Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 2010
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #21
 
ku3a napisał(a):Czas na miejsca 10-6!
7. Say You'll Haunt Me - Stone Sour 88
wysoko! strasznie wysoko!
ku3a napisał(a):6. All Nightmare Long - Metallica 89
no ładnie dwuletnie nagranie jeszcze wyżej. Też kiedyś tak miałem i to dokładnie z tym samym zespołem Icon_smile2
04.02.2011 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
pabloyd napisał(a):I super, chętnie poczytam Icon_smile2
raczej miałem na myśli top na forum LP3, gdzie przedstawię swoją dwudziestkę, bo takiego topu, jakie tu niektórzy przedstawiają, z opisami, linkami itd. to nie zamierzam robić Icon_wink2. póki co i tak mam niedokończone podsumowanie 1000 notowań płyt, to podsumowanie 2010 piosenek, a w płytach 2010 jeszcze nie zaczęte Icon_wink2.
pabloyd napisał(a):A wracając jeszcze do weterana, to gdybyś punktował 30 lub 50 to zapewne byłby zwycięzca.
prawdopodobnie tak, bo te kilka tygodni, kiedy inni z czołówki jeszcze nie punktowali mogły być decydujące.
stavanger napisał(a):U mnie próg wejścia do "20" wyniósł 50 pkt
nie pamiętam, żeby wcześniej u Ciebie był wyższy niż u mnie Icon_smile2.
stavanger napisał(a):a do "10" - 73 pkt
w obydwu przypadkach bardzo podobnie Icon_smile2.
stavanger napisał(a):Twojego lidera pewnie nie przebije, ale myślę, że wykonawca będzie ten sam Icon_wink2
Icon_wink2
no zobaczymy Icon_wink2
Tomekk napisał(a):Metallica to już pobiła wszystkie rekordy :?:
tylko liczby tygodni w dziesiątce Icon_wink2. no i na liście też. ale do pierwszego miejsca w podsumowaniu wszystkich notowań jeszcze bardzo daleko Icon_wink2. no i największej liczby tygodni na pierwszym też nie pobili Icon_wink2.
marsvolta napisał(a):wysoko! strasznie wysoko!
no ale to chyba dobrze? Icon_smile2
07.02.2011 01:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #23
 
ku3a napisał(a):
pabloyd napisał(a):I super, chętnie poczytam Icon_smile2
raczej miałem na myśli top na forum LP3, gdzie przedstawię swoją dwudziestkę, bo takiego topu, jakie tu niektórzy przedstawiają, z opisami, linkami itd. to nie zamierzam robić Icon_wink2.
Czyli sucha lista, hhmm, mówi się trudno Icon_wink2
07.02.2011 01:23 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Scissor Sisters wcześniej mieli u mnie w pierwszej dziesiątce jedną piosenkę - "I Don't Feel Like Dancing", wiedziałem więc, że są w stanie mi się spodobać i mimo że to nie moje granie, to nie przekreśliłem ich od razu przy nagraniach z nowej płyty. Najpierw było "Invisible Light". Bardzo mi się spodobało i weszło na listę, ale poruszało się gdzieś w środku stawki. Potem było "Fire With Fire". Na listę nie weszło, ale było drugą piosenką z nowej płyty która mi się spodobała, więc gdy pojawiła trzecia, również i z nią chciałem się zapoznać. Nie spodziewałem się, że osiągnie więcej niż "Invisible Light", a osiągnęła, i to o wiele! Nie dość, że weszła na listę, nie dość, że weszła do pierwszej dziesiątki, to jeszcze doszła do pierwszego miejsca! I bardzo długo bardzo mocno mi się podobała! Tak długo, że w podsumowaniu całego roku "Any Which Way" znalazło się w pierwszej piątce!!

5. Any Which Way - Scissor Sisters 98

Nowa płyta Lao Che - czy zbliżą się poziomem do "Powstania Warszawskiego" i do "Gospel"? Czy będzie kolejna legenda? Pierwsze przesłuchania nie zapowiadają tego. I tak już zostało - jest przyzwoita płyta, ale niezapisująca się w annałach polskiej muzyki, jak to miało miejsce w przypadku dwóch poprzednich krążków. Po tych pierwszych przesłuchaniach nie wyłuskałem nawet swoich dwóch ulubionych piosenek, które skryły się w cieniu. A jedna z nich, zresztą tytułowa, bezdyskusyjnie znajdzie się w pierwszej dziesiątce moich ulubionych utworów Lao Che. A wśród moich ulubionych utworów 2010 roku znalazła się nie tylko w pierwszej dziesiątce, ale i aż na czwartym miejscu!

4. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che 113
07.02.2011 01:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
pabloyd napisał(a):Czyli sucha lista, hhmm, mówi się trudno Icon_wink2
ale to tylko z braku czasu. tak mi to wygląda. choć kto wie... Icon_smile2 wszystko zależy od tego jak sytuacja czasowa będzie wyglądać w momencie tworzenia tego topu.
07.02.2011 01:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #26
 
ku3a napisał(a):choć kto wie... Icon_smile2
I przy tej nadziei pozostańmy Icon_smile2

ku3a napisał(a):4. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
O kurka wodna, a ja ich na drugie awansowałem Icon_mrgreen
No to teraz to już nie wiem jaki układ na miejscach 2-3, no bo lider może być tylko jeden Icon_mrgreen
07.02.2011 01:42 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Na najniższym miejscu podium piosenka, która wygrała pierwsze ubiegłoroczne notowanie, a nawet 4 pierwsze zeszłoroczne notowania, a później jeszcze jedno Icon_smile2. Ale to nie najważniejsza informacja dotycząca "Bajki o śmierci". To przecież właśnie ta piosenka Spiętego pozostawiła za plecami wszystkie polskie piosenki i została najwyżej notowanym nagraniem z naszego kraju w podsumowaniu 1000 notowań mojej listy!!

3. Bajka o śmierci - Spięty 127
07.02.2011 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #28
 
Spięty się nieźle spiął i zrobił wynik Icon_wink2
07.02.2011 10:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #29
 
ale nie w roku 2010 Icon_smile2
nie mogę wykumać co jest na drugim... /bo chyba niemożliwe jest inne rozstrzygnięcie.../

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.02.2011 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #30
 
Tak Yacy inne rozstrzygniecie jest raczej niemożliwe, Icon_smile2 Natomiast drugie miejsce to dla mnie zaskoczenie . O ile domyślałem się, że ten utwór znajdzie się w podsumowaniu i nawet w czołówce , to z drugiej strony szkoda mi jednak, że w TOP 20 zabrakło miejsca dla Kultu.
08.02.2011 09:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
ku3a napisał(a):14. Chodź tu do mnie - Beri Beri 65
To z pewnością duży sukces na Twojej liście. Tutaj myślałem, że będzie w top 10.
ku3a napisał(a):12. Old Mary - The Dead Weather 69
No mi akurat ta piosenka nijak nie chciała się spodobać mimo, że dawałem jej kilka szans. Chociaż przyznam, że jest zauważalna (w sensie słuchania jakkolwiek to zabrzmiało) Icon_wink2
ku3a napisał(a):11. Running Out - Scissor Sisters 70
Myślałem, że to murowane top 10, ale chyba za dużop tych piosenek by tam było, a może być tylko 10 Icon_wink
To prawda, chyba nikt nie podchwycił tej piosenki tak jak Ty. Nie dała się mi spodobać.
ku3a napisał(a):Już połówka podsumowania, a nie było jeszcze żadnych Strachów?
Hehe, jak też pabloyd zauważył, Strachy straszyły już na 15 Icon_wink2
ku3a napisał(a):"Żyję w kraju" to kontrowersyjny utwór - wielu osobom bardzo się podobał i niejedna miała całkowicie odwrotny stosunek. Ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy.
Ja niestety należę do drugiej grupy, chociaż na początku utwór ten mi się podobał i był na liście. Na szczęście jednak niesłuchanie tego kawałka działa na korzyść i jak czasem usłyszę to tak mocno nie drażni.
ku3a napisał(a):9. Ostatki - nie widzisz stawki - Strachy na Lachy 78
I "Ostatki" nie poszalały na mojej liście, ale bardziej lubię niż "Żyję w kraju"
ku3a napisał(a):6. All Nightmare Long - Metallica 89
Cóż powiedzieć - fenomen. I rzeczywiście niespodzianka, bo myślałem, że jest poza top 20!

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
08.02.2011 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
ku3a napisał(a):5. Any Which Way - Scissor Sisters 98
Ten utwór mi sie spodobał i był kilka tygodni w zestawieniu, ale co u Ciebie wyprawiał to przekroczyło najsmielsze oczekiwania Icon_smile2
ku3a napisał(a):. I tak już zostało - jest przyzwoita płyta, ale niezapisująca się w annałach polskiej muzyki, jak to miało miejsce w przypadku dwóch poprzednich krążków.
A "Gusła"? Jak ją klasyfikujesz?
Tutaj zgadzam się z Tobą. To również mój ulubiony utwór z płyty, którą trochę się rozczarowałem i umieszczam ją na 3 miejscu pod w płytach zespołu.
ku3a napisał(a):3. Bajka o śmierci - Spięty 127
Obstawiałem 2 miejsce. Ale rzeczywiście poprzedni rok "zjadł" dużo punktów. Ten utwór jak i całą płytę Spiętego bardzo polubiłem po koncercie, na którym byłem. Ten kawałek na fali sukcesów na Twojej liście poznałem wcześniej i był u mnie w zestawieniu, ale tylko tydzień. Za to odbija słaby wynik tej piosenki inny kawałek "Opuszczone porty" Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
08.02.2011 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Aro napisał(a):szkoda mi jednak, że w TOP 20 zabrakło miejsca dla Kultu.
ale zabrakło niewiele. "Amnezja" była na 25. miejscu (zabrakło 6 punktów), a "Karinga" na 37.
tadzio3 napisał(a):przyznam, że jest zauważalna (w sensie słuchania jakkolwiek to zabrzmiało) Icon_wink2
tak, brzmi ciekawie Icon_mrgreen
tadzio3 napisał(a):Cóż powiedzieć - fenomen. I rzeczywiście niespodzianka, bo myślałem, że jest poza top 20!
przy takiej liczbie tygodni to nawet te pojedyncze i podwójne punkty za końcówkę dziesiątki dużo dają Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Ten utwór mi sie spodobał i był kilka tygodni w zestawieniu, ale co u Ciebie wyprawiał to przekroczyło najsmielsze oczekiwania Icon_smile2
mogę się tylko w 100% zgodzić Icon_mrgreen .
tadzio3 napisał(a):A "Gusła"? Jak ją klasyfikujesz?
powiem jak przesłucham Icon_wink2 Icon_razz
tadzio3 napisał(a):Obstawiałem 2 miejsce.
zaraz zobaczysz ile zabrakło Icon_wink2.
13.02.2011 01:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
Drugie miejsce wygrane zaledwie jednym punktem! Zauważyłem, że od dłuższego czasu piosenki które wchodzą do mojej pierwszej dziesiątki i potem zdobywają dużo punktów w dalszych dziesiątkach w większości przypadków przebywają przez 2 tygodnie. Jeśli w trzecim tygodniu się nie przebiją do dziesiątki, to potem na zbyt wiele nie mogą liczyć. Niektórym uda się zawadzić o dziesiątkę i jakieś pojedyncze punkty zdobyć. Tymczasem "Made In China" dopiero w ósmym tygodniu znalazło się w pierwszej dziesiątce. Ale jak długo potem w niej przebywało i jak wysoko! Tak długo i tak wysoko, że stało się najlepiej punktującym utworem Happysad na mojej liście! A w podsumowaniu roku dało się pokonać tylko jednemu utworowi...

2. Made In China - Happysad 128

To jest pogrom! Jak oddać rozmiar zwycięstwa "doDekafonii"? "DoDekafonia" zdobyła ponad 2 raz więcej punktów niż drugie miejsce!! "DoDefakonia" wygrałaby podsumowanie roku, nawet gdyby zaliczyć jej tylko punkty za tygodnie kiedy była na pierwszym miejscu! "DoDekafonia" była na pierwszym miejscu przez 16 tygodni!! To drugi najlepszy wynik w całej historii mojej listy!! "DoDekafonia" miała, bez względu na wszystko, zapewnione zwycięstwo w podsumowaniu już na 10 tygodni przed końcem roku! A mimo tego niektórzy mieli małe wątpliwości w typowaniu i zastanawiali się czy może się zdarzyć, że wygra coś innego Icon_smile2. To dobrze, do końca były emocje Icon_wink2. "doDekafonia" zwycięzcą podsumowania roku 2010 na mojej liście Icon_exclaim

1. doDekafonia - Strachy na Lachy 281
13.02.2011 01:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
 
szkoda, że nie Happysad jest zwycięzcą, no ale trudno Icon_wink2
podium w całości po polsku Icon_biggrin3 czyli jeszcze nie jest najgorzej Icon_cool2
13.02.2011 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Akurat co do zwycięstwa nie miałem żadnych wątpliwości. A happysad rzeczywiście wygrał niezłym fartem, jednakże w ogólnym rozrachunku jest słabszy, co nie zmienia faktu, że to wynik imponujący. Dla mnie to jeden z wielu fajnych kawałków happysadu, ale nie wiem czy by znalazł się w dziesiątce ulubionych

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
13.02.2011 05:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podsumowanie 2010 - płyty ku3a 29 5 666 02.03.2011 01:24 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości