Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moje zasady - dla zainteresowanych
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
moje zasady - dla zainteresowanych
Wiele osób się dziwi, nie rozumie moich zasad i nie do końca je zna (ba, sam mam problemy z poznaniem ich do końca). Ten temat może zainteresowanym je wyjaśnić.
P.S. Mam nadzieję, że osoba, której obiecałem wrzucić je na PW, nie będzie miała do mnie pretensji, że je upubliczniam.
P.S.2. Zasady publikowałem na poprzednim forum, ale pojawiło się kilka kosmetycznych zmian.
Może zacznę od powodów, dla których te zasady stworzyłem i stosuję.
1. Chciałbym, żeby mioja lista różniła się od mojego topu wszechczasów.
2. Mam tendencje do stałości w uczuciach do piosenek i piosenke, która raz do mojego zestawienia weszła mogłaby tam przebywać baaaaaardzo długo, a przy okazji kolejność miejsc ulegałaby bardzo niewielkim zmianom.

Zasady wstępne: kajman30 to top50 ulubionych piosenek + nienumerowana poczekalnia (ale z ustaloną kolejnością) zawierająca wszystkie piosenki, które nie załapały się do top50. Ruchy więdzy 50, a poczekalnią nie podlegają żadnym narzuconym ograniczeniom. kajman30 ukazuje się zawsze z datą piątkową, ale termin jej postowania jest zmienny.

I. Zasady dotyczące pojawiania się piosenek na mojej liście:
1. Piosenka znajduje się w zestawie do głosowania na LP3, LPMN lub w TOP30 dowolnego z forumowiczów na mychartsie.
2. Piosenka pojawiająca się w moim zestawieniu musi pochodzić z ostatniej płyty wykonawcy (chyba że wykonawca płyty nie wydał).
a) w wyjątkowych sytuacjach piosenka może pochodzić z nowego singla.
3. Nagranie powinno nie być starsze rocznikiem więcej niż dwa lata w stosunku do daty pojawienia się na mojej liście.

II. Zasady opuszczania mojej listy:
1. Piosenka opuszcza LP3, LPMN i wszystkie TOP30 na mychartsie. Wędruje wtedy do leżakowni. Jeżeli po tygodniu nigdzie w tych miejscach się nie pojawia wypada.
2. Jeżeli wszyscy forumowicze, u których ta piosenka się znajduje, nie zapostują do momentu zapostowania mojej listy, to piosenka wędruje do leżakowni.
3. Nieszczęśliwa 7: piosenka przebywa siedem tygodni poza najlepszą 70 mojego zestawienia. Wypada bez możliwości powrotu.

III. Zasady powrotu na moją listę.
1. Po tygodniu z leżakowni, jeżeli zadebiutuje lub powróci do 30 któregoś z forumowiczów.
2. Jeżeli forumowicz, który poprzednio nie zdążył na czas którąś z kolejnych list zapostował przed publikacją mojej kolejnej listy i dana piosenka będzie w 30, to wraca ona z leżakowni (uwaga, postując listę w leżakowni podaję tylko piosenki, które trafiły do niej pierwszy raz).
3. Piosenka pojawia się w zestawie do głosowania na LP3, LPMN lub TOP50 Forumowej.

Może coś przeoczyłem, to dopiszę później.
Czasami są na mojej liście piosenki nie spełniające wymagań narzuconych moimi zasadami. Wynika to prawie zawsze z przeoczenia. Jeżeli pojawiają się w przypadku naruszenia I.2. lub I.3. pozostają na mojej liście.
01.02.2008 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
I wszystko jasne Icon_wink Dzięki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.02.2008 06:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #3
 
kajman napisał(a):P.S. Mam nadzieję, że osoba, której obiecałem wrzucić je na PW, nie będzie miała do mnie pretensji, że je upubliczniam.
Nie mam. Icon_biggrin3 Jeszcze raz pięknie dziękuję. Przeczytam w wolnej chwili.
01.02.2008 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
kajman napisał(a):1. Piosenka znajduje się w zestawie do głosowania na LP3, LPMN lub w TOP30 dowolnego z forumowiczów na mychartsie.
widzę zmiany w porównaniu z poprzednimi zasadami Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.02.2008 09:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #5
 
kajman napisał(a):I. Zasady opuszczania mojej listy:
1. Piosenka opuszcza LP3, LPMN i wszystkie TOP30 na mychartsie.
Rozumiem, że chodzi o opuszczenie zestawu do głosowania.
kajman napisał(a):II. Zasady powrotu na moją listę.
1. Po tygodniu z leżakowni, jeżeli powróci do 30 któregoś z forumowiczów.
Proponuję poprawić Icon_wink2 na: jeżeli powróci lub zadebiutuje w 30 któregoś z forumowiczów. (Ewentualnie "znajdzie się")
kajman napisał(a):3. Piosenka pojawia się w zestawie do głosowania na LP3, LPMN lub TOP50 Forumowej.
Rozumiem, że tu też obowiązuje tydzień od wypadku.
Tyle ode mnie. Icon_biggrin3
01.02.2008 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):I. Zasady opuszczania mojej listy:
1. Piosenka opuszcza LP3, LPMN i wszystkie TOP30 na mychartsie.
Rozumiem, że chodzi o opuszczenie zestawu do głosowania.
kajman napisał(a):II. Zasady powrotu na moją listę.
1. Po tygodniu z leżakowni, jeżeli powróci do 30 któregoś z forumowiczów.
Proponuję poprawić Icon_wink2 na: jeżeli powróci lub zadebiutuje w 30 któregoś z forumowiczów. (Ewentualnie "znajdzie się")
kajman napisał(a):3. Piosenka pojawia się w zestawie do głosowania na LP3, LPMN lub TOP50 Forumowej.
Rozumiem, że tu też obowiązuje tydzień od wypadku.
Tyle ode mnie. Icon_biggrin3
I. 1. Tak, cfhodzi o opuszczenie zestawu.
II. 1. Poprawka przyjęta, ale dzisiaj mi się już nie chce poprawiać.
II. 3. To jest ujęte w punkcie II. 1. Nie, akurat w tym przypadku możliwy jest powrót nawet po bardzo długim czasie. Ewidentnym przykładem jest tu np. Conquest, który u mnie wypadł ipowrócił po kilku miesiącach.
01.02.2008 11:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Yacy napisał(a):
kajman napisał(a):1. Piosenka znajduje się w zestawie do głosowania na LP3, LPMN lub w TOP30 dowolnego z forumowiczów na mychartsie.
widzę zmiany w porównaniu z poprzednimi zasadami Icon_smile2
Pisałem, że są drobne zmiany.
I przypomniała mi się jedna ważna rzecz, o której kompletnie zapomniałem, a która dotyczy mojego TOP10. Jutro poprawię.
01.02.2008 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
kajman napisał(a):II. 1. Poprawka przyjęta, ale dzisiaj mi się już nie chce poprawiać.
kajman napisał(a):I przypomniała mi się jedna ważna rzecz, o której kompletnie zapomniałem, a która dotyczy mojego TOP10. Jutro poprawię.
Czy już poprawiłeś ? Nie widzę, żeby post był zmieniany.
Proponuję też dopisać jak liczysz podsumowania. Icon_smile2
06.02.2008 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Ok nie bądźmy tacy szczegółowi i nie wymagajmy od kajmana by ciągle udoskonalał swój regulamin, poprawiał małe błędy itp Icon_smile Zaraz jakaś mania regulaminów wybuchnie na forum Icon_razz2 Wiadomo już o co biega, nie Icon_wink?
Ja jeszcze tylko dodam, że dla mnie ten sposób co ty przyjąłeś dobry nie jest, ale podoba mi się, że masz to tak ułożone u siebie i stosujesz się do takich zasad. Oryginalne i przemyślane.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.02.2008 03:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
saferłel napisał(a):Ok nie bądźmy tacy szczegółowi i nie wymagajmy od kajmana by ciągle udoskonalał swój regulamin, poprawiał małe błędy itp Icon_smile
Nie wiem jak kajman, ale ja bym chciał dowiedzieć się o błędach.
saferłel napisał(a):Zaraz jakaś mania regulaminów wybuchnie na forum Icon_razz2
Wybuchnie wybuchnie. Icon_smile2 Mój za tydzień. Icon_razz
saferłel napisał(a):Ja jeszcze tylko dodam, że dla mnie ten sposób co ty przyjąłeś dobry nie jest, ale podoba mi się, że masz to tak ułożone u siebie i stosujesz się do takich zasad. Oryginalne i przemyślane.
Tu tylko napiszę, że się zgadzam, bo już pisałem dlaczego.
06.02.2008 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
saferłel napisał(a):1. Ja jeszcze tylko dodam, że dla mnie ten sposób co ty przyjąłeś dobry nie jest, ale podoba mi się, że masz to tak ułożone u siebie i stosujesz się do takich zasad. 2. Oryginalne i przemyślane.
1. Ja się zgadzam, że nie jest on dobry, ale jest najlepszym z możliwych powodujących, że ta lista jest mobilna, że jednak coś się na niej dzieje.
2. Przemyślane to na pewno. Początkowo nie we wszystkich szczegółach, ale potem pewne rzeczy zmuszony byłem wprowadzić.
06.02.2008 06:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
No to już wszystko rozumiem Icon_wink2
Ale nie ma żadnego ograniczenia ilości piosenek danego wykonawcy przebywających w tym samym czasie na liście? Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.05.2008 10:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
aaktt napisał(a):No to już wszystko rozumiem Icon_wink2
Ale nie ma żadnego ograniczenia ilości piosenek danego wykonawcy przebywających w tym samym czasie na liście? Icon_smile2
Jedynym ograniczeniem są zasady.
12.05.2008 01:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
kwasy bez ograniczen?
12.05.2008 02:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miniu Offline
Account not Activated

Liczba postów: 166
Dołączył: May 2010
Post: #15
 
kajman napisał(a):1. Chciałbym, żeby mioja lista różniła się od mojego topu wszechczasów.
2. Mam tendencje do stałości w uczuciach do piosenek i piosenke, która raz do mojego zestawienia weszła mogłaby tam przebywać baaaaaardzo długo, a przy okazji kolejność miejsc ulegałaby bardzo niewielkim zmianom.
1. Moja na pewno będzie się różnić bo zacząłem ją teraz.
2. też tak mam, ale coś wymyślę... Icon_razz

[Obrazek: miniu86.gif]
21.08.2010 12:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
 
Proponuję dopisać forum astrologiczne do grona tych, które decydują o twojej liście. Icon_cool2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
26.09.2010 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #17
 
i usunąć lpmn. No chyba, że się mylę... Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.09.2010 11:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: moje zasady - dla zainteresowanych
Zasady się nie zmieniły?

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
12.09.2018 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: moje zasady - dla zainteresowanych
Zdecydowanie. W tej chwili tylko utwór nie może mieć więcej niż dwa lata, w zasadzie powinien pochodzić z ostatniej płyty (jeżeli z jakowejś pochodzi) no i nie może być to ten sam utwór firmowany dokładnie przez ten sam podmiot wykonawczy. To chyba wszystko.
12.09.2018 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płyta 2022 - moje oceny. kajman 67 2 682 09.02.2023 10:59 AM
Ostatni post: kajman
  moje listy koszmarów kajman 93 20 992 20.07.2011 08:49 AM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości