Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Guillemots - Walk the River
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Guillemots - Walk the River
[Obrazek: guillemots_3.jpg]

18 kwietnia nakładem wytwórni Geffen ukaże się trzecia studyjna płyta brytyjsko-brazylijskiego kwartetu Guillemots pod tytułem ''Walk the River''. Materiał został nagrany pod okiem producenta Davida Kostena (Bat for Lashes, Everything Eveything) w Bryn Derven Studio w północnej Walii.

Oto krótka charakterystyka zaczerpnięta z pewnej opiniotwórczej strony:

''Sesje zrodziły zaskakujący związek pomiędzy melodiami i unikatową atmosferą, z których połączenia powstał zestaw piosenek pełnych nadziei oraz smutku. Głównym atutem przemawiającym przez muzykę oraz teksty Fyfe'a jest często bolesna i dotykająca najgłębszych zakamarków duszy szczerość. To nagranie przeszyte pasją, ambicjami, nie posiadające żadnych zahamowań. Przez ''Walk the River'' przemawia dramatyzm i liczne kontrasty, które tworzą swój własny świat. Czasem pełen niespodzianek, a czasem mówiący językiem dobrze znanym z poprzednich płyt kwartetu. W ''Tigers'' słychać echa twórczości Roya Orbisona oraz wspaniały chór. Nieco psychodelicznym obliczem zadziwia ''Sometimes I Remember Wrong'', po którym na albumie znajduje się pierwszy singiel, samonapędzający się, chaotyczny ''The Basket''. Za to w ''Ice Room'' oraz pulsującym ''I Must Be A Lover'' nie zabraknie energetycznego popu spod znaku krążka ''Red''. ''Dancing in the Devil's Shoes'' to z początku niepozorna kołysanka, która stopniowo przeradza się w majestatyczny hymn całego ''Walk the River''. Wybitnym osiągnięciem jest również ''Vermillion'', gdzie estetyka lo-fi miesza się z tętniącym geniuszem Fleetwood Mac''


''Piosenki brzmią jakbyś słuchał ich poprzez ciemność nocy, wpatrując się w niebo, ponieważ tam leży ich źródło. Chcieliśmy, żeby ta płyta podczas odsłuchów otaczała słuchacza z każdej strony i wypełniała go ciepłem'' - mówi Fyfe Dangerfield.

Tracklista:

1. Walk The River
2. Vermillion
3. I Don't Feel Amazing Now
4. Ice Room
5. Tigers
6. Inside
7. I Must Be A Lover
8. Slow Train
9. Sometimes I Remember Wrong
10. The Basket
11. Dancing In The Devil's Shoes
12. Yesterday Is Dead


Czekałem na tego niusa bardzo długo Icon_smile2 Przyznam, że powyższy opis robi na mnie ogromne wrażenie (szczególnie jak czyta się go po angielsku - ja musiałem nieco skrócić ten artykuł na potrzeby zwięzłego opisu) i nie mogę się już doczekać Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.02.2011 02:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
pawel sieroto nie dales linka zadnego

http://www.youtube.com/watch?v=OH8g5TNc0nE

the basket
26.02.2011 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
To tyś jest sierota, bo dałeś tego przetragicznego ripa z radia BBC i wszyscy się zaraz zniechęcą Icon_razz2 Co to za promocja!? Singiel wychodzi 13 marca, więc można poczekać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.02.2011 04:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):To tyś jest sierota, bo dałeś tego przetragicznego ripa z radia BBC i wszyscy się zaraz zniechęcą Icon_razz2 Co to za promocja!? Singiel wychodzi 13 marca, więc można poczekać.

ze co ? tragiczny rip ? sluchales choc ? chlopie o niebo gorsze jakosciowo rzeczy sluchalem.
26.02.2011 06:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
saferłel napisał(a):To tyś jest sierota, bo dałeś tego przetragicznego ripa z radia BBC i wszyscy się zaraz zniechęcą Icon_razz2 Co to za promocja!? Singiel wychodzi 13 marca, więc można poczekać.
nie no. Lepszy taki rip niż nic Icon_mrgreen
26.02.2011 06:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Radek, no proszę cię! Przecież nie dość, że na piosenkę nachodzi ten typowy radiowy ''szelest'', to jeszcze cały czas (słychać to głównie w akustycznych momentach) słychać jakieś przeskoki i szumienie niczym z vinyla. Jakość jest naprawdę bardzo słaba, biorąc pod uwagę, że czasami spokojnie z playera BBC można zripować niezłej jakości kawałek.

Niemniej, kawałek bardzo dobry. Fyfe pięknie śpiewa <3

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.02.2011 06:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
 
saferłel napisał(a):Radek, no proszę cię! Przecież nie dość, że na piosenkę nachodzi ten typowy radiowy ''szelest'', to jeszcze cały czas (słychać to głównie w akustycznych momentach) słychać jakieś przeskoki i szumienie niczym z vinyla. Jakość jest naprawdę bardzo słaba, biorąc pod uwagę, że czasami spokojnie z playera BBC można zripować niezłej jakości kawałek.

Niemniej, kawałek bardzo dobry. Fyfe pięknie śpiewa <3

takis cwaniak ? a jak dobrze pamietam to sciagnales singiel deusa w 100% gorszej jakosci ktore w zasazie sluchalne nie bylo a sluchales i nawet opinie wydales o kawalku ;D

to badz konswkwentny w tym co robisz ;]
26.02.2011 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
bugman napisał(a):takis cwaniak ? a jak dobrze pamietam to sciagnales singiel deusa w 100% gorszej jakosci ktore w zasazie sluchalne nie bylo a sluchales i nawet opinie wydales o kawalku ;D
I właśnie ucząc się na błędach odradzam podobne zabiegi z Guillemots. Wersja ''The Architect'' była bardzo słaba, a ja po jednym odsłuchu stwierdziłem, że i tak jest beeee. Ale na szczęście dorwałem potem HQ i....singiel doszedł na pierwszej miejsce DLP Icon_smile Od pewnego czasu staram się dbać o swoje uszy ;P Tyle.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.02.2011 09:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #9
 
16.03.2011 02:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mark Knopfler - One Deep River Yacy 13 215 16.04.2024 09:47 PM
Ostatni post: Yacy
  WALK THE MOON - HEIGHTS Szymek79 1 230 12.11.2021 05:39 PM
Ostatni post: Szymek79
  Pink Floyd - The Endless River Rincewind 1 938 05.07.2014 09:48 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Dry the River - Shallow Bed saferłel 2 1 093 02.03.2012 09:11 PM
Ostatni post: michal91d
  AC/DC - Live At River Plate pabloyd 0 850 09.05.2011 10:24 AM
Ostatni post: pabloyd
  Guillemots - Red saferłel 0 1 493 27.04.2008 01:24 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości