Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Travellers (W.Szadkowski) - A Journey Into The Sun Within
pabloyd
Unregistered

 
Post: #1
Travellers (W.Szadkowski) - A Journey Into The Sun Within
Wojtek Szadkowski, wielce zasłużony człowiek dla muzyki ... nazwijmy ją "pejzażową" (drzewiej: Collage i Satellite) powraca na scenę z nowym projektem. Zespół nazywa się Travellers i w jego skład wchodzą:
Wojtek Szadkowski - klawisze, perkusja
Robin – wokal
Grzegorz "sencha atta" Leczkowski - gitary
Krzysiek Palczewski - linie basowe

W sieci w wielu miejscach pojawiła się wypowiedź Wojtka Szadkowskiego na temat nowej płyty "Magic" i zespołu:
"Pomysł na Travellers wpadł mi do głowy przypadkowo. Przesłuchiwałem różne pomysły, które powstały w ciągu ostatnich kilku miesięcy i okazało się, że kilka z nich tworzy pewną logiczną całość. Łączył je specyficzny klimat, trochę ulotny, trochę etniczny. Zebrałem je razem i zacząłem dodawać do nich etniczne loopy. Pamiętałem, że Robin śpiewała kiedyś bardzo wysoko na pierwszej wersji jednego z utworów Strawberry Fields. Jej głos przypominał wtedy trochę Enyę... pomyślałem więc, że to idealny wokal do tego projektu. Nie miałem za to pojęcia kto mógłby zagrać na gitarze. Wiedziałem, że musi to być ktoś czujący klimat lat 80-tych a także klasyki rocka. Nie chciałem żeby to były typowe oczywiste gitary progresywne w stylu Steve'a Hacketta, zniszczyłoby to cały oryginalny nastrój. Przypadkowo spotkałem na ulicy kumpla sprzed wielu, wielu lat. Grześka znalem jeszcze z giełd płytowych. Wiedziałem, że coś tam grał, miał jakiś zespół. Ale nie widzieliśmy się przecież jakieś 10-15 lat! Powiedziałem mu o Travellers - chciał spróbować. Podesłał mi gitary do nagrania "Dreaming". Kiedy je usłyszałem nie miałem absolutnie wątpliwości - nikt lepiej nie wpasuje się w ten klimat. Zagrał idealnie. Dobrał idealnie brzmienia, dodał nową jakość do tej muzyki a o to właśnie mi chodziło. Nad gitarami pracowaliśmy internetowo, on podsyłał propozycje a ja mówiłem co jest ok a co można by poprawić. Sugerowałem czasem inne rozwiązania ale były to zmiany kosmetyczne. Większość gitar akceptowałem w 100% bez zmian. Czasem zmieniałem utwór, kolejność poszczególnych części, początek po usłyszeniu gitar, żeby wszystko lepiej współgrało. Inaczej było w kwestii basu. Nie jestem dobry w grze na gitarze basowej, ale przypadkowo Krzysiek, który usłyszał te utwory, zaproponował, że dogra linie basu na syntezatorze - tak więc ostatni element układanki wpasował się sam. Z lenistwa chciałem żeby to Robin napisała teksty, ale w końcu stanęło na tym, że to ja je napisze."

Będzie magicznie ? Mam nadzieję Icon_biggrin3
02.03.2011 03:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #2
 
Nowe szczegóły.

Płyta ukaże się 30 maja.
Zmieniono nazwę płyty na: „A Journey Into The Sun Within”.

Lista utworów:
1. Magic
2. Letters To God
3. Dreaming
4. I Dream Softly
5. I See The Light
6. The Sun
13.04.2011 07:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #3
 
Poczekamy Icon_smile2 Icon_wink2
15.04.2011 11:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości