów i liczę, że się doczekam niebawem Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.07.2011 01:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #12
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
pabloyd napisał(a):Katie Melua – The house
Rumer – Come to me high
Katie Melua – I’d love to kill you
Rumer – Slow
Katie Melua – A moment of madness
to moje ulubione z zaprezentowanych utworów. Wychodzi na to, że Rumer to przeze mnie najbardziej niedoceniona wokalistka 2010 roku...
18.07.2011 03:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #13
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
Tom Helsen presents Eva De Roovere – It ain’t that bad - to zdecydowanie najlepszy moment tej płyty. Ciszę się, że mogłem się przyczynić do Twej satysfakcji ta płytą.
24.07.2011 12:54 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #14
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
A kiedy ciąg dalszy podsumowania?
25.07.2011 01:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #15
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
(18.07.2011 01:29 PM)aaktt napisał(a):  Tak, ten pech przełomu lat, to coś co mnie bardzo uwiera i boli w mojej własnej liście i tak się łudzę od kilku lat, że wszystko się wyrówna w podsumowaniu wszystkich notowań,
Mnie to też przeszkadzało i poszukiwałem rozwiązania, które już teraz pozwoliłoby mi na podsumowanie notowań z roku w formie mi odpowiadającej, dlatego wybrałem przeniesienie dorobku pewnych utworów do roku drugiego.

(18.07.2011 01:29 PM)aaktt napisał(a):  W ogóle bardzo szczegółowo to wszystko przedstawiasz Icon_eek2
Sporo roboty w to włożyłeś, szacunek Icon_smile
Roboty to najwięcej jest z opisem i graficznym przedstawieniem informacji, bo same liczby się przenoszą z excela za pomocą jednej czynności. Z kolei do excela wprowadzam liczby po każdym notowaniu.

(18.07.2011 01:29 PM)aaktt napisał(a):  Z dotychczas zaprezentowanych utworów u mnie na liście było tylko "Slow" Rumer, ale też bez wielkiej rewelacji.
Jeden to i tak sporo Icon_wink2
Dodam jeszcze że nasz wspólny: Eric Clapton – Diamonds made from rain, zdobył 192 pkt i jest na 132 miejscu.

(18.07.2011 01:29 PM)aaktt napisał(a):  Nadal bardzo wyczekuję Twojego topu wszech czasów i liczę, że się doczekam niebawem Icon_razz
No tak, zapowiadałem już dawno, ale brak czasu to uniemożliwia na razie.
Cieszę się, że chcesz poznać mój top i zapewne skonfrontować to z moimi komentarzami w Twoim topie i sprawdzić czy aby na pewno nie ściemniałem w pewnych kwestiach Icon_wink2
Top będzie, ale nie potrafie powiedzieć kiedy. Szczególnie że jeszcze sporo pracy przede mną, bo planuje giganta, by zawrzeć w nim różne różności, które chciałem docenić w takim topie. A to wymaga sporo czasu, bo dotychczas robiłem tylko top-100. Na pewno będzie tam zdecydowanie więcej rzeczy dla Ciebie wielkich niż to jest w tym podsumowaniu Icon_smile2


(18.07.2011 03:45 PM)michal91d napisał(a):  to moje ulubione z zaprezentowanych utworów.
Same balladowe ballady Icon_smile
Ciekawe czy coś ciekawego znajdziesz z tych żywszych.
Twój (i nie tylko) wielki hicior u mnie poza setką:
Hurts – Wonderful life - zdobył 228 pkt i jest na 115 miejscu.

(18.07.2011 03:45 PM)michal91d napisał(a):  Wychodzi na to, że Rumer to przeze mnie najbardziej niedoceniona wokalistka 2010 roku...
Szkoda, bo to bardzo udany debiut.

(24.07.2011 12:54 AM)emigrant napisał(a):  Tom Helsen presents Eva De Roovere – It ain’t that bad - to zdecydowanie najlepszy moment tej płyty.
Zgadzamy się.

(24.07.2011 12:54 AM)emigrant napisał(a):  Ciszę się, że mogłem się przyczynić do Twej satysfakcji ta płytą.
A ja się bardzo cieszę że mogłem ją poznać i to tylko Twoja zasługa, bo gdybyś mnie tą muzyką nie poczęstował to bym o niej w ogóle nic nie wiedział Icon_smile2

(25.07.2011 01:01 AM)Rincewind napisał(a):  A kiedy ciąg dalszy podsumowania?
za minutkę Icon_wink2
29.07.2011 02:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #16
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
Była przerwa w publikacji, bo roboty huk i ciągle jestem w rozjazdach.
Jedziemy dalej czyli wyżej Icon_wink2


********************************************************



Miejsce 80

Tarja – I feel immortal

punkty - 317
najwyższe miejsce - 9
tygodni na liście - 13
historia punktowania utworu - 1 - 6 - 13 - 14 - 22 - 27 - 31 - 40 - 42 - 39 - 36 - 30 - 16

Tarja miała na mojej liście dwa przeboje z płyty „What Lies Beneath”. Niżej notowane nagranie „I feel immortal“ to ballada, w której Tarja Turunen śpiewa delikatnie jak na swój potężny głos. Rzadko oglądam teledyski, ale w przypadku Tarji pokusa była podwójna Icon_wink2 i pięknie się prezentuje na tle krajobrazu islandzkiego.
Wzmiankuje o utworach, które miałem przyjemność słyszeć na żywo. W przypadku Tarji jest to niestety jeden z ważniejszych koncertów na których mnie nie było Icon_frown .


********************************************************

Miejsce 79

Pushking feat. Glenn Hughes & Joe Bonamassa – Tonight

punkty - 320
najwyższe miejsce - 7
tygodni na liście - 12
historia punktowania utworu - 2 - 10 - 18 - 27 - 30 - 31 - 38 - 44 - 41 - 34 - 28 - 17

Pushking to formacja dowodzona przez Rosjanina Konstantina Shustareva. Na płycie „The World As We Love It” zagrało i zaśpiewało mnóstwo uznanych sław rockowych. Ponieważ Pushking jest stosunkowo mało znany, ciekawych szczegółów odsyłam do miszmasza nr 37. To jedyny utwór w setce podsumowania który pochodzi z płyty z 2011 roku. Pushking miał na mojej liście 2 przeboje. Ten drugi jest poza setką. „Open letter to God” z udziałem Erica Martina zdobył 218 pkt i zajmuje 125 miejsce.


********************************************************

Miejsce 78

Sully Erna – My light

punkty - 324
najwyższe miejsce - 5
tygodni na liście - 12
historia punktowania utworu - 3 - 5 - 11 - 20 - 30 - 34 - 38 - 42 - 46 - 43 - 33 - 19

Drugi utwór Sully Erny z albumu „Avalon” w podsumowaniu. „My light” to nieco inny klimat niż „The departed”, który był na poz.92. „My light” urzekło mnie świetnymi partiami wokalnymi.


********************************************************

Miejsce 77

Waglewski, Abradab, Maleńczuk – Wszyscy muzycy to wojownicy

punkty - 332
najwyższe miejsce - 8
tygodni na liście - 11
historia punktowania utworu - 19 - 26 - 33 - 40 - 43 - 40 - 35 - 33 - 29 - 22 - 12

W tej partii podsumowania stosunkowo mało jest polskich utworów, ale wyżej będzie ich więcej. Ten kawałek to utwór promujący serię koncertów „Męskie Granie”. Znalazł się także na płycie Voo Voo pt. „Wszyscy Muzycy To Wojownicy”, która zanotowała bardzo dobry wynik na mojej liście płyt, czego nie można powiedzieć o utworach, bo tytułowy jest jedynym który zdziałał cokolwiek.


********************************************************

Miejsce 76

Tarja – Falling awake

punkty - 334
najwyższe miejsce - 9
tygodni na liście - 12
historia punktowania utworu - 11 - 23 - 24 - 29 - 33 - 34 - 37 - 42 - 37 - 29 - 24 - 11

W krótkim odstępie drugi utwór Tarji. Ten jest wyraźnie żywszy od „I feel immortal”. „Falling awake” to najwyżej notowany w podsumowaniu utwór Tarji, ale co ciekawe oba dotarły najwyżej do tej samej pozycji.



********************************************************

Miejsce 75

Marc Almond – Nijinsky heart

punkty - 337
najwyższe miejsce - 6
tygodni na liście - 13
historia punktowania utworu - 3 - 11 - 13 - 21 - 26 - 30 - 39 - 43 - 45 - 40 - 33 - 25 - 8

Drugi i najwyżej notowany utwór Marca Almonda z płyty „Varieté”. „Nijinsky heart” od razu przykuł moją uwagę na płycie i pozostał największym hitem z tej płyty, która oczywiście będzie w podsumowaniu albumów.



********************************************************

Miejsce 74

Vince Neil – Another bad day

punkty - 341
najwyższe miejsce - 10
tygodni na liście - 13
historia punktowania utworu - 3 - 16 - 21 - 26 - 26 - 31 - 35 - 39 - 41 - 36 - 29 - 25 - 13

„Another bad day” to rockowy utwór w stylu amerykańskim czyli „wygładzonym”. Pochodzi z płyty Vinca Neila z coverami i dwoma nowymi nagraniami. To drugie także weszło na moją listę. Mowa o utworze „Tattoos and tequila”, który zdobył 106 pkt i zajmuje 167 miejsce.



********************************************************

Miejsce 73

Elton John & Leon Russell – When love is dying

punkty - 343
najwyższe miejsce - 10
tygodni na liście - 13
historia punktowania utworu - 1 - 3 - 16 - 18 - 29 - 33 - 37 - 39 - 41 - 41 - 37 - 31 - 17

Kolejny duet. Jedyny utwór z płyty Eltona Johna i Leona Russella pt. „The Union”. Piękna ballada. To jedyny akcent w podsumowaniu z tej płyty, bo zdobyła tylko 85 pkt i zajęła 54 miejsce wśród albumów.



********************************************************

Miejsce 72

Accept – Time machine

punkty - 343
najwyższe miejsce - 7
tygodni na liście - 14
historia punktowania utworu - 3 - 5 - 10 - 13 - 19 - 25 - 36 - 42 - 44 - 44 - 38 - 32 - 23 - 9

Kolejne nagranie Accept w podsumowaniu. Tym razem bonus do płyty „Blood Of The Nations”. W tym wypadku nie mogę napisać, że słyszałem ten utwór na żywo, bo zespół nie zagrał go podczas koncertu.



********************************************************

Miejsce 71

Sabaton – The final solution

punkty - 344
najwyższe miejsce - 10
tygodni na liście - 14
historia punktowania utworu - 1 - 5 - 9 - 21 - 26 - 30 - 35 - 37 - 41 - 38 - 33 - 28 - 24 - 16

Kolejni przedstawiciele ostrzejszego grania w podsumowaniu, ale w utworze lżejszym, przebojowym. Jedno z dwóch nagrań Sabatonu z płyty „Coat Of Arms” jakie zawitało na miszmasz. Ten drugi będzie wyżej. Natomiast płyta nie zmieściła się w top-50, bo zdobywając 77 pkt, zajęła 55 miejsce wśród albumów.
29.07.2011 02:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #17
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
I od razu siódma dziesiątka utworów.


********************************************************


Miejsce 70

Accept – Blood of the nations

punkty - 348
najwyższe miejsce - 8
tygodni na liście - 13
historia punktowania utworu - 4 - 7 - 16 - 23 - 27 - 37 - 39 - 43 - 41 - 37 - 33 - 27 - 14

Trzeci już utwór Acceptu i zarazem przedostatni w podsumowaniu. Tytułowy z płyty ma w sobie elementy śpiewów chóralnych, które wplecione w utwór robią na mnie spore wrażenie. To kolejny utwór w podsumowaniu, który słyszałem na żywo.

********************************************************


Miejsce 69

Scorpions – Raised on rock

punkty - 351
najwyższe miejsce - 1
tygodni na podium - 1
tygodni na liście - 10
historia punktowania utworu - 50 - 46 - 44 - 41 - 38 - 36 - 33 - 29 - 21 - 13

Czwarty z rzędu w podsumowaniu przedstawiciel nieco ostrzejszego grania. Otwieracz z płyty skorpionów od razu wdarł się w moje łaski. Pamiętam jak stwierdziłem po jego usłyszeniu „kurde, to jest solidne rozpoczęcie płyty”. Scorpions rządzili na początku mojej listy i ten który jako pierwszy usłyszałem i polubiłem został też pierwszym numerem jeden. Później skazałem go na spadek bez względu na to że jest pozbawiony punktów za drogę do góry, nieco tylko zwalniając jego drogę w dół. W efekcie po wszeczasy zostanie najbardziej niezwykłym numerem jeden (biorąc pod uwagę końcową ilość punktów).

********************************************************


Miejsce 68

Dżem – Strach

punkty - 352
najwyższe miejsce - 9
tygodni na liście - 12
historia punktowania utworu - 7 - 15 - 27 - 31 - 35 - 36 - 37 - 39 - 42 - 38 - 30 - 15

Pierwszy dżemik w podsumowaniu. Mocny i chyba najbardziej rockowy na płycie. Kolejny słyszany na żywo. Jeden z 5 utworów Dżemu z płyty „Muza”, który zagościł na miszmaszu. Poza setką jest utwór „Za to, że żyje” który zdobył 233 pkt i zajmuje 109 miejsce.

********************************************************


Miejsce 67

Ananke - Perfumy

punkty - 354
najwyższe miejsce - 11
tygodni na liście - 15
historia punktowania utworu - 2 - 9 - 16 - 16 - 25 - 29 - 34 - 36 - 40 - 37 - 34 - 29 - 25 - 17 - 5

Zespół Ananke to jeden z najciekawszych polskich debiutów w poprzednim roku. Płyta „Malachity” zdobyła szczyt miszmasza, a więc będzie w podsumowaniu albumów. „Perfumy” to jeden z 3 utworów z tej płyty, które pojawiły się na mojej liście. Tylko 3, bo pretendentów było więcej. Poza setką jest utwór „Akasha” który zdobył 225 pkt i zajmuje 118 miejsce. Największy hit oczywiście jeszcze będzie.

********************************************************


Miejsce 66

Dorleac – Disparu

punkty - 358
najwyższe miejsce - 9
tygodni na liście - 15
historia punktowania utworu - 2 - 8 - 8 - 10 - 15 - 20 - 24 - 37 - 41 - 42 - 42 - 39 - 34 - 26 - 10

Były dwa polskie kawałki pod rząd, a teraz dwa kawałki tego samego wykonawcy pod rząd. Dwa kawałki Dorleac, które walczyły między sobą o zwycięstwo. W końcu 1 punkt zadecydował. Ten „przegrany” w tej walce to nastrojowy, spokojny „Disparu”. ...

********************************************************


Miejsce 65

Dorleac – Kill you

punkty - 359
najwyższe miejsce - 5
tygodni na liście - 13
historia punktowania utworu - 2 - 14 - 16 - 26 - 34 - 36 - 43 - 46 - 42 - 37 - 31 - 22 - 10

... A ten „zwycięski” to niepokojący, przejmujący „Kill you”. Właśnie ten spodobał mi się z płyty najwcześniej, ale później musiał do końca walczyć z kolegą z krążka. A krążek będzie w podsumowaniu albumów.

********************************************************


Miejsce 64

Björk – To Lee, with love, Nick

punkty - 361
najwyższe miejsce - 6
tygodni na liście - 15
historia punktowania utworu - 1 - 12 - 16 - 16 - 21 - 21 - 23 - 28 - 31 - 34 - 41 - 45 - 39 - 26 - 7

To utwór nagrany przez Björk ku czci zmarłego przyjaciela. Nie jestem takim fanem Björk by wprowadzać na listę wszystko co nagra, ale ten kawałek ma moc.

********************************************************


Miejsce 63

Anderson / Wakeman – 23-24-11

punkty - 363
najwyższe miejsce - 9
tygodni na liście - 13
historia punktowania utworu - 6 - 19 - 24 - 28 - 30 - 35 - 35 - 36 - 42 - 42 - 37 - 22 - 7

Najlepszy utwór z płyty dwóch wielkich członków wielkiego zespołu. Pochodzi z płyty „The Living Tree”, która będzie w top-50 albumów. Z tej płyty były dwa utwory na mojej liście. Ten drugi „Morning star” zdobył 222 pkt i zajmuje 122 miejsce. A skoro mowa o Jonie Andersonie to jedyna okazja żeby wspomnieć o jego solowej płycie pt. „Survival And Other Stories”, która wielkiego wyniku nie osiągnęła i zdobywając 37 pkt i zajmuje 81 miejsce. Jedynym z niej utworem na mojej liście było nagranie „Unbroken spirit”, które zdobyło 229 pkt i zajmuje 112 miejsce.

********************************************************


Miejsce 62

Believe – World is round

punkty - 363
najwyższe miejsce - 5
tygodni na liście - 12
historia punktowania utworu - 6 - 17 - 26 - 29 - 30 - 37 - 40 - 46 - 44 - 38 - 30 - 20

Była już mowa o wielkiej postaci 2010 roku Mirku Gilu, przy okazji zespołu Mr. Gil. Teraz drugi zespół Mirka czyli Believe. Zespół wprowadził na moją listę 3 nagrania z płyty „World Is Round”. Poza setką jest „No time inside”, które zdobyło 219 pkt i zajmuje 124 miejsce. Oba utwory miałem szczęście słyszeć na żywo. Najwyżej notowane nagranie jeszcze będzie, podobnie jak cała płyta, która będzie w top-50 albumów.

********************************************************


Miejsce 61

Acute Mind – Bonds of fear

punkty - 364
najwyższe miejsce - 9
tygodni na liście - 13
historia punktowania utworu - 8 - 19 - 22 - 27 - 27 - 32 - 36 - 40 - 42 - 38 - 32 - 27 - 14

Kolejny świetny polski debiut 2010 roku. Pierwsze w podsumowaniu nagranie zespołu Acute Mind z debiutanckiej płyty, z której łącznie pojawiły się na miszmaszu 4 utwory. Poza setką są:
„Grief and pain” które zdobyło 121 pkt i zajmuje 154 miejsce.
„Bad incitements” które zdobyło 153 pkt i zajmuje 142 miejsce.
Wszystkie te utwory dane mi było słyszeć na żywo.
29.07.2011 02:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #18
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
Miejsce 60

David Minasian with Andrew Latimer – Masquerade

punkty - 370
najwyższe miejsce - 4
tygodni na liście - 13
historia punktowania utworu - 1 - 10 - 19 - 29 - 33 - 37 - 41 - 45 - 47 - 42 - 33 - 23 – 10

Najwyżej notowane w podsumowaniu nagranie Davida Minasiana z niebagatelnym udziałem mistrza Andrew Latimera. Utwór otarł się u mnie o podium, a walczył nawet o to czy zasiąść na tronie. O ten zaszczyt walczyło również wiele nagrań z tych, które teraz się pojawią, a do szczytu nie doszły.
Płyta Davida Minasiana oczywiście będzie w podsumowaniu albumów.


********************************************************


Miejsce 59

Boogie Town – Gave you everything

punkty - 381
najwyższe miejsce - 5
tygodni na liście - 11
historia punktowania utworu - 20 - 39 - 41 - 44 - 46 - 44 - 41 - 37 - 31 - 24 – 14

Kolejny bardzo dobry polski debiut 2010 roku. Ten utwór poznałem przed płytą i to on mnie zachęcił do poznania całości, za co jestem, mu bardzo wdzięczny Icon_wink2 . Oczywiście płyta będzie w podsumowaniu, a z niej na listę utworów trafiło 5 nagrań. 3 z nich są poza setką podsumowania:
„Somebody else” które zdobyło 226 pkt i zajmuje 117 miejsce
„Not scared” które zdobyło 231 pkt i zajmuje 111 miejsce
„You may cry” które zdobyło 238 pkt i zajmuje 105 miejsce.


********************************************************


Miejsce 58

Steven Tyler – Love lives

punkty - 383
najwyższe miejsce - 4
tygodni na liście - 14
historia punktowania utworu - 2 - 4 - 11 - 19 - 30 - 31 - 33 - 39 - 45 - 47 - 45 - 37 - 26 – 14

Ten utwór powoli zyskiwał w moich uszach, ale doszedł bardzo wysoko, bo otarł się o podium. Charakterystyczny głos, dobra kompozycja zrobiły swoje. Szkoda że utwór nie związany był z nową płytą solową Stevena bądź z zespołem. Ale może ...


********************************************************


Miejsce 57

Szymon Wydra & Carpe Diem – Dlaczego ty

punkty - 390
najwyższe miejsce - 6
tygodni na liście - 14
historia punktowania utworu - 3 - 8 - 20 - 25 - 29 - 33 - 36 - 36 - 37 - 43 - 45 - 38 - 27 – 10

Jednym z większych pozytywnych zaskoczeń roku 2010 była bez wątpienia nowa płyta Szymona Wydry i jego Carpe Diem. Wyraźnie Szymon Wydra dojrzewa i nagrał bardzo dobrą płytę pt. „Powołanie”, która oczywiście będzie w podsumowaniu albumów. Z niej na listę utworów trafiły 3 kawałki. Jeden jest poza setką podsumowania, „Będę sobą” który zdobył 144 pkt i zajmuje 144 miejsce (sic! tak się złożyło).
„Dlaczego ty” rozpoczyna serię polskich utworów w podsumowaniu.


********************************************************


Miejsce 56

Bez Jacka I Słodki Całus – Piosenka o Tobie

punkty - 404
najwyższe miejsce - 6
tygodni na liście - 16
historia punktowania utworu - 2 - 12 - 12 - 17 - 19 - 22 - 26 - 28 - 33 - 40 - 43 - 45 - 41 - 32 - 23 – 9

Kolejny utwór Bez Jacka I Słodki Całus w podsumowaniu. Wyżej będzie już tylko jeden, a więc „Piosenka o Tobie” jest drugim najlepszym utworem z płyty. Granica 400 punktów pękła przy poz. 56. Z utworów które wykluczyłem z podsumowania 1 roku i przesunąłem do roku następnego, tylko 4 byłyby wyżej, a więc granica 400 pkt pękłaby przy okrągłej poz.60.


********************************************************


Miejsce 55

Dżem – Szara mgła

punkty - 408
najwyższe miejsce - 4
tygodni na liście - 15
historia punktowania utworu - 2 - 5 - 7 - 12 - 17 - 21 - 33 - 38 - 44 - 46 - 47 - 44 - 42 - 32 – 18

Kolejny Dżem, kolejny utwór który otarł się o podium i kolejny który miałem okazję wysłuchać na żywo podczas koncertu. Nie dotarł do szczytu, ale był bardzo blisko by do tej kategorii zostać zaliczonym. Najwyższe miejsce utwór osiągał w czasowej bliskości koncertu na którym byłem (co w przypadku utworów jest rzadkie, a w przypadku płyt zdarzyło się kilka razy o czym w swoim czasie wspomnę), jednak szczytu nie osiągnął. To ostatni utwór Dżemu, który tego nie dokonał.


********************************************************


Miejsce 54

Mr. Gil – Skellig

punkty - 417
najwyższe miejsce - 6
tygodni na liście - 14
historia punktowania utworu - 1 - 13 - 17 - 28 - 32 - 36 - 37 - 38 - 40 - 43 - 45 - 40 - 32 – 15

Po raz kolejny pojawia się Mirek Gil. Tym razem z tytułowym utworem z pierwszej zeszłorocznej płyty projektu Mr. Gil. Podobnie jak w przypadku Dżemu, to ostatni utwór z udziałem Mirka Gila w podsumowaniu, który nie dotarł do szczytu miszmaszu. Niestety tego utworu nie było na koncercie.


********************************************************


Miejsce 53

Buldog – Chrystus miasta

punkty - 428
najwyższe miejsce - 8
tygodni na liście - 15
historia punktowania utworu - 8 - 12 - 24 - 26 - 31 - 33 - 37 - 38 - 41 - 43 - 43 - 38 - 30 - 20 – 4

Po raz pierwszy pojawia się jeden z największych zwycięzców z pierwszego roku mojej listy. Tytułowy utwór z płyty, która będzie bardzo wysoko w podsumowaniu albumów. Z tej płyty 4 utwory pojawiły się na mojej liście i tylko jeden jest niżej. Poza setką jest utwór „Mieszkańcy” który zdobył 111 pkt i zajmuje 163 miejsce.


********************************************************


Miejsce 52

Air Supply – Hold on

punkty - 438
najwyższe miejsce - 4
tygodni na liście - 15
historia punktowania utworu - 2 - 12 - 19 - 24 - 30 - 32 - 39 - 42 - 44 - 47 - 44 - 39 - 35 - 23 – 6

Serię polskich utworów przecina jeden zagraniczny utwór. Pojawienie się nowej płyty zespołu Air Supply było dla mnie wielkim zaskoczeniem. Album „Mumbo Jumbo” nie zawojował mojej listy, bo zdobył 62 pkt i zajmuje 61 miejsce wśród albumów. Z tej płyty na liście utworów były dwa, ale za to osiągnęły bardzo dobre wyniki. „Hold on” otarł się o podium i jest niżej notowanym z nich.


********************************************************


Miejsce 51

Boogie Town – Emily (polish version)

punkty - 442
najwyższe miejsce - 5
tygodni na liście - 15
historia punktowania utworu - 2 - 12 - 20 - 29 - 36 - 40 - 42 - 45 - 46 - 44 - 39 - 32 - 27 - 22 - 6

To najwyżej notowany utwór Boogie Town w podsumowaniu i drugi w tej dyszce. Emily w polskiej wersji językowej, bo cała płyta jest po angielsku. Na końcu płyty został jednak dodany (jak wyjaśniała wokalistka zespołu w związku z nagraniem polskiej wersji na potrzeby startu w konkursie Orange Warsaw Festiwal) utwór „Emily” w polskim języku. I ta polska wersja była u mnie na liście. A to po prostu urodziwy popowy utwór.
02.08.2011 12:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #19
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
Druga pięćdziesiątka juz odsłonięta, więc przed najważniejszymi 50-cioma utworami pierwszego roku, resume.


100. Heart – Sand
99. Sarah McLachlan – Out of tune
98. Katie Melua – The house
97. Jennifer Rush – Still
96. Scorpions – Sting in the tail
95. Accept – Teutonic terror
94. David Minasian – Blue rain
93. Tom Helsen presents Eva De Roovere – It ain’t that bad
92. Sully Erna – The departed
91. Ozzy Osbourne – Let me hear you scream
90. Rumer – Come to me high
89. Marc Almond – Lavender
88. Sarah McLachlan – Bring on the water
87. Katie Melua – I’d love to kill you
86. John Illsley – No way to say goodbye
85. Rumer – Slow
84. Sarah McLachlan – Rivers of love
83. Katie Melua – A moment of madness
82. Bez Jacka I Słodki Całus – Blues (Ubóstwo)
81. Mr. Gil – Odmieniec
80. Tarja – I feel immortal
79. Pushking feat. Glenn Hughes & Joe Bonamassa – Tonight
78. Sully Erna – My light
77. Waglewski, Abradab, Maleńczuk – Wszyscy muzycy to wojownicy
76. Tarja – Falling awake
75. Marc Almond – Nijinsky heart
74. Vince Neil – Another bad day
73. Elton John & Leon Russell – When love is dying
72. Accept – Time machine
71. Sabaton – The final solution
70. Accept – Blood of the nations
69. Scorpions – Raised on rock
68. Dżem – Strach
67. Ananke - Perfumy
66. Dorleac – Disparu
65. Dorleac – Kill you
64. Björk – To Lee, with love, Nick
63. Anderson / Wakeman – 23-24-11
62. Believe – World is round
61. Acute Mind – Bonds of fear
60. David Minasian with Andrew Latimer – Masquerade
59. Boogie Town – Gave you everything
58. Steven Tyler – Love lives
57. Szymon Wydra & Carpe Diem – Dlaczego ty
56. Bez Jacka I Słodki Całus – Piosenka o Tobie
55. Dżem – Szara mgła
54. Mr. Gil – Skellig
53. Buldog – Chrystus miasta
52. Air Supply – Hold on
51. Boogie Town – Emily (polish version)
02.08.2011 12:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #20
RE: PODSUMOWANIE 1 ROKU MISZMASZU
Z drugiej pięćdziesiątki najlepszy według mnie jest utwór z 53, ale podejrzewam, że w pierwszej 50-tce znajdę jeszcze kilka lepszych.
08.08.2011 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości