Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 221 (28.02.11)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 221 (28.02.11)
TV On The Radio - Will Do - Pierwszy singiel z krążka ''Nine Types of Light'' kontynuuje znakomitą passę TV na mojej liście. Czy należy spodziewać się czwartego numeru jeden dla amerykańskiej kapeli? Wbrew pozorom nie jest tak różowo jak mogłoby się wydawać. To świetny kawałek, aczkolwiek nie mogę mu odmówić kilku delikatnych rys. Zbyt popowy? Zbyt podobny do ''Dear Silence''? I w końcu - zbyt łatwy jak na ich potencjał i ambicje? Cały czas rozważam odpowiedzi, ale skoro zrobił się z ''Will Do'' taki instant hit, to chyba narzekania powinienem odłożyć na czas publikacji całego materiału. Mam nadzieję, że zespołowi w końcu uda się przebić do mychartsowego mainstreamu. Tak ''bezpieczna'' piosenka powinna tego dokonać w te pędy.

Zodiacs - Faraway Friend - Sam do końca nie wiem czym jest Zodiacs. Ciężko określić rolę jaką odegra w najbliższych tygodniach. Na razie otrzymaliśmy singiel oraz zapowiedź odpowiedzialnego za całe przedsięwzięcie Mike'a Snipera, iż ''nie jest to zespół, a jedynie studyjny projekt ze zmiennym składem''. Oprócz lidera Blank Dogs w ''Faraway Friend'' słyszymy Dee Dee z Dum Dum Girls oraz Jaremiego Earla z innego arcyważnego dla lo-fi/beach pop zespołu zwanego Woods. Jeżeli śledzicie uważanie DLP, to z pewnością kojarzycie z jakimi brzmieniami wiążą się te wszystkie nazwiska. Zodiacs grają nostalgicznie, melancholijne, wręcz płaczliwie. Utrzymują jednak w tym wszystkim odpowiednie tempo, które pozwala zaserwować drinka z parasolką (mała aluzja względem ślicznej okładki) na jakimś popołudniowym party przy zachodzącym za morzem słońcu.

Asobi Seksu - Perfectly Crystal - Asobi Seksu, moje małe pop-shoegaze'owe myszki...no nie popisały się w tym roku. Nie wracam już do albumu ''Fluorescence'', bo na dłuższą metę nie dostarcza on tyle witamin co pamiętne ''Citrus''. Aktualna forma duetu boli tym bardziej, że wciąż piszą znakomite melodie - tylko w zbyt małej ilości. Pozostaje mi cieszyć ucho apokaliptycznym ''Trails'', któremu od dzisiaj towarzyszyć będzie ''Perfectly Crystal''. W idealnym świecie przebój pierwszego sortu. Niezbyt połamany, zaszumiony jedynie w niewielkim stopniu oraz pięknie zaśpiewany. Zawadiacka pop piosenka, gdzie nagle wybucha gitarowy refren z melodią, której będę zazdrościł im całe życie (bo kiedyś sobie postanowiłem, że jakbym był muzykiem to nie parodiowałbym Pet Shop Boys tylko łączył taki archetypowy shoegaze z popowym drygiem). I tyle w temacie. Kto szuka przeboju ma go na wyciągnięcie ręki.

Gruff Rhys - Shark Ridden Waters - Ten gość przed trzema godzinami zrobił na DLP niezłą awanturę. Wskoczył w zestaw znienacka, korzystając jedynie na tym, że lista nie pojawiła się wcześniej. Dalej wejść nie mógł (a pewnie byłby w stanie), bo jednak chciałem zachować się przyzwoicie w stosunku do mojej czołówki. Mogłaby mieć wszak pretensje o tak nagłą rewolucje bez żadnych zapowiedzi. Ale do rzeczy. Gruff to postać ważna. Nie oszukujmy się. Mam nadzieję, że go znacie....znacie? To wokalista neo-psycho-britpopowej i coś tam jeszcze formacji Super Furry Animals, który w tym roku wydał swój solowy krążek. Jeszcze go nie słuchałem za co serdecznie przepraszam bugmana, ale na pewno po zapoznaniu się z singlem numer jeden (to właśnie ten wyżej) zrobię to z największą przyjemnością. ''Shark Ridden Water'' po prostu urzekł mnie swoim beztroskim i luzackim charakterem. To tak jakby The Beatles na kacu spotkali Saint Etienne....też będących na kacu, bo Gruff odbiera Sarze i jej kolegom jedynie 60'sową otoczkę - nie bawimy się w żaden electrodance. Z czym jeszcze mi się kojarzy? Z SFA? No tak, to pewnie naturalne, chociaż więcej tu francuskiego chanson niż przesterów i babrania się w acidowym kwasie. Polecam z całego serca, aczkolwiek takie numery to przywilej nielicznych. Z tego niestety zdaję sobie sprawę.

Does It Offend You, Yeah? - The Monkeys Are Coming - Od furbula. Przyznam, że dawno nie obcowałem z taką muzyką. New Rave, szorstkie brytyjskie electro i pseudo dyskotekowe klimaty. Pseudo, bo przy takiej muzyce to można robić to zwierzęce pogo, a nie kulturalnie tańczyć. No ale z drugiej strony piszczy The Prodigy.....no właśnie. The Prodigy lubię, więc czemu nie dać szansy formacji z Reading. Niektórym zapewne przypomną niepokornych Klaxons z początku kariery, jeszcze inni zwymiotują ze względu na stylistyczne braterstwo z potwornym Hadouken!. Ja czuję się dobrze. Widać, że w tygodniach kiedy do łask powraca czysty rock, nie mogę tak do końca wyrzec się swojej popowej natury. Nawet jeśli jest to tak pokręty i dziwaczny pop jak DIOY,Y?. Dziękuję.



AP. PP. LT.


01. 12. 02. Radiohead - Lotus Flower
02. 02. 06. R.E.M. - Überlin
03. 03. 06. British Sea Power - Luna
04. 01. 07. PJ Harvey - The Words That Maketh Murder
05. 04. 05. Elbow - Neat Little Rows
06. 08. 04. Scissor Sisters - Harder You Get
07. 10. 03. The Raveonettes - Forget That You're Young
08. 06. 06. Brother - Darling Buds Of May
09. 29. 03. Panda Bear - Last Night At The Jetty
10. 19. 05. The Forms & Matt Berninger - Fire To The Ground

11. 07. 12. British Sea Power - Living Is So Easy
12. 05. 08. Beady Eye - The Roller
13. 13. 08. R.E.M. - Oh My Heart
14. 09. 05. The Vaccines - Post Break-Up Sex
15. 11. 09. Belle & Sebastian & Carey Mulligan - Write About Love
16. 14. 10. Beach House - I Do Not Care For The Winter Sun
17. 17. 07. Swans - Jim
18. 15. 09. Manic Street Preachers - Postcards From A Young Man
19. 26. 04. Fleet Foxes - Helplessness Blues
20. 20. 03. Vivian Girls - I Heard You Say

21. 16. 08. Beady Eye - Four Letter Word
22. 21. 09. The Twilight Singers - On The Corner
23. 36. 02. The Decemberists - Cuyahoga
24. 25. 03. Duran Duran - Blame The Machines
25. NE. 01. TV On The Radio - Will Do
26. 24. 15. The Decemberists - Down By The Water
27. 18. 11. Arcade Fire - Ready To Start
28. 22. 07. Kings Of Leon - The End
29. 32. 06. Psychic Powers - Brighter
30. NE. 01. Zodiacs - Faraway Friend

31. 34. 06. Grinderman - Palaces Of Montezuma
32. 31. 16. The National - Terrible Love
33. 27. 14. Smith Westerns - Weekend
34. 37. 03. The Strokes - Under Cover Of Darkness
35. 23. 13. PJ Harvey - Written On The Forehead
36. 41. 02. Foo Fighters - White Limo
37. 30. 16. Asobi Seksu - Trails
38. NE. 01. Asobi Seksu - Perfectly Crystal
39. NE. 01. Gruff Rhys - Shark Ridden Waters

40. 28. 14. Destroyer - Chinatown

41. 46. 05. Miles Kane - Inhaler
42. 45. 02. Danger Mouse & Daniele Luppi & Jack White - Two Against One
43. 43. 10. Młynarski Plays Młynarski - Panowie, Bądźcie Dla Nas Dobrzy Na Zimę
44. 39. 18. Crystal Castles & Robert Smith - Not In Love
45. 38. 14. Yeasayer - Rome
46. 33. 14. Arctic Monkeys - Dance Little Liar
47. NE. 01. Does It Offend You, Yeah? - The Monkeys Are Coming
48. 44. 04. Best Coast - Crazy For You
49. 42. 13. Iron & Wine - Walking Far From Home
50. 49. 17. The National - You Were A Kindness
51. 48. 11. R.E.M. - Discoverer
52. 40. 21. Discodeine & Jarvis Cocker - Synchronize
53. 35. 10. Toro Y Moi - Still Sound
54. 47. 12. Duran Duran - All You Need Is Now
55. 54. 22. Ladytron - Ace Of Hz
56. 52. 07. Take That - Underground Machine
57. 60. 28. The National - Sorrow
58. 57. 16. The National - Anyone's Ghost
59. 51. 04. Łapka Rzepa Głuch - Lucy
60. 50. 10. Robbie Williams - Heart And I
61. 58. 49. The National - Bloodbuzz Ohio
62. 53. 19. Goldfrapp - Shiny And Warm
63. 68. 32. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies
64. 65. 11. Placebo - The Movie On Your Eyelids
65. 62. 22. Twin Sister - All Around And Away We Go
66. 56. 15. OMD - Sister Marie Says
67. 55. 11. Chapel Club - Roads
68. 59. 17. The Roots & Dice Raw - How I Got Over
69. 63. 12. Kylie Minogue - Better Than Today
70. 64. 16. Młynarski Plays Młynarski - Lubię Wrony

Z listy wypadły:

z 61 - Beady Eye - Bring The Light - po 15 tyg. (max: 2)
z 66 - Kanye West - Dark Fantasy - po 14 tyg. (max: 14)
z 67 - The Morning Benders - Excuses - po 10 tyg. (max: 34)
z 69 - Hurts - Wonderful Life - po 29 tyg. (max: 1)
z 70 - The Pains Of Being Pure At Heart - Heart In Your Heartbreak - po 16 tyg. (max: 9)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.03.2011 01:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
juhu.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
01.03.2011 01:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! wiedzialem wiedzialem!!! lotus na 1!!!! kocham cie szefie :DDD

za tydzien aligator rem top 3 albo i miejsce 1, gruff top 10 Icon_biggrin jak nie, to zjem swoj kapelusz ;]
01.03.2011 03:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
 
saferłel napisał(a):01. 12. 02. Radiohead - Lotus Flower
02. 02. 06. R.E.M. - Überlin
coś czułem że to tak się skończy i R.E.M. będzie znowu na drugim Icon_wink2

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
01.03.2011 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
Temu R.E.M. szturm na pierwsze chyba się już nie uda. Chociaż premiera płyty dopiero przed nami, więc może... może... Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.03.2011 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
bugman napisał(a):AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! wiedzialem wiedzialem!!! lotus na 1!!!! kocham cie szefie :DDD
Mam cię Icon_razz2

bugman napisał(a):za tydzien aligator rem top 3
Właśnie słucham płyty. ''All the Best'' wymiata. Gitarowy R.E.M. to jest to!

bugman napisał(a):jak nie, to zjem swoj kapelusz ;]
Chodzisz w kapeluszu Icon_lol ?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.03.2011 02:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
 
saferłel napisał(a):01. 12. 02. Radiohead - Lotus Flower
no proszę, ja muszę się lepiej wsłuchać, bo po początkowym zachwycie przyszedł "Codex" i "Separator" i "Lotus Flower" zdecydowanie osłabł
saferłel napisał(a):08. 06. 06. Brother - Darling Buds Of May
eh... myślałem, że dojdą wyżej (nie żebym narzekał Icon_razz ). Nowym singlem ma być nigdzie niesłyszane (oprócz koncertów) "Still Here". A słyszałem B-side do "Darling Buds of May"? "Homesick" jest do ściągnięcia z ich profilu na Facebooku, ale na YT też można go znaleźć. Nie jest zły.
Można było się spodziewać takiego skoku Panda Bear. Mnie niestety nie łapie.
Wydawało mi się, że po odsłuchaniu płyty Beady Eye będą piąć się w górę, a tu taka niespodzianka
The Vaccines... Icon_confused2
The Strokes też bez rewelacji...

EDIT: Ale ponarzekałem... Icon_razz
Cieszą mnie awanse Fleet Foxes i Milesa Icon_smile2
01.03.2011 04:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
michal91d napisał(a):no proszę, ja muszę się lepiej wsłuchać, bo po początkowym zachwycie przyszedł "Codex" i "Separator" i "Lotus Flower" zdecydowanie osłabł
No to dwa kolejne super kawałki. Ja z pewnością nie poprzestanę na singlu, bo odkryłem niespodziewane pokłady przebojowości w tym albumie. A ''Lotus'' ogromnie mi się wkręcił. Przez jedno popołudnie nie moglem przestać go słuchać i wiedziałem, że stworzy wielkie rzeczy.

michal91d napisał(a):eh... myślałem, że dojdą wyżej (nie żebym narzekał Icon_razz )
A co robisz Icon_razz2? Biorąc pod uwagę awans bardzo dobrze sytuowanych od samego początku Raveonettes i przybycie z planety Jettty Panda Beara wprost do top 10, to Brother wyszedł na kompletne zero. Nic nie stracił, nic nie zyskał.

michal91d napisał(a):Nowym singlem ma być nigdzie niesłyszane (oprócz koncertów) "Still Here"
Ciekawe. Pewnie wszyscy tak jak ja myśleli, że ''New Year's Day''. Można gdzieś o tym poczytać?

michal91d napisał(a):Można było się spodziewać takiego skoku Panda Bear. Mnie niestety nie łapie.
To ciekawe, że tak myślisz. Ja nie pomyślałbym, że ktoś tak pomyśli Icon_wink2

Cytat:Wydawało mi się, że po odsłuchaniu płyty Beady Eye będą piąć się w górę, a tu taka niespodzianka
Trochę już są na liście i prędzej wypatrywałbym nowych singli niż spodziewał się powrotu singli do top 5. W sumie album rozmontowałem w 2-3 dni i nie było odpowiedniej kulminacji w momencie postowania listy.

Cytat:The Vaccines... Icon_confused2
Chwilę się zastanowiłem i stwierdziłem, że to jeszcze nie ich czas.

michal91d napisał(a):The Strokes też bez rewelacji...

Jakby wystartowali z tym singlem, mieli by dzisiaj numer 2-3 (a za kilkanaście dni pewnie i 1). Nie jestem do końca przekonany do ich nowego wcielenia, tym bardziej że znając wcześniejsze płyty odczuwam pewną powtarzalność, która troszkę za daleko zaszła.

michal91d napisał(a):EDIT: Ale ponarzekałem... Icon_razz
To dobrze, nie widzę w tym nic złego. Zawsze chętnie się ustosunkuję o ile nie są to takie narzekania wyssane z palca i nielogiczne.

michal91d napisał(a):Milesa Icon_smile2
Tutaj powoli będzie się szykował do ataku ''Come Closer''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.03.2011 04:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Przez jedno popołudnie nie moglem przestać go słuchać i wiedziałem, że stworzy wielkie rzeczy.
ja też. Tyle, że właśnie tylko przez jedno Icon_razz
saferłel napisał(a):Ciekawe. Pewnie wszyscy tak jak ja myśleli, że ''New Year's Day''. Można gdzieś o tym poczytać?
tak, na ich facebookowej stronie Icon_wink2 jest tam też data wydania albumu: 4 lipca Icon_wink2
saferłel napisał(a):To ciekawe, że tak myślisz. Ja nie pomyślałbym, że ktoś tak pomyśli Icon_wink2
te wszystkie jego koneksje Icon_razz
saferłel napisał(a):akby wystartowali z tym singlem, mieli by dzisiaj numer 2-3 (a za kilkanaście dni pewnie i 1). Nie jestem do końca przekonany do ich nowego wcielenia, tym bardziej że znając wcześniejsze płyty odczuwam pewną powtarzalność, która troszkę za daleko zaszła.
a słyszałeś ten nowy numer co można odsłuchać na NME.com?
01.03.2011 04:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
michal91d napisał(a):tak, na ich facebookowej stronie Icon_wink2 jest tam też data wydania albumu: 4 lipca Icon_wink2
Ja nie wiem jak tego facebooka się obsługuje Icon_razz2 Ale wierzę na słowo, że jest 4 lipca Icon_wink - szybko! Ponieważ nie mam tam konto, a na pierwszej stronie widnieje info o możliwości zgrania kawałka....to możesz mi pomóc Icon_wink?

michal91d napisał(a):a słyszałeś ten nowy numer co można odsłuchać na NME.com?
Ten b-side do singla? Jeszcze nie, chociaż mam pod ręką link. Jak chcesz to łap - http://www.megaupload.com/?d=NZIWK9C1 Mały plik, ale jakoś bardzo dobra. Nie wiem czy to możliwe, ale będziesz mógł się przekonać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.03.2011 04:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
Właaaaaśnie! Pięknie Panda Bear! Jakoś tak mi umknęło jak zobaczyłem nowego lidera Icon_smile
Szkoda, że "Ready to Start" w dół Icon_sad Na którym było najwyżej??

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.03.2011 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #12
 
saferłel napisał(a):Ponieważ nie mam tam konto, a na pierwszej stronie widnieje info o możliwości zgrania kawałka....to możesz mi pomóc Icon_wink?
podesłałem Ci PW z oficjalnym działającym linkiem Icon_wink2
saferłel napisał(a):Ten b-side do singla? Jeszcze nie, chociaż mam pod ręką link.
tak to chyba ten utwór, ale mnie zupełnie nie przekonuje...
01.03.2011 07:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
 
Bardzo ciekawe nowości, Super Furry Animals - jakżeby tu nie pamiętać tej przesympatycznej formacji. Czekam aż napełni się klatka Icon_smile Does It Offend You, Yeah? maja różne oblicza, ten tożsamy z hadouken niestety to nie leży. Szalenie cieszy mnie powrót TV On The Radio.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
02.03.2011 04:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
potworne miałem zaległości z Twoją listą. obejrzałem sobie teraz kilka notowań na raz i przynajmniej plusem tej sytuacji jest to, że wychwyciłem kilka rzeczy, które z tygodnia na tydzień nie byłyby widoczne.
widać, że ostatnio musiał być ogromny ścisk w ścisłej czołówce, bo ciężko było się do niej przebić, nawet jeśli na jej zaplecze udało się dotrzeć w szybkim tempie. teraz wygląda na to, że w czołówce zaczyna się luzować i niektórzy już odpuszczają.
"Überlin" to ma niefarta - szósty raz na drugim, w szóstym tygodniu na liście. najpierw PJ, teraz Radiohead. myślę, że już im się nie uda, bo pewnie Lotus trochę na szczycie posiedzi. ale wynik PJ też godny uznania - 5 tygodni na szczycie.
ciekawe na ile jeszcze stać Scissor Sisters... przy tak wielkiej konkurencji każde oczko wyżej będzie sukcesem.
04.03.2011 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
ku3a napisał(a):widać, że ostatnio musiał być ogromny ścisk w ścisłej czołówce, bo ciężko było się do niej przebić, nawet jeśli na jej zaplecze udało się dotrzeć w szybkim tempie.
Nie jestem tak ekspresowy jak dziobaseczek, ale jednak naturalnym jest na DLP całkiem dynamiczna w porównaniu z innymi listami wymiana pokoleniowa Icon_wink Ostatnie tygodnie pod panowaniem Beady Eye czy British Sea Power mogły nieco zmylić obserwatorów.

ku3a napisał(a):"Überlin" to ma niefarta - szósty raz na drugim, w szóstym tygodniu na liście. najpierw PJ, teraz Radiohead.
A ja współczuję Radiohead, bo co prawda lidera już mają, ale przecież za chwilę.....no dobra, okaże się za chwilę co ma być za chwilę Icon_smile

ku3a napisał(a):ciekawe na ile jeszcze stać Scissor Sisters
Są obecnie jedynym przedstawicielem muzyki tanecznej w top 20. Poza tym sam rock + niezidentyfikowany jak zwykle Panda Bear. I tak się trzymają świetnie, bo ich koledzy po fachu w ostatnich tygodniach zaliczyli serie ogromnych spadków i w większości nie ma ich już na liście.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.03.2011 05:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #16
 
No chyba Panda nie w skoczy na 1 ??? UBerlinowi się należy :PPP
05.03.2011 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości