Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6 notowanie z 10.02.2008
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #1
6 notowanie z 10.02.2008
Na początek najbardziej oczekiwana wiadomość. Icon_mrgreen Co debiutuje na drugim miejscu ? Na początek krótki Icon_wink2 wstęp. Rozpocząłem przesłuchiwanie całej dyskografii Myslovitz, a że staram się poznawać twórczość artystów chronologicznie, więc na pierwszy ogień poszła płyta Myslovitz. Icon_razz Więcej o tej płycie piszę w notowaniu płyt. Wróćmy jednak do listy przebojów.
Pewnie większość wie, że Myslovitz w 2008 roku robi sobie przerwę. W grudniu pojawili się w paru miejscach, nie zapomnieli o Trójce. 1 grudnia w studiu imienia Agnieszki Osieckiej nagrali sesję dla Myśliwieckiej 3-5-7. Piotr Stelmach przeprowadził wywiad, a nawet zespół zaśpiewał jedną z kolęd. Icon_biggrin3 Tydzień później wyemitowano tę sesję i nie wiem czy wtedy nie słuchałem czy nie zwróciłem uwagi na jeden rewelacyjny utwór. Tak sobie żyłem w nieświadomości pewien czas, gdy nagle (29 stycznia) usłyszałem zapowiedź Piotra Stelmacha w Akademii Muzycznej: w tym nagraniu Myslovitz brzmi jak The Doors. Później było 10 minut porażającego nagrania. Dzięki jotemowi3 ściągnąłem sobie to nagranie. (Dzięki !) Niestety przed poprzednią listą nie zdążyłem w spokoju przesłuchać. W tym tygodniu to nadrobiłem. Good Day My Angel chwilę po północy brzmi niesamowicie ! W pewnym momencie przechodzą mnie dreszcze... Kto słuchał pewnie domyśla się o jakim momencie mówię, a kto nie słyszał to zapraszam do chomika. Icon_smile2

Druga nowość to zasługa Piotra Kaczkowskiego. Zagrać takie nagranie chwilę po 23... Pierwszy raz słyszałem Grzegorza po angielsku, więc go nie rozpoznałem, a mimo to nagranie od razu misie spodobało. A ten fortepian.... Cudo. I i I iii II i II [Jeśli ktoś nie rozpoznał to wyjaśniam, że tak zapamiętałem dźwięki fortepianu Icon_mrgreen ]

Trzecia nowość to zasługa Balonika i moja. Icon_wink2 Mniej więcej tydzień temu (we wtorek czy w środę) Balonik zagrał piękny utwór do którego mam słabość. Jaki wspaniały świat... Wspominałem, że Katie w duecie z Evą mnie uwiera, więc zadebiutuje ten utwór w innym wykonaniu. Przesłuchałem całą płytę Stacey Kent (więcej niżej) i jako drugi utwór z jej płyty, który wejdzie na moją listę wybrałem właśnie: What a wonderful world. Rozpływam się przy tym nagraniu...

Czwarta nowość ma coś wspólnego z drugą. Icon_biggrin3 Grzegorz Turnau to jeden z moich ulubionych polskich artystów, a jeśli wykonuje utwór Marka Grechuty kolejnego bardzo lubianego przeze mnie artystę to jak mógłby nie znaleźć się na mojej liście ? Nie ma takiej możliwości. Icon_smile2 Nie wspominam już o tekście, bo chyba wszyscy wiedzą jak jest dla mnie ważny.

Tak się złożyło, że kolejne dwie nowości znalazły się obok siebie. Kolejną rzeczą, która łączy te nagrania jest to że decyzję o wstawieniu ich do 50 podjąłem w czwartek po 1 w nocy, ewentualnie rano, zależy jak się na to patrzy. Icon_wink2 Jeden z tych utworów dostał szansę po tym jak ku3a napisał, że artystka [Jimmy Scott] tak popsuła to nagranie [Nothing Compares 2U] jak Anna Maria Jopek Don't Speak. Po takiej rekomendacji nie mogłem nie dać temu utworowi jeszcze jednej szansy. Icon_mrgreen Jak widać pomogło. Icon_smile2 Drugi utwór z tej pary to Lyra w wykonaniu Kate Bush. Jak ten głos zabrzmiał po północy...
Ostatnie dwie nowości różni wiele. Icon_biggrin3 Lepszy okazał się Paul Anka i to on zadebiutował wyżej. Ostatnią nowością jest nagranie [NO JESUS CHRIST - Seether], które od 3 tygodni dobijało się na listę razem z innym utworami z listy mrsapa. W tym tygodniu się udało. Icon_smile2

Wystarczy już tego pisania. Icon_wink2
Na koniec dwa wnioski z dzisiejszego notowania.
Pierwszy: nowości debiutują na granicy swoich możliwości i bardzo ciężko będzie wywalczyć im lepsze pozycje, a nawet mogą być problemy z utrzymaniem pzycji.
Drugi: Bardzo dobrze utworom robi przesłuchanie nocne. Icon_biggrin3

Całe notowanie wygląda tak:

pozycja|pozycja przed tygodniem|ilość tygodni w zestawieniu
01 01 02 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec (2)
02 NN 01 GOOD DAY MY ANGEL (live) - Myslovitz
03 08 03 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz, Dwa, Trzy
04 04 02 DYBUK - Żywiołak
05 02 06 PIOSENKA STARYCH KOCHANKÓW - Raz, Dwa, Trzy
06 03 05 NIE MA MOWY - Normalsi
07 05 03 TO, CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
08 06 05 BROTHERS IN ARMS - Metallica
09 09 05 INNOCENCE - Björk
10 07 03 CAŁKIEM SAM - Totentanz
11 15 03 DROGI PANIE - Lao Che
12 NN 01 CLOSE TO YOU - Traincha feat. Grzegorz Turnau
13 14 06 HLJOMALIND - Sigur Rós
14 NN 01 WHAT A WONDERFUL WORLD - Stacey Kent
15 11 06 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
16 17 03 DŁUGA DROGA W DÓŁ - Happysad
17 NN 01 GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
18 18 02 IDŹ SWOJĄ DROGĄ - Raz, Dwa, Trzy
19 13 03 FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
20 20 03 SAW SOMETHING - Dave Gahan
21 27 02 ORDINARY PEOPLE - Neil Young
22 30 03 SZKLANA GÓRA - Strachy Na Lachy
23 19 04 WITCH'S BREW - Peter Cincotti
24 10 06 THE PIANO - PJ Harvey
25 21 02 WRACAM DO DOMU - Justyna Steczkowska
26 22 06 ZABIESZCZADUJ Z NAMI - Stare Dobre Małżeństwo
27 23 05 SAVING US - Serj Tankian
28 32 04 WAY OUT OF HERE - Porcupine Tree
29 49 02 A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
30 12 06 ALL ALONG THE WATCHTOWER - The Fratellis
31 24 06 WELCOME TO THE MACHINE - QueensrĂżche
32 31 03 NO ONE'S GONNA LOVE YOU - Band of Horses
33 34 03 LOST IN INFINITY - Animations
34 NN 01 NOTHING COMPARES 2U - Jimmy Scott
35 NN 01 LYRA - Kate Bush
36 16 06 FUTERKO - Basia Stępniak-Wilk
37 26 06 GONE GONE GONE (DONE MOVED ON) - Robert Plant & Alison Krauss
38 28 06 GOOD TIMES, BAD TIMES - Godsmack
39 29 04 GOŚCIE IDĄ - Shakin' Dudi

40 40 06 TRUE LOVE WILL NEVER FADE - Mark Knopfler
41 NN 01 MR BRIGHTSIDE - Paul Anka
42 48 03 DECLARE INDEPENDENCE - Björk
43 36 04 SEN O LEPSZYM DNIU - Lipali
44 NN 01 NO JESUS CHRIST - Seether
45 45 05 WAVING FLAGS - British Sea Power
46 41 05 SPENCER PERCEVAL - iLiKETRAiNS
47 44 03 NO WORLD FOR TOMORROW - Coheed and Cambria
48 39 05 WAVE OF SORROW (BIRDLAND) - U2
49 47 05 THE ICE HOTEL - Stacey Kent
50 42 05 JOHNY - Dubska

wypadły:
25 11 05 BUSY BEING FABULOUS - Eagles
33 18 05 TEDDY PICKER - Arctic Monkeys
35 15 05 LOST - Michael Bublé
37 14 05 WHAT A WONDERFUL WORLD - Katie Melua & Eva Cassidy
38 26 05 SEA DREAMER - Anoushka Shakhar & Karsh Kale & Sting
43 27 05 KILLER ON THE ROAD - Oh Laura
46 47 04 EKSTRAMOCNE - Muzyka Końca Lata

nowości - 8, bez zmian - 7, w dół - 26, do góry - 9
Pogrubione nowości, zazielenionych 5 największych awansów i zaczerwienionych 6 największych spadków.
32 utworów z mojej listy nie ma w zestawie do głosowania na LP3 (poprzednio: 24).

Za chwilę 2 notowanie płyt.
10.02.2008 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Myslovitz z pewnością zaraz ściągnę i przesłucham Icon_smile W sumie w czołówce wychodzi na to, że najbardziej lubię....Dybuka Icon_biggrin Są Normalsi, ale spadli o 3 oczka. I u mnie już zbyt wiele nie zwojują. Metallica trzyma się dzielnie w 10. Tak jak już pisałem w jednym z komentarzy, biorę się za koncert i szukam ewentualnego następcy OHWIR-u, chociaż ciężko będzie się dostać na listę, z pewnością, ak tak patrze na nowe single, które zgrałem i zapowiedzi.....
Nie wiem czemu Bjork oprócz 1 singla nie pojawiła się u mnie w żadnym innym wydaniu. Jeśli bym się skusił to jednak na Declare Independence. Smuci mnie spadek PJ, bo nie dość że z bdb płyty to jest to bdb kawałek i...tak myślałem czy jednak nie powinien się u mnie pojawić Icon_wink Heh z twoich nowości nie znam żadnej prócz słabych niestety wersji Nothing Comparess...i What A Wonderful World (tutaj to chyba nie lubię ani szczególnie oryginały, ani żadnej wersji, bo dla mnie nie ma w tym życia, wszyscy smęcą ten utwór i tyle) Ładny skok Szklanej Góry....kolejny numer który POWINiEN się u mnie pojawić, a jak będzie? Z tych spadków oznaczonych czerwienią, żal mi najbardziej jeszcze tylko Fratellis. British Sea Power się ukrywa pod koniec notowania. Oby się jeszcze przełamało i jednak skoczyło w górę. Cohed And Cambria wypada poznać....w końcu płyta miesiąca w TR.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.02.2008 06:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #3
 
notowanie 2 z 10 lutego 2008 r.

01. Raz, Dwa, Trzy - Młynarski
02. Anna Maria Jopek - ID
03. Strachy Na Lachy - Autor
04. Katarzyna Groniec - Przypadki
05. Totentanz - Nieból
06. Björk - Volta
07. Neil Young - Chrome Dreams II
08. Stacey Kent - Breakfast On The Morning Tram
09. Kurt Elling - Nightmoves
10. Dave Gahan - Hourglass
11. Myslovitz - Myslovitz
12. U2 - Boy
13. Żywiołak - demo 2006

+ jeszcze dwa wśród, których na pewno była Amy Macdonald i jeszcze jakiś album, który ściągnąłem żeby uzupełnić braki w zestawie LP3 na chomiku. Jak widać był on przeciętny, bo nawet nie pamiętam jego tytułu. Amy słuchało się przyjemnie. Ot, przeciętna płyta.

Od tego tygodnia już nie będzie płyt słuchanych nieuważnie. Muzyka okazała się zazdrosna i wygrała bitwę, a może nawet wojnę z komputerem. Icon_smile2

1. Młynarski
Trochę już o tej płycie pisałem, więc tylko dodam, że zmienił się mój jeden na tej płycie. Wystarczy spojrzeć na moją listę. Icon_smile2
3. Autor
Bardzo duże zaskoczenie na plus. Wcześniej kojarzyłem Strachy z muzyką ska-kaną, a że jestem dość leniwy więc nie powalała mnie ta muzyka. Gdybym nie wiedział, że to Strachy to nie wiem, czy bym rozpoznał !
4. Przypadki
Miałem duże obawy co do tej płyty. Okazało się, że nie jest tak źle jak myślałem. Bardzo dobre teksty i muzyka. Tylko jakby można było zmienić kolejność utworów...
5. Nieból
Po pierwszych trzech utworach byłem trochę zmieszany. Niby to dobre granie takie jakie lubię, ale czegoś brakowało. Tak to jest jak się pozna najpierw najlepszy utwór na płycie. Mniej więcej w połowie się przekonałem.
6. Volta
Byłem bardzo ciekawy tej płyty. Oceniam ją jako bardzo dobrą. Bardzo polubiłem Antonego. Jego głos razem z Bjork brzmi wyjątkowo. Kiedyś w Innocence przeszkadzało mi to złagodzenie pod koniec utworu, a teraz zaczyna misie podobać. To złagodzenie to skutek przechodzenia jednego utworu w drugi. Bardzo lubię ten efekt, bo dzięki niemu płyta jest bardziej spójna i gubię się którego utworu słucham. Icon_wink2
7. Chrome Dreams II
Chciałem przesłuchać tę płytę po debiucie Ordinary People w moim notowaniu. Udało się trochę później. Płyta składa się z kilku krótkich nagrań, które misie spodobały, ale nie są one przebić dłuższych nagrań.
8. Breakfast On The Morning Tram
Mało brakowało, a przesłuchałbym ten albym po obiedzie. Icon_wink2 Takich płyt to ja mogę słuchać bez przerwy. Cudowny damski głos, jazzowe granie...
9. Nightmoves
Właściwie mógłbym powtórzyć to co napisałem wyżej o płycie Stacey Kent. Wystarczy, że zmieniłbym damski głos na męski. Icon_wink2
10. Hourglass
Kolejne pozytywne zaskoczenie. Myślałem, że będzie kilka utworów, które będą ranić moje uszy. Nic podobnego ! Nawet Deeper and deeper misie spodobało, a to już coś znaczy ! Chyba najsłabszy jest Kingdom (może jeszcze się do niego przekonam), a najlepszy to utwór z mojej listy. Koniecznie w wersji albumowej !
11. Myslovitz
Na początku małe rozczarowanie, ale po kilku utworach mi przeszło, bo przypomniałem sobie, że to nie jest nowa płyta Myslovitz tylko debiut. Icon_wink2 Chciałem napisać, że to przeciętna płyta aż nie usłyszałem przedostatniego utworu na płycie. Good Day My Angel sprzed 12 lat robi bardzo dobre wrażenie. Trochę żałowałem, że nie kończy płyty, ale potem usłyszałem utwór, który robi to wystarczająco dobrze. Icon_smile2
12. Boy
Pierwsza płyta z przygotowań do topu U2 (BTW - muszę przyśpieszyć Icon_smile2). Miałem duże wymagania, które na początku przerosły płytę. Chwilę później pojawił się pierwszy dobry sygnał: przechodzenie jednego utworu w drugi. Nic nie poradzę, że bardzo to lubię. Druga część płyty podoba misie zdecydowanie bardziej.
13. demo 2006
To tylko 3 utworowe demo, ale gdyby ktoś przyszedł do mnie z czymś takim to tego samego dnia podpisałbym z nim kontrakt płytowy. Icon_wink2 Najlepszy utwór to Dybuk, ale muszę się jeszcze wsłuchać w pierwszy. Icon_smile2

Na koniec kilka informacji.
Pierwsza: Większość płyt z tego notowania wydeleguje do następnej listy przebojów swoich przedstawicieli. Niektóre kolejnych. Icon_smile2
Druga: Proszę nie przejmować się za bardzo kolejnością. Icon_smile2 Wszystkie płyty z tego notowania są godne polecenia.
Trzecia: Postaram sie przesłuchać wszystkie płyty z tego notowania jeszcze raz i za tydzień napisać o nich coś więcej.
Czwarta: Bardzo się śpieszyłem i napisałem krócej niż bym chciał. bo mała dziewczynka już się niecierpliwi. Icon_wink2 Icon_mrgreen Mam nadzieję, że nie wpłynęło to drastycznie na jakość.

Do zaczytania. Icon_smile2

PS. Postaram się jeszcze dziś skomentować Wasze ewentualne komentarze. Icon_smile2
PS2. Nowości już na chomiku.

EDIT: Nie przesłuchałem Pop tylko Boy. Icon_redface2
10.02.2008 07:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Myslovitz z pewnością zaraz ściągnę i przesłucham Icon_smile
Czekam aż na chomiku przy Myslovitz pojawi się przynajmniej 1. Icon_wink2
saferłel napisał(a):W sumie w czołówce wychodzi na to, że najbardziej lubię....Dybuka Icon_biggrin
Albo tak Ci się podoba, albo słaba ta moja 10. Icon_razz
saferłel napisał(a):Smuci mnie spadek PJ, bo nie dość że z bdb płyty to jest to bdb kawałek
Mam nadzieję, że znajdę czas przesłuchać płytę w tym tygodniu.
saferłel napisał(a):What A Wonderful World (tutaj to chyba nie lubię ani szczególnie oryginały, ani żadnej wersji, bo dla mnie nie ma w tym życia, wszyscy smęcą ten utwór i tyle)
Ja lubię oryginał i jak można się domyślić nie uważam, że są to smęty piękny nastrojowy utwór. Taki już jestem. Icon_smile2
saferłel napisał(a):Cohed And Cambria wypada poznać....w końcu płyta miesiąca w TR.
A nie jest odpowiednią motywacją obecność u mnie na liście ? Icon_mrgreen
10.02.2008 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Z powyższych płyt najbardziej lubię Gahana, Strachy, U2 i Myslovitz...no i Bjork też.
Z pewnością dąże do poznania ID, dałoby się mnie bardziej zmobilizować (czytaj: załadowało by się na chomika?)
Przykro mi tylko, że NAWET deeper and deeper ci się spodobało Icon_smile bo.....To się podoba OD RAZU a reszta swoją drogą Icon_biggrinIcon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.02.2008 09:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Hehe po 1 - co do słabości twojej 10 lub genialności Dybuka....powiem bardzo dyplomatycznie, że po równo to jakoś wychodzi Icon_smile Dybuk jest fajny, ale nadal nie jest to super silne nagranie, a z 10 lubie pare numerów ale jest tam słabe RDT lub też Groniec.
Myslovitz zaraz zgram, nie było mnie przy komputerze po prostu do tej pory...

Tak, zdecydowanie to, że Cohed jest u ciebie jest u mnie większą motywacją niż to że są płytą miesiąca Icon_biggrin Nie no....są płyty z twojej listy, których nie lubię, ale podoba mi się ogólnie. Trochę bardziej się skieruj w strone lat 90 i ku muzyce zagranicznej a będe twoim wielbicielem Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.02.2008 09:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #7
 
saferłel napisał(a):Z pewnością dąże do poznania ID, dałoby się mnie bardziej zmobilizować (czytaj: załadowało by się na chomika?)
Dzisiaj na pewno nie. A musi być z chomika ? Ja pobrałem z rapidshare i pewnie jeszcze gdzieś tam jest. Wystarczy poszukać. Icon_smile2 I transfer dużo lepszy.
saferłel napisał(a):Przykro mi tylko, że NAWET deeper and deeper ci się spodobało Icon_smile bo.....To się podoba OD RAZU a reszta swoją drogą Icon_biggrinIcon_biggrin
Widać, że nie znasz mojej historii z tym utworem. Icon_razz Skoro pierwsze dźwięki mnie odrzucały, a teraz misie podobają to znaczy że jest progres. Icon_biggrin3 Wielu już było wykonawców/utworów które najpierw mnie odrzucały albo najwyżej były mi obojętne, a potem zakręciłem się w nich. Przykład ? Wyższa Bjork. Icon_smile2
10.02.2008 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
saferłel napisał(a):a z 10 lubie pare numerów ale jest tam słabe RDT lub też Groniec.
Też bym powiedział, że w 10 lubię parę numerów, tylko dodałbym, że tam jest genialna Groniec i bardzo dobre Raz, Dwa, Trzy. Icon_razz
saferłel napisał(a):Trochę bardziej się skieruj w strone lat 90 i ku muzyce zagranicznej a będe twoim wielbicielem Icon_biggrin
Jak dostarczysz mi dodatkowo 48 godzin na dobę to szybko to wszystko nadrobię. Icon_razz
10.02.2008 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Hehe chciałbum - uwierz Icon_wink
Ja znów dzisiaj słuchałem wyśmienitej płyty z lat 90 - Tori Amos - Little Earthquakes (92). Kapitalne. Niby ledwo załapało się na 5/5, bo końcówka troszkę przygasa (po co prawie 4 minutowy kawałek acapella, specjalnie musiałem sie wsłuchać w tekst....no bo chyba o to chodzi w takich rzeczach), ale to jednak klasa światowa. Cudowne fortepianowe granie Icon_smile

W ogóle dziś odkryłem 2 artystów świetnych: Amos i Tricky (Dziękuję w tym miejscu Oli Kaczkowskiej i jej absolutnie-cudownie-genialnej wczorajszej audycji po Lp3 Icon_razz2) Więc raz słucham Pani Amos raz Trickyego i jeden drugiego świetnie ,,resetuje'' z mojej głowy by nie było przemęczenia danym materiałem Icon_smile Kurcze...jeszcze słuchałem utworu Milk mojego ukochanego Milk właśnie w wersji Trickyego i jego zespołu i....gdy to slyszę żałuję że ten kawałek nie znalazł się na płycie Trickyego tylko na debiucie Śmieci. Coś pięknego..

Łoooo zboczyłem z tematu i to ostro. OK. A wiec zgrywam już numery z chomika, na początek Kate Bush i Myslovitz...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.02.2008 09:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
saferłel napisał(a):W ogóle dziś odkryłem 2 artystów świetnych: Amos i Tricky (Dziękuję w tym miejscu Oli Kaczkowskiej i jej absolutnie-cudownie-genialnej wczorajszej audycji po Lp3 Icon_razz2)
Hehe. Miałem Ci wysłać priva, żebyś słuchał bo znowu będziesz chciał odsłuchać. Icon_lol Tori. Tak cudowna kobieta. Icon_biggrin3 A słyszałeś cover Nirvany ?
Też zboczyłem z tematu, ale to moja lista więc chyba mi wolno. Icon_razz
10.02.2008 09:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Słyszałem cover Nirvany, wszyscy się nim delektują, dzisiaj znajomemu napisałem o tym że słucham Tori - ,,stary, no to bierz się za jej wersje Smells, lepsza od oryginału!!'', potem piszę do znajomem, też jakoś wyszło przy okazji rozmowy, że spodobała mi się Tori, a ona podobnie odpisała jak Radek Icon_smile Posłuchałem i....tak to jest to, bardzo mi się podoba, ale nie powiem przez szacunek i absolutne uwielbienie (spokojnie top 50 najlepszych kawałków w historii muzyki) dla oryginały, że cover lepszy. Mimo to świetne Icon_wink I ten fortepian momentami brzmi mocniej niż gitara w oryginale hehe.

Ogólnie podobno jest świetna w coverowaniu. Problem w tym, że bierze się zawsze za utwory które kocham (Enjoy The Silence, Smells, Losing My Religion). Ale ciesze się że to robi. W sumie tylko Losing My Religion jej nie wyszło...jednak bez tej charakterystycznej mandolinki....no i głosu Icon_wink....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.02.2008 10:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #12
 
abd3mz napisał(a):GOOD DAY MY ANGEL (live) - Myslovitz
Myslovitz zawsze lepiej wypada na koncertach w swoich mniej radiowych piosenkach. Bardziej rockowo. Obok Maja mój ulubiony na tej płycie. Na Sun Machine Good Say My Angel zaśpiewał Ian Harris. Polecam tą wersję.

Debiutuje Turnau. Moim zdaniem lepiej wypada w duecie.
Cytat:12. Pop
Tę płytę znam na pamięć Icon_smile2 Rewalacyjny Discotheque i nie mniej Please.Zapomniałbym o If God Will Send His Angels. Bardziej lubię tylko Zooropę.
abd3mz napisał(a):13. demo 2006
Znam to demo już od dłuższego czasu. Chciałbym usłyszeć w końcu ich eurowizyjną piosenkę Noc Kupały Może posiadasz w swojej kolekcji?
saferłel napisał(a):W ogóle dziś odkryłem 2 artystów świetnych: Amos i Tricky (
Lepiej późno niż wcale Icon_wink2

[Obrazek: kleschko.png]
10.02.2008 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Problem w tym, że bierze się zawsze za utwory które kocham (Enjoy The Silence, Smells, Losing My Religion).
saferłel napisał(a):Ale ciesze się że to robi.
Problem czy się cieszysz ? Bo już nie wiem. Icon_smile2 Ja się raczej cieszę z coverów. W tej kwestii mam podobne zdanie do Piotra Kaczkowskiego. Nawet jeśli nie wszystko poszło dobrze, to jest to pewnego rodzaju hołd.
kleschko napisał(a):Na Sun Machine Good Say My Angel zaśpiewał Ian Harris. Polecam tą wersję.
Icon_wink2 A może God Say: My Angel Icon_wink2 Z polecaną przez Ciebie się zapoznam. W swoim czasie. Icon_smile2
kleschko napisał(a):Chciałbym usłyszeć w końcu ich eurowizyjną piosenkę Noc Kupały Może posiadasz w swojej kolekcji?
Nic mi nie wiadomo, żeby nagrali taki utwór. Icon_smile2 Oni startują w Eurowizji ? Nie wiem. Nie śledzę takich rzeczy.
kleschko napisał(a):Lepiej późno niż wcale Icon_wink2
On ma dopiero 16 lat !!! Icon_smile2
10.02.2008 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Chodzi mi, o to, że skoro bierze się za tak wybitne dla mnie piosenki to niestety ciężko jej jest dorównać wspaniałym oryginałom i można rzec, że z góry ten utwór brzmi dla mnie gorzej niż oryginał, ale to właćśnie też kwestia tego uwielbienia dla pierwowzoru. Psychika Icon_wink Przecież może gdyby wzięła sie za nieznane mi piosenki lub zagrała covery utworów których nie lubię pokochałbym to absolutnie? Icon_wink
Z drugiej strony cieszę się że to robi, bo tak jak napisałem takie Smells czy Enjoy wyszło bardzo fajnie i chociaż to nie to samo co oryginał to ta muzyka cieszy Icon_wink
Tylko tak jak napisałem...nie wyszlo z R.E.M....ale w sumie muszę dojść do płyty z coverami z 2001 roku i zobaczymy co tam pokazała (znajomy mówił, że lepiej zagrała Beatlesów niż oni sami to zrobili Icon_biggrin, ale również on pisał o magii Losing My..w jej wykonaniu - więc będę ostrożny, acz pełen nadzieji Icon_biggrin).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.02.2008 11:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
nie jestem pewien czy znam ten Myslovitz... Icon_redface2
piekny wynik "Jeszcze w zielone gramy". juz wyzej niz PSK!
"Nie ma mowy" spada, "Brothers In Arms" spada, "Calkiem sam" spada...
z nowosci bede kibicowac poki co tylko Seetherowi. moze jeszcze Turnau i ta Transie sie zalapie, ale musialbym jeszcze kilka razy uslyszec.
"Szklana gora" 8 do gory Icon_smile2
a A7X 20 do gory! Icon_eek2
ciesze sie, ze sie przekonales do plyt SnL, Totentanz i Dave'a.
a "Pop" to absolutna czolowka moich plyt wszech czasow.
11.02.2008 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
13/50 Icon_wink
Szkoda, że Kochankowie spadają... Dobre nowości w górnej części listy, co do dolnych się nie wypowiem, bo nie wszystkie znam Icon_wink2

abd3mz napisał(a):
kleschko napisał(a):Na Sun Machine Good Say My Angel zaśpiewał Ian Harris. Polecam tą wersję.
Icon_wink2 A może God Say: My Angel Icon_wink2

A jeszcze lepiej: If God Will Send His Angels, tak przy okazji pewnego topu Icon_wink2

abd3mz napisał(a):Trochę żałowałem, że nie kończy płyty, ale potem usłyszałem utwór, który robi to wystarczająco dobrze. Icon_smile2

Oj, tak, Moving Revolution to jeden z moich najukochańszych utworów Myslovitz, w pierwszym Topie Wszechczasów uplasował się na 24. pozycji Icon_mrgreen
11.02.2008 02:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
ku3a napisał(a):nie jestem pewien czy znam ten Myslovitz... Icon_redface2
Mówisz o wersji koncertowej ?
ku3a napisał(a):"Nie ma mowy" spada, "Brothers In Arms" spada, "Calkiem sam" spada...
Nic na to nie poradzę. Icon_frown Ale ciągle w czołówce. Icon_smile2
ku3a napisał(a):a A7X 20 do gory! Icon_eek2
To się często u mnie zdarza. Icon_smile2 Jeżeli nie doceniłem jakiegoś utworu w pierwszym tygodniu to w drugim następuje korekta. Podobnie było z Saving Us. Icon_biggrin3
ku3a napisał(a):a "Pop" to absolutna czolowka moich plyt wszech czasow.
abd3mz napisał(a):Bardzo się śpieszyłem
No tak. Czułem, że się gdzieś rąbnę. Skoro zacząłem chronologicznie to nie przesłuchałem Pop tylko Boy. Icon_redface2

Gość napisał(a):13/50 Icon_wink
Z jakim to Gościem mam tak dobry wynik. Icon_wink2
Gość napisał(a):Szkoda, że Kochankowie spadają...
Nawet nie wiesz jak mi szkoda. Icon_frown
11.02.2008 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
abd3mz napisał(a):Mówisz o wersji koncertowej ?
nie, w ogole o tej piosence. z pierwszej plyty znam tylko "single".
abd3mz napisał(a):Czułem, że się gdzieś rąbnę. Skoro zacząłem chronologicznie to nie przesłuchałem Pop tylko Boy.
trudno, pozostaje liczyc, ze "Pop" spodoba Ci sie jeszcze bardziej.
11.02.2008 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Pop to dobry album....szkoda, że tylko dobry...liczyłem gdy go poznawałem, że to będzie coś wyjątkowego, bo tak nietypowego w ich dorobku. Może jeszcze do niego wrócę skoro go tak chwalisz Ku3o. To dobrze, że uznajesz ten album za jeden z najlepszych w historii. Każdy ma jakiś mniej popularny album i mniej doceniany w swojej czołówce. Jest ciekawie przynajmniej. U mnie też jest taka płyta własnie z 97 roku - Calling All Stations Genesis, która jest dośc mocno krytykowana, a dla mnie coś fantastycznego Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.02.2008 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #20
Re: 6 notowanie z 10.02.2008
no tak, co do Myslovitz to widzę, że planowany wrzesień wydarzył się w tym roku nieco szybciej Icon_wink2 . najbardziej czekam na Twoje wrażenia po 'z rozmyślań...' i 'miłości w czasach popkultury'.
abd3mz napisał(a):usłyszałem zapowiedź Piotra Stelmacha w Akademii Muzycznej: w tym nagraniu Myslovitz brzmi jak The Doors.
mimo wszystko nie zdecydowałabym się na takie słowa.

druga część pierwszej dziesiątki bardzo OK.
wersja Stacey Kent też ładna ale ja się skupię jednak na wcześniejszym duecie. to już byłby przesyt. a Ty pięknie wybrnąłeś z wyrzucenia Katie i Evy poz 50, bo jak się szybkim okiem rzuci na Twoje notowanie to wydaje się, że dalej tu są Icon_wink2 .
Gdziekolwiek bym nie była, tym Grzegorzem Turnauem będę się cieszyć zawsze! tu u Ciebie także.
no i po spadkach w notowaniu widać, że charakter Twojej listy rzeczywiście idzie coraz bardziej ku zmianie Icon_smile2 .
no ale że piosenka będąc tydzień temu na miejscu 25 może w tym tygodniu wypaść to bym się nie spodziewała. szkoda Arctic Monkeys i Anoushki...
11.02.2008 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości