Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Morrissey - Greatest Hits - 2008
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Morrissey - Greatest Hits - 2008
[Obrazek: Morrissey_greatest_hits_packshot.jpg]

Któraś już płyta Morrisseya z serii Best Of. Jednak wydanie jej (7 lat po ostatniej) mogło być podyktowane z pewnościątym, że od czasu wydania kompilacji z 2001, artysta nagrał dwa nowe albumy, wydał kilka singli, a na cały ten okres przypadła chyba największa popularność Morrisseya w jego karierze, po ponad 15 latach grania solo.
Dla mnie to też ważny album, bo dzięki informacji, że ukazuje się on (już 4 lutego), zainteresowałem się tym artystom, poznałem dogłębnie dyskografie i muszę przyznać, że choć nie ma on samych wielkich wpłyt, a przeważają nagrania dobre to takie The Best Of to wspaniała uczta dla uszu, bo co jak co ale talent do pisania hitów to on ma.
Album zawarł moje najukochańsze: In The Future When All's Well, You Have Killed Me, Everyday Is Like A Sunday, The Last Of The Famous International Playboys i The More You Ignore Me The Closer I Get.
Ale chyba nie ma tu słabych piosenek. Prawdziwe best of, chociaż pominął wiele kompozycji szczególnie ze swoich pierwszych płyt. Nie ma nic z Your Arsenal, Meladjusted (tu wybaczam, bo to najsłabsza płyta jego) czy Southpaw Grammar. Przeważają nowsze numery, z dwóch ostatnich krążków czyli You Are The Quaary i Ringleader Of The Tormentors. Mamy też dwa nowe kawałki: All You Need Is Me i promujący całość That's How People Grow Up. Mimo braków numerów z wyżej wspomnianych płyt (żałuję najbardziej Glamorous Glue) to polecam wszystkim

1. First of the Gang to Die (taken from You Are the Quarry)
2. In the Future When All's Well (taken from Ringleader of the Tormentors)
3. I Just Want to See the Boy Happy (taken from Ringleader of the Tormentors)
4. Irish Blood, English Heart (taken from You Are the Quarry)
5. You Have Killed Me (taken from Ringleader of the Tormentors)
6. That's How People Grow Up (previously unreleased)
7. Everyday Is Like Sunday (taken from Viva Hate)
8. Redondo Beach (taken from Live at Earls Court)
9. Suedehead (taken from Viva Hate) (Morrissey, Street)
10. The Youngest Was the Most Loved (taken from Ringleader of the Tormentors)
11. The Last of the Famous International Playboys (taken from Bona Drag)
12. The More You Ignore Me, The Closer I Get (taken from Vauxhall and I)
13. All You Need Is Me (previously unreleased)
14. Let Me Kiss You (taken from You Are the Quarry)
15. I Have Forgiven Jesus (taken from You Are the Quarry)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.02.2008 06:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Przyznam, że nie lubię składanek, greatest hits, zima 2007, więc nawet jeśli zainteresuję się Morrisseyem (na razie mam ważniejsze płyty do słuchania) to tej płyty nie przesłucham. Chyba.
saferłel napisał(a):muszę przyznać, że choć nie ma on samych wielkich wpłyt
Icon_wink2 Wiem, czepiam się.
02.02.2008 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
abd3mz napisał(a):Przyznam, że nie lubię składanek, greatest hits, zima 2007, więc nawet jeśli zainteresuję się Morrisseyem (na razie mam ważniejsze płyty do słuchania) to tej płyty nie przesłucham. Chyba.
saferłel napisał(a):muszę przyznać, że choć nie ma on samych wielkich wpłyt
Icon_wink2 Wiem, czepiam się.

Hehe, lepiej powiedz jakie to ważne płyty masz do przesłuchania, może znajdę coś dla siebie, nową miłość Icon_biggrin
A z Morrisseyem to tak jest w tym cytowanym fragmencie. Wielkich płyt nie ma (dobre i jedną naprawdę bardzo dobrą z 94 roku), ale właśnie jest kopalnią świetnych pojedynczych numerów. Więc nie dośc, że napisze teraz że powinieneś posłuchać to The Best to jeszcze radze by ono poszło na 1 ogień Icon_wink

Aha nie obrażam się o żadne czepiane heh, ale nie porównuj składanki świetnego artysty z jakimś zima 2007 Icon_biggrinIcon_biggrinIcon_biggrin Ja za składankami też nie przepadam, tylko słucham takie które są od poczatku do końca wypełnione świetną muzyką...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.02.2008 06:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Hehe, lepiej powiedz jakie to ważne płyty masz do przesłuchania, może znajdę coś dla siebie, nową miłość Icon_biggrin
Sama klasyka + to co dla mnie ważne. Icon_biggrin3 Zacząłem dopiero w tym tygodniu, więc jest tego cała masa. Z przesłuchanych w tym tygodniu polecam obowiązkowo: Lao Che - Powstanie Warszawskie. Po szczegóły zapraszam jutro do mojego pierwszego notowania płyt.
saferłel napisał(a):Aha nie obrażam się o żadne czepiane heh, ale nie porównuj składanki świetnego artysty z jakimś zima 2007 Icon_biggrinIcon_biggrinIcon_biggrin
Nie porównuję. A jeszcze mam taką wątpliwość: jaki wpływ ma artysta na wydanie, skład, okładkę, master itd. składanki ? Słyszałem w Minimaxie jak Robert Plant czy Jimmy Page skarżył się, że niektóre wznowienia (składanki chyba też) mają brzydkie okładki, a im zależało (jak nagrywali) żeby okładki też były piękne.
saferłel napisał(a):Więc nie dośc, że napisze teraz że powinieneś posłuchać to The Best to jeszcze radze by ono poszło na 1 ogień Icon_wink
Icon_razz
02.02.2008 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Co do tego zagadnienia związanego ze składanką to ciężko powiedzieć. Myślę, że są artyści, którzą mają wpływ absolutnie na wszystko, ale są też tacy co są po drugiej stronie barykady. Szczególnie wtedy kiedy relacje na linni artysta-wytwórnia nie są najlepsze, albo artysta odchodzi z wytwórni i wydaje The Best Of tylko z powodu tego, że zoobowiązał się to zrobić. Znajdzie się po kilka przykładów zespołów w obu tych grup. Co do tej konkretnej składanki to nie wiem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.02.2008 07:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
saferłel napisał(a):Ja za składankami też nie przepadam
abd3mz napisał(a):Przyznam, że nie lubię składanek


bosz, jaka hipokryzja, a na lastfm, to co robicie, na okrągło słuchacie jednej wielkiej składanki !!

Icon_razz
02.02.2008 08:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #7
 
Tru
Listoholik napisał(a):bosz, jaka hipokryzja, a na lastfm, to co robicie, na okrągło słuchacie jednej wielkiej składanki !!
Trudno się nie zgodzić :roll:

[Obrazek: kleschko.png]
02.02.2008 09:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
Listoholik napisał(a):bosz, jaka hipokryzja, a na lastfm, to co robicie, na okrągło słuchacie jednej wielkiej składanki !!
kleschko napisał(a):Trudno się nie zgodzić :roll:
Łatwo. Na lastfm mnie nie ma i chyba nie będzie.
02.02.2008 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
A ja nie rozumiem, jak to na last.fm słuchamy jednej wielkiej składanki? Tylko nie pisz, że cała muzyka to jedna wielka składankaIcon_razz2 Chyba zresztą to twoje zdanie odnosi się do jakiejś dużej grupy, której tam słuchamy np singli, piosenek do listy itp...no ale bez przesady, tak to każdy może pisać, a mi chodzi o typową składankę. Jedna płyta, z konkretnymi numerami. Nie przepadam za składankami bo często moi artyści robią mi przykrość wydając je i nie umieszczając tam kawałków które na to ewidentnie zasługują, do tego często jest to tylko dla kasy bo jak wytłumaczyć 5 the bst of w ciągu 10 lat?
I w końcu to że ogólnie ich nie lubie nie znaczy, ze nie ma wśród nich perełek. takie PopArt zrobione przez PSB to naprawdę wielka rzecz.

PS - Mimo też mogę z pewnością napisać, że nawet jeśli nie jestem fanem składanki i pomysł jej wydania nie jest mi bliski i narzekam na jej zawartość to jednak posłuchanie płyty z 16-20 świetnymi numerami to zawsze przyjemnośc Icon_wink I tu nie ważne już jest co sądze o samej jej idei.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.02.2008 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ace of Base - Greatest Hits aob80 20 2 363 27.11.2019 03:07 PM
Ostatni post: EVENo
  Green Day - Greatest Hits: God's Favorite Band Szymek79 4 1 432 19.11.2017 06:45 PM
Ostatni post: Szymek79
  The Saturdays - Finest Selection: The Greatest Hits Szymek79 5 1 551 19.06.2014 06:19 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Morrissey - World Peace Is None Of Your Business Szymek79 2 909 17.06.2014 09:34 PM
Ostatni post: Szymek79
  Morrissey - World Peace Is None Of Your Business albarn92 5 1 032 09.03.2014 04:45 PM
Ostatni post: Kordian
  Dido - Greatest Hits Szymek79 1 1 271 11.11.2013 03:10 PM
Ostatni post: Szymek79
  The Killers - Direct Hits: 2003 – 2013 Szymek79 5 1 871 17.09.2013 10:23 PM
Ostatni post: saferłel
  Jewel - Greatest Hits Szymek79 0 785 30.01.2013 04:40 PM
Ostatni post: Szymek79
  Kelly Clarkson - Greatest Hits – Chapter One Szymek79 3 1 227 15.11.2012 11:32 PM
Ostatni post: Szymek79
  Pink - Greatest Hits ... So Far!!! Szymek79 2 1 064 15.11.2010 12:13 PM
Ostatni post: Remo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości