Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dzień 06 - Piosenka, która przypomina ci o jakimś miejscu
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
dzień 06 - Piosenka, która przypomina ci o jakimś miejscu
Mam nadzieję, że zapostowanie 40 minut przed północą nie będzie grzechem.
Z jakim miejscem mi się kojarzy ta piosenka? Ano z NIEMCAMI. Wspaniała Westfalia i wspaniały czas, gdy miałem okazję tam być - początek mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 roku Icon_smile2
22.04.2011 11:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
"Kylie" zespołu Akcent (nie tego z Polski, tylko z Rumunii Icon_razz ) zawsze mi się będzie kojarzyć z wycieczką do Francji (Lyon, Paryż). wówczas ten numer można było usłyszeć dosłownie wszędzie (albo ja miałem takiego pecha). Nie jest to złe i w sam raz do zabawy i integracji...
23.04.2011 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 426
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #3
 
Ustka 1991, kolonia II turnus, KWK "Brzeszcze", uwielbiam do dziś to nagranie

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
23.04.2011 12:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
Wszyscy podchodzą do tej kategorii geograficznie, a ja trochę inaczej - bardziej obiektowo.

stary zniszczony czekający na rozbiórkę wagon kolejowy w moim mieście. wakacje. dwa lata temu. spotkanie prawie po latach. w tle Tear the Place Up z mojego telefonu. wtedy akurat bardzo się tym jarałem. na koniec dodatkowo obłędne wymachiwanie łapami (w moim wykonaniu oczywiście, jakby inaczej) i inne absurdalne zachowania, które nie jestem pewien, czy dziś bym powtórzył. dobre czasy.

Skunk Anansie - Tear the Place Up

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
23.04.2011 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Jako że wkrótce zanosi się na dni, w których nic nie będę miał nic do zaproponowanie, to dzisiaj aż dwa utwory (przyznam, że mocno naciągane).
Koniec lat 70-tych. Giełda Piosenki Turystycznej (czy jakoś tam) w Uniejowie. Pamiętam z niej tylko konferansjerkę, chociaż nie pamiętam czy TAMA prowadziła ją w komplecie no i przede wszystkim Agatkę, która wzbudziła euforię widowni. Z jakieś pobliskiej budowy (lub raczej rozbiorki) członkowie grupy Betony podprowadzili wielki blok betonu, który wnieśli na scenę jako nagrodę specjalną.
http://chomikuj.pl/kapares/Gie*c5*82da+i...fault.aspx
No i pozostanę przy pieśni turystycznej. Jeżeli jakiś utwór kojarzy mi się z moim rodzinnym miastem, to przede wszystkim ta. Wówczas część tekstów (w tym także ten) Grupie Toruń pisał znany później z innych Andrzej Michorzewski.
http://chomikuj.pl/kapares/Turystycznie/...Archiwalia
23.04.2011 09:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #6
 
Czas na Bon Iver Icon_smile



Dwa lata temu byłem na wymianie studenckiej w Belgii, i jednego poranka słuchałem sobie radia last.fm (kiedy jeszcze było darmowe Icon_smile). Jedna piosenka bardzo mi się spodobała, sprawdziłem, było to właśnie "Flume".

Tego samego dnia przechodziłem obok sklepu muzycznego, a tam promocja - 3 płyty w cenie dwóch. Pamiętam, kupiłem Sigur Ros i dwie płyty The Knife. I już wychodziłem ze sklepu, a przy wyjściu był stolik - pusty, tylko jedna płyta na nim leżała. I właśnie był to Bon Iver. To musi być jakiś znak - pomyślałem i kupiłem - i dzisiaj jest jedną z moich ulubionych płyt. I bardzo przypomina mi o Leuven, mieście gdzie bardzo chciałbym się znaleźć z powrotem.
23.04.2011 09:15 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #7
 
Moje pierwsze skojarzenie... Wakacje w Grecji 2 lata temu. Bardzo ciepło, wieczory poświęcone spacerowaniu po małym miasteczku, a po powrocie do domu telewizor i jedyna stacja która tam była to VIVA, odpalałem i siedziałem na balkonie gapiąc się w bezchmurne niebo... W tle muzyka z VIVY a najczęściej...


Sasha Strunin - To nic kiedy płyną łzy

Do dziś mam sentyment do tego utworu Icon_smile2 To jedyna piosenka w ojczystym języku na obcych ziemiach Icon_biggrin3 Pamiętam, że leciało to codziennie o tej samej porze na VIVE Icon_wink2
23.04.2011 11:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #8
 
Wakacje 2009, nasz park. Siedziałem na huśtawce, a kolega katował mnie z telefonu tą właśnie piosenką:


(Agnes - Release Me)
I jeszcze najlepsze jest to ze jak gdzieś z nim szedłem to miał to ustawione jako dzwonek, więc przez wakacje słyszałem to jakieś 200x ... Teraz jak to gdzieś leci mam efekt wymiotny, ale i przy tym miłe wspomnienia Icon_smile
23.04.2011 12:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #9
 
Oo, Agnes też mi się kojarzy z Belgią Icon_smile Kiedy się skończył semestr znalazłem tam pracę na wakacje - w miejscu które się nazywało animalium i było centrum badań nad zwierzętami. I ja tam (jak to miałem wpisane w umowie) "dokonywałem eutanazji myszy" po eksperymentach i czyściłem po nich klatki. No i w pracy było radio i zawsze grała belgijska eska - Agnes na zmianę z "When love takes over" non stop. Kiedy tylko słyszę jedną z tych dwóch piosenek mam myszy przed oczami Icon_smile
23.04.2011 02:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
Remo napisał(a):mam efekt wymiotny, ale i przy tym miłe wspomnienia Icon_smile
Icon_lol
rzyganie jest glamour ;P

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
23.04.2011 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Wśród sporej części dzisiejszej młodzieży chyba tak. Niestety.
Ale wróćmy do tematu Icon_wink2 Nie ukrywam, że zazdroszczę Przemkowi Flandrii, a z drugiej strony zastanawiam się, jaki utwór będzie mi się kojarzyć z moim tegorocznym wyjazdem do Macedonii
23.04.2011 03:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #12
 
Ja wiem, że to będzie nie na temat ale odnośnie Macedonii, i dość zabawne, więc się nie mogę powstrzymać. Jak tam będziesz, prz_rulez, to popytaj się lokalnych o Suzanę Spasovską - to taka ich Maryla Rodowicz, najpopularniejsza wokalistka. Nawet na wikipedii jest określana jako "macedoński słowik". Wśród piosenek Suzany jest "Moeto mace" - czyli "moja kotka", ale w nieco seksualnym kontekście (moja kotka jest puszysta, cenniejsza niż ze złota, coś tam jeszcze było ale nie pamiętam). No i nawet jest "teledysk":

http://www.youtube.com/watch?v=MTZOF7HI8_s

I podobno ta Suzana chce się procesować z Gagą o kradzież wizerunku. Warto zobaczyć i porównać Icon_wink2
23.04.2011 04:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
fajnie, ze to dziś, bo jak sobie myślałem o tym nagraniu to jeszcze nie wiedziałem, że to tak pasuje Icon_wink2

Nena - Irgendwie Irgendwo Irgendwann

Wieczór z Płytą Kompaktową. Była kiedyś taka audycja. I w tej audycji miala być płyta na którą BARDZO czekałem. Kaseta - chromowa - zakupiona, a tu sie okazuje, że wyjeżdżamy do Babci, bo to była ... Wielkanoc. No to wziąłem ze sobą radiomagnetofon DARIA i nagrałem płytę FEUER UND FLAMME Neny Icon_smile2 Uwielbiałem to nagranie! Do dziś to moja ulubiona płyta, ale kasety już niestety nie mam. I dzięki tamtej audycji dokładnie pamiętam to MIEJSCE! Czyli dom mojej Babci. Z żadnym innym wydarzeniem TEN pokój mi się tak nie kojarzy. Zaglądałem tam rzadko, ale ze względu że były Święta i pokój gościnny był zajęty, Dziadkowie pozwolili mi być w TYM pokoju Icon_smile2 Pamiętam rozkład, sprzęty... Dziś Babcia jeszcze mieszka w tym domu, ale to już nie jest tamten dom... Nie ma kaflowego pieca i jest zupełnie inny rozkład pomieszczeń... Nie ma też już trzech osób, które wtedy tam były... Icon_cry
To była Wielkanoc 1986! Icon_smile2


Icon_cry Icon_cry

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.04.2011 04:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
 
Ciężko było coś wymyślić, ale Bruksela, rok 2007, przechodząc obok sklepu usłyszałem:
23.04.2011 10:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #15
 
Przeważają tzw wakacyjne piosenki, to ode mnie też.
Lato 1999r - Bałtyk, ciepło ale bez jakiś skrajnie wysokich temperatur i przebój raczej zimowy Icon_mrgreen
Guano Apes - Lords of the Boards

.
23.04.2011 10:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
Bywa, że piosenki kojarzą mi się z konkretnymi chwilami, nawet nie jakimiś bardzo istotnymi, ale czasem słuchając jakiegoś utworu widzę jakąś konkretną sytuację z przeszłości, gdy np. ta piosenka brzmiała gdzieś w tle. Nie mniej jednak coś udało mi się znaleźć i to nawet skojarzenie dość jednoznaczne i w miarę silne.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.04.2011 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Jeszcze raz spełniam prośbę Yacy'ego:
Tutaj obydwie piosenki z chomika osobnika kapares (nota bene jak kiedyś się okazało zeszliśmy razem wiele, w tym Kotlinę Kłodzką, Stołowe i Sowie i na tym Uniejowie na 99% razem byliśmy).
Agata Dłabich - Hiszpaneczka w folderze Giełda i inne Gwia(a)zdy przeglądów
Grupa Toruń - To-ruń w folderze Turystycznie Grupa Toruń Archivalia
25.04.2011 01:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
 
powiedzmy, że wakacje 1994, Włochy i Roxette - Sleeping in my car:

(żęby było śmieszniej, nigdy wczesniej nie widziałem tego teledysku Icon_wink2 )

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
26.04.2011 02:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #19
 
miejscem owym- Londyn Icon_smile2

28.04.2011 04:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #20
 
Stąporków:
http://www.myspace.com/chamzes/music/son...2-67754212
Chamzes - Sentyment do MG 2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
29.04.2011 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dzień 631 - Piosenka, która w tytule zawiera słowo z tytułu piosenki wyżej. thestranglers 12 946 26.10.2021 10:45 PM
Ostatni post: kajman
  dzień 603 - Zapomniana piosenka, która powinna zostać przypomniana światu. thestranglers 2 323 08.10.2021 01:27 PM
Ostatni post: Miszon
  dzień 605 - utwór ze słowem "dzień" w tytule thestranglers 13 775 02.10.2021 08:13 PM
Ostatni post: stokrotka
  dzień 602 - Piosenka, która w tytule ma jakiś narząd ludzki. thestranglers 8 520 02.10.2021 08:06 PM
Ostatni post: stokrotka
  dzień 601 - Piosenka, która kojarzy Ci się z lockdownem. thestranglers 5 468 01.10.2021 01:13 AM
Ostatni post: neon.ka
  dzień 596 - Piosenka, która jest Twoim ulubionym mash-upem. thestranglers 2 349 28.09.2021 10:42 AM
Ostatni post: AKT!
  dzień 600 - Piosenka, która zdobyła jakąś nagrodę. thestranglers 5 454 24.09.2021 05:24 PM
Ostatni post: AKT!
  dzień 598 - Piosenka, której nie zaśpiewałbyś solo na karaoke. thestranglers 30 1 454 23.09.2021 07:04 PM
Ostatni post: Miszon
  dzień 599 - Piosenka, której szukałeś i nie mogłeś od razu znaleźć. thestranglers 2 326 23.09.2021 08:44 AM
Ostatni post: Miszon
  dzień 593 - Piosenka z płyty, która ma rysunkową okładkę. thestranglers 4 410 22.09.2021 11:05 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości