Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydanie 804
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 702
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Wydanie 804
Wypadły:
The Decemberists - DOWN BY THE WATER 33
Kult - MIESZKAM W POLSCE (unplugged) 38
Gary Moore - EMPTY ROOMS 36
Akurat - CO CHCĘ 27



Poza listą:
46 Shawn Mullins - CALIFORNIA
47 Sexbomba - PUNKROCKGANG.COM
48 Peter, Bjorn & John - MAY SEEM MACABRE
49 Plan B - WRITING'S ON THE WALL
50 Fleet Foxes - HELPLESSNESS BLUES
51 Time To Express - HUMAN DREAMS
52 Sun Domingo - IT'S HAPPENING NOW
53 Heather Nova - GIHGER GROUND


LISTA ZASADNICZA:

15.5.2011 804 20

1 Foo Fighters - ROPE 2 4
2 Blackfield - WAVING 5 8
3 Stan Ridgway - CAMOUFLAGE 7 4
4 Dżem - PARTYZANT 3 20
5 James - BORN OF FRUSTRATION 1 8
6 Florence & The Machine - COSMIC LOVE 6 8
7 Alice In Chains - BLACK GIVES WAY TO BLUE 4 13
8 Ms. No One - IK 14 3
9 White Lies - STRANGERS 15 7
10 Cisza Jak Ta - PŁACZ N 1
11 Baaba Kulka - FLIGHT OF THE ICARUS 9 2
12 Gazpacho - SNAIL 21 6
13 Gaba Kulka i Czesław Mozil - CO MI PANIE DASZ 29 2
14 Carlos Santana & Chris Cornell - WHOLE LOTTA LOVE 35 6
15 Serj Tankjan feat. Tom Morello - GOODBYE - GATE 21 (Rock Remix ) 18 4
16 Basia Stępniak-Wilk - PEKAPE 10 3
17 Maciej Balcar - CZARNO (2010) 8 4
18 R.E.M. - UBERLIN 20 6
19 Billy Joel - THE DOWNEASTER "ALEXA" 17 16
20 Adele - SET FIRE TO THE RAIN 11 6
21 Blitzen Trapper - HEAVEN AND EARTH (demo) 19 27
22 Elektryczne Gitary - CUD NAD WISŁĄ 25 2
23 Afro Kolektyw - WIĄŻĘ SOBIE KRAWAT 16 9
24 Dżem - DO PRZODU 12 27
25 Kult - ZEGARMISTRZ ŚWIATŁA 13 3
26 Buldog - O CHORYM SYNKU 23 3
27 Dżem - BUJAM SIĘ 31 1
28 R.E.M. - OH MY HEART 22 11
29 Pete Yorn - PRECIOUS STONE 30 2
30 Adele - SOMEONE LIKE YOU 39 1


31 Buldog - TO NIE JEST MOJA ZIEMIA 24
32 Strangeways - TIME 32
33 Neo Retros - BILLY AND HIS GUN 43
34 Hooverphonic - ANGER NEVER DIES N
35 Star Guard Muffin - O MUZYCE REGGAE 44
36 Arcade Fire - CITY WITH NO CHILDREN 34
37 Band Of Horses - DILLY 42
38 Red Box - HURRICANE 26
39 Karcer - MOJE MIASTO 37
40 Roxette - SHE'S GOT NOTHING ON (BUT THE RADIO) 45
41 Ben Folds & Nick Hornby - YOUR DOGS N
42 Jeremy Messersmith - A GIRL, A BOY, AND A GRAVEYARD 40
43 Hooters - ALL YOU ZOMBIES N
44 Koniec Świata - 1980 II 28
45 Rammstein - HAIFISCH 41

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
16.05.2011 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 120
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
nie komentowałem przez 3 tygodnie, więc teraz pora porządnie nadrobić Icon_smile2.
jak zwykle lecę od końca Icon_smile2.
Roxette mnie niestety mocno zawiodło. tym bardziej, że chwilę przed premierą płyty kupiłem sobie "Joyride" na cd i przypomniałem tę znakomitą płytę. z nowej płyty praktycznie żadna piosenka nie podoba mi się na tyle, żeby walczyć o moją listę. jest jedynie kilka których się przyjemnie słucha, ale nic więcej. ostatnio znowu całą płytę przesłuchałem i pomyślałem, że to raczej ostatnie przesłuchanie. jest zbyt dużo innych albumów, które się podobają, żeby ciągle dawac szansę komuś, kto nie wygląda jakby chciał ją wykorzystać. no nic, pozostają stare płyty i ich wciąż będę od czasu do czasu słuchać Icon_smile2.
wspaniale, że "Someone Like You" się u Ciebie pojawiło. ale byłem w szoku jak będąc na urlopie usiadłem przy kompie z netem, żeby zobaczyć wyniki LP3 i zobaczyłem, że SLY wypadło po jednym tygodniu! Icon_eek2 jak można było zarżnąć taką piosenkę! Icon_confused2 ale to temat na inne, dłuższe dyskusje...
"O chorym synku" to jedna z moich ulubionych piosenek z ostatniego Buldoga. choć całej płyty już bardzo dawno nie słuchałem. ciekawe ile zdoła u Ciebie osiągnąć.
łoj, ale "Zegarmistrz światła" poleciał! taki debiut i błyskawiczne dojście do czołówki, a teraz taka wtopa. choć może to tylko jednotygodniowy kryzys.
choć podobnie myślałem (bo przed chwilą obejrzałem 3 zaległe notowania) o "Set Fire to the Rain", a tu się okazuje, że spadek tydzień temu nie był jednotygodniowym kryzysem... szkoda... może więc dwutygodniowy kryzys? zawsze dobrze mieć nadzieję Icon_wink2. a ja się już zastanawiam ile piosenek zdoła wyprzedzić SFTTR w podsumowaniu roku na mojej liście...
niezmiernie się cieszę, że na Twojej liście pojawili się Serj z Tomem Morello! Icon_biggrin3 i bardzo dobrze sobie radzą! nawet jeśli nie będzie wyników na miarę Lazarusa, to i tak jest już bardzo dobrze Icon_smile2. ale nie może być inaczej - liczę na jeszcze więcej Icon_mrgreen
.
ta Gaba z Czesławem to skąd? bo jakoś nie kojarzę.
super, że Baaba Kulka Ci się spodobała. mimo że nie żadna z dwóch które są u mnie. ale za to u mnie żadna nie dotarła tak wysoko jak u Ciebie Icon_razz.
wow, White Lies w pierwszej dziesiątce! Icon_eek2 jak dla mnie szok. po kilku miesiącach chyba mogę już napisać, że się zawiodłem na ich nowej płycie...
super, że Foo Fighters na pierwszym. choć mnie od początku "Rope" nie przekonywało do końca, a teraz jak znam całą płytę to tym bardziej przegrywa wewnętrzną konkurencję i leci na łeb na szyję. ciekaw jestem co wybiorą na następne single.
17.05.2011 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 702
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
ku3a napisał(a):Roxette mnie niestety mocno zawiodło.
Zdecydowanie nie jest to, co było kiedyś. Masz rację, są piosenki przyjemne, ale wielkich hitów chyba nie będzie. Chociaż ja może trochę cieplej o tej płycie myślę, mimo że teraz już słucham tylko tego kawałka, który w końcu wszedł do top 45, ale zapewne daleko nie zajdzie. Już coraz bardziej podoba mi się singielek z zestawu do głosowania LP3. Utwór, którego wcześniej nie zauważałem teraz zaczął mi się podobać. Gdyby nie to, że do Roxette mam duży sentyment pewnie nigdy bym nie sięgnął do ich najnowszej płyty, ale skoro tak jest to da się tam znaleźć kilka ciekawszych utworów, oraz ogólnie przyjemnie posłuchać.
ku3a napisał(a):wspaniale, że "Someone Like You" się u Ciebie pojawiło. ale byłem w szoku jak będąc na urlopie usiadłem przy kompie z netem, żeby zobaczyć wyniki LP3 i zobaczyłem, że SLY wypadło po jednym tygodniu!
No ja miałem podobnie, bo wtedy też nie słuchałem listy. Byłem przekonany, że to będzie jeszcze większy hit niż "Set...". Ale to pokazuje, że wrzucanie do zestawu więcej niż 2 utworów nigdy dobrze nie zwiastuje.
ku3a napisał(a):"O chorym synku" to jedna z moich ulubionych piosenek z ostatniego Buldoga. choć całej płyty już bardzo dawno nie słuchałem. ciekawe ile zdoła u Ciebie osiągnąć.
To kolejny utwór z płyty, który po którymś przesłuchaniu wybił się i postanowiłem, że powalczy na mojej liście. Sam jestem ciekaw czy podświadomie już się nie ograł, czy dopiero teraz mocno się spodoba.
ku3a napisał(a):łoj, ale "Zegarmistrz światła" poleciał! taki debiut i błyskawiczne dojście do czołówki, a teraz taka wtopa. choć może to tylko jednotygodniowy kryzys.
Jakoś tak wychodzi, że wszystkie utwory Kultu z tej płyty wysoko debiutują, albo szybko dochodzą do wyższych miejsc, by potem równie szybko spaść. Taki chyba charakter tych piosenek, że słuchając ich od razu się podobają (z resztą nie może być inaczej jeżeli zna się je nie od wczoraj), ale gdy słucha się poszczególnych kawałków trochę częściej łatwo się wypalają. Tak jak cała płyta, która bardzo mi się podoba, ale wtedy gdy słucham jej rzadziej.
ku3a napisał(a):"Set Fire to the Rain", a tu się okazuje, że spadek tydzień temu nie był jednotygodniowym kryzysem... szkoda... może więc dwutygodniowy kryzys? zawsze dobrze mieć nadzieję
Piosenka bardzo mi się podoba, ale chyba podświadomie podcina pozycję intensywność słuchania jej np często słyszę w Esce Rock, gdzieś tam jeszcze. Na szczęście wciąż cieszę się gdy jest puszczana.
ku3a napisał(a):niezmiernie się cieszę, że na Twojej liście pojawili się Serj z Tomem Morello! i bardzo dobrze sobie radzą! nawet jeśli nie będzie wyników na miarę Lazarusa, to i tak jest już bardzo dobrze . ale nie może być inaczej - liczę na jeszcze więcej
Tak zadziwiająco wychodzi, że solowo Serj, ani Tom nigdy nie mieli tak wysokich pozycji jak już drugi raz grając wspólnie. Icon_wink2
ku3a napisał(a):ta Gaba z Czesławem to skąd? bo jakoś nie kojarzę.
Przypadkiem natrafiłem na ten utwór w sieci i tak się spodobał, że musiał wejść na listę. Być może zaprezentuję go w najbliższej "Hipisówce"
ku3a napisał(a):super, że Baaba Kulka Ci się spodobała. mimo że nie żadna z dwóch które są u mnie. ale za to u mnie żadna nie dotarła tak wysoko jak u Ciebie
Po pierwszym przesłuchaniu płyty tylko ten utwór zapamiętałem i nuciłem kilka razy. Po drugim słuchaniu już wiedziałem, że to będzie na liście i to wysoko. Na razie inne daleko w tyle
ku3a napisał(a):wow, White Lies w pierwszej dziesiątce! jak dla mnie szok. po kilku miesiącach chyba mogę już napisać, że się zawiodłem na ich nowej płycie...
Jak już kiedyś napisałem niczego nie oczekiwałem po nowej płycie oprócz dobrych, przebojowych utworów, które miała na poprzedniej płycie. Teraz wychodzi na to, że ponownie znalazł się utwór, który mocniej polubiłem. Wiem, że u Ciebie założenia były zupełnie inne i widać po pozycjach na liście płyt, że to nie to samo co przy poprzedniej.
ku3a napisał(a):super, że Foo Fighters na pierwszym. choć mnie od początku "Rope" nie przekonywało do końca, a teraz jak znam całą płytę to tym bardziej przegrywa wewnętrzną konkurencję i leci na łeb na szyję. ciekaw jestem co wybiorą na następne single.
Również i mi płyta się spodobała, ale skupiłem się na singlowym kawałku. Też jestem ciekaw co będzie następnym singlem, bo czuję, że może być równie duży przebój Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
17.05.2011 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości