Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 232 z 2.02.2011
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
A jak byście liczyli ostatniego singla Katie?
Jest inny tytuł niż na albumie i nieco inne brzmienie.
10.02.2011 01:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 621
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #22
 
Cytat:A jak byście liczyli ostatniego singla Katie?
Jest inny tytuł niż na albumie i nieco inne brzmienie.
różnica znowu nie jest taka duża , z resztą "To Kill You Witha A Kiss" to single mix "Id Love To Kill You"

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
10.02.2011 01:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
W takich przypadkach mógłbyś liczyć wyniki na konto kawałka, który przebił się jako pierwszy na listy. Jeżeli Melua występowała już z ''I'd Love to Kill You'' na listach, potem załóżmy spadła, a teraz wróciła gdzieś pod nową postacią, to wliczaj ją pod wyniki ''I'd Love to Kill You''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.02.2011 11:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #24
 
Tak, zdecydowanie popieram. Na wszelkich oficjalnych listach przebojów takie zabiegi mają miejsce. Billboard np. nie liczy punktów razem tylko jeśli remix jest zupełnie nową piosenką, ale takie przypadki mają miejsce bardzo rzadko, ostatnio już prawie wcale, bo moda na to minęła. Wszystkie inne wersje, nawet jeśli różnią się tytułem, a są wersjami tej samej piosenki tego samego wykonawcy liczone są razem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.02.2011 12:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
Załóżmy że zostaną przyjęte takie zasady. Czy znajdzie się na tym forum ktoś, kto będzie kontrolował wszystkie listy i sprawdzał czy piosenki na nich nie znajdują się w innych wersjach pod innymi tytułami na różnych listach? Ja się nie podejmuję. Co do Katie to zorientowałem się od razu tylko dlatego, że bardzo dobrze znam płytę. Co do Bromancu to też dosyć szybko, ale w przypadku F/F you tkwiłem w nieświadomości przez jakieś dwa miesiące. A z kolei liczenie osobno nim się zorientuję, a razem kiedy to się zdarzy zakrawa na paranoję. Poprawiać zaległych z kolei na pewno nie będę, bo o ile do 2-3 tygodni jest to względnie proste, to dalej... w każdym razie pomyłkę z Monsterem odkręcałem dobre 2 godziny.
10.02.2011 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Jak sam Kajmanie napisałeś nie ma takich utworów wiele (nie wiem czemu wydawało mi się, że jest ich więcej ale to Ty się lepiej orientujesz bo zliczasz co tydzień wszystkie listy i masz największe rozeznanie).
A nawet jeśli zdarzyłaby się sytuacja, że np dopiero po 10 tygodniach Ty albo inny user by się zorientował, że są podliczane te same nagrania jako dwa różne to wydaje mi się, że absolutnie nie powinieneś poprawiać poprzednich notowań.
Wiadomo, że nie da rady ogarnąć tego wszystkiego. List jest za dużo naprawdę szkoda by było czasu na takie poprawki.

Decyzja należy do Ciebie a my postaramy się takie sytuacje tj takie nagrania wyłapywać i w miarę szybko dawać Ci znać.

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
10.02.2011 09:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 932
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #27
 
Pozwólcie, że wyjaśnię sprawę Bromance i Seek Bromance. Obserwuję to forum od dawna, ale nie miałem potrzeby zakładać konta. Jednakże wynikły teraz takie okoliczności, że nie było wyjścia i trzeba było w końcu założyć. Icon_mrgreen Post miał ukazać się już w ubiegłą środę, ale nie mogłem założyć konta, ponieważ rejestracja była zablokowana. Icon_confused2 Może i teraz już już trochę musztarda po obiedzie, ale dla spokojności sumienia postanowiłem ten post jednak zamieścić.

Sprawa prezentuje się następująco:
Pierwotnie był sam instrumental, oficjalnie został wydany w kwietniu ub. roku (dokładnie 14.04.2010 r.). Widząc z jakim gorącym przyjęciem spotkał się ten utwór oraz chcąc wykorzystać potencjał komercyjny, stworzona została wersja radiowa. Ukazała się ona nieco ponad miesiąc później. Sam utwór zrobił sporą karierę na eventach, był jednym z najważniejszych utworów sezonu 2010 na Ibizie.
Teraz o wersji wokalnej. Tak naprawdę to nie jest robota Tima Berga. Może co najwyżej wprowadził malutkie zmiany w ostatecznym brzmieniu wersji z wokalem. "Seek Bromance" to bootleg stworzony przez Axwella (taki znany producent house'owy). Acapella Amandy Wilson pochodzi z utworu "Love You Seek" Samuela Sartiniego. Czyli można powiedzieć, że stworzył mash-up dwóch utworów. Pomysł oczywiście spotkał się z tak samo świetnym przyjęciem jak instrumental. Ale tym razem minęło sporo czasu do ukazania się wersji radiowej "Seek Bromance", bo ta wyszła dopiero w połowie października ub. roku. A dlaczego podpisywane jest to jako produkcja Aviciiego (dla informacji: Tim Berg = Avicii)? Z całą pewnością porozumiał się z Axwellem, który jest już starym wygą na scenie klubowej, a Bergowi - młodemu producentowi, obie wersje przyniosły sporą sławę (jak się później okazało). Pewnie też i względy komercyjne też nie są bez znaczenia (bo tak naprawdę, kogo to obchodzi, że to mash-up, oprócz ludzi interesujących się muzyką Icon_wink2 ). Jednak krótszy zapis łatwiej jest zapamiętać.

Dlatego moim zdaniem kajman prawidłowo wykonuje swoją pracę. Icon_wink2 Ale patrząc na to z drugiej strony, tak jak wspomniał saferłel, można liczyć również go jako jeden utwór, z korzyścią w walce o wyższą pozycję. Bo jednak w takich przypadkach jakby nie patrzeć punkty dzielą się na dwa utwory. W każdym razie pierwotnie był to mash-up i tak to osobiście traktuję, pomimo późniejszego oficjalnego wydania. Jednakże ostateczną decyzję co z tym zrobić pozostawiam Wam.

http://rateyourmusic.com/~meni
13.02.2011 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Poprawki z dwóch ostatnich notowań:
Notowanie 231
Utwory
49 z 48 Closterkeller - Ogród półcieni
Wykonawcy
18 z 21 Manic Street Preachers
Notowanie 232
Utwory
24 z 26 Closterkeller - Ogród półcieni
33 z 41 Beady Eye - The roller
40 z 46 Klaxons - Twin flames
47 z 55 Katie Melua - To kill you with a kiss
Wykonawcy
10 z 9 Perfect
12 z 15 Beady Eye
17 z 18 REM
13.02.2011 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
co z ostatnim notowaniem?
16.02.2011 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 686
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
ku3a napisał(a):co z ostatnim notowaniem?
Będzie. Kolejne także.
17.02.2011 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości