Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
56 Konkurs Piosenki Eurowizji 2011
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #421
 
cóż, stara tradycja, to jeszcze z czasów, gdy francuski liczył się nieco bardziej. w pierwszym konkursie nie było w ogóle angielskiej piosenki, a połowa była po francusku.
15.05.2011 10:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #422
 
jakby nie było to francuski jest językiem urzędowym oprócz Francji także w Belgii, Szwajcarii i Luksemburgu (oraz Monako i Andorze) czyli w 4 z 7 krajów które wystąpiły w pierwszej Eurowizji w Szwajcarskim Lugano

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
15.05.2011 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #423
 
Tak się składa, że angielski i francuski są najpopularniejszymi językami poza krajami, których one obowiązują. Stosując akurat te dwa trafia się do największego odsetka odbiorców.
Ostatnio też coraz popularniejszy jest chiński, ale co mają Chiny do Europy Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
15.05.2011 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gutol Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 146
Dołączył: Sep 2009
Post: #424
 
furbul napisał(a):Ostatnio też coraz popularniejszy jest chiński, ale co mają Chiny do Europy Icon_wink

Tyle, co Eurowizja (jako całość, bez rozdrabniania się na pojedyncze, interesujące "jaskółki") do wartościowej muzyki.

Lista Przebojów RadioSAR.pl
15.05.2011 10:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #425
 
No tak. Alternatywny nigdy nie zrozumie popu ;]
15.05.2011 10:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #426
 
Gutol napisał(a):Tyle, co Eurowizja (jako całość, bez rozdrabniania się na pojedyncze, interesujące "jaskółki") do wartościowej muzyki.
No to co robisz w tym temacie

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
15.05.2011 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #427
 
To przy głosowaniu przynajmniej można byłoby się powstrzymać od tłumaczenia na francuski, przecież każdy debil zna te formułki, a jak nie to mają flagi przy nazwie.
Już bez przesady Icon_razz
15.05.2011 11:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #428
 
Cytat:No tak. Alternatywny nigdy nie zrozumie popu ;]
I właśnie nie wiem po co wkoło strzelasz takimi komentarzami Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.05.2011 11:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #429
 
A ja tam lubię jak po francusku mówią Icon_razz2
Dzięki ESC tak dobrze opanowałem nazwy krajów Icon_razz2

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
16.05.2011 12:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #430
 
saferłel napisał(a):I właśnie nie wiem po co wkoło strzelasz takimi komentarzami Icon_wink
Równie dobrze mógłbyś spytać, po co Gutol strzelił takim komentarzem.
16.05.2011 01:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #431
 
Gutol przyczepił się chyba do Eurowizji z nudów, biorąc pod uwagę jego ogólną aktywność Icon_razz2 Poza tym akurat on nie jest chyba taki alternatywny jak myślisz, chociaż listy nie prowadzi.
Fakty są takie, że to ty znów napominasz o alternatywie Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.05.2011 01:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #432
 
Fakty są takie, że regularnie czytam, jaki to (szeroko pojęty) pop jest (generalnie, poza wyjątkami) do bani.
16.05.2011 02:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #433
 
Nie, pop jest fajny. Sam jesteś do bani! Icon_frown

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.05.2011 09:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #434
 
Ja to wyznaję teorię: dobry pop nie jest zły Icon_smile



Co wam to przypomina ??? Icon_biggrin
16.05.2011 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gutol Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 146
Dołączył: Sep 2009
Post: #435
 
saferłel napisał(a):Gutol przyczepił się chyba do Eurowizji z nudów

Też, może nawet głównie, niemniej wynika to z daleko posuniętego sceptycyzmu wobec Eurowizji. Moje stanowisko jest niezmienne: to, co dobre może stać się popularne. To, co ma przede wszystkim być popularne prawie nigdy dobre nie jest.
Poza tym dawno nigdzie nie trollowałem Icon_mrgreen

saferłel napisał(a):biorąc pod uwagę jego ogólną aktywność Icon_razz2

Mam dystans do forów jako takich. Wszyscy usiłują osiągać wyżyny erudycji, a i tak prawie każda dysputa kończy się pyskówką i odejściem od meritum. Poza tym mycharts to dla mnie głównie źródło informacji (co się ukazało, a mnie umknęło).

saferłel napisał(a):Poza tym akurat on nie jest chyba taki alternatywny jak myślisz

Dziękuję... chyba? To komplement, prawda? Icon_biggrin3
Alternatywność Gutola ocenić można pod:

http://www.last.fm/user/Gutol

saferłel napisał(a):chociaż listy nie prowadzi.

Wprost przeciwnie, prowadzę w każdy piątkowy wieczór, w dosłownym tego słowa znaczeniu Icon_biggrin3

Lista Przebojów RadioSAR.pl
16.05.2011 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #436
 
Remo napisał(a):Ja to wyznaję teorię: dobry pop nie jest zły Icon_smile



Co wam to przypomina ??? Icon_biggrin

gdzieś to słyszałem, nawet nie dawno Icon_razz
16.05.2011 06:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #437
 
Gutol napisał(a):Też, może nawet głównie, niemniej wynika to z daleko posuniętego sceptycyzmu wobec Eurowizji.

Ja mam tak samo, ale Eurowizję przeglądam traktując ją jako pewne zjawisko socjologiczno-muzyczne.


Gutol napisał(a):Mam dystans do forów jako takich. Wszyscy usiłują osiągać wyżyny erudycji, a i tak prawie każda dysputa kończy się pyskówką i odejściem od meritum. Poza tym mycharts to dla mnie głównie źródło informacji (co się ukazało, a mnie umknęło).
mycharts.pl chyba i tak dobrze sobie z tymi problemami radzi na tle innych, chociaż oczywiście nie obce nam są odejścia od meritum (ale polegają zwykle na przejściu do innego meritum Icon_mrgreen ), a i pyskówka kiedyś się zdarzyła jedna czy dwie Icon_razz2 W każdym razie nie przejmuj się takimi komentarzami jak moje w stosunku prz-a i vice versa. My się tak naprawdę lubimy i nie traktujemy tego śmiertelnie poważnie Icon_wink2

Gutol napisał(a):Dziękuję... chyba? To komplement, prawda? Icon_biggrin3
Alternatywność Gutola ocenić można pod:http://www.last.fm/user/Gutol
Nie, nie komplement. Po prostu stwierdzenie pewnego stanu rzeczy, który nie podlega pozytywnym czy negatywnym ocenom. Pamiętałem właśnie, że lubisz takie mocne granie dosyć. Tak więc alternatywny raczej nie jesteś, przynajmniej nie w tym sensie w jakim ten termin jest teraz odbierany w kontekście muzyki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.05.2011 09:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #438
 
mike napisał(a):To przy głosowaniu przynajmniej można byłoby się powstrzymać od tłumaczenia na francuski, przecież każdy debil zna te formułki, a jak nie to mają flagi przy nazwie.
Już bez przesady Icon_razz

Mi tam francuski nie przeszkadza.

Douze points brzmi lepiej od twelve points Icon_wink2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
16.05.2011 11:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #439
 
chris975 napisał(a):Mi tam francuski nie przeszkadza.

Douze points brzmi lepiej od twelve points Icon_wink2

Exactement! ;D Icon_wink

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
16.05.2011 11:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #440
 
Zwölf Punkte Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.05.2011 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Radzimir Dębski wygrywa konkurs na remix Beyonce Sajmon 3 1 243 19.04.2012 06:07 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości