Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lenny Kravitz - "It Is Time For A Love Revolution"
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #1
Lenny Kravitz - "It Is Time For A Love Revolution"
[Obrazek: lennykravitzrevolution.jpg]

Pisze o plycie Lenniego Kravitza po tylko jednym przesluchaniu - ale to wystarczy...
To zdarza sie tylko chyba raz na 15 lat... Gdy ktos w 1991 roku powiedzial ze plyta „Innuendo“ grupy Queen jest plyta roku a byl zaledwie miesiac luty – (nie dlatego ze jest fanem i nie slucha niczego innego...) i nawet jesli pozniej bylo troche inaczej i znalazla by sie w pierwszej trojce plyt 1991 – tak ja dzis mowie ze „It Is Time For A Love Revolution“ Lenniego Kravitza to jest moja plyta roku 2008 i jesli na koniec bylaby to tylko pierwsza trojka! I nie jest to jakas chwilowa euforia w skutek dlugiego prawie 4 –letniego oczekiwania na nowy material artysty... Ostatnia ktora mnie tak naprawde zafascynowala to z numerem „5“ na okladce i byl rok 1998...A wczesniej „Mama Said“ 1991 – „Circus“ i „Let Love Rule“ troche mniej. I patrze na te wszystkie plyty i tylko przy „Mama Said“ mialem podobne odczucia gdzie nie ma slabego utworu i tam tez bylo jak w tym przypadku 14 utworow.
Ale gdyby nie ostatnie dwie plyty „Baptism“ i „Lenny“ nie zastanawialbym sie czy Lenny jest zdolny wzniesc sie jeszcze raz na tworcze wyzyny... I tak jak pokazali to The Eagles...chyba jednak za malo wiary „mamy“ w artystow... ktorzy potrafia wzniesc sie nie tylko na wyzyny bo, moze to jakas upadlosc, ale ja slysze tutaj m.in Hendrixa, The Beatles i Led Zeppelin...a to calkiem ziemskie dzwieki nie byly...
1.Love Revolution 10/10 typowy LK, ale juz wiedzialem ze moze byc niezle…
2.Bring It On 11/10 – Led Zeppelin! niesamowicie pulsujacy
3.Good Morning 10/10 – The Beatles
4.Love Love Love 10/10 – znowu Led Zeppelin
5.If You Want It 7/10 …czyli troche bardziej przyziemnie…
6.I´ll Be Waiting 8/10
7.Will You Marry Me 10/10 – James Brown
8.I Love The Rain 10/10 – piekna ballada
9.A Long And Said Goodbye 10/10 – wzruszajaca ballada dla zmarlego ojca Sy 29.10.2005
10.Dancin´Til´Dawn 10/10 – swietne up-tempo i fantastyczne solo na saksofonie
11.This Moment Is All There Is 10/10 – znowu wolno, jedna z najlepszych ballad jakie napisal LK dla mnie moglaby sie plyta skonczyc w tym momencie…
12.A New Door 5/10 – znowu ballada nawet ladna, ale taka jaka slyszalem juz wiele wiele razy…
13.Back In Vietnam 6/10 – wraca ostre brzmienie, mocne bebny I pulsujace gitary, takie jakie dominuje na calej plycie, czyli “powrot do korzeni” typowy LK jednak pomyslowo najslabszy…
14.I Want To Go Home 8/10 – subtelne zakonczenie tak jakby sluchacz tez byl zmeczony tymi wrazeniami i chcial tylko do domu Icon_wink
Ale jak widac nie mozna wyroznic dobrych utworow…mozna wyroznic slabsze…
Zdecydowanie najlepszy album od “Mama Said”…
Oczywiscie Lenny jako zosiasamosia ,a w “Bring It On” slychac takze sitar Anoushki Shankar!
Zobaczymy jak to bedzie z ta plyta roku…
Jedno napewno moge powiedziec ze w lutym nie bedzie dla mnie lepszej plyty, chyba ze zaleje nas jakas muzyczna rewolucja....

https://radio-orbit.pl/
01.02.2008 05:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Chciałbym by twoja przepowiednia sprawdziła się tak jak ta Pana Piotra. Chciałbym bo dobrych płyt nigdy za mało. Ciekawe...mój znajomy napisał mi, że płyta przeciętniacka mocno, z drugim jeszcze nie gadałem, ale też chyba mu się nie podoba, z tego co zobaczyłem po ocenie. I to lubię najbardziej. Skrajne sytuacje, a ja rozstrzygnę hah Icon_smile
Już szukam tej płyty bo bardzo ciekaw jestem. I zwróce uwagę na jej najlepszy momenty, które to wypisałeś.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.02.2008 06:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
drwycior napisał(a):tak ja dzis mowie ze „It Is Time For A Love Revolution“ Lenniego Kravitza to jest moja plyta roku 2008 i
to zdanie mnie przekonało!!! Po liście MN zapuszczam LK i zobaczymy Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.02.2008 09:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #4
 
I´ll Be Waiting nie zapowiadał nic dobrego. Posłucham. Ocenie.

[Obrazek: kleschko.png]
02.02.2008 03:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Właśnie odsłuchuje album. Jestem przy numerze 9...
Wczoraj słuchałem pewnej części tej płyty, dziś również zapuszczam, już maxymalnie skoncentrowany i pierwsze 8 numerów to kopalnia hitów. Coś niesamowitego. Wszystko mogłoby iść na małą płytkę. Nie zawodzi żaden numer. Nie ma chyba czystej 10 ode mnie dla żadnego numeru (no ja chyba mam inną skalę) ale szczególnie podobają mi się numer rozpoczynający płytę, Will You marry Me, I''l Be Waiting i O Live The Rain. Na razie jest super, zobaczymy jak będzie dalej.

-----

No, skończyłem. Mamy drugą najlepszą płytę tego roku, a może jak się jeszcze troszkę wsłucham to pobije i Goldfrapp! Ależ mi się podoba to Back In Vietnam (Rolling Stones na 100% Icon_biggrin)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.02.2008 11:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #6
 
No to trzeba poznać Icon_smile2

.
03.02.2008 01:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #7
 
saferłel napisał(a):No, skończyłem. Mamy drugą najlepszą płytę tego roku, a może jak się jeszcze troszkę wsłucham to pobije i Goldfrapp! Ależ mi się podoba to Back In Vietnam (Rolling Stones na 100% Icon_biggrin)

Ciesze sie Icon_smile NO bo pomijajac juz te oceny 10/10 to kiedy masz taka sytuacje dzisiaj ze jesli stawiasz sobie (jak Kaczor) plusiki...to - przy pierwszym +,przy drugim +,przy trzecim +,przy czwartym + itd itd... To jest naprawde cos co przypuszczam zdarzy misie moze jeszcze dwa ,trzy razy w tym roku i dlatego tak sie wychylilem z ta ocena.Ale bardzo chcialbym sie mylic...bo przeciez dobrej muzyki nigdy nie za wiele.

https://radio-orbit.pl/
03.02.2008 01:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Ja też chcę być Lenny skończył po za top 100 płyt w 2008 Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.02.2008 05:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
no to wg mnie to faktycznie może być jedna z płyt roku!!! Nie ma słabych punktów są dobre i bardzo dobre utwory!!! a czy wiadomo może co będzie kolejnym singlem po Bring It On i I'll Be Waiting?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.02.2008 08:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Yacy napisał(a):no to wg mnie to faktycznie może być jedna z płyt roku!!! Nie ma słabych punktów są dobre i bardzo dobre utwory!!! a czy wiadomo może co będzie kolejnym singlem po Bring It On i I'll Be Waiting?

Z tego co czytałem to te single dopiero wyjdą. Narazie były tam od końca 2007 niby dostępne, ale tylko jako download, niedługo pojawią się, albo jeden z nich pojawi się na CD i Vinylu pewnie. Więc na taki 100% nowy singiel można jeszcze trochę poczekać.

No, prosze 3 osoby zachwycone krążkiem. To coś znaczy Icon_wink Oby mój R.E.M. wzbudził równe podniecenie....a i Nick Cave vs The Cure Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.02.2008 08:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
saferłel napisał(a):Oby mój R.E.M. wzbudził równe podniecenie....a i Nick Cave vs The Cure
nie zawłaszczaj tak bardzo sobie R.E.M.u Icon_mrgreen Dla mnie w tej chwili jest to najbardziej oczekiwany album. mam nadzieję że Nick też mi się spodoba, a Cure... nigdy nie byli moimi faworytami ale posłuchać lubię, więc czemu nie.

a z tego roku na razie najbardziej podoba mi się Bauhaus. a czekam jeszcze na to co pokażą: m.in. Alanis Morissette, Bryan Adams, Cyndi Lauper Icon_exclaim , Dido, Metallica, Rolling Stones, U2 i The Cranberries. Jest na co czekać A u nas najbardziej czekam na nową Renatę Przemyk i może wreszcie Edyta Bartosiewicz się odezwie ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.02.2008 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #12
 
Bauhaus przed chwilą w Minimaxie. Skoro tobie się podoba to może i ja się zainteresuję ? Icon_biggrin3
03.02.2008 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 108
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
abd3mz napisał(a):Bauhaus przed chwilą w Minimaxie.
ale Piotr Kaczkowski nie zgadza sie z drwyciorem nt. oceny plyty Kravitza Icon_wink2
03.02.2008 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
A mi się zdawało, że Kaczkowski chwalił ten album? Hmmm coś tam komentował meila drwyciora, że też ma pobobne wrażenie.....albo może ja mam jakiś cenzurowany minimax.

W każdym razie Bauhaus słyszałem w ostatnich minimaxach (wyrasta to na moją kultową audycje, zobaczymy ile to potrwa, teraz wszak był tydzień lat 90...) i naprawdę mi się podobał. Bardziej niż mp3 której słuchałem. Musze jeszcze raz sie przyłożyć do nich.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.02.2008 05:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
saferłel napisał(a):A mi się zdawało, że Kaczkowski chwalił ten album?
Też słyszałem, że chwalił, ale nie tak jak drwycior. Icon_biggrin3
saferłel napisał(a):W każdym razie Bauhaus słyszałem w ostatnich minimaxach (wyrasta to na moją kultową audycje, zobaczymy ile to potrwa,(...)
Minimax jest dla mnie kultową audycją. Odkąd w studiu był Lipali (jakoś tak początek sierpnia 2007) nie opuściłem żadnej audycji (choć bardzo często odsłuchuję) i nie zamierzam. To jest taki sposób prowadzenia audycji i mówienia o Muzyce, który mi najbardziej odpowiada.
04.02.2008 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #16
 
ku3a napisał(a):
abd3mz napisał(a):Bauhaus przed chwilą w Minimaxie.
ale Piotr Kaczkowski nie zgadza sie z drwyciorem nt. oceny plyty Kravitza Icon_wink2

hmm..to ciekawe ...no wyslalem email ale wlasnie ch***** nie moglem sluchac wczoraj!! Icon_evil Icon_evil

https://radio-orbit.pl/
04.02.2008 09:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
Właśnie u Owczarka leci kolejny numer z tej płyty. Icon_biggrin3 A co jest z polską okładką nie tak ?
06.02.2008 01:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #18
 
Wysluchalem sobie wczoraj minimaxu. Bauhaus rzeczywiscie swietnie sie zapowiada !
A z ta emalia to ja nie mialem pojecia co Kaczor mowil w czwartekw nocy bo tez nie moglem sluchac (ITVP) Icon_evil A on mowil wlasnie o Innuendo,a mnie przyszlo w piatek do glowy Innuendo bo to tez byl luty wtedy i jakie poruszenie... Przypadek? Nie ma przypadkow !

https://radio-orbit.pl/
07.02.2008 02:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #19
 
drwycior napisał(a):NO bo pomijajac juz te oceny 10/10 to kiedy masz taka sytuacje dzisiaj ze jesli stawiasz sobie (jak Kaczor) plusiki...to - przy pierwszym +,przy drugim +,przy trzecim +,przy czwartym + itd itd...
Właśnie to misie przypomniało. Icon_biggrin3 Coraz więcej słucham płyt i chciałbym sobie pomóc wprowadzając jakieś znaczniki. Pisałem w innym temacie, że oceny nie są dla mnie. Może ktoś wie jakich znaczków używa Piotr Kaczkowski ? Coś tam kojarzę, ale chciałbym uzyskać jak najbardziej szczegółowe informacje. Z góry dziękuję. Icon_smile2
14.02.2008 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
No ja ci nie pomogę, służyć mogę tylko niepreferowanymi przez ciebie ocenamy. Z drugiej strony to ja nie wiem za bardzo co daje stawianie plusików? Ok postawię plusiki, minusiki do konkretnych numerów....ale potem z tego musi wyjść ocena. Zresztą u mnie do każdej oceny przypisany jest opis, nie jest to taki zwykły ,,suchy'' numerek Icon_wink Choć i po tym pewnie dałoby sie poznać co nie co.

PS - ja używam - @ jako moich znaczków Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.02.2008 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenny Kravitz - Blue Electric Light Szymek79 5 191 23.03.2024 09:36 AM
Ostatni post: kajman
  Courtney Barnett - Things Take Time, Take Time Szymek79 10 1 100 20.11.2021 05:03 PM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  Lenny Kravitz - Raise Vibration Szymek79 7 973 30.06.2021 12:57 PM
Ostatni post: AKT!
  Green Day - Revolution Radio Szymek79 2 1 081 11.08.2016 05:40 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Riverside - Love, Fear and the Time Machine prz_rulez 6 1 699 02.02.2016 04:06 PM
Ostatni post: kleschko
  Lenny Kravitz - Strut Szymek79 6 1 764 11.09.2014 11:03 PM
Ostatni post: AKT!
  Sky Ferreira - Night Time, My Time Szymek79 4 1 094 02.11.2013 09:46 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  Lenny Kravitz - Black and White America furbul 20 4 320 06.12.2011 11:49 AM
Ostatni post: Szymek79
  The Big Pink - This Is Our Time / A Brief History Of Love kleschko 4 1 588 12.08.2009 04:39 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości