Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 5 (30.04.2011)
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #1
Notowanie 5 (30.04.2011)
Dzisiaj bez komentarza się nie obejdzie. Szkoła ukończona, jeszcze tylko matura i wreszcie zasłużony dłuższy odpoczynek. Ale aktualnie ciężko mi znaleźć nawet chwilę wolnego i sobotnie notowania nagle stały się niedzielnymi. Mam nadzieje, że to już ostatnie takie spóźnione wydanie. Hegemonia Radiohead została w końcu przełamana, co mnie trochę zaskoczyło. Podejrzewałem, że jeszcze przez ten tydzień pozostaną liderami. Jedno Morning Parade w górę, drugie w dół. Zapewne jedno korzysta, z osłuchania drugiego. Gitarowe nagrania raczej w odwrocie (pomimo tych 2 nowości), ale wierzę że za kilka tygodni wszystko się wyrówna.

Kilka słów o nowych propozycjach:
ATB & Armin van Buuren - Vice versa - i czuję się zlinczowany przez kilka osób. Icon_mrgreen Jak to możliwe, żeby dwaj producenci, którzy produkują muzykę okołoklubową (w przypadku ATB) i pop-transową oraz transową (w przypadku Armina), znaleźli się na części alternatywnej? Ano możliwe, możliwe. Zapewne nie wiecie o tym, że Andre jest fanem wszelkich brzmień downtempowych, ambientowych i temu podobnych. Każde swoje wydawnictwo od płyty "Two Worlds" (z pominięciem Dedicated) dzieli na dwie płyty (jedna to klubowe brzmienia, druga właśnie wyciszone chillouty). Kilka dni temu światło dzienne ujrzała kolejna jego płyta (nazywa się "Distant Earth"). Podział oczywiście i na nowej płycie został zachowany, a Vice Versa otwiera drugą płytę. Utrzymany w plażowym klimacie, z szumem morza, bardzo fajne wykorzystaną perkusją i pianinem, robi pozytywne wrażenie.

Jamie Woon - Street - czyli wpływy radia dają o sobie znać. Od kilku dni pogrywa sobie u mnie w domu Chilli ZET i od razu wychwyciłem ten wyróżniający się kawałek. Może to i lepiej, że układam listę z poślizgiem, bo nazwa tego kawałka nie była mi znana do dzisiaj. Melodyjna elektronika, czyli coś co uwielbiam. Nie trudno więc, żeby mną zawładnął ten utwór. Muszę się zapoznać z całą płytą Jamiego, bo po Street stwierdziłem, że naprawdę warto.

The Wombats i The Veils - obie podebrane od Michała, nie będę się na ich temat rozpisywał, za dużo słów musiałbym po nim powtórzyć. Powiem tylko, że oba utwory są wzięte bardziej na próbę niż zachwycie związanym z pierwszym odsłuchem. A tytuł pierwszego kawałka mnie zaintrygował, w końcu wśród znajomych niesłusznie jestem postrzegany jako "Techno fan." Icon_biggrin3

Notowanie nr 70 (5) (30.04.2011r.)

Część alternatywna

miejsce, pozycja w poprzednim notowaniu, staż, wykonawca, tytuł
01.|09|03 Panda Bear - Last Night At The Jetty
02.|02|05 Lykke Li - I Follow Rivers
03.|08|04 Morning Parade - Under the Stars
04.|01|10 Radiohead - Lotus Flower
05.|03|11 Adele - Set Fire to the Rain
06.|06|13 Arcade Fire - Ready To Start
07.|13|03 Foster The People - Houdini
08.|05|11 R.E.M. - Überlin
09.|04|07 The Radio Dept. - On Your Side
10.|07|05 Myslovitz - Ukryte
11.|18|02 Röyksopp - Keyboard Milk
12.|16|03 Young the Giant - My Body
13.|15|04 Within Temptation - Sinéad
14.|10|07 Sparkadia - China
15.|11|13 Morning Parade - A&E
16.|13|18 Kings Of Leon - Pyro
17.|NN|01 Arctic Monkeys - Don't Sit Down 'Cause I've Moved Your Chair
18.|19|02 The Shoes - Stay The Same
19.|14|06 Brother - Still Here
20.|NN|01 Kings of Leon - The End

Wyloty:
- The Strokes - Under Cover Of Darkness (z 17, po 7 notowaniach)
- Two Door Cinema Club - What You Know (z 20, po 7 notowaniach)


PROPOZYCJE:
ATB & Armin van Buuren - Vice versa
Erik Hassle - Are you leaving
Fenech-Soler - Demons
Jamie Woon - Street
The Wombats - Techno Fan
The Veils - The Stars Came Out Once The Lights Went Out

http://rateyourmusic.com/~meni
01.05.2011 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #2
 
meni napisał(a):Fenech-Soler - Demons
a "Stop And Stare" znasz?
meni napisał(a):05.|03|11 Adele - Set Fire to the Rain
niestety spada

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
01.05.2011 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #3
 
Szymek79 napisał(a):
meni napisał(a):Fenech-Soler - Demons
a "Stop And Stare" znasz?

O ile dobrze pamiętam, przewinęło się przez Twoją playlistę. Icon_wink2 Nie słyszałem, ale obiecuję poprawę.

http://rateyourmusic.com/~meni
01.05.2011 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
 
Znakomite nowości, szczególnie Arctic Monkeys. Co do propozycji to kibicuję Fenech-Soler, The Wombats i The Veils. No i kapitalnie, że na pierwszym jest Panda Bear. Brawo.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
01.05.2011 08:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
 
trochę późno ale założyłem Ci własne podforum. Tylko Twoja lista nie ma nazwy! ja nadałem taką jaka mi przyszła do głowy jako pierwsza! Jeśli ma być zmieniona - nie ma problemu napisz, a ja to zmienię Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.05.2011 08:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #6
Re: Notowanie 5 (30.04.2011)
meni napisał(a):Szkoła ukończona, jeszcze tylko matura i wreszcie zasłużony dłuższy odpoczynek.
Nie wiem czy zazdrościć czy nie Icon_razz2

meni napisał(a):The Wombats - Techno Fan
Popieram, po odsłuchaniu płyty bardzo spodobał mi się właśnie nr 6. Zresztą cała płyta zdecydowanie wpada w moje klimaty. Elektronika, gitary i mocny wokal - lubię to!

meni napisał(a):01.|09|03 Panda Bear - Last Night At The Jetty
Nie no teraz to muszę to przesłuchać Icon_biggrin

meni napisał(a):04.|01|10 Radiohead - Lotus Flower
W końcu!

meni napisał(a):06.|06|13 Arcade Fire - Ready To Start
Tak jak u mnie chwilowy postój Icon_smile

meni napisał(a):12.|16|03 Young the Giant - My Body
Gdzieś się na to natknąłem, dobra nieważne gdzie, ważne że mi się podoba.

Z własnym pod-forum jest już z górki Icon_smile
02.05.2011 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
 
meni napisał(a):zkoła ukończona, jeszcze tylko matura i wreszcie zasłużony dłuższy odpoczynek.
powodzenia na maturze Icon_wink2
meni napisał(a):03.|08|04 Morning Parade - Under the Stars
świetnie!
trochę szkoda spadków Radiohead i Adele...
meni napisał(a):12.|16|03 Young the Giant - My Body
też ładnie
mam nadzieję, że Brother nie kończą kariery na Twojej liście
Remo napisał(a):Gdzieś się na to natknąłem, dobra nieważne gdzie, ważne że mi się podoba.
a ja wiem (chyba) Icon_razz
02.05.2011 01:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #8
 
AAaa już sobie przypominam Icon_razz2
02.05.2011 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #9
 
Yacy napisał(a):trochę późno ale założyłem Ci własne podforum. Tylko Twoja lista nie ma nazwy! ja nadałem taką jaka mi przyszła do głowy jako pierwsza! Jeśli ma być zmieniona - nie ma problemu napisz, a ja to zmienię Icon_smile2

Dzięki wielkie. Tak się zastanawiałem ile to notowań muszę zapostować żeby dostać własne podforum. A nazwa, hmm nie miałem pomysłu, ale chyba wykorzystam aluzję Kuby do nicku w pierwszym notowaniu. :->

Remo napisał(a):Nie wiem czy zazdrościć czy nie Icon_razz2
Za rok już nie będziesz miał tego problemu. Icon_razz

Remo napisał(a):
meni napisał(a):01.|09|03 Panda Bear - Last Night At The Jetty
Nie no teraz to muszę to przesłuchać Icon_biggrin
Ha, już widzę Twoją reakcję podczas odsłuchu. Icon_mrgreen

Remo napisał(a):
meni napisał(a):12.|16|03 Young the Giant - My Body
Gdzieś się na to natknąłem, dobra nieważne gdzie, ważne że mi się podoba.
No to podstawa, żeby się podobało. Ale nie trudno mi się było domyśleć skąd to kojarzysz.

michal91d napisał(a):powodzenia na maturze Icon_wink2
Dzięki. Na pewno mi się przyda.

michal91d napisał(a):mam nadzieję, że Brother nie kończą kariery na Twojej liście
Ciężkie czasy dla nich nastały. Jak nie będzie jakiegoś szczególnego impulsu, który podbuduje ich pozycję, to może być problem. Ale... nie uprzedzajmy faktów. Icon_wink2

http://rateyourmusic.com/~meni
02.05.2011 05:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #10
 
Przesłuchałem tą Pandę - aha Icon_eek2
04.05.2011 11:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości