Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problemy z działaniem last.fmu
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
Po założeniu internetu do nowego komputera nie otwiera mi się ani mój profil last.fm, ani strona do logowania... :roll:
Ma ktoś może pomysł jak temu zaradzić?
17.06.2008 06:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #22
 
A próbowałeś innej przeglądarki?

.
17.06.2008 08:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
okej, już działa wszystko jak trzeba.
17.06.2008 09:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #24
 
Buehehe, praktycznie na każdym forum muzycznym jest taki temat, gdzie można się poskarżyć na działanie last.fm Icon_lol To norma już Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.06.2008 01:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #25
 
Aż się boję pomyśleć, co będzie się działo, gdy wersja beta stanie się oficjalną... Icon_lol
18.06.2008 02:30 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #26
 
Straszysz czy obiecujesz?
Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.06.2008 07:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Nie wiem czemu na bete wszyscy się skarżą, z tego co zrozumiałem to tam będzie można sobie chyba własny jakby szablon (kolor) strony ustawić, chociaż po za tym to każdy profil będzie wyglądał tak samo. Jest trochę inne ustawienie, więc może dlatego wszyscy narzekają, bo trzeba się po prostu przyzwyczaić. ''Suby'' ciągle korzystają z beta wersji i ciągle informują o błędach, które zostają naprawione.
Ja osobiście już się doczekać nie mogę startu tej stronyIcon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.06.2008 11:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #28
 
Ale profile już teraz przy pomocy jakichś skinów można sobie kolorować wedle życzenia, jest nawet taka grupa na last.fm Icon_razz
Jeśli chcą wprowadzić tą wersję beta, to powinni najpierw zainwestować w lepsze serwery, bo moim zdaniem będą częściej padać zdecydowanie Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.06.2008 03:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
Akurat serwery w wersji beta to podstawa, poprawiono zdecydowanie także szybkość działania całości. Podobno rankingi aktualizują się co chwila, więc spada prestiż takiego weekly top Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.06.2008 04:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #30
 
Ja jednak wolę weekly top chyba Icon_frown
I w ogóle powinno się pokazywać, kto w rankingu overall spada, a kto awansuje w porównaniu do wcześniejszego tygodnia moim zdaniem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.06.2008 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Tak też będzie Icon_wink A nie wiem czemu tęsknić będziesz za weekendowym rankingiem, chyba lepiej jak na bieżąco wszystko się pokazuje Icon_smile Zresztą weekly top nie zniknie, nadal będzie pokazywał ile w danym tyg. czego słuchałeś, tylko ponieważ teraz będzie naliczanie non-stop jego prestiż spadnie - mam nadzieję, że nie zrozumiałeś na podstawie mojego poprzedniego postu, że np. ta opcja w ogóle znika Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.06.2008 06:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #32
 
Nie, zrozumiałem tak jak napisałeś Icon_wink2
Cóż.. jakoś się przestawię Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.06.2008 11:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Hehe to już w ogóle nie rozumiem twojego narzekania Icon_razz2 Ale zobaczymy kiedy to wszystko zostanie wprowadzone. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.06.2008 12:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #34
 
Pozwólcie, że się wypowiem w sprawie wersji beta, bo mam przecież możliwość jej obserwowania. Zacznę od tego, że wszystko co napiszę dotyczy chwili obecnej (to istotne, bo co kilka dni coś się zmienia).

Nie zauważyłem jakiegoś większego przyśpieszenia na razie, ba, obecna wersja otwiera się szybciej (ale może to kwestia firefoxa - bo tylko w nim na ten czas można korzystać w pełni z bety). Mam nadzieję, że serwery rzeczywiście będą lepsze, bo będzie to konieczne, jeśli nie chcą, by awarii było więcej niż dotychczas.
W żadnym wypadku na betę się nie skarżę. Tym bardziej, że na tę chwilę dostępnę są tylko zakładki: profile i home (pełniąca funkcję dotychczasowego kokpitu). W kwestii wyglądu zmienia się mnóstwo. Szare tło ogólne zmienia się na białe. Biel dominuje . Kwestia przyzwyczajenia.
Strona jak dotychczas podzielona jest na trzy kolumny. Lewa kolumna zawiera tylko odnośniki zastępujące dotychczasowe zakładki umieszczone tuż nad ostatnio odsłuchanymi. Dorzucono do nich odnośniki do ustawień, skrzynki pocztowej itd. Z nowości pojawiają się odnośniki do loved tracks i playlists. Kolumna środkowa jest najszersza. Na samej górze avatar i dane typu kraj, wiek, ilości odsłuchanych utworów, playlist i wpisów w shoutboxie. Tuż pod - ostatnio odsłuchane (tu znikają obrazki, które dotychczas były z lewej strony właśnie słuchanych - pozostaje tylko jeden, odnoszący się do utworu słuchanego teraz). Dalej jest nowa rzecz, czyli library. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak obrazkowa wersja ulubionych wykonawców. Osiem prostokątnych zdjęć podpisanych nazwą wykonawcy i ilością odsłuchań takowego. Pod spodem odnośniki: play my library (jak mniemam jest odpowiednikiem własnej stacji radiowej) oraz see more, który tak naprawdę po przejściu na nową stronę odkrywa nam zalety tej nowości zwanej z polska biblioteką. Cóż się okazuje... ano, że last zbiera info o każdej odsłuchanej przez nas piosence. Układa to według ilości odsłuchań wykonawcami (czyli na zasadzie ulubionych wykonawców). Dodatkowo możemy obejrzeć sobie wszystkich odsłuchanych wykonawców w spisie alfabetycznym. Rewelacyjność tego polega na jednej istotnej rzeczy. Po kliknięciu na liczbę odsłuchanych utworów danego wykonawcy (posłuże się przykładem Radiohead) przenosimy się na stronę z rankingiem. Znajdują się w nim wszystkie utwory Radiohead, których odsłuchanie kiedykolwiek zarejestrował last i ułożone są od najczęściej odsłuchanego. Mój top 3 Radiohead wygląda tak:
All I Need In Rainbows 3:47 40
Nude In Rainbows 4:14 37
Jigsaw Falling Into Place In Rainbows 4:24 35
Pojawiają się równiez okładki płyt, które sa w bazie danych lasta, a z których to słuchaliśmy utworów. I tak okazuje się, że klikając okładkę "The Bends" wiem już, iż najwięcej razy odsłuchałem:
Street Spirit (Fade Out) The Bends 0:22 11
Fake Plastic Trees The Bends 0:26 4
Planet Telex The Bends 0:23 3
Czas podany w tym zestawieniu dotyczy tego, co możemy posłuchać na last.fm. Czasem są to tylko fragmenty kilkunastosekundowe, czasem całe utwory lub nie ma możliwości odsłuchania (wtedy pole z czasem jest puste). Ostatnia liczba, to oczywiście ilość odsłuchań danego utworu.
W ten sposób wiem już, że aaktt odsłuchał Sarę B. 366 razy, a najczęściej słuchał:
Love Song Little Voice 4:19 152
Bottle It Up Little Voice 3:00 101
Gravity Little Voice 3:52 21

To by było na tyle w kwestii zastosowania library. Wracjąc do strony profilu i środkowej kolumny, to pod biblioteką mamy znane nam dobrze zestawienia ulubionych wykonawców i utworów. Tu zmiany są dwie. Po pierwsze mamy bezpośrednie zakładki umożliwiające nam bezproblemowe przejrzenie topów według czasu, czyli całkowite, z ostatniego roku lub ostatnich 3 lub 6 miesięcy (mamy również możliwość ustalenia, który zakres czasowy ma być wyświetlany domyślnie bez wchodzenia w ustawienia). Możemy również określić jaki zakres ma mieć ów top: 5, 10, 15, 20, 30, czy też 50 pozycji. Nowym rozwiązaniem jest, że możemy również śledzić odświeżane w czasie rzeczywistym najczęściej słuchane w ciągu ostatnich 7 dni. Jeśli słuchasz właśnie czyjejś płyty, to po każdym odsłuchanym kawałku, zmienia Ci się zestawienie (w tej chwili na tym polu maja jeszcze problemy, bo nie zawsze zlicza prawidłowo, ale przecież po to jest wersja beta, by naprawiać takie błędy). Ta nowa opcja powoduje rzeczywiście zniknięcie ze strony profilu rankingu tygodniowego. Jest on jednak dostępny po kliknięciu w lewej kolumnie odnośnika charts i wybraniu następnie łatwo dostępnej opcji. A na samym dole środkowej kolumny jest shoutbox. Zawiera on znacznie więcej niż pięć ostatnich wpisów. Do niedawna była tez możliwość przejrzenia wszystkich wpisów, ale na dziś opcja ta zniknęła. A szkoda. Za to dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie pod każdym wpisem odnośnika reply przenoszącego nas bezpośrednio do shoutboxa osoby, która skrobnęła nam parę słów.
Została nam jeszcze prawa kolumna. Na samej górze bezpośredni odtwarzacz. Nie musimy zatem przechodzić na kolejną stronę. Niejasny jest jednak dla mnie dobór tego co bezpośrednio w tym odtwarzaczu się znajduje. U mnie jest to vingoe.playlist. Tuż pod bezpośredni odnośnik do odtwarzania vingoe loved tracks. Brakuje mi tu jednak dostepu do innych stacji (stacja sąsiadów, rekomendowanych), które są jednak dostępne na podstronie home. Dalej jest sekcja "o mnie", czyli wszystko to, co mamy pod avatarem: tekst, skrypty (kilka dni temu była jeszcze w środkowej kolumnie). Pod nią nowa rzecz, która przywodzi mi na myśl facebook'owe rozwiązanie. Activity feeds, to nic innego, jak nasza aktywność na last.fm. Jest tu info między innymi o tym, że zostawiliśmy wpis w czyimś shoutboxie, wszelakie zapisy lub rezygnacje z uczestnictwa w wydarzeniach lub grupach. Na szczęście mamy możliwość ukrycia tych informacji przed innymi użytkownikami lub udostępnienia ich tylko naszym znajomym. Poniżej w kolejności: znajomi, wydarzenia, dzienniki i grupy (według dotychczasowych zasad).

Z rzeczy, które przykuły moja uwagę:
- cieszy mnie możliwość stworzenia więcej niż jednej playlisty
- teraz równiez mogę jesli chodzi o wydarzenia okreslić nie tylko fakt, że pójdę lub nie, ale również, że może pójdę (skutkuje to tym, że wydarzenie pojawia się na mojej liście wydarzeń, ale nie jestem uczestnikiem danego wydarzenia
- jesli jakiś znajomy/sąsiad właśnie czegoś słucha, to wiem to bezpośrednio z listy sześciu losowo wybranych w odpowiednich sekcjach lub przeglądając listę bezpośrednio na stronach znajomi/sąsiedzi (oczywiście widzę to również w zakładce home, dokładnie jak teraz w kokpicie).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Najwięcej problemów dla użytkowników będzie z przyzwyczajeniem się do nowej wizualizacji strony.
W kwestiach poruszonych przez Was zagadnień powiem, że na tę chwilę nie ma możliwości zmieniania wyglądu strony (typu inny szablon, kolorystyka). Nie ma też w rankingach co spadło/awansowało i o ile. Nie ma tego również w rankingu tygodniowym. Pamiętajcie jednak o tym, że to wersja beta, więc pewnie jeszcze wiele się zmieni.
Aha, jeszcze jedno... i dotyczy to rankingów grup, czyli również naszej mycharts.pl group. Na dzień dzisiejszy na stronie głównej grupy jest tylko top wykonawców (top utworów po wejściu w zakładkę rankingi). Pojawia się jednak coś nowego na głównej. Jedno kliknięcie pokazuje nam top artists - unique to this group. Nie wiem obecnie na czym to polega, ale postaram się znaleźć jakieś infomacje na forum lastfm.beta.

Wyszło mi wypracowanie, ale mam nadzieję, że nie zagmatwałem i przybliży Was to do wyobrażenia jak będzie najprawdopodobniej wyglądała nowa odsłona lasta Icon_smile2
20.06.2008 02:07 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Dzięki wielkie. Dużo kwestii wyjaśniłeś i myślę, że przekonałeś niedowiarków w siłę tej pozycji, bo nie można czegoś odrzucać tylko z powodu wyglądu - przyzwyczaimy się.
Nadal zdaję mi się, że na kilku screenach podesłanych mi przez znajomych widać różne wersje kolorystyczne (biel, ale i także taką ciemniejszą zupełnie, szarą) Być może na początku tak było, a opcja ta zniknęła. Nie ważne. Bilbioteka bardzo mi się podoba z twojego opisu. Fajny gadżet. Według mnie powinni do perfekcji doprowadzić bieżące odświeżanie się rankingów. To byłoby świetne gdyby DZIAŁAŁO.

No nic, trzeba się przygotować na cierpliwość, dobrze, że w ogóle trwają prace, a czy jest jakaś szansa by last fm, w nowej wersji, pojawiło się jeszcze w tym roku DLA WSZYSTKICH userów?
Są znane jakieś daty może?
Mam nadzieję, że nawet jak zostanie to wprowadzone to normalni userzy będą mogli też korzystać z nowego lasta. Mam nadzieję, że nie zrobią jakiegoś numeru :/ i będa dwa oddzielne jakby serwisy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.06.2008 10:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #36
 
Obserwuję wersję beta od momentu, w którym pojawił się komunikat w moim kokpicie, czyli właściwie od początku. Nie było do tej pory opcji zmieniania wyglądu strony. Pisząc, że jest bardzo biało uogólniłem trochę. W tej chwili cała prawa kolumna jest na jasnoszarym tle. Lekki odcień szarości jest również w lewej kolumnie, ale tylko tam, gdzie odnośniki. Potem do samego dołu jest biało i pusto. Jest też sporo błękitu, bo część tekstów-odnośników jest w tym kolorze. Błękitne są również paski w rankingach, na których jest info o liczbie odsłuchań. Zresztą zobaczcie sami:

[Obrazek: last.beta1.jpg]

Myślę, że spokojnie doprowadzą do porządku bieżące odświeżanie. Kwestia czasu. Niestety nie wiem kiedy beta stanie się wersją oficjalną. Nie ma żadnych informacji, dat. Sądzę jednak, że nie nastąpi to zbyt szybko, bo sporo bugów jeszcze jest. Co rusz subskrybenci zgłaszają jakieś nieścisłości, ale widać, że zespół ciężko pracuje. Dlatego na początek udostępniono tylko część pełnej zawartości lasta. Po doprowadzeniu do porządku tego będą udostępniać kolejne działy (muzyka, użytkownicy, video, wydarzenia, rankingi - te globalne oczywiście, bo te podpięte pod stronę z profilem w większości jest dostępne).
Nie powinieneś się martwić. Nie po to pracują nad nową wersja serwisu, żeby nie udostępnić jej wszystkim użytkownikom. Pozostaje wszystkim uzbrojenie się w cierpliwość Icon_smile2
20.06.2008 12:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Zdziwiłem się, że nikt nie chwali się nowym last fm beta. Dziś przejrzałem jedno z kont pocztowych na które zarejestrowałem lasta i dzięki uprzejmości adminów mogę korzystać z last fm beta, chyba przez czas nieokreślony (eh wywaliłem meila już, a nie przeczytałem w 100% dokładnie).
Na razie oswajam się dopiero z nowym wyglądem. Podobno chyba też nie będą wprowadzane zmiany na razie na tej wersji na wszystkich. Tzn nie ma Video, Events i Charts. Ale co ciekawe już np. widzę, że klikając w boczną zakładkę Chart wszystko ładnie mi pokazuje.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 12:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #38
 
Ja właśnie miałem napisać, ale jakoś nie wiedziałem do końca gdzie Icon_wink2
Najbardziej podoba mi się spersonizowane library <3
I to, że statystyki aktualizują się na bieżąco Icon_wink2
Graficznie jest nieco gorzej, ale też nieźle.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.07.2008 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Ja już się przyzwyczaiłem przez te 4 godziny do nowego lasta Icon_razz2 Mi również bardzo podobają się opisane przez ciebie zmiany.

Aha, temat napisałem tutaj bo nie chciałem niepotrzebnie brudzić. Może by tak zmienić nazwę tematu na Sprawy związane z last fm albo coś w tym stylu? Po prostu by był to temat o wszystkim związanym z last fm.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2008 04:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #40
 
ja też "tam" bywam ale na razie zostaje przy "alfie" Icon_wink2 pewnie nie bedzie problemu z przyzwyczajeniem sie do nowego wyglądu.
Ja się zastanawiam nad jednym... Rankingi sa 7 dniowe... czyli jak kliknę w środę to będę miał od czwartku do srody /albo cos tak/ ciekawe czy będę mógł wybrać poprzedni tydzień albo określić daty... Zwiazane to jest z Listą FORUMAWA LAST.FM. Ni ma możliwości abym co tydzień o tej samej porze tego samego dnia tygodnia sciągnął rakningi 23 użytkowników!!! Jesli nie będę mógł wybrać porzedniego tygodnia albo dat to powiemy liście pa, pa Icon_frown chyba, ze wersja alfa dalej bedzie aktualizowana...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.07.2008 05:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problemy z bazą danych prz_rulez 2 1 861 18.07.2011 03:34 PM
Ostatni post: michal91d

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości