Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
R.E.M. - Accelerate
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
R.E.M. - Accelerate
[Obrazek: R.E.M._-_Accelerate.jpg]
Już nadchodzi! 1 Kwietnia do sklepów trafi tak wyczekiwany przez wielu (mam nadzieję, że przez wielu Icon_razz2) nowy album legendarnej Icon_cool2 , fantastycznej Icon_cool2 , niezpomnianej Icon_cool2 hehe...formacji R.E.M.
Michael Stipe z kolegami kazali czekać na swoje nowe wydawnictwo rocznikowo aż 4 lata Icon_sad Album był zapowiadany już na wrzesień/październik ubiegłego roku. Jednak lepiej późno niź wcale. Zespół przez cały ten okres od końca ubiegłego roku doskonalił brzmienie albumu razem z producentem Jackniffem Lee (odpowiedzialny min. za świetny ostatni świetny krążek Bloc Party - rokuje dobrze). W tamtym roku dali trochę koncertów, trochę to nawet za wiele powiedziane...5 koncertów w Dublinie gdzie nowy materiał został przedstawiony w dość pierwotnej formie, więc na pewno ktoś kto wysłuchał mp3 z tego wydarzenia i zna je na pamięć, może być zaskoczony nowymi wersjami kawałków.
Przejdźmy do konkretów. 1 singlem zostanie utwór Supernatural Superserious, a nie jak wiele osób sądziło (w tym ja, zwolennik tej tezy) kawałek Living Well Is The Best Revenge. Krótki fragment kompozycji można już posłuchać na fanowskiej stronie murmur - http://www.murmurs.com/ - niby sam początek, kawałek zwrotki, ale dla mnie bomba (szczególnie intro).

Zespół zapowiada zgodnie, że płyta jest bardziej rockowa niż poprzednie, jest w jakimś stopniu powrotem do brzmień z lat 80 (super!!) Okładka jest czarno biała taka jak do płyty New Adventure In Hi-Fi (kapitalny krążek), więc to dobrze wróży myślę Icon_wink

Tracklista albumu wygląda następująco:

1. Living Well Is the Best Revenge
2. Man-Sized Wreath
3. Supernatural Superserious
4. Hollow Man
5. Houston
6. Accelerate
7. Until the Day Is Done
8. Mr. Richards
9. Sing for the Submarine
10. Horse to Water
11. I'm Gonna DJ

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.01.2008 11:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Wielkie dzięki za info ! No, no, no... Zobaczymy. Icon_smile2
24.01.2008 12:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Czas na małą aktualizacje. Znany jest wreszcie czas płyty - tylko 34 minuty 39 sekund. Zobaczymy....No i tracklista z czasem trwania...Po kolei...

Living Well (czyli mój faworyt), skrócony o prawie 20 sekund w porównaniu z koncertówką (buuu, no ale zobaczymy), Man Sized, Houston, Mr. Richards, Sing (prawie 5 minut! Toszto suita w porówaniu z resztą) - o nich mało co wiadomo. To samo mogę napisać o I'm Gonna DJ, chociaż ten numer grają na koncertach od 2004 roku to ja jakoś nie miałem okazji go posłuchać nigdy, tak jak baaaaardzo dziwnie wyszło. Hollow Man i Horse The Water czyli chyba najlepsze refreny 21 wieku jeśli chodzi o R.E.M.....no cóż lekko ponad 2 minuty, ale Horse The Water jest bardzo dynamiczny, zwrotka-refren x 3 - wszystko w takim tempie, że i te 2:18 starczy by się nim nacieszyć. I jest jeszcze piękna balladka Until The Day Is Done (to wnioskuje po samplu jaki znam) która przypomina najlepsze czasy Automatic For The People.

1. "Living Well Is the Best Revenge" - 3:11
2. "Man-Sized Wreath" - 2:31
3. "Supernatural Superserious" - 3:23
4. "Hollow Man" - 2:39
5. "Houston" - 2:05
6. "Accelerate" - 3:33
7. "Until the Day Is Done" - 4:08
8. "Mr. Richards" - 3:46
9. "Sing for the Submarine" - 4:50
10. "Horse to Water" - 2:18
11. "I'm Gonna DJ" - 2:07

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.03.2008 12:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
saferłel napisał(a):tylko 34 minuty 39 sekund
cos slabo...
saferłel napisał(a):Toszto
a co to za slowo? Icon_cool2

no zobaczymy co z tego wyjdzie.
13.03.2008 01:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #5
 
ku3a napisał(a):
saferłel napisał(a):tylko 34 minuty 39 sekund
cos slabo...
Twoja "11" w NL5 niewiele dłuższa Icon_wink2
ku3a napisał(a):
saferłel napisał(a):Toszto
a co to za slowo? Icon_cool2
Mówisz mi że kiedy pada deszcz
Liście na drzewach rosną
Toż to bzdur stek!
Ja nie słyszałem gorszych odkąd zostałem sosną

Icon_wink2

.
13.03.2008 12:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Hehe ja używam Toszto (nie toż to, chociaż może i tak jest poprawnie) w sensie: To jest...nauczyłem się tego od Cioci Stasi z Klanu Icon_razz2 (Bożesztymój Icon_razz2)

Płyta The Good The Bad And The Queen trwała co prawda 42 minuty, ale bez ostatniego (chociaż najlepszego w sumie) utworu tytułowego ma tyle samo co R.E.M. prawie (kilka sekund różnicy) a mimo to te 11 kawałków i ten 7 minutowy ostatni tworzą jedną z najlepszych płyt 21 wieku...i w ogóle.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.03.2008 01:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
stavanger napisał(a):Twoja "11" w NL5 niewiele dłuższa Icon_wink2
Icon_mrgreen
ale ja tego nie wydaje i nie zarabiam na tym kasy Icon_wink2
saferłel napisał(a):nie toż to, chociaż może i tak jest poprawnie
nawet nie "moze" Icon_wink2
13.03.2008 04:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Ale pozwól, że będę swojej wersji używam i błagam nie poprawiaj mnie językowo Icon_razz2

Skoro myślisz, że Accelerate ma być dla kasy i powinien w związku z tym dłużej trwać... :roll: Oni zresztą chyba w ślady Radiohead idą z tym wydawnictwem jeśli chodzi o dystrybucje....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.03.2008 04:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
nie chodzilo mi o to, ze poszli na kase. nie uwazam tak, choc nawet jeszcze plyty nie slyszalem. chodzilo mi tylko o to, ze jednak mimo wszystko na muzyce zarabiaja. a polgodzinne plyty to moga wydawac jakies debiutujace zespoly ktore chca w ogole cos widac, a taka uznana firma to powinna sie bardziej wysilic. ot co.
13.03.2008 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Ale podałem przecież przykład GBQ Icon_razz2, albo PJ Harvey - jeszcze lepszy przykład Icon_wink. Nie każda płyta jest stworzona jako godzinny dysk, choć nie ukrywam, że sam byłem zły, że taki krótki ten album...tylko, że skoro każda szanująca się gazeta obwiesza wielki powrót R.E.M., płyta dostaje same pozytywne recenzje i jest uznawana za najlepszą od 12 lat...no to się wysilili z tego widać Icon_wink

PS - a płyty R.E.M. z lat 80 też nie trwały wiele dłużej niż ta....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.03.2008 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #11
 
saferłel napisał(a):tylko, że skoro każda szanująca się gazeta obwiesza wielki powrót R.E.M., płyta dostaje same pozytywne recenzje i jest uznawana za najlepszą od 12 lat...no to się wysilili z tego widać Icon_wink
Dla mnie recenzje raczej wyrocznią nie są, to mi musi się płyta podobać Icon_smile2
Ale R.E.M to uznana marka, więc na pewno sie zapoznam.

.
14.03.2008 12:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Wiem, ale te świetne recenzje z gazet tylko podcysają całą tą przed-płytową atmosfere Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.03.2008 08:34 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
Płyta jest już w sieci, ale linki do tej płyty jeszcze szybciej zostały wycięte niż do Kooks. Kooks mi sie udało, więc REM pewnie też nie długo będzie. Icon_wink2
A może Saferłel już słuchałeś???

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.03.2008 08:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
NIE GADAJ STARY!!!!!!!! FAKT JUŻ JEST!!!! ZACZYNAM SZUKAĆ!!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.03.2008 08:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
HA MAm, zgrywam!!! http://www.zshare.net/download/8980557dc47d69/ - radze sie pośpieszyć!!!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.03.2008 08:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #16
 
ja nawet już ściągnąłem, ale chciało ode mnie hasła, którego nikt nie podał...
EDIT: no to drugie podejście...
EDIT2: Saferłel, moje drugie źródło to ten sam adres Icon_smile2 Ale jeśli już to będę słuchał po liście.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.03.2008 08:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
hehe och wkurzyłbym się nieźle na twoim miejscu Icon_biggrin 10% dopiero, ale wolno idzie....wszystkiego inne płyty ciągną sie błyskawiczne, tylko cave do tej pory tak samo się ślamazarzył....a jest płytą roku na razie - czyżby znak jakiś Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.03.2008 08:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #18
 
saferłel napisał(a):hehe och wkurzyłbym się nieźle na twoim miejscu Icon_biggrin
z In Rainbow Radiohead było tak, że gość wrzucił pod ten link swoje kawałki i w txt po rozpakowaniu przeprosił i prosił o przesłuchanie Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.03.2008 08:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Icon_biggrinIcon_biggrin
Ja zgrałem Radiohead z oficjalnej strony w legalnie absolutny sposób pare godzin po 00:00 Icon_razz2 Niech suma jaką zapłaciłem będzie jednak słodką tajemnicą Chytry

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.03.2008 08:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
PS - ja mam kiepsko, zależy mi żeby Bonda obejrzeć, a płyta zgra sie za 15 minut kiedy on się właśnie zaczyna Icon_cry2 Jestem takim samym fanatykiem 007 jak i REM Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
15.03.2008 08:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości