Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dziobaseczek - 89 notowanie listy - 10 luty 2011
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #1
dziobaseczek - 89 notowanie listy - 10 luty 2011
When Saints Go Machine – Duńczycy co jakiś czas wysyłają w świat ciekawe muzyczne pocztówki. Tym razem nazywa się ona When Saints Go Machine i musze powiedzieć, że słucha się tego z ogromną przyjemnością. Właściwie śmiem powiedzieć, że to jeden z lepszych kawałków jakie w tym roku słyszałem. Świetnie zaśpiewany, głos wokalisty ma podobną skalę jak Roland Orzabal z Tears for Fears, ale taki bardziej matowy. Piosenka ma sympatyczny lekko taneczny beat, ale jest niezwykle przestrzenna, kapitalnie wyprodukowana a wyborny głos wokalisty nobilituje ten utwór do rangi wyjątkowych. Polecam, pop z najwyższej półki.

Bag Raiders – O tej formacji mogę już wypowiadać się w samych superlatywach. To muzyka taneczna, która trafia prosto do mojego serca, jest po prostu perfekcyjna. Cudowna melodia, genialny rytm, świetny sposób śpiewania. Pierwszy singiel z tej płyty Way Back Home po prostu mnie pozamiatał. Jest tym co najlepsze w muzyce dyskotekowej się przytrafiło. Sunlight kontynuuje tą drogę. Ku3a, odpuść sobie Duck Sauce i otwórz się na naprawdę wartościowy dance.

The Get Up Kids – Towarzyszą mi od paru ładnych lat i na razie nie zawodzą, tworzą naprawdę sympatyczną gitarową muzykę, bardzo inteligentną i przebojową. Przez te 14 lat zdążyli się nieco zmienić, brzmią bardziej dojrzale, nie stronią od fajnych aranżacyjnych udziwnień, punkowa zadziorność zastąpiona została przez świetne wyczucie rytmu i przestrzeni. Nowa piosenka jest wyśmienita.

The Burning Hotels – Myślę, że nowofalowe brzmienia naprawdę mają się dobrze, młodzi muzycy nie boją się sięgania po trudniejsze dźwięki. A tu mamy do czynienia z utworem, który ociera się o geniusz. Jest podniosły, niesamowicie przejmujący, przypomina momentami wczesny New Order, czasem trochę wczesny The Killers. Jak dla mnie absolutna rewelacja.

The Dears – Bardzo cenię sobie twórczość tych Kanadyjczyków. Zawsze był to pop rock mający w sobie symfoniczną niemalże siłę i moc. Tworzyli swoją muzykę i zawsze mogłem spodziewać czegoś wyjątkowego, przeważnie pięknej melodii, świetnej, lirycznej oprawy dźwiękowej, niezwykłego klimatu. W Polsce The Dears jest praktycznie nieznany i raczej nowe nagrania tego nie zmienią. Choć są nadal frapujące. Omega Dog zniewala soulowym wręcz sposobem śpiewania, funkowym bujaniem, gitara tli się lekko, a melodia jest po prostu cudowna. No i ten symfoniczny blask kompozycji. Zatyka dech w piersiach.

The Wombats – wracają w bardzo fajnym stylu. Poprzednie płyty The Wombats podobały mi się. Było w niej wszystko za co lubię pop-rockowe gitarowe granie. Fajne melodie, energia, niezłe teksty, prawdziwe skarbnice hitów. Za to samo lubiłem The Cribs, The Maccabees, The Courteeners i wiele podobnych formacji. Pierwszy singiel The Wombats Tokyo (Vampires And Wolves) mocno mnie zaniepokoił, bo zaczęła się już pojawiać rutyna. Ale już przy Jump Into The Fog odetchnąłem z ulgą. Jest dobrze. Hicior, jakiego potrzebowałem.

Shihad – droga jaką przeszedł ten Nowozelandzki zespół jest arcyciekawa. Pierwsze płyty z początku lar 90 tych Churn i Killjoy to ciężkie, niemalże industrialne granie, był to najlepszy okres formacji a płyta Killjoy jest uważana za wielu za najlepszą rzecz jaka została stworzona w tym kraju. Potem okres płyt takich jak The General Electric, nieco grunge’owy, rockowy. Dziś Shihad to znakomicie skrojony rock, gdzie melodia jest najważniejsza, gdzie gitara jest podporządkowana melodii a nie odwrotnie. Ale to dalej świetny zespół, grający bardzo dobrą muzykę. Ignite to kwintesencja tego oblicza.

The Twilight Singers – Greg Dulli wraca, facet który sprawił mi w życiu tyle radości tworząc z Afghan Whigs. Oczywiście The Gutter Twins i The Twilight Singers to też niezwykłe zjawiska, ale to już nie to samo. Mimo to duch geniuszu Grega czuć tu namacalnie, sposób śpiewania jak zawsze niedbały, nonszalacki i niezwykle oryginalny. Naleciałości soulu już nie tak wyczuwalne jak drzewiej, ale widać muzyczny wpływ kolegi z zespołu Shawna Smitha, który występował w znakomitej formacji Satchel.

R.E.M. – Tyle lat na rynku, świat sie zmienia, idzie do przodu, wynaleziono komórki, internet, loopy i inne szpejstwa a oni dalej tacy sami. Na tym polega ich siła, jak to mawia detektyw Monk, to ich dar i przekleństwo. R.E.M. można porównać tylko do R.E.M., It Happened Today to wyborna piosenka, taka typowa dla nich gitarowa piosenka z naleciałościami wszystkiego co w rockowej muzyce południa Stanów najwartościowsze.

Sahaj Ticotin – Zastanawiałem się czy umieścić w zestawieniu tą piosenką. W gruncie rzeczy banalną balladę. Ale chwyciła mnie bardzo za moje serducho. Teraz nie żałuje tej decyzji, tak rzadko goszczą tu w ogóle jakiekolwiek ballady. Przez Sahaja wykresiłem wyborne nowe single Morning Parade, Burn Before Reading, Mirrors, Young The Giant. Kto to jest ten Sahaj? Pół Rosjanin, pół Portorykańczyk, Amerykanin z żydowskimi korzeniami. Fani cięższej muzyki kojarzą go jako wokalistę formacji Ra. Wyborna debiutancka płyta From One otworzyła przed nimi bramy sławy. Oczywiście bramy zamknęły się tuż na Odrze, bo Polacy odpuścili sobie ich twórczość. Jak zwykle zresztą. Solowy Sahaj to zupełnie inna bajka. To gitarowy pop. Another Minute to ładna ballada, tylko tyle i aż tyle.


01 01 03 Pomegranates - 50's

02 02 06 Brothertiger - Evening Glow
03 32 02 Veto - This is Not


04 04 04 I Am Arrows - Hurricane
05 05 04 Girls - Heartbreaker
06 14 02 The Naked And Famous - No Way
07 06 05 Gypsy & the Cat - Jona Vark
08 21 03 Strange Talk - Climbing Walls
09 03 03 Wilder - Skyful Of Rainbows
10 12 03 Gang Of Four - Never Pay For The Farm

11 13 02 The Posies - The Glitter Prize / Take Care Of Yourself
12 07 04 Brother - Darling Buds of May
13 10 04 Summer Camp - Round The Moon
14 20 03 Chapel Club - Roads
15 46 02 Small Black - Search Party
16 08 05 Future Islands - The Ink Well
17 24 03 We Are Scientists - You Should Learn
18 22 03 Of Montreal - Sex Karma
19 26 04 Twin Shadow - At My Heels
20 NE 01 When Saints Go Machine - Fail Forever

21 NE 01 Bag Raiders - Sunlight
22 23 03 Oberhofer - Should Have Taken Acid With You
23 18 05 The Uniques - Webs / Melt
24 NE 01 The Dears - Omega Dog
25 09 06 Asobi Seksu - Trails
26 11 05 Psychic Powers – Brighter
27 33 03 Fenech-Soler - Demons
27 15 06 Destroyer - Chinatown
28 NE 01 The Burning Hotels - Alison
29 44 02 The Diogenes Club - Versailles
30 44 02 Smiths Westerns - Weekend

31 16 06 The Informations - Strange Habits
32 17 07 Grasscut - The Door In The Wall
33 NE 01 The Get Up Kids - Shatter Your Lungs
34 19 07 School Of Seven Bells - I L U
35 25 05 The Pains Of Being Pure At Heart - Heart In Your Heartbreak
36 NE 01 The Wombats - Jump Into The Fog
37 42 02 Twin Sister - All Around And Away We Go
38 38 03 Glasser – Mirrorage
39 50 02 Echoes - Ice Cold
40 NE 01 R.E.M - It Happened Today

41 NE 01 Shihad - Ignite
42 NE 01 The Twilight Singers - On The Corner

42 28 04 Mark Ronson And The Business Intl - Somebody to Love Me (ft. Boy George and Miike Snow)
43 30 05 Matthew Dear - Slowdance
44 27 06 White Lies - Bigger Than Us
44 29 05 Y/Y - Play Play
45 34 04 Matt & Kim - Block After Block
46 45 02 Marnie Stern - Nothing Left
47 49 02 Ima Robot - Ruthless
48 27 07 Sacred Animals - Wired- Islands
49 43 04 Gotye - Eyes Wide Open
50 NE 01 Sahaj Ticotin - Another Minute

out

Dinosaur Pile-Up - Mona Lisa
Duran Duran - All You Need is Now
The New Divison - Starfield
Dale Earnhardt Jr. Jr. - Vocal Chords
WHITE ARROWS - Coming or Going
Ten Kens - Insignificant Other
Drugstore Fanatics - Hangman
Killing Joke - The great cull
Blackbird Blackbird – Modern Disbelief / Pure
The Guggenheim Grotto - Wisdom

waittingroom

The Concretes - Good Evening
Fleet Foxes - Helplessness Blues
Metronomy - She Wants
The Concretes - All Day
prefab sprout - falling in love
Young Galaxy - Peripheral Visionaries
Husband&Wife - Begone Long One
The Strokes - Under Cover of Darkness
Shining - Fisheye
Half Tigers - Do It Again
Coltrane Motion – I Forgot There Was A War On
Framing Hanley - Warzone
Tiger Please - Autumn Came the Fall
Abused Romance - Sound Of Violence
Fops - Solid Copper Huntress
Stricken City - Animal Festival
Museum Of Bellas Artes - Days Ahead
The Megaphonic Thrift - Talks Like a Weed King
My Jerusalem - Sweet Chariot
Justin Morrell - Haunted
Kidstreet - Nineteen Ninety Three
Summer Fiction - Chandeliers
Shining - Fisheye
Oh Land - Sun Of A Gun
Buffalo Tom - Arise, Watch
Now, Now - Giants
Everio - Dream
Say Hi - Devils
Psykakuten - If I Could Love I Would
Peter Bjorn And John - Second Chance
Toro Y Moi - Still Sound
Eye Empire - Idiot
Eve 6 - Bad News
The Kites - Play
Summer Fiction - Chandeliers
Aeroplane - Without Lies
Starfucker - Bury Us Alive
Switchfoot - Bullet Soul
Faded Paper Figures - You Know What I Mean
Burn Before Reading - Taking Over
Morning Parade – A&E
Munch Munch - Cyclorama
Hollerado - Americanarama
Cavo - Cry Wolf
Mirrors - Hide And Seek
Tu Fawning - Mouths Of Young
Turboweekend - Into The Pavement
Young The Giant - My Body

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
10.02.2011 09:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
 
dziobaseczek napisał(a):50 NE 01 Sahaj Ticotin - Another Minute
właśnie i słucham i nie wiem jak to mogło wygryźć nowe Morning Parade Icon_razz Może nie jest złe, ale bez rewelacji
przesłuchałem wszystkie nowości, znałem The Wombats i to oni najbardziej mi się podobają Icon_biggrin3
dziobaseczek napisał(a):12 07 04 Brother - Darling Buds of May
to chyba nie tak miało być Icon_razz
a I Am Arrows to już za długo siedzą na 4. miejscu
11.02.2011 03:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
 
michal91d napisał(a):właśnie i słucham i nie wiem jak to mogło wygryźć nowe Morning Parade
co się odwlecze to nie uciecze, za tydzień MP zadebiutują. Sahaj zasługuje choćby na 50 miejsce, kariery raczej wielkiej nie zrobi, chciałem w zamyśle żeby pojawił się symbolicznie, ale skłamałbym, że nie lubię tej prostej balladki, jest na prawdę sympatyczna.
michal91d napisał(a):to chyba nie tak miało być Icon_razz
no powiem i że niektóre nowości są tak dobre, że mogą mocno namieszać w dziesiątce i fakt, że brother doszedł do pierwszej 10 tki można uznać za spory sukces. Bo u mnie do pierwszej dychy dochodzą tylko wybitne piosenki Icon_smile
michal91d napisał(a):a I Am Arrows to już za długo siedzą na 4. miejscu
prawda, ale nie umiem się uwolnić od tej pięknej melodii.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.02.2011 03:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #4
 
dziobaseczek napisał(a):prawda, ale nie umiem się uwolnić od tej pięknej melodii.
no właśnie, to trzeba dać wyżej Icon_razz
11.02.2011 03:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
 
michal91d napisał(a):no właśnie, to trzeba dać wyżej Icon_razz
Hehe, 4 miejsce to już naprawdę wyżyny Icon_smile będzie ciężko. Ale miło, że ty też kibicujesz tak ostro tej świetnej piosence.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
11.02.2011 03:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
wynotowałem sobie kolejne 5 utworów do pożyczenia od Ciebie, dzięki Icon_smile2.

cholera, zapomniałem o nowym The Wombats, a już 3 tygodnie temu miałem się z tym zapoznać.
15.02.2011 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
 
ku3a napisał(a):wynotowałem sobie kolejne 5 utworów do pożyczenia
zaczynam odlatywać w kierunku The Burning Hotels Icon_smile będzie ostry atak na pierwszą trójkę Icon_smile http://vimeo.com/15441440

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.02.2011 01:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
ma coś w sobie.
lubię takie klimaty jak w tym obrazku Icon_smile2.
15.02.2011 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #9
 
ku3a napisał(a):lubię takie klimaty jak w tym obrazku
no to czekam kiedy znajdzie się na Top Ku3a Icon_smile2

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.02.2011 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dziobaseczek - 129 notowanie listy - 21-28 Grudzień 2011 dziobaseczek 14 2 784 04.01.2012 08:48 PM
Ostatni post: Listoholik
  dziobaseczek - 128 notowanie listy - 14 Grudzień 2011 dziobaseczek 25 6 700 19.12.2011 07:10 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 127 notowanie listy - 7 Grudzień 2011 dziobaseczek 9 10 625 12.12.2011 08:32 AM
Ostatni post: dziobaseczek
serce dziobaseczek - 126 notowanie listy - 30 Listopad 2011 dziobaseczek 16 3 401 02.12.2011 09:26 AM
Ostatni post: dziobaseczek
Pencil dziobaseczek - 125 notowanie listy - 23 Listopad 2011 dziobaseczek 16 3 873 27.11.2011 07:13 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 124 notowanie listy - 16 Listopad 2011 dziobaseczek 26 5 307 23.11.2011 02:45 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 123 notowanie listy - 9 Listopad 2011 dziobaseczek 7 2 248 14.11.2011 08:34 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 122 notowanie listy - 2 Listopad 2011 dziobaseczek 7 2 113 06.11.2011 04:55 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 121 notowanie listy - 26 Październik 2011 dziobaseczek 12 2 638 30.10.2011 09:17 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 120 notowanie listy - 18 Październik 2011 dziobaseczek 9 2 310 27.10.2011 05:59 PM
Ostatni post: Remo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości