Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Guillemots - Walk the River
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Guillemots - Walk the River
[Obrazek: WalkTheRiver.jpg]
18.04.11

Z pewnością nie tego oczekiwano po nowej płycie Guillemots. Zamiast luźnej kontynuacji przebojowego ''Red'', zespół postanowił powrócić do art-popowych korzeni, przywołać ducha genialnego ''Through the Windowpane'' i trochę spoważnieć dla dobra końcowego efektu. ''Walk the River'' nie można przez to odmówić swoistej niepowtarzalności w środowisku innych wydawnictw z 2011 roku, chociaż cena może wydawać się wysoka - brak przebojów, co dla grupy pop jest niczym samounicestwienie. Oczywiście w moim przekonaniu nie trudno wyłapać dobre melodie (nic nie będę sugerował), ale czy którakolwiek z nich mogłaby mieć szanse w bezpośrednim pojedynku z ''Kriss Kross'' albo ''Annie, Let's Not Wait''? Interpretacja muzyki jest oczywiście sprawą otwartą. Nie ulega jednak wątpliwości, że ''Walk the River'' spotka się z różnymi komentarzami. Głównie chyba pozytywnymi, biorąc pod uwagę fatalne przyjęcie ''Red'' i tęsknotę krytyki za debiutem.

Mam nadzieję, że po tym topowaniu coś na mycharts.pl zaskoczy i zespół będzie mógł się pochwalić lepszym rezultatem niż dwie listami ze swoim udziałem Icon_confused2

''Walk the River'' udostępniłem na chomiku w dziale PŁYTY. Polecam stamtąd ściągać i słuchać, jako że dopiero dzisiaj album wyciekł w HQ, a pliki w sieci to przeważnie średniej jakości rip-streaming z myspace'a.

1. Walk the River
2. Vermillion
3. I Don't Feel Amazing Now
4. Ice Room
5. Tigers
6. Inside
7. I Must Be a Lover
8. Slow Train
9. Sometimes I Remember Wrong
10. The Basket
11. Dancing In the Devil's Shoes
12. Yesterday Is Dead

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.04.2011 03:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
Po przerwie płyta weszła mi znacznie lepiej niż za pierwszym razem. Moje zastrzeżenia zminimalizowały się. Szczerze bardzo lubię 3,5/5

1. The Basket
2. Walk the River
3. Ice Room
4. I Must Be a Lover
5. Slow Train
6. I Don't Feel Amazing Now
7. Dancing in the Devil's Shoes
8. Yesterday Is Dead
9. Vermillion
10. Tigers
11. Inside
12. Sometimes I Remember Wrong

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.04.2011 12:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Bardzo ciężko ułożyć jakąkolwiek kolejność.

01 - I Don't Feel Amazing Now
02 - Tigers
03 - Dancing in the Devil's Shoes
04 - Slow Train
05 - Inside
06 - Walk the River
07 - Ice Room
08 - Vermillion
09 - Yesterday Is Dead
10 - I Must Be a Lover
11 - Sometimes I Remember Wrong
12 - The Basket

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2011 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Paweł się obudził z zimowego snu w tej zabawie Icon_biggrin3
Ja chętnie posłucham, choć ich ostatnia płyta mnie raczej nie porwała, z tego co kojarzę Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2011 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
A może Ty się w końcu obudzisz i weźmiesz za Boba, bo czekamm ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.04.2011 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Ja wiem, ja wiem, ale pisałem, że w czwartek, a dzisiaj dopiero wtorek Icon_mrgreen
Ale wezmę. Już dzisiaj miałem, ale wyszło jak zwykle Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.04.2011 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
 
aaktt napisał(a):pisałem, że w czwartek, a dzisiaj dopiero wtorek Icon_mrgreen
500(2)

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
26.04.2011 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
Re: Guillemots - Walk the River
No cóż ta płyta z każdym kolejnym przesłuchaniem coraz mniej mnie do siebie przekonywała, więc może lepiej że przestałem ją słuchać, kiedy byłem do niej usposobiony pozytywnie. Natomiast negatywnie i to zdecydowanie do trzech utworów. Na szczęście wyżej jest już znacznie lepiej, a pierwsza dwójka jest znakomita. No i wyszło, że mój top sponsoruje literka I Icon_lol

1. Ice Room
2. I Don't Feel Amazing Now
3. Inside
4. I Must Be a Lover
5. Yesterday Is Dead
6. Tigers
7. Dancing In the Devil's Shoes
8. Sometimes I Remember Wrong
9. Slow Train
10. Walk the River
11. The Basket
12. Vermillion

Dobrze dla mnie, że pewna miła pani chyba już nie zagląda na to forum.
01.05.2011 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Wystarczy tylko umiejętnie rozłożyć siły i energie na odsłuch oraz sporządzić komfortowy grafik Icon_razz2

Nie wiem o kim piszesz, ale jeżeli o uzi, to chyba bezpodstawnie, bo twój lider to najbardziej U2-owa piosenka w karierze Guillemots ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.05.2011 09:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
saferłel napisał(a):1. Wystarczy tylko umiejętnie rozłożyć siły i energie na odsłuch oraz sporządzić komfortowy grafik Icon_razz2
2. Nie wiem o kim piszesz, ale jeżeli o uzi, to chyba bezpodstawnie, bo twój lider to najbardziej U2-owa piosenka w karierze Guillemots ;]
1. Nie za bardzo kumam o co Ci biega.
2. Na jej liście widziałem 3 utwory z moich miejsc 10, 11 i 12.
01.05.2011 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
1. Chodzi o to, że aby nie zmęczyć się płytą trzeba ją słuchać w odpowiedni sposób Icon_wink Ale akurat nie chcę rozwijać zbytnio tego tematu, bo to była uwaga puszczona pół-żartem pół-serio, ponieważ ja mam zupełnie inne doświadczenie z ''Walk the River''. Im więcej słuchałem, tym bardziej mi się podobała.
2. Aha, w ten sposób. No to uzi! Wracaj i daj Krzyśkowi klapsa Icon_razz2 Swoją drogą ona naprawdę powinna przysłuchać się temu ''Ice Room'' Icon_smile

Ja też jeszcze mam u siebie na liście ''The Basket'', ale w sumie tylko dlatego, że to był pierwszy singiel, więc z natury działał na mnie silniej. Fascynacja jednak dosyć krótkotrwała, a potem okazało się, że to najsłabsza rzecz na albumie. Chociaż jako singiel pełni swoją rolę nieźle.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.05.2011 09:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #12
 
przesłucham prawdopodobnie jutro i pojutrze, wtedy dam swoje głosy. Muszę się w końcu zebrać Icon_razz
saferłel napisał(a):2. Aha, w ten sposób. No to uzi! Wracaj i daj Krzyśkowi klapsa Icon_razz2 Swoją drogą ona naprawdę powinna przysłuchać się temu ''Ice Room'' Icon_smile
no właśnie, co z uzi? czemu nie pojawia się na naszym forum? Icon_biggrin3
02.05.2011 01:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #13
 
Podoba mi się. Nie znam wcześniejszych płyt Guilletmots, ale ta jest naprawdę dobra Icon_wink2

1. I Don't Feel Amazing Now
2. Tigers
3. Walk the River
4. Dancing in the Devil's Shoes
5. I Must Be a Lover
6. Vermilion
7. The Basket
8. Ice Room
9. Sometimes I Remember Wrong
10. Slow Train
11. Inside
12. Yesterday is Dead
10.05.2011 07:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Jutro zamykam, więc jakby ktoś jeszcze chciał, to ma jakieś 24 godziny.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.05.2011 11:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Ja się może skuszę na jakieś splunięcie jako hejter prawdziwej brudnej alternatywy, a fan wiejskiego R&B Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.05.2011 01:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Guillemots nie jest ani brudną alternatywą, ani wiejskim r'n'b', więc możesz mieć problemy z odnalezieniem się w tym repertuarze Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.05.2011 11:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
O nie. I co ja biedny pocznę Icon_surprised Nie wiem czy splunąć czy wielbić!
Przeciążenie obwodów!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.05.2011 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Za to 2/5 nie podliczę Ci głosów.


ŚPIESZ SIĘ! Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.05.2011 09:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Słucham drugi raz, zanim ostatecznie zadecyduję o kolejności i ocenie Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.05.2011 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
W sumie nie tego się spodziewałem po przesłuchaniu poprzedniej płyty. Myślałem, że tym razem będzie lepiej, ale wydaje mi się, że jeszcze bardziej się w tym nie odnajduję. Coś mi nie gra, czegoś brakuje, zupełnie nie czuję klimatu - muzyka sobie leci, a ja czuję pustkę. W każdej piosence czekam na jakiś przełom, ale ten albo nie nadchodzi, albo nie jest taki jak bym chciał. Są przebłyski. Trzy kawałki nawet coś trochę mi zrobiły. Nie wiem w sumie jak to ocenić. Na razie cofam dwójkę. Przesłucham jeszcze raz poprzednią płytę i wtedy pomyślę.

1. "Dancing in the Devil's Shoes"
2. "Yesterday Is Dead"
3. "Slow Train"
4. "Sometimes I Remember Wrong"
5. "Inside"
6. "I Don't Feel Amazing Now"
7. "Walk the River"
8. "The Basket"
9. "I Must Be a Lover"
10. "Vermillion"
11. "Tigers"
12. "Ice Room"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.05.2011 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Guillemots - Through the Windowpane saferłel 15 2 368 16.01.2011 11:29 AM
Ostatni post: michal91d

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości