Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 219 (16.02.11)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 219 (16.02.11)
The Raveonettes - Forget That You're Young - Zwykle tak piękne piosenki jak ''Forget That You're Young'' były przez duński duet The Raveonettes brutalnie masakrowane poprzez zagłuszenie ich tzw. ''wall of sounds'', co wiązało się z tradycją naśladowania The Velvet Undergroundu i kształtu produkcji znanego z indie rockowego boomu przełomu lat 80. i 90. Jednak tym razem Sharin Foo oraz Sune Rose postanowili oszczędzić swój produkt przed natychmiastową chłostą ze strony szefów rozgłośni radiowych. Jednym słowem: Kruki podążyły drogą przystępnej ballady. Wypada ona nieco żywiej niż skomponowany w ubiegłym roku cover ''I Wanna Be Adored'' The Stone Roses, ale oczywiście wciąż można się do siebie poprzytulać. I powspominać. Na przykład te nieco bardziej rozkochane i romantyczne fragmenty dyskografii The Cure. Na walentynki pasuje jak ulał.

Vivian Girls - I Heard You Say - Urocze dziewczyny z Vivian Girls przygotowały już nowy album, czego oznaką jest premierowy kawałek pod tytułem ''I Heard You Say''. Zapewne nie otacza mnie tutaj grono fanów i zwolenników takich dźwięków, tak więc solidny marketing byłby wskazany w przypadku wciąż dla wielu anonimowych amerykanek. Cóż....nie. Posłuchacie i sami wyrobicie sobie opinie na ich temat. Myślę, że argumenty ''za'' są wystarczająco mocno zaakcentowane. Rzucam Vivian Girls na głębokie wody - mam nadzieję, że wy rzucicie im swoje koło ratunkowe.

Duran Duran - Blame The Machines - Wstyd. Żeby osoba nie mająca na karku dwudziestu lat musiała przypominać wszystkim wkoło o tak zasłużonej i wybitnej w swoich fachu kapeli jak Duran Duran. Coś nie do pomyślenia... Po dosyć sucho przyjętym ''All You Need is Now'' postanowiłem wytłoczyć na własne potrzeby singiel ''Blame the Machines''. Ten nietypowy wehikuł czasu to chyba ostatnia szansa na zasygnalizowanie przez anglików swojej obecności wśród forowiczów mycharts.pl i Astrologa. Wspólnie z Markiem Ronsonem napisali kawałek do bólu przypominający złotą erę płyt ''Rio'' lub '' Seven & Ragged Tiger'', co powinno automatycznie sprawić, że uszy niektórych osób odetkają się na dobry, klasycznie ejtisowy pop. ''Blame the Machines'' nie poddaje się nowoczesnym trendom i mechanicznej obróbce. To naturalna porcja dobrej zabawy dla każdego, kto kiedykolwiek nucił pod nosem ''Serious'', ''Hungry Like The Fold'' czy też ''Save a Prayer''. Za dodatkowy bonus uważam niekoniecznie celowe, ale przyjemnie pobrzmiewające skojarzenia z nagraniem....''A Forest'' wspomnianej już wyżej grupy The Cure Icon_wink

Panda Bear - Last Night At The Jetty - Kolejna próbka nowej, długo wyczekiwanej płyty wokalisty Animal Collective. Jak zwykle podążająca pod prąd wszystkim znanym i słuchalnym gatunkom. Motoryczne, żywe tło, charakterystyczne wielogłosy, domowa produkcja i dużo zabawy dźwiękami - przepis na muzykę Noaha Lennoxa od zawsze pozostaje ten sam, a jednak za każdym razem fascynuje i nie pozwala jednoznacznie stwierdzić z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Kosmiczne.

The Strokes - Under Cover Of Darkness - Nie wiele stąpa po ziemi dobrych rockowych zespołów na imprezę. Franz Ferdinand, Arctic Monkeys.....no i The Strokes. Kapela, której członkowie powinni byli się urodzić w Wielkiej Brytanii, bo do sceny amerykańskiej pasują jak hawajska koszula do garnituru. Promujący nowy album ''Under Cover of Darkness'' nic w tej kwestii nie zmienia. Bezczelna melodia, zmanierowane, post-młodzieńcze wokale oraz nerwowa żonglerka instrumentami. Jeszcze pięć, siedem lat temu kawałki takie jak ten wylegiwały się na pierwszych miejscach list przebojów w Wielkiej Brytanii, a NME z wypiekami na twarzy umieszczał relację z ich koncertów. Czasy się zmieniły, The Strokes ani trochę. Czy to dobrze? Ocenę pozostawiam Wam, a sam z sentymentem powracam do dobrze znanej melodii. Może nie jest to ten sam kaliber co ''You Only Live Once'', ale z chęcią poddam się i temu nagraniu.

AP. PP. LT.

01. 01. 05. PJ Harvey - The Words That Maketh Murder
02. 02. 04. R.E.M. - Überlin
03. 04. 04. British Sea Power - Luna
04. 03. 06. Beady Eye - The Roller
05. 05. 10. British Sea Power - Living Is So Easy
06. 06. 07. Belle & Sebastian & Carey Mulligan - Write About Love
07. 11. 03. Elbow - Neat Little Rows
08. 12. 04. Brother - Darling Buds Of May
09. 13. 08. Beach House - I Do Not Care For The Winter Sun
10. 07. 06. Beady Eye - Four Letter Word

11. 08. 06. R.E.M. - Oh My Heart
12. 09. 07. Manic Street Preachers - Postcards From A Young Man
13. 15. 03. The Vaccines - Post Break-Up Sex
14. 18. 05. Swans - Jim
15. 14. 09. Arcade Fire - Ready To Start
16. NE. 01. The Raveonettes - Forget That You're Young
17. 10. 11. PJ Harvey - Written On The Forehead
18. 29. 02. Scissor Sisters - Harder You Get
19. 16. 07. The Twilight Singers - On The Corner
20. 17. 13. The Decemberists - Down By The Water

21. NE. 01. Vivian Girls - I Heard You Say
22. 19. 12. Destroyer - Chinatown
23. 21. 05. Kings Of Leon - The End
24. 26. 12. Smith Westerns - Weekend
25. 31. 03. The Forms & Matt Berninger - Fire To The Ground
26. 20. 12. Arctic Monkeys - Dance Little Liar
27. 25. 14. Asobi Seksu - Trails
28. 23. 14. The National - Terrible Love
29. 27. 12. Yeasayer - Rome
30. NE. 01. Duran Duran - Blame The Machines

31. 22. 16. Crystal Castles & Robert Smith - Not In Love
32. 30. 08. Toro Y Moi - Still Sound
33. 37. 02. Fleet Foxes - Helplessness Blues
34. 34. 04. Grinderman - Palaces Of Montezuma
35. 24. 11. Iron & Wine - Walking Far From Home
36. 28. 08. Młynarski Plays Młynarski - Panowie, Bądźcie Dla Nas Dobrzy Na Zimę
37. 33. 19. Discodeine & Jarvis Cocker - Synchronize
38. 38. 04. Psychic Powers - Brighter
39. NE. 01. Panda Bear - Last Night At The Jetty
40. 36. 10. Duran Duran - All You Need Is Now

41. 42. 02. Best Coast - Crazy For You
42. NE. 01. The Strokes - Under Cover Of Darkness
43. 41. 03. Miles Kane - Inhaler
44. 39. 17. Goldfrapp - Shiny And Warm
45. 32. 09. Chapel Club - Roads
46. 35. 14. Beady Eye - Bring The Light
47. 43. 13. OMD - Sister Marie Says
48. 40. 10. Kylie Minogue - Better Than Today
49. 45. 09. R.E.M. - Discoverer
50. 48. 15. The National - You Were A Kindness
51. 50. 02. Łapka Rzepa Głuch - Lucy
52. 44. 15. The Roots & Dice Raw - How I Got Over
53. 49. 47. The National - Bloodbuzz Ohio
54. 47. 05. Take That - Underground Machine
55. 46. 08. Robbie Williams - Heart And I
56. 52. 20. Twin Sister - All Around And Away We Go
57. 57. 20. Ladytron - Ace Of Hz
58. 54. 26. The National - Sorrow
59. 51. 14. Młynarski Plays Młynarski - Lubię Wrony
60. 60. 09. Placebo - The Movie On Your Eyelids
61. 58. 13. Kanye West - Dark Fantasy
62. 53. 14. The National - Anyone's Ghost
63. 55. 15. The Pains Of Being Pure At Heart - Heart In Your Heartbreak
64. 56. 08. Bright Eyes - Shell Games
65. 59. 09. The Morning Benders - Excuses
66. 66. 28. Hurts - Wonderful Life
67. 70. 15. Mason & Roisin Murphy - Boadicea
68. 65. 17. Skunk Anansie - Feeling The Itch
69. 61. 06. Goldfrapp - We Radiate
70. 62. 30. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies

Z listy wypadły:

z 63 - Amanda Palmer & The Young Punx - Map Of Tasmania - po 6 tyg. (max: 36)
z 64 - Seapony - Dreaming - po 9 tyg. (max: 37)
z 67 - Beach House - Silver Soul - po 26 tyg. (max: 17)
z 68 - Gorillaz - On Melancholy Hill - po 33 tyg. (max: 8)
z 69 - Stars - We Don't Want Your Body - po 20 tyg. (max: 2)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.02.2011 10:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
The Raveonettes spodziewałem się w zestawie nowości. Muszę się temu dokładniej przysłuchać. Vivian Girls też wychwalałeś ostatnio, więc też ich obecność nie zaskakuje. Jeśli chodzi o Duran Duran, to ja postanowiłem nie bawić się w dobre nagrania i od razu wybrałem na listę najlepsze nagranie na płycie Icon_razz The Strokes nie zawiedli, a Panda do ponownego poznania Icon_wink
Może PJ jakiegoś rekordu tu dokona. Wiem, że daleko jej jeszcze do tego, ale chyba nie zamierza jeszcze słabnąć ;]
Miałem już jakiś czas temu zapytać. Dlaczego nie ma u Ciebie "Mine Smell Like Honey"? W tej chwili to mój ulubiony REM.
We Radiate bardzo marnie sobie poradziło.
Można liczyć na któryś z nowych singli Skunk Anansie?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.02.2011 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
furbul napisał(a):Jeśli chodzi o Duran Duran, to ja postanowiłem nie bawić się w dobre nagrania i od razu wybrałem na listę najlepsze nagranie na płycie
Znasz moje zdanie. Twój kawałek jest najgorszy na albumie.

furbul napisał(a):Wiem, że daleko jej jeszcze do tego, ale chyba nie zamierza jeszcze słabnąć ;]
W sumie niewiele brakowało w tym tygodniu, ale pewne zdarzenie odmieniły jej los Icon_smile

furbul napisał(a):Dlaczego nie ma u Ciebie "Mine Smell Like Honey"?
Bardziej podobają mi się ''Uberlin'' i ''Oh My Heart''. Natomiast amerykański singiel pewnie pojawi się niedługo.

furbul napisał(a):We Radiate bardzo marnie sobie poradziło.
Jak przystało na synthpop. Nie spodziewaj się teraz dobrych wyników takich kawałków.

furbul napisał(a):Można liczyć na któryś z nowych singli Skunk Anansie?
Raczej już chyba nie. ''You Saved Me'' szoruje dno płyty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.02.2011 11:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Znasz moje zdanie. Twój kawałek jest najgorszy na albumie.
Znam, choć nie rozumiem i nie popieram.
saferłel napisał(a):Natomiast amerykański singiel pewnie pojawi się niedługo.
O to dobrze. Będę czekał. Ten teledysk jest naprawdę bardzo bardzo dobry Icon_wink
saferłel napisał(a):''You Saved Me'' szoruje dno płyty.
Nieprawda.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.02.2011 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Ciekawe jaki będzie kolejny teledysk i czy powstanie do ''Uberlin''. Podobno ma niedługo się pojawić.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.02.2011 11:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #6
 
saferłel napisał(a):The Raveonettes - Forget That You're Young
po pierwszym przesłuchaniu brzmi całkiem nieźle; chyba będę musiał się bliżej przysłuchać Icon_wink2
saferłel napisał(a):The Strokes - Under Cover Of Darkness
świetna nowość! Icon_smile2
"Inhaler" już spada? szybko... za szybko...
Brother już w pierwszej dziesiątce - super! jeszcze tylko The Vaccines Icon_mrgreen
17.02.2011 02:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
 
W pierwszej dziesiątce dominują wykonawcy na B Icon_smile a tak serio, Überlin zasługuje na 1, bez cienia wątpliwości. British Sea Power u mnie się nie mogą przebić, ale zrobią to soon. fajnie, że pojawia się Vivian Girls i The Strokes. Ma nadzieje, że Psychic Powers jeszcze się będzie wspinał. Pozdrawiam serdecznie :
)

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
17.02.2011 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Chyba jest błąd z datą. Powinien być 12 albo 19 Icon_wink
W każdym razie: udało się - mamy wspólny numer jeden! Icon_mrgreen *wielkie święto*
Spośród nowości dwie najniższe lubię i Panda Bear też w tym tygodniu zaszczyci me notowanie swoją obecnością Icon_smile
Duranów i Raveonettes sprawdzę. Do tej pory mnie nie przekonywali, ale jestem ciekaw tych kawałków Icon_wink
Jak wysoko "Write About Love":-o
Jaki będzie nowy singiel Ariela na DLP? Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.02.2011 11:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
aaktt napisał(a):Chyba jest błąd z datą. Powinien być 12 albo 19 Icon_wink
Data jest środowa. Wtedy kiedy listę wstawiłem. Aczkolwiek oficjalnie wciąż obowiązuje sobotni zwyczaj publikacji ;P

aaktt napisał(a):mamy wspólny numer jeden! Icon_mrgreen *wielkie święto*
W sumie gdyby nie koncert PJ (którego na forum oprócz mnie i Radka nikt nie obejrzał niestety), to byłaby trzecia.

aaktt napisał(a):Jaki będzie nowy singiel Ariela na DLP? Icon_biggrin3
Nie mam pojęcia.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.02.2011 11:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):mamy wspólny numer jeden! Icon_mrgreen *wielkie święto*
W sumie gdyby nie koncert PJ (którego na forum oprócz mnie i Radka nikt nie obejrzał niestety), to byłaby trzecia.
Ja próbowałem, ale coś mi nie działało Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.02.2011 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #11
 
chyba powinna byc data 12 luty a nie 16 ;p z tego co wiem twoja lsita pojawia sie w soboty.
,
10 super ale czuje ze pewien zespol co dzis wydal plyte zdetronizuje polly :]
19.02.2011 12:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
I jak Ci idzie słuchanie Women? Icon_smile Polecam "Narrow With the Hall" Icon_smile I co z Autre Ne Veut? Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.02.2011 01:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Radek, czytaj forum. Już wyjaśniłem wszystko Icon_smile

bugman napisał(a):10 super ale czuje ze pewien zespol co dzis wydal plyte zdetronizuje polly :]
Hehe chciałbyś Icon_wink

aaktt napisał(a):I jak Ci idzie słuchanie Women? Icon_smile
Nie idzie.

aaktt napisał(a):I co z Autre Ne Veut? Icon_sad
To też nie idzie.

Słucham Led Zeppelin i Radiohead.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2011 01:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
A zamierzasz do nich wrócić czy już zawsze będziesz słuchał tylko Led Zeppelin i Radiohead? Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.02.2011 01:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Zobaczymy jak czas pozwoli.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.02.2011 12:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #16
Re: DLP - Notowanie 219 (16.02.11)
saferłel napisał(a):

[b]Duran Duran - Blame The Machines
- Wstyd. Żeby osoba nie mająca na karku dwudziestu lat musiała przypominać wszystkim wkoło o tak zasłużonej i wybitnej w swoich fachu kapeli jak Duran Duran. Coś nie do pomyślenia...
Totalnie wstyd. Icon_redface2 Spróbuję ją za tydzień zmieścić w Yanco House. Ktoś tu musi bronić honoru więcejlatków. Icon_wink2
20.02.2011 06:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości