Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 883 - 10.02.2008
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 883 - 10.02.2008
Nie wiem kiedy ostatnio polska muzyka radzila sobie u mnie tak znakomicie! W pierwszej czworce 3 polskie, w siodemce 5, w dziesiatce 6. A przeciez bylo juz tak, ze w dziesiatce bylo 7! W tej chwili zagraniczne kawalki jedynie, w lepszym lub gorszym stylu, asystują naszym. A jak to wyglada w plytach? Cale podium po polsku! I to przeciez nie po raz pierwszy!

Cala pierwsza dziesiatka w piosenkach bardzo skrystalizowana, nie wpuscila w swe szeregi zadnego żółtodzioba. Roznica w porownaniu z zeszlym tygodniem jest taka, ze teraz juz "Szklana gora" ma bardzo duza przewage. Nie spodziewalbym sie zmiany lidera za tydzien. Za pierwszą trojką jest ciagle ta sama czworka piosenek i tak jak przypuszczalem, nastepuja w niej znaczace przetasowania. A za tydzien znowu moze byc zupelnie inaczej. Tyle ze za tydzien do walki moze wlaczyc sie arcytrudny przeciwnik i juz widze jak niektorym piosenkom miękną kolana ze strachu. Toz to sam pan Serj Tankian rzucil swe wojska na pole walki!

Wlasciwie nie zastanawialem sie ani chwili jaki utwor przeznaczyc do promocji na sasiednim forum. Bylo oczywiste, ze bedzie to Serj i pytanie tylko czy "Feed Us" czy "Sky Is Over". Ten pierwszy jednak mnie nie do konca przekonuje, a poza tym jest w zestawie do glosowania dluzej, czyli szanse na debiut skromniejsze. W poscie informujacym o wyborze chcialem dac link do teledysku, ktory wiedzialem, ze powstaje. Jednakze niestety jeszcze w srode teledysku nie bylo w sieci. W piatek sprawdzilem ponownie i... taaaaak!! Jest! No i ta radosc przemieszana z tym, ze po prostu klip mi sie bardzo spodobal (jak zwykle u Serja jest to obrazek z przeslaniem), spowodowala, ze obejrzalem to jeszcze raz i jeszcze raz i nagle zaczalem dostrzegac w tym numerze to czego wczesniej nie widzialem. Sluchany w oderwaniu od plyty daje sobie doskonale rade, a wrecz brzmi jeszcze o wiele lepiej! Łącznie z piatkiem, sluchalem tego chyba z 8 razy. Gdyby nie to, ze dopiero w piatek tak ogromnie mnie chwycilo, to byloby jeszcze wyzej, a przeciez jest tuz za dziesiatką! To znakomity prognostyk przed nastepnym notowaniem! Niespodziewanie moze sie okazac, ze "Sky Is Over" bedzie najwiekszym przebojem z "Elect The Dead" na mojej liscie. Znam przeciez album od kilku juz miesiecy i wydawalo mi sie, ze owszem, bardzo lubie niektore kawalki i plyte jako calosc, ale chyba juz nic na liste nie wejdzie poza tymi trzeba ktore juz byly. A tu taka piekna niespodzianka! Sam jestem ciekaw jak to sie rozwinie i juz sie ciesze czekajac na nastepne notawania. Serj wraca tez do gry o najwyzsza stawke w plytach. Do boju!

Drugą dzisiejsza nowoscia jest Lessdress. To kolejna piosenka ktora duzo zyskala dzieki kilku przesluchaniom na antenie Antyradia. Nie powinna miec problemow z utrzymaniem sie na liscie, bo sam sobie to mocno promuje i liczyc bedzie raczej na kolejne awanse. Rownie pozno jak najwyzsza nowosc, spodobala mi sie Amy MacDonald. Pierwszy raz posluchalem dopiero w piatek, ale juz od samego poczatku wrazenie zrobila bardzo duze. I juz dzis debiutuje! Zanim sobie sciagnalem, obejrzalem teledysk i to wlasnie on przykul moja uwage. Takie niby nic, takie zwykle klimaty, taka historyjka. This is the life po prostu. Mnie to bierze. Dzis bylo wyjatkowo duzo piosenek ktore walczyly o trzydziestke i ktore sa rozczarowane, ze nie udalo sie dostac. To dobrze wrozy przed nastepnymi notowaniami.

Notowanie 883:

01. 01. 04. 04. Szklana góra - Strachy na Lachy
02. 02. 09. 09. The Bleeding - Five Finger Death Punch
03. 03. 10. 10. Nie ma mowy - Normalsi
04. 06. 04. 04. Walka Jakuba z Aniołem - Strachy na Lachy
05. 05. 08. 08. God Save The Queen - Sex Pistols
06. 07. 05. 05. Alexander - Myslovitz
07. 04. 05. 05. Dlaczego - Zabili Mi Żółwia
08. 08. 25. 25. M.I.A. - Avenged Sevenfold
09. 09. 05. 02. No Jesus Christ - Seether
10. 10. 13. 13. Piosenka starych kochanków - Raz, Dwa, Trzy

11. NN. 01. Sky Is Over - Serj Tankian
12. 13. 04. Charmed Life - Mick Jagger
13. 12. 05. Czerwony autobus - Strachy na Lachy
14. 19. 03. Jožin z bažin - Ivan Mládek & Banjo Band
15. 14. 10. Saw Something - Dave Gahan
16. 11. 12. Całkiem sam - Totentanz
17. 20. 02. Waving Flags - British Sea Power
18. 15. 06. A Little Lie - Dave Gahan
19. 17. 02. Falls Apart - Hurt
20. 18. 06. Londyn - LED
21. 16. 04. Dig, Lazarus, Dig!!! - Nick Cave & The Bad Seeds
22. 22. 14. Brothers In Arms - Metallica
23. NN. 01. Who's Fucking Who - Lessdress
24. 21. 22. Długa droga w dół - Happysad
25. 26. 02. Wracam do domu - Justyna Steczkowska
26. 24. 21. Empty Walls - Serj Tankian
27. 25. 13. Conquest - The White Stripes
28. NN. 01. This Is The Life - Amy MacDonald
29. 23. 05. Wspinaczka, czyli historia pewnej rewolucji - Lady Pank
30. 29. 05. Girls In Their Summer Clothes - Bruce Springsteen

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

27. 15. Endlessly - Muse
28. 23. If You Were A Sailboat - Katie Melua
30. 08. Elect The Dead - Serj Tankian

Legenda:
Pierwsza dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, liczba tygodni w dziesiatce, liczba tygodni w dziesiatce pod rzad.
Druga i trzecia dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, licza tygodni w trzydziestce.

Lista płyt. Notowanie 871:

01. 01. 05. 05. Autor - Strachy na Lachy
02. 02. 10. 10. Soliloquium - Normalsi
03. 03. 12. 12. Nieból - Totentanz
04. 07. 14. 14. Elect The Dead - Serj Tankian
05. 05. 21. 04. Icky Thump - The White Stripes
06. 06. 14. 14. Avenged Sevenfold - Avenged Sevenfold
07. 04. 06. 06. Hourglass - Dave Gahan
08. 08. 22. 22. Nieprzygoda - Happysad
09. 09. 22. 22. Absolution - Muse
10. 10. 18. 18. Ship Of Dreams - David Knopfler
10.02.2008 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
ku3a napisał(a):W pierwszej czworce 3 polskie, w siodemce 5, w dziesiatce 6. A przeciez bylo juz tak, ze w dziesiatce bylo 7!
A u mnie: Pierwsza 7 to polscy wykonawcy ! A w 10 - 8 !

Serja wolę bardziej obronnego, Lessdressa albo nie pamiętam albo zgubił misie na dysku, Amy mnie nie przekonuje.
Mamy 2 wspólne utwory w 10. Icon_biggrin3
10.02.2008 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #3
 
Ech... popatrzylem na czolowke, popatrzylem na nowosci - znikad pomocy Icon_razz2 Aby do wiosny, moze wtedy Thomasowi Andersowi chociaz na 30. sie uda wskoczyc...

Kieferuj Chomikuj:
[Obrazek: Kiefer.gif]
10.02.2008 11:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Thomas AnDres na razie na oko gdzies tak na 50. miejscu Icon_razz
czyli juz jest niezle!
11.02.2008 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #5
 
50. miejsca niestety agencje nie podaja Icon_cry3

Kieferuj Chomikuj:
[Obrazek: Kiefer.gif]
11.02.2008 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #6
Re: notowanie 883 - 10.02.2008
kurde, kurde, zeżarło mi komentarz!!!
ku3a napisał(a):Nie wiem kiedy ostatnio polska muzyka radzila sobie u mnie tak znakomicie! W pierwszej czworce 3 polskie,
no wlaśnie, miejsce 2 zdecydowanie psuje statystyki Icon_wink2 . swoją rolę już spełnili - pozwolili po śladach krwi wspiąć się Strachom na szczyt [takie sobie bardzo dowolne skojarzenie Icon_smile2 ], więc co tam jeszcze robią?! Icon_razz .

ku3a napisał(a):Tyle ze za tydzien do walki moze wlaczyc sie arcytrudny przeciwnik i juz widze jak niektorym piosenkom miękną kolana ze strachu. Toz to sam pan Serj Tankian rzucil swe wojska na pole walki!
niniejszym uprasza się menagerów zespołów z miejsc 8-10 o jak najszybsze zorganizowanie koncertów w okolicach Ku3y Icon_mrgreen .

pierwsza nowość rzecz jasna bardzo cieszy!
druga... no naprawdę nieźle sobie panowie wymyślili z tą perkusją!
a trzecia... jakoś tak sobie ostatnio pomyślałam, że może już coraz mniej mnie tu będzie mogło zaskoczyć. a jednak Icon_razz .

a Jozin... nie ucieszył. ale to chyba nie przez tą poboczną promocję w polskim języku?
no i Justyna się chyba jednak trochę przestraszyła Icon_wink2 .
a skoro w tym tygodniu tak ciężko było się znaleźć w zestawieniu, to jednak to 30 miejsce też cieszy...
11.02.2008 01:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #7
 
ku3a napisał(a):...Takie niby nic, takie zwykle klimaty, taka historyjka. This is the life po prostu. Mnie to bierze.
Mnie też wzięło, a jeszcze teledysku nie widziałem Icon_smile2

.
11.02.2008 01:40 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Tyle polskości nie było u Ciebie bardzo dawno. To u mnie od dłużeszego czasu rodzime piosenki nadają ton liście.
"Walka Jakuba z aniołem" coraz wyżej. No no, jeszcze trochę i top 2 należec będzie do SNL Icon_razz

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
11.02.2008 12:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Już sam opis tego notowania wskazywał na to, że to rozdanie listy nie będzie dla mnie idealne....ale traf chciał, że są to jedne z najlepszych polskich kawałków jakie ostatnio zostały nagrane Icon_smile Szczególnie lider i Normalsi. Znudzili mi się kompletnie Sex Pistols. Jak tak patrze na dalszą część listy to pragnę by spadli, razem z Aleksandrem (tak, tylko dlatego, że jest stary! Icon_smile, ale o tym dyskutowaliśmy już.....) Zapoznałem się z Seether, by ich SPRAWDZIĆ, bo wczoraj wieczorem znikąd zupełnie znajoma podesłała mi link do Seether (jak później odkryłem) i ich jakiegoś singla...o wiem FAKE IT i napisała, że to najgorszy utwór jaki ostatnio słuchała i widziała...Przesadziła, bo chociaż teledysk tragiczny to piosenka w miarę Icon_wink Nowy Tankian to niestety kolejny jego numer który ginie gdzieś w myślach i nie pozostawia po sobie żadnego śladu. Ale tutaj nie ukrywam: po prostu za nim nie przepadam.
Mick Jagger skromnie w górę...a u mnie już zadebiutował Icon_wink Gahan tym razem x2 na minus. Co ja zrobiłem tak w ogóle! Skusiłem się by posłuchać A Little Lie...wyłączyłem na szczeście po 1 refrenie...bo jakoś nie brzmiał genialnie. Nie wiem dlaczego :/ Może to chwilowy spadek formy (tylko czym spowodowany?Icon_biggrin) Spadek zalicza również kolejny mój faworyt czyli Nick Cave. W takim przypadku mogę się wkurzyć, że prawdziwe kawałki idą w dół, a jaki czeski kabaret żwawo mnie się do 10 Icon_wink Utwór Londyn utknął w poczekalni i chyba nie wyjdzie, bo teraz pojawiło się u mnie wiele nowości (dawno nie było tak obficie w excelowym pliku Icon_razz2)
Lessdress chyba...coś kojarze, było o nich w TR wcale nie tak dawno, bodajze nowa płyta po kilku latach, ale nie jestem pewny już teraz. Pożegnamy się chyba z Lady Pank, które u mnie idzie zaskakująco w górę, tylko że z innym numerem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.02.2008 03:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
saferłel napisał(a):Znudzili mi się kompletnie Sex Pistols
no widzisz, a mnie trzymaja i puscic nie chca Icon_smile2
saferłel napisał(a):Zapoznałem się z Seether, by ich SPRAWDZIĆ
"Fake It" teraz kroluje w Stanach, a i w Antyradiu go tłuką na okraglo. Byl u mnie na liscie kilkanascie tygodni temu. "No Jesus Christ" jest dla mnie o wieeele lepszy.
11.02.2008 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
 
Prawdziwie Polska Lista Przebojów Kuba Icon_biggrin3
No i ta Szklana Gora .. no pieknie i coraz bardziej mnie zachwyca ... poza tym ciesze się z Lessdressa bo u mnie troszkę złapał zadyszki....Ale na forumowej juz ma 33 punkciki.... Icon_wink2
11.02.2008 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Nowości na Twojej liście zaliczam do zdecydowanie udanych. Najmniej z nich przekonuje mnie Amy, bo to dla mnie tylko ładna, przyjemnie brzmiąca piosenka. Lessdress od pewnego czasu szturmuje mój głowny zestaw i w tym tygodniu był chyba najbliżej, ale o jego losie zadecydowały inne piosenki, między innymi Sky is over. Piosenka Serja przekroczyła granicę, ale zamiast załapania się od razu do 50 lub przynajmniej najbliższe zaplecze, będzie musiała obejść się smakiem. No ale jeżeli w 50 będzie z tuzin nowości, to nie można się temu dziwić.
12.02.2008 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
kajman napisał(a):No ale jeżeli w 50 będzie z tuzin nowości, to nie można się temu dziwić.
brzmi interesujaco Icon_smile2
a Serj wierze, ze jeszcze sie doczeka Icon_smile2
12.02.2008 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Hoho, niezłe wejście Serja Icon_eek2 Co prawda ten numer nie należy do moich ulubionych na jego albumie, ale mam nadzieję że za tydzień wprowadzi trochę ożywienia do skostniałego Top10 Icon_mrgreen Druga nowość też OK Icon_smile2 Spadek Hurt nieco martwi, ale w sumie wolałbym coś z nowego albumu... Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
13.02.2008 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
ku3a napisał(a):
kajman napisał(a):No ale jeżeli w 50 będzie z tuzin nowości, to nie można się temu dziwić.
brzmi interesujaco Icon_smile2
Na pewno interesująco w kontekście odświeżenia listy, ale mam wrażenie, że nie będą to raczej utwory w Twoim stylu (chociaż myślę, że minimum jedna na pewno), a najbardziej nieszczęśliwa 13 nowość (którą lubisz) będzie tuż za 50.
13.02.2008 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
no coz, za tydzien tez bedzie notowanie Icon_wink2
13.02.2008 12:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #17
Re: notowanie 883 - 10.02.2008
U mnie w top10 jest 7 poskich utworów!!! Tylko żaden nam się nie powtarza Icon_frown
Nr 1 chyba podoba mi się coraz bardziej... Ciekawe kiedy u mnie będzie na topie, bo że będzie to nie mam wątpliwości Icon_mrgreen

11. NN. 01. Sky Is Over - Serj Tankian - można się było spodziewać, że będzie wysoko, ale że aż tak? Kroi się kolejny wielki hit Twojej listy.

22. 22. 14. Brothers In Arms - Metallica - spadek wstrzymany, ale pewnie nie na długo. To mi się nie spodobało, ale mam nadzieję, że nagrywająca się płyta przyniesie kilka fajnych utworów

25. 26. 02. Wracam do domu - Justyna Steczkowska - pół roku i nr 1 będzie Icon_wink2

28. NN. 01. This Is The Life - Amy MacDonald - coraz bardziej mi się podoba ta piosenka. Fakt może nie jest to arcydzieło, ale wpada w ucho i trudno jej - Amy - odmówić talentu. Może i u mnie zadebiutuje, przynajmniej w poczekalni?

29. 23. 05. Wspinaczka, czyli historia pewnej rewolucji - Lady Pank - krótka kariera...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.02.2008 02:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Yacy napisał(a):Ciekawe kiedy u mnie będzie na topie, bo że będzie to nie mam wątpliwości Icon_mrgreen
no mam nadzieje Icon_smile2
Yacy napisał(a):Kroi się kolejny wielki hit Twojej listy.
mam nadzieje Icon_smile2
Yacy napisał(a):mam nadzieję, że nagrywająca się płyta przyniesie kilka fajnych utworów
j.w. Icon_wink2
Yacy napisał(a):Może i u mnie zadebiutuje, przynajmniej w poczekalni?
eee, mam nadzieje Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):krótka kariera...
krotka kariera, ale kariera Icon_smile2
13.02.2008 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #19
 
ku3a napisał(a):Thomas AnDres na razie na oko gdzies tak na 50. miejscu Icon_razz
czyli juz jest niezle!
A że tak pozwolę sobie zapytać - na którym uplasowała się Chiara Civello Icon_mrgreen Icon_wink2
13.02.2008 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #20
 
Jopkolog napisał(a):A że tak pozwolę sobie zapytać - na którym uplasowała się Chiara Civello
Icon_mrgreen nie dajesz za wygraną Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.02.2008 04:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości