Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
56 Konkurs Piosenki Eurowizji 2011
michal91d
Unregistered

 
Post: #41
 
Szymek79 napisał(a):POLSKA ROZPOCZNIE 56 KONKURS EUROWIZJI!!
to średnio... lepsze byłoby 2 lub 3 miejsce
biorę się za przesłuchanie propozycji Icon_wink2
15.03.2011 10:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #42
 
michal91d napisał(a):to średnio... lepsze byłoby 2 lub 3 miejsce
biorę się za przesłuchanie propozycji Icon_wink2
z jednej strony dobre miejsce bo to otwarcie konkursu, gdyby to był drugi półfinał to nie byłaby to już tak dobra pozycja, natomiast dużym minusem jest że po nas występuje Norwegia jeden z głównych faworytów tegorocznej Eurowizji. Icon_confused2. Dodam jeszcze że Magada jednak zaśpiewa po polsku, po negatywnych opiniach na różnorakich forach eurowizyjnych postanowiła wrócić do pierwotnej wersji utworu.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
15.03.2011 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #43
 
Szymek79 napisał(a):Polska idzie tak jak Albania w latach poprzednich. W preselekcjach utwór w języku ojczystym, zaś w półfinale (i ewentualnie finale) po angielsku. Zdecydowanie mi się to nie podoba.
Polacy swój język mają i z niego powinni korzystać. Angielski jako platforma porozumiewawcza pomiędzy mieszkańcami różnych krajów - tak. Angielski jako język utworu wykonywanego przez artystę spoza obszaru anglosaskiego - zdecydowanie na nie. W takich festiwalach jak Eurowizja pierwszoplanową rolę powinna odgrywać muzyka, najlepszym interpretatorem tekstu jest melodia i to ona powinna najlepiej tłumaczyć to o co w danym utworze chodzi.
U mnie na liście oczywiście wersja polskojęzyczna.
no i wszystko zmieniło się jak w kalejdoskopie w ciągu 24 godzin jednak będzie "Jestem" Icon_wink2

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
15.03.2011 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 460
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #44
 
Szymek79 napisał(a):
Szymek79 napisał(a):Polska idzie tak jak Albania w latach poprzednich. W preselekcjach utwór w języku ojczystym, zaś w półfinale (i ewentualnie finale) po angielsku. Zdecydowanie mi się to nie podoba.
Polacy swój język mają i z niego powinni korzystać. Angielski jako platforma porozumiewawcza pomiędzy mieszkańcami różnych krajów - tak. Angielski jako język utworu wykonywanego przez artystę spoza obszaru anglosaskiego - zdecydowanie na nie. W takich festiwalach jak Eurowizja pierwszoplanową rolę powinna odgrywać muzyka, najlepszym interpretatorem tekstu jest melodia i to ona powinna najlepiej tłumaczyć to o co w danym utworze chodzi.
U mnie na liście oczywiście wersja polskojęzyczna.
no i wszystko zmieniło się jak w kalejdoskopie w ciągu 24 godzin jednak będzie "Jestem" Icon_wink2

ufff....
Dobra decyzja.

Szymek79 napisał(a):3. Albania Aurela Gaçe "Feel the Passion"
http://www.youtube.com/watch?v=CSIlmJlB3SY

A Albania jednak kontynuuje tradycje z lat poprzednich. No, ale cóż to ich sprawa. Oryginalny tytuł "Feel The Passion" to "Kenga Ime"
Oto nagranie z preselekcji:


WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
16.03.2011 12:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #45
 
kolej_grzesiek napisał(a):A Albania jednak kontynuuje tradycje z lat poprzednich. No, ale cóż to ich sprawa. Oryginalny tytuł "Feel The Passion" to "Kenga Ime"
to było wiadome od początku, ja nigdy w sumie nie przepadałem za albańskimi propozycjami

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.03.2011 12:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #46
 
3 piosenki się w miarę wyróżniają reszta to taka typowa Eurowizyjna sraczka. A nasza propozycja na pewno lepsza niż te wyjce z poprzednich lat. Jeszcze co do Norwegii - no comment - albo - zawsze mieli fajne piosenki ale tym razem brzmi to jak pseudo reklama Huby Buby, albo filmiku z YT - Habba Babba ...
16.03.2011 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #47
 
Remo napisał(a):Jeszcze co do Norwegii - no comment - albo - zawsze mieli fajne piosenki ale tym razem brzmi to jak pseudo reklama Huby Buby, albo filmiku z YT - Habba Babba ...
co do Norwegii to albo to będzie przebój (w Norwegii zresztą już jest) albo przepadnie już w półfinale. W zeszłym roku królowało latem "Waka Waka" a tym roku może "Habba Habba" jakiejś wielkiej różnicy nie widzę Icon_wink2

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.03.2011 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #48
 
NORWEGIA jest MEGA! Icon_biggrin
16.03.2011 04:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
Ciężki ten nasz półfinał (mówię o składzie państw, bo nie ukrywajmy, w półfinałach decydują tylko widzowie).

Też się wkrótce wezmę za odsłuchanie propozycji.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
16.03.2011 10:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #50
 
Cytat:Ciężki ten nasz półfinał (mówię o składzie państw, bo nie ukrywajmy, w półfinałach decydują tylko widzowie).
niestety muszę Ci przyznać rację, właściwie w ciemno można obstawić awans Turcji, Grecji i Rosji (żadna nie zachwyca), myślę że awans wywalczy Norwegia i Finlandia, Serbia, Azerbejdżan o pozostałe 3 miejsca reszta państw i chciałbym by były to Węgry, Szwajcaria i Polska, natomiast zamiast Grecji i Rosji chętnie zobaczyłbym Islandię i Gruzję ale to mało prawdopodobne by te dwa kraje nie awansowały Icon_confused2

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.03.2011 01:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #51
 
Wybrałem sobie 5 piosenek, które przypadły mi do gustu. Jedne mniej inne bardziej.. Icon_smile2

Polska
Szwajcaria
Austria
Estonia
Niemcy

Haba Haba brzmi jak Waka Waka śpiewane w jaka to melodia.
Finlandia to tak jak wspominałem wcześniej podróbka Toma Dice'a.
Dania chce być jak Muse, ale to im słabo wychodzi Icon_razz
17.03.2011 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #52
 
Cytat:Finlandia to tak jak wspominałem wcześniej podróbka Toma Dice'a.
ale całkiem sympatyczna a w tym roku jest chyba tylko jedna taka piosenka więc może być wysoko
mike napisał(a):Dania chce być jak Muse, ale to im słabo wychodzi Icon_razz
czepiasz się szczegółów Icon_wink2 , Skandynawia trzyma wysoki poziom po raz kolejny

Moje Top10 (alfabetycznie)
Dania, Finlandia, Francja, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.03.2011 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
Przesłuchałem Danię, Turcję, Szwecję

Turcja mi się podoba Icon_wink2 coś podobnego do Mangi. Widac, ze poszli za ciosem i liczą na podobny sukces co przed rokiem.
Dania - ok ale nie wróże wielkiego sukcesu
Szwecja - chwytliwe ale podejrzewam, że wiele jest nagrań podobnych i może przepaść w tłumie

Ranking na tę chwilę

1.Turcja
2.Polska
3.Dania
4.Szwecja

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
17.03.2011 11:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #54
 
Turcja, Dania całkiem niezła. Niestety nie widzę w tym roku nagrań tak dobrych jak rok temu Estonii, Belgii czy nawet Niemiec.
W tym roku Estonia, która ostatnio wypuszczała ciekawe propozycje funduje nam słaby pop. Finlandia - chłopak chce być jak Tom Dice, ale ani tekst, ani wokal nie dorównują temu utworowi.
W tym roku będę więc kibicował Danii, Turcji i Islandii Icon_biggrin3
18.03.2011 12:40 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #55
 
A Polska wypada bardzo dobrze na tle innych państw, mamy szansę na top 10!
18.03.2011 07:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #56
 
mike napisał(a):A Polska wypada bardzo dobrze na tle innych państw, mamy szansę na top 10!
najpierw to musimy wejść do finału a przy takim składzie (państwowym) w półfinale to nie będzie wcale proste o czym zresztą pisałem już wyżej, bo Polacy to niestety nie Turcy którzy głosują na swoją ojczyznę we wszystkich krajach w których mieszkają. Icon_frown

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
18.03.2011 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #57
 
Szymek79 napisał(a):
mike napisał(a):A Polska wypada bardzo dobrze na tle innych państw, mamy szansę na top 10!
najpierw to musimy wejść do finału a przy takim składzie (państwowym) w półfinale to nie będzie wcale proste o czym zresztą pisałem już wyżej, bo Polacy to niestety nie Turcy którzy głosują na swoją ojczyznę we wszystkich krajach w których mieszkają. Icon_frown

oj tam oj tam, dobra piosenka zawsze się obroni Icon_wink2 Isis mimo tego czegoś weszła do finału, to Tul też wejdzie Icon_razz Nie wiesz kiedy będą rankingi OGAE?
18.03.2011 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 641
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #58
 
mike napisał(a):oj tam oj tam, dobra piosenka zawsze się obroni Icon_wink2 Isis mimo tego czegoś weszła do finału, to Tul też wejdzie Icon_razz Nie wiesz kiedy będą rankingi OGAE?
nie było jeszcze głosowania, ale polecam tą stronę na razie jesteśmy dość wysoko ale spadamy w rankingu, teraz kiedy już znane są wszystkie utwory
http://www.kolumbus.fi/jarpen/

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
18.03.2011 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #59
 
kiedyś mogliśmy pomarzyć o 6 miejscu i walczyć w rejonach 25 Icon_biggrin3 Czasy się zmieniają Icon_razz
18.03.2011 08:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
mike napisał(a):A Polska wypada bardzo dobrze na tle innych państw, mamy szansę na top 10!

Oby Twoje słowa były prorocze Icon_wink2
W sumie Julian rzadko kiedy się myli Icon_lol Icon_wink2

Zaczyna mi się podobać ten szwedzki kicz Icon_eek2 Icon_redface2 Icon_lol

1.(1)Turcja
2.(4)Szwecja
3.(2)Polska
4.(3)Dania
5.(n)Niemcy

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
18.03.2011 09:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Radzimir Dębski wygrywa konkurs na remix Beyonce Sajmon 3 1 243 19.04.2012 06:07 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości