Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 225 (26.03.11)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 225 (26.03.11)
Fleet Foxes - Battery Kinzie - Piękną płytę napisali bardowie z Portland. Równie śpiewną oraz ''ekologiczną'' jak debiut. ''Helplessness Blues'' stracił co prawda nieco melodyjności względem s/t, jednak rekompensata jest aż nadto przyjemna - rozbudowane, wielowątkowe kawałki z odrobiną nowej, impresjonistycznej siły. To tak Ă  propos samego albumu. Dzisiaj na liście odsłaniam tylko małą część tej finezji. ''Battery Kinzie'' broni honoru leśnych melodii znanych z ''White Winter Hymnal'' czy ''Mykonos''. Ten trochę ponad dwuminutowy kawałek jest niczym wyznanie muzycznej radości, okraszone pięknym głosem Robina Pecknolda i dynamiczną, zachęcająca do wspólnego biesiadowania gitarą. Doskonały motyw dla osób, które chcą po raz pierwszy zawitać do bajkowej krainy Lisków Flecistów.

Okkervil River - Wake And Be Fine - Spragnionych informacji na temat grupy (zakładam, że nikt wcześniej o nie nie słyszał) oraz singla odsyłam TUTAJ.
W Okkervil River drzemie tak wielki potencjał, że chętnie pożyczę go trochę innym listomaniakom. Sprawa jest prosta: Kochacie gitarowy, zabarwiony folkiem i americaną rock? No to nie ma mowy, żeby ''Wake and Be Fine'' przepadło w waszym playerze. Zespół z Austin może okazać się genialnym lekarstwem na nieco słabszą w tym roku dyspozycję The Decemberists.

Bill Callahan - Drover - A to jeszcze inny przedstawiciel amerykańskiego folkloru. Bill Callahan powraca z nowym albumem ''Apocalypse'' i na dobry początek serwuje singiel-zwiastun pod tytułem ''Drover''. To już zupełnie inny poziom emocji w stosunku do w/w Fleet Foxes. Muzyka Callahana, chociaż skupiona na prostych, życiowych tematach, ma w sobie nieco więcej niepokoju, powagi oraz stąpa po ziemi zdecydowanie pewniejszym krokiem. Autor szuka inspiracji w tradycyjnym, surowym brzmieniu Stanów, nawiązując do takich grup jak Lambchop czy The Silver Jews. Zresztą jeżeli śledzicie uważnie historie DLP, to pewnie pamiętacie jego poprzednie nagranie "The Wind and the Dove". Tam zachował balladowy urok chłopca przemierzające kontynent w kapeluszu oraz z gitarą pod ręką. ''Drover'' wypada przy nim jak nagranie dojrzałego mężczyzny.

The Kills - Future Starts Slow - Za The Dead Weather specjalnie nie szalałem, ale gdy tylko Alison Mosshart wróciła do swojej macierzystej formacji, czyli The Kills, od razu polubiłem ją ponownie. Cóż, brytyjsko-amerykański duet od początku swojej kariery nagrywa tylko dobre lub bardzo dobrze rzeczy - nie inaczej jest tym razem. Wibrujący ''Future Starts Slow'' nawiązuje do surowych, garaage-rockowych początków kapeli, kiedy to wykonali skuteczne usta-usta przymierającemu powoli gatunkowi. Nie brakuje więc przybrudzonych brzmień perkusji, a gitara odgrywa jeden z najbardziej chwytliwych riffów ostatnich miesięcy. Mosshart śpiewa jakby dostała skrzydeł, czego nie byłem w stanie wychwycić na trochę anemicznej kolaboracji z Jackiem Whitem. Szkoda, że pomimo tak wspaniałego potencjału większość osób wciąż utożsamią ją z tym zespołem, co nie nie trzeba. Może ''Future Starts Slow'' to zmieni?

Monika Brodka - Krzyżówka Dnia - Trochę popu na bis. Monika Brodka z racji wydania niezwykle wyrazistego materiału stała się w ostatnich miesiącach jednym z najczęściej komentowanych artystów w Polsce. O płycie i piosenkach zawartych na ''Grandzie'' wiecie już zapewne wszystko. Wypada tylko dodać, że ''Krzyżówka Dnia'' to najnowszy singiel z tamtej płyty, hojnie obdarzony bardzo udanym video w stylu ''Sledgehammer'' Petera Gabriela. Czasem taki miły prezent potrafi znacząco wpłynąć na postawę kawałka na listę. Tym razem wpłynął na jego pojawienie się, bo jakoś nie mogłem zdecydować się co ma zostać następcą utworu tytułowego. Tyle na ''Grandzie'' dobrych rzeczy...


AP. PP. LT.

01. 01. 06. Radiohead - Lotus Flower
02. 05. 07. Panda Bear - Last Night At The Jetty
03. 03. 05. Gruff Rhys - Shark Ridden Waters
04. 08. 05. TV On The Radio - Will Do
05. 02. 04. R.E.M. & Peaches - Alligator_Aviator_Autopilot_Antimater
06. 06. 04. Brother - Still Here
07. 09. 04. Elbow - With Love
08. 16. 03. The National & Sharon Van Etten - Think You Can Wait
09. 19. 02. Timber Timbre - Black Water
10. 25. 02. Deerhoof - Behold A Marvel In The Darkness

11. 04. 07. The Raveonettes - Forget That You're Young
12. NE. 01. Fleet Foxes - Battery Kinzie
13. 13. 10. R.E.M. - Überlin
14. 12. 09. The Vaccines - Post Break-Up Sex
15. 07. 03. UNKLE - Money And Run
16. 11. 05. Zodiacs - Faraway Friend
17. 14. 12. R.E.M. - Oh My Heart
18. 10. 10. British Sea Power - Luna
19. 21. 06. The Decemberists - Cuyahoga
20. 20. 05. Asobi Seksu - Perfectly Crystal

21. NE. 01. Okkervil River - Wake And Be Fine
22. 18. 11. PJ Harvey - The Words That Maketh Murder
23. 17. 09. The Forms & Matt Berninger - Fire To The Ground
24. 15. 09. Elbow - Neat Little Rows
25. 32. 03. Arctic Monkeys - Brick By Brick
26. 24. 13. Manic Street Preachers - Postcards From A Young Man
27. 23. 14. Beach House - I Do Not Care For The Winter Sun
28. 35. 02. Broken Bells - Windows
29. 46. 08. Fleet Foxes - Helplessness Blues
30. 30. 06. Foo Fighters - White Limo

31. 27. 07. Duran Duran - Blame The Machines
32. 22. 08. Scissor Sisters - Harder You Get
33. NE. 01. Bill Callahan - Drover
34. NE. 01. The Kills - Future Starts Slow

35. 31. 11. Swans - Jim
36. 34. 13. Belle & Sebastian & Carey Mulligan - Write About Love
37. 33. 10. Grinderman - Palaces Of Montezuma
38. 26. 10. Brother - Darling Buds Of May
39. 39. 03. The Babies - Meet Me In The City
40. 38. 12. Beady Eye - The Roller

41. 28. 16. British Sea Power - Living Is So Easy
42. 40. 02. Guillemots - The Basket
43. 47. 02. The Pains Of Being Pure At Heart - Belong
44. 41. 15. Arcade Fire - Ready To Start
45. 29. 07. Vivian Girls - I Heard You Say
46. 36. 19. The Decemberists - Down By The Water
47. 37. 04. Low - Try To Sleep
48. 42. 09. Miles Kane - Inhaler
49. 44. 13. The Twilight Singers - On The Corner
50. NE. 01. Monika Brodka - Krzyżówka Dnia
51. 49. 18. Smith Westerns - Weekend
52. 50. 06. Danger Mouse & Daniele Luppi & Jack White - Two Against One
53. 45. 03. The Human League - Egomaniac
54. 52. 20. Asobi Seksu - Trails
55. 56. 08. Best Coast - Crazy For You
56. 53. 17. PJ Harvey - Written On The Forehead
57. 48. 20. The National - Terrible Love
58. 43. 12. Beady Eye - Four Letter Word
59. 58. 32. The National - Sorrow
60. 62. 18. Destroyer - Chinatown
61. 51. 10. Psychic Powers - Brighter
62. 55. 18. Yeasayer - Rome
63. 59. 25. Discodeine & Jarvis Cocker - Synchronize
64. 54. 07. The Strokes - Under Cover Of Darkness
65. 61. 26. Twin Sister - All Around And Away We Go
66. 57. 16. Duran Duran - All You Need Is Now
67. 65. 53. The National - Bloodbuzz Ohio
68. 60. 26. Ladytron - Ace Of Hz
69. 63. 19. OMD - Sister Marie Says
70. 64. 21. The National - You Were A Kindness

Z listy wypadły:

z 66 - Crystal Castles & Robert Smith - Not In Love - po 21 tyg. (max: 2)
z 67 - Kings Of Leon - The End - po 10 tyg. (max: 21)
z 68 - Iron & Wine - Walking Far From Home - po 16 tyg. (max: 11)
z 69 - R.E.M. - Discoverer - po 14 tyg. (max: 4)
z 70 - Arctic Monkeys - Dance Little Liar - po 17 tyg. (max: 1)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.03.2011 12:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
Naprawdę brak "Szczekamy na Ciebie" jest ogromnym niedopatrzeniem. Lista dużo traci.
Alligator się nie popisał. Co to ma być? Mógłby być wspólny numer 1.
Płyta Fleet Foxes do sprawdzenia. To coś z 21. również. Zwłaszcza po porównaniach jakie stosujesz ;D
The Kills i Brodka to oczywiście wysoka półka.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
27.03.2011 12:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
No proszę, ja się wstrzymałem z "Battery Kinzie", w sumie dlatego, że w momencie tworzenia listy miałem dostępny tylko ten marny rip Icon_smile Z drugiej strony możliwe, że wybiorę coś innego, ale na pewno jakaś propozycja pojawi się w najbliższym notowaniu od Lisków Icon_smile

Z Callahanem też się wstrzymałem i też mnie wyprzedziłem. Dzisiaj zrobiłem wstępniaka do nowej płyty, ale ciężko mi się słuchało. Wróciłem do poprzedniej, ale też jakoś nie chwyciło jak dawniej. Myślę, że muszę poczekać na lepszą aurę i posłuchać na świeżym powietrzu jeżdżąc sobie na rowerze, jak poprzednio Icon_smile

Nie spodziewałbym się takiego obrotu spraw w czołówce. Myślałem, że Aligatory zaatakują, a tu nie dość, że lider bez zmian, to jeszcze na pozycji drugiej nieoczekiwanie Panda (co akurat cieszy Icon_smile)

Będzie "Rope" of Foo Fighters czy zamierzasz nadal męczyć to "White Limo" gdzieś na pograniczu 3/4 dziesiątki? Icon_smile PJ u Ciebie nieoczekiwanie spada szybciej niż u mnie Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.03.2011 01:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
 
saferłel napisał(a):12. NE. 01. Fleet Foxes - Battery Kinzie
Oj będzie się działo
Okkervil River - Wake And Be Fine - muszę wziąć na tapetę te nowe nagrania, bo wcześniejsza płyta mnie trochę minęła.
saferłel napisał(a):01. 01. 06. Radiohead - Lotus Flower
mocno się trzyma na szczycie, wolałbym żeby zmienił go Panda Bear.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.03.2011 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
foch. ja chce aligatora na 1 a nie spadek. lotus owszem znakomity kawalek ale 5 razy na 1 ? wow

ciekaw jestem czy cos blackfield wejdzie na liste, no i nowy gomez
27.03.2011 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #6
 
saferłel napisał(a):Fleet Foxes - Battery Kinzie
zobaczymy co z tego będzie. Czytając różne recenzje - album podobno piękny Icon_wink2
moja nowość z poczekalni widzę, że idzie do góry Icon_biggrin3 bardoz jestem ciekawy czy dobrze typowałeś Icon_razz
saferłel napisał(a):06. 06. 04. Brother - Still Here
a no tak... miałem nic nie pisać Icon_razz
ta Brodka zła nie jest, ale brakuje jej czegoś co było na "Grandzie"...
saferłel napisał(a):48. 42. 09. Miles Kane - Inhaler
"Come Closer" nie widać, a na horyzoncie nowy singiel "Rearranger" Icon_wink2
27.03.2011 10:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Cytat:Alligator się nie popisał. Co to ma być? Mógłby być wspólny numer 1.
R.E.M. bez numeru jeden z płyty, która w końcu wszystkich sobie zjednała....to by było dopiero Icon_wink

furbul napisał(a):To coś z 21. również. Zwłaszcza po porównaniach jakie stosujesz ;D
Te porównania nie na wyrost.

aaktt napisał(a):Z drugiej strony możliwe, że wybiorę coś innego
8-minutowca? Dla mnie zbyt dobry, żeby trafić na listę przebojów Icon_biggrin

aaktt napisał(a):Z Callahanem też się wstrzymałem i też mnie wyprzedziłem. Dzisiaj zrobiłem wstępniaka do nowej płyty, ale ciężko mi się słuchało.
A mnie pierwsze dwa numery rozwaliły. Na 4'5 oba. Ostatecznie ten był nieco bardziej przekonujący.

aaktt napisał(a):Myślę, że muszę poczekać na lepszą aurę i posłuchać na świeżym powietrzu jeżdżąc sobie na rowerze, jak poprzednio Icon_smile
Też się łapię na tym, że czasami chciałbym pstryknąć palcami i przenieść się w zupełnie inne miejsce oraz czas. Wtedy mógłbym lepiej wsiąknąć w konkretny krążek. Najczęściej chce mi się przenosić do mojej wsi, w jakiś ciepły letni wieczór Icon_wink I w słuchawkach wcale nie musi grać wtedy folk rock.

aaktt napisał(a):to jeszcze na pozycji drugiej nieoczekiwanie Panda
''Surfer's Hymn'' gdzieś tam się czai, a to zawsze wzmacnia artystę.

aaktt napisał(a):Będzie "Rope" of Foo Fighters czy zamierzasz nadal męczyć to "White Limo" gdzieś na pograniczu 3/4 dziesiątki? Icon_smile
Nie wiem. Foo Fighters wygląda naprawdę dobrze. Nie spodziewałem się Icon_smile Vig wykrzesał z nich jakiś dawny ogień, taki prawdziwy, nie pop-grunge'owy. ''Rope'' jest w sferze zainteresowań.

bugman napisał(a):ciekaw jestem czy cos blackfield wejdzie na liste, no i nowy gomez
Blackfield słaby. Gomeza jeszcze nie słuchałem. Znów chcą, żebym im e-mail podawał Icon_razz2 Ostatnio było tak samo i wtedy singiel był słabiutki Icon_razz2

michal91d napisał(a):Czytając różne recenzje - album podobno piękny Icon_wink2
Też tak uważam.

michal91d napisał(a):"Come Closer" nie widać, a na horyzoncie nowy singiel "Rearranger" Icon_wink2
\
Wiem, chyba nawet lepszy od ''Come Closer''. Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale Miles ma dużego pecha. To najbardziej niedoceniony artysta na DLP. Nie wiem czemu nie klei mu się z ''Inhaler'', a ''Come Closer'' gdzieś przepadł. W każdym razie w obiegu jest nowe, bardzo udane jak już wspomniałem nagranie, więc teraz tego nie przepuszczę tak łatwo.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.03.2011 11:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #8
 
saferłel napisał(a):R.E.M. bez numeru jeden z płyty, która w końcu wszystkich sobie zjednała....to by było dopiero Icon_wink
Fakt, chyba nie było jeszcze u Ciebie numeru 1 z tej płyty z tego co pamiętam.
saferłel napisał(a):Te porównania nie na wyrost.
No ja myślę Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
27.03.2011 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #9
 
Chyba tylko u mnie R.E.M. z nowej płyty ma już 5 numerów jeden (3 dla Discoverer i 2 dla Mine Smell Like Honey) i szykuje się kolejny za tydzień dla UBerlina <033>
28.03.2011 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #10
 
wow, udało nam się zejść z nr 1 Icon_wink2
29.03.2011 12:39 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Tak patrzyłem, czy jest jeszcze na liście coś z czasów, gdy jeszcze pojawiałem się tu regularnie i co się okazało? Jest The National Icon_smile2 Od czasu, gdy kompletnie niespodziewanie chwyciło mnie "Anyone's Ghost" mam ochotę się zapoznać. I chyba w końcu to zrobię
01.04.2011 08:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Obawiam się, że może Ci to zająć duuuużo czasu Icon_smile Akurat ''Anyone's Ghost'' okazał się być najsłabiej radzącym sobie u mnie kawałkiem tej ekipy, chociaż i tak zaliczył bardzo dobry wynik.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.04.2011 05:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):03. 03. 05. Gruff Rhys - Shark Ridden Waters
Bardzo dobra płyta. Naprawdę Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
05.04.2011 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości