Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kawałek po kawałku
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
 
jakoś nigdy tego nie słyszałem Icon_redface2
04.05.2011 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #22
 
Ciekawy temat !
Dobrze, że teraz po 3 przedstawiasz, ale szkoda że bez żadnego słowa komentarza.
Wszystkie utwory mi się bardzo podobają, a jeden jest znakomity Icon_biggrin3
04.05.2011 06:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #23
 
Odnośnie Natashy:

"Strip me" wyszło w USA i Kanadzie, w Europie ma ukazać się wkrótce jako "Strip me away", i ma być promowane przez "Pocketful of sunshine".
04.05.2011 06:26 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #24
 
Ok znalazłem chwilę czasu na dodanie opisów Icon_smile W połowie miesiąca kolejna porcja piosenek.
04.05.2011 07:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #25
 
Fajnie, że dodałeś komentarze Icon_biggrin3
04.05.2011 08:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Tears for Fears jest świetnie Icon_biggrin3 Bardzo ich lubię!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.05.2011 10:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
 
"I Believe in You" to chyba mój ulubiony utwór Minogue, z tych, które znam Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.05.2011 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #28
 
bardzo fajna trójka piosenek Icon_smile2
05.05.2011 05:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #29
 
Policy Of Truth - mocna pozycja, bardzo dobry wybór. Dalej też jest świetnie, bo jest uroczy Wake Me Up When September Ends i bardzo elegancka popowa kompozycja nieznanej mi wcześniej Natashy Bedingfield. Ale zaskoczyła mnie obecność Tears For Fears, jednej z najlepszych kapel jakie znam. Generalnie lubię takie zestawienia, a początek jest obiecujący, więc będę śledził.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
05.05.2011 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Arturo DDZ Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 179
Dołączył: Aug 2010
Post: #30
 
Tears For Fears - Head Over Heels - klasyk z jednego z najlepszych moim zdaniem albumów z lat 80. Ja osobiście wolę jednak Everybody Wants To Rule The World oraz Shout Icon_smile2 - oba kawałki były u mnie mega przebojami w 2009 roku Icon_mrgreen

Cieszę się że są forumowicze którzy lubią piosenki z lat 80 Icon_wink2
06.05.2011 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #31
 
a-ha - Forever Not Yours
Lifelines
2002



Chyba każdy z nas zna Take On Me - lubię to! - ale jeszcze bardziej lubię właśnie FNY.
Wszystko tu jest na swoim miejscu - wokal świetnie współgra z instrumentami.
Niestety u nas zapomniano o takim a-ha i pamiętany jest tylko ten z lat 80.


Duffy - Warwick Avenue
Rockferry
2008



Zdecydowanie najlepsze nagranie Walijki.
Świetnie wyważone i zaśpiewane, i do tego to wideo. Uwielbiam takie klimaty.
Dziwnym trafem promowało album latem! Nie wiem kto to tak zaplanował !
Chociaż takie piosenki o każdej porze roku dobrze wchodzą Icon_smile

Faith No More - Easy
Angel Dust
1992



Co tu dużo mówić - klasyk.
Mimo upływu już prawie 20 lat nadal brzmi świeżo.
16.05.2011 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #32
 
Swego czasu lubiłem "Forever Not Yours", choć wolałem "Summer Moved On" Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.05.2011 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #33
 
Wszyscy trzej artyści godni uwagi, bardzo dobry wybór.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
16.05.2011 09:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #34
 
aaktt napisał(a):Swego czasu lubiłem "Forever Not Yours", choć wolałem "Summer Moved On" Icon_smile2
Równie świetne, może pojawi się później Icon_razz2
16.05.2011 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 445
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #35
 
"Summer Moved On" i "Forever Not Yours" fantastyczne nagrania "Celice" i "Foot Of The Mountain" już nie były tak dobre.

Duffy z każdym singlem podobała mi się coraz bardziej osobiście wolę "Stepping Stone".

"Easy" jeden z najlepszych coverów ever i niezapomniany 1993 rok

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.05.2011 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #36
RE: Kawałek po kawałku
Kasia Klich - Lepszy Model
Lepszy Model 2002




Głównym powodem pojawienie się jej tu jest mój sentyment do niej.
Jest to chyba jedna z najintensywniej promowanych piosenek z 2002 roku, którą pamiętam.
Jeśli dobrze liczę miałem wtedy 10 lat, a moje wymagania muzyczne nie były wyrachowane.
Do tej pory lubię tą piosenkę i gdy słyszę ją w radio (yyy jakim radio??) podśpiewuje ją Icon_smile

Ania Dąbrowska - Tego Chciałam
Samotność po Zmierzchu 2004




Kolejna śpiewająca Pani, dziś tylko takie i tylko polskie.
Bardzo dobrze pamiętam jak siedziałem przed tv i gapiłem się w ekran czekając na teledysk do owej piosenki.
Głównym atutem Ani są jej łatwe i prawdziwe teksty, oraz przyjemnie dobrane dźwięki.
Jak dla mnie może odgrzewać kotlety na jaki sposób tylko chce - ja zawsze je zjem.

Reni Jusis - Ostatni Raz (Nim Zniknę)
Trans Misja 2003




Wielką zaletą tego nagrania jest genialny teledysk, który mimo upływu lat nadal jest świeży.
Jak u Ani, większość tego co znam od Reni jest do zjedzenia.
Długo zastanawiałem się czy przypadkiem nie dać tu Mixtury lub Kilka Prostych Prawd, ale to dzięki temu singlowi polubiłem Reni.
28.07.2011 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #37
RE: Kawałek po kawałku
Witam Cie REMO!

Dopiero teraz wpadlem na Twoje zestawienie "NAJ"... Przejrzalem na szybko wybrane numery i mysle ze z paroma wykonawcami sie zgodzimy, troche podyskutujemy, wazne zeby rozszerzac horyzonty...
Wspomniales, ze Twoja przygoda z muza zaczela sie pare lat temu (mniemam tak po poznaniu POLICY OF TRUTH dopiero w 2009)...
Mam szczescie pamietac wydanie singli ENJOY THE SILENCE i POLICY OF TRUTH, potem jeszcze WORLD IN MY EYES z autopsji i pomysl jakie wrazenie mogly robic te dziela wtedyIcon_smile
Co do DM to POLICY OF TRUTH u mnie na trzecim miejscu... Rzeczywiscie wszystko o czym piszesz Ty i suferlel to prawda. Ze klimat, klasyka, co wazne nie bardzo sie zestarzala ta muza mimo uplywu lat (co by mozna bylo powiedziec o paru ich nagraniach z lat 80.)
Mam jeno dwa nagrania, które cenie wyzej, ale to sie okaze jak zdolam ulozyc w kolejnosci 160 wybranych nagran na moja LISTE NAPEDOWA DO ZYCIA 4X40, a to nie jest latwe bo poczatki sluchania muzyki siegaja stycznia 1990. DM sa na nim w trzech numerach, co juz swiadczy o ich wplywie takze na mnieIcon_smile
29.07.2011 09:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #38
RE: Kawałek po kawałku
No tak, KYLIE, hmm...
Pamietam tylko, ze ten numer byl na mojej liscie... Wiec nie mogl byc zlyIcon_wink
Co do niej to z lat "doroslych" lubie CONFIDE IN ME i PUT YOURSELF IN MY PLACE.
Jednak pierwsze skojarzenie to ESPECIALLY FOR YOU z Jasonem, LOCOMOTION, czy I SHOULD BE SO LUCKY. Zabij mnie ale pierwsze wrazenie jest wazne, zwlaszcza jak sie poznaje nowa kobiete, a Kylie znam od ponad dwudziestuIcon_smile
29.07.2011 09:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #39
RE: Kawałek po kawałku
Dobra trójka!

Po pierwsze TEARS FOR FEARS. Najlepszy meski duet lat 80 w Wielkiej Brytanii. Bez dwóch zdan. Na 4X40 sa w dwóch nagraniach, a HEAD OVER HEELS byloby na pewno w moim TOP 5 tych panówIcon_wink Bardzo lubie to nagranie, o niebo lepsze od chociazby przecenionego EVERYBODY WANTS TO RULE THE WORLD. Masa pozytywnej energii wyplywa z refrenu co przy introwertycznych tekstach Rolanda i raczej Schoppenhauerskiego spojrzenia na swiat (patrz sama nazwa kapeli) jest rzadkoscia.
GREEN DAY w numerze, który mnie nie porwal. Lubie ich za WHEN I CAME AROUND (nr 1 u mnie na liscie w 1995) i moze za BOULEVARD i to by bylo na tyle.
NATASHA BEDINGFIELD - piekna kobieta, piekne nagranie, niestety z takich nie na liste bo zbyt ograne przez komercyjne stacje. Ale dobry wybór, bo to taki utwór, którego nie mozna zapomniec.
29.07.2011 10:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #40
RE: Kawałek po kawałku
No tak, sa tu wykonawcy, których bardzo lubie ale utwory bym calkiem inne wybral.
A-HA sa wlasnie po czesci troche przecenieni w naszym kraju, przynajmniej ostatnio, mam czasem wrazenie, ze niektóre stacje graja tylko ich, szczytem wszystkiego jest meczenie przez Trójke koncertowym SUMMER MOVED ON. Pytam po co? Bylo na liscie, i to wysoko, no to wystarczy, czy nie ma innych zespolów które warto grac w tym czasie antenowym? A inne single z ostatniego LP tez pozal sie Boze, przynajmniej dla mnie.
No a teraz dobre slowo o chlopakach z pólnocy. Mam duzy sentyment do lat 80, to normalka, jak wspomniales, ale i do trzech pozniejszych krazków: EAST OF THE SUN, WEST OF THE MOON z 1990, MEMORIAL BEACH z 1993 no i MINOR EARTH MAJOR SKY z 2000 (jest tam chyba nieszczesne SUMMER MOVED ON).
DUFFY dla mnie to przede wszystkim STEPPING STONE, warwick avenue mniej lubie.
FAITH NO MORE wole z wiekszym pazurem, chociazby STRIPSEARCH, EPIC, ASHES TO ASHES, ...
EASY to cover Lionela Ritchie i The Commodores, a FAITH NO MORE prochu z nim nie odkryli juz bardziej coverowo zachwycili mnie z I STARTED A JOKE Bee Geesów.
29.07.2011 10:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości