Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 2010
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
podsumowanie 2010
Najwyższa pora przedstawić moje podsumowanie roku. Przedstawię tylko pierwszą dwudziestkę, bo to zawsze była najściślejsza czołówka i takie zestawienia sobie robiłem od początku mojej listy. Tak więc wszystko to, co tu się pojawi to same największe przeboje mojej listy w roku 2010. Punktowała tylko pierwsza dziesiątka. Będę podawać tylko liczbę punktów dla każdej piosenki, bo najwyższe miejsce i liczba tygodni nigdy mnie specjalnie nie interesowały, tylko punkty. Ktoś się pokusi już teraz o wytypowanie czołówki, powiedzmy pierwszej piątki? Icon_smile2
30.01.2011 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
ku3a napisał(a):same największe przeboje mojej listy w roku 2008.
:?: Icon_wink2
trochę późno to podsumowanie, ale przynajmniej już wszystkie się zakończyły i nie będzie konkurencji Icon_mrgreen
30.01.2011 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Sporą część tej pierwszej dwudziestki przedstawiłem już w Rockiestrze. W kolejne wtorki będę kontynuować i jeśli nie za tydzień, to za 2 tygodnie zagram podium. Do tego czasu powinno się udać zakończyć prezentację podsumowania na forum. Póki co miejsce 16-20

Na polskiej edycji Sonisphere na mojej liście najbardziej skorzystał Slayer. Zespół który wcześniej nigdy nie punktował nagle zaczął tygodniami przebywać w ścisłej czołówce zestawienia. Rewelacyjne "Hate Worldwide" zdołało nawet tyle punktów nałapać, żeby znaleźć się w najlepszej dwudziestce roku! I co więcej - do tej pory jest na liście, a przecież Sonisphere był w czerwcu!

20. Hate Worldwide - Slayer 48

Avenged Sevenfold na zawsze już będzie ważnym zespołem na mojej liście, z powodu karty jaką na niej zapisało "M.I.A.". Ale teraz już z podniesioną głową może mówić, że ma na mojej liście więcej niż jeden przebój. Bo w końcu znalazłem na ostatniej płycie numer który mnie porwał - "Victim"! A i sama płyta złapała drugi oddech i radzi sobie zdecydowanie lepiej niż na samym początku.

19. Victim - Avenged Sevenfold 54

To wspaniałe uczucie, gdy dzięki nam jakiś kawałek trafia na prywatne listy innych osób. Mi się w ubiegłym roku tak udało m.in. z "Zamrożoną wyborową", trochę dzięki mojej liście, a trochę dzięki Rockiestrze. A sami Die Toten Hosen kontynuują znakomitą passę, po wynikach kilku piosenek i płyty w roku 2009. Mam nadzieję, że na kolejny album studyjny nie trzeba będzie zbyt długo czekać.

18. Zamrożona wyborowa - Die Toten Hosen 55

Disturbed to niemal wzorcowy przykład grania jakie lubię - czad rockowego łojenia i mocny, męski wokal Nigdy do tej pory nie poradzili sobie na mojej liście tak dobrze jak w ubiegłym roku i to zarówno w piosenkach, jak i w płytach. To też przykład na to, że granie nie musi być przełomowe i ponadczasowe, by mimo wszystko przy trzydziestym przesłuchaniu płyty wciąż mi się podobało.

17. Another Way to Die - Disturbed 57

Uwielbiam znajdować na płytach jakichś swoich ulubieńców, którzy nie zostają singlami, a na mojej liście radzą sobie fantastycznie. Jednocześnie bardzo cieszę się z tego, że mimo tego, że bardzo nie podobało mi się pierwsze poznane nagrania z nowej płyty Linkin Park, to cała płyta okazała się u mnie wielkim przebojem, a jej przedstawiciel znalazł się w najlepszej dwudziestce roku.

16. Iridescent - Linkin Park 59
30.01.2011 06:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Tomekk napisał(a):trochę późno to podsumowanie, ale przynajmniej już wszystkie się zakończyły i nie będzie konkurencji Icon_mrgreen
Icon_lol
widzę, że prawidłowo odczytałeś moje intencje Icon_wink2.
(dzięki Icon_wink2)
30.01.2011 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
co do moich typów - nie jestem pewny, czy MSP zmieszczą się w pierwszej dziesiątce. Może Kings of Leon, Scissor Sisters. Dobrze, że Barbry tam nie będzie Icon_razz
30.01.2011 06:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
michal91d napisał(a):co do moich typów - nie jestem pewny, czy MSP zmieszczą się w pierwszej dziesiątce. Może Kings of Leon, Scissor Sisters.
dzięki za typy Icon_smile2.
czekam na kolejne Icon_smile2.
michal91d napisał(a):Dobrze, że Barbry tam nie będzie Icon_razz
poczekamy na koniec 2011 Icon_wink2 Icon_mrgreen
30.01.2011 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
mój typ:


1. doDekafonia - Strachy na Lachy
2. Say You'll Haunt Me - Stone Sour
3. Made In China - Happysad
4. Any Which Way - Scissor Sisters
5. All Nightmare Long - Metallica
30.01.2011 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Tak sobie ostatnio dumałem i zdałem sobie sprawę, że masz spore zaległości co do podsumowań, bo na forumowej lp3, tutaj pods. piosenek, pods. płyt, no i wciąż jeszcze kontynuujesz podsumowanie płyt w 100 notowań. Widzę jednak, że się wziąłeś do nadrabiania Icon_wink2
Co do samego podsumowania to chyba pierwszy raz nie zauważam niespodzianek. Może dlatego, że co tydzień śledziłem Twoją listę i nie umknęły mi Twoje przeboje, chociaż oczywiście kolejności nie jestem w stanie przewidzieć i jest ona w jakiś sposób ciekawa.
Z "Wyborową" mam najmilsze wspomnienia jeżeli chodzi o ubiegły i początek tego roku.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
01.02.2011 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
tadzio3 napisał(a):zdałem sobie sprawę, że masz spore zaległości co do podsumowań, bo na forumowej lp3, tutaj pods. piosenek, pods. płyt, no i wciąż jeszcze kontynuujesz podsumowanie płyt w 100 notowań.
tak, kilka rzeczy na raz i ciężko to wszystko ogarnąć. a jeszcze po powrocie z urlopu zrobiły się straszne zaległości. a gdzie tu komentować inne listy?
ale mam nadzieję, że stopniowo uda się wyjść na prostą Icon_smile2.
01.02.2011 03:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Gdy piosenka mocno mi przypomina inną, ma małe szanse, by wejść na moją listę, od razu jestem negatywnie nastawione. I tak właśnie było z "Radiem Dalmacija", które przypominało mi "Moralne salto". Potem to wrażenie na szczęście się rozmyło, a piosenka która jest niejako podsumowaniem działalności Strachów na Lachy przez większość roku była na mojej liście i w pierwszej dziesiątce zdobyła bardzo dużo punktów.

15. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy 63

W podsumowaniu roku jest miejsce na piosenki wartościowe i godne topu wszech czasów, ale jest i miejsce na piosenki które powstały dla zabawy i są swego rodzaju muzycznym hedonizmem. One są często kontrowersyjne i tak właśnie było z "Chodź tu do mnie" i w ogóle z zespołem Beri Beri. Osobiście mam nadzieję, że ta pierwsza płyta dziewczyn nie będzie jednocześnie ostatnią...

14. Chodź tu do mnie - Beri Beri 65

Serja Tankiana w ubiegłym roku nie brakowało, bo mieliśmy i płytę z orkiestrą, i drugi album solowy, a przecież był też koncert w Warszawie. "Gate 21" pojawiło się na najpierw na jednej z tych płyt, potem na drugiej i okazało się drugim największym solowym przebojem Serja na mojej liście. Niestety nic potem z drugiej płyty nie dorównało jej wynikowi. Ale rok 2011 zapowiada się fantastycznie, bo System of a Down zapowiedzieli wznowienie koncertowania! Icon_biggrin3

13. Gate 21 - Serj Tankian & Auckland Philharmonia Orchestra 66

Pisałem już - uwielbiam wybrać z płyty coś, co stanie się przebojem u mnie, a potem okazuje się, że inni to podchwycili i że i u nich to stało się przebojem. Fajne wtedy jest uczucie, że gdyby nie my, prywatne listy innych osób wyglądałyby inaczej. W ubiegłym roku tak było m.in. z "Old Mary". Przy okazji tu niemal identyczna sytuacja jak z "Carolina Drama" 2 lata wcześniej - zaczynam bardzo lubić piosenkę, wchodzi na moją listę tuż przed openerowym koncertem, zaczyna się piąć do góry, a oni... nie grają tego na koncercie!

12. Old Mary - The Dead Weather 69

Na jedenastym miejscu kolejny mój prywatny przebój, choć tym razem taki, którego chyba nikt inny nie przejął. Ale nie spodziewałem się tego po Scissor Sisters Icon_wink2. Zresztą w ogóle przed przesłuchaniem pierwszego dostępnego utworu z nowej płyty sam nie spodziewałem się, że Scissor Sisters będą w 2010 roku jednym z najważniejszych zespołów na mojej liście. Latem tego słucha się najlepiej, ale skoro do tej pory to jest na mojej liście, to chyba zimowa aura aż tak bardzo nie przeszkadza Icon_smile2.

11. Running Out - Scissor Sisters 70
01.02.2011 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #11
 
Ja typuje, prawie polską piątkę Icon_wink2

1. Strachy Na Lachy - dodekafonia
długo, długo nic
2. Lao Che - Prąd stały / Prąd zmienny
3. Spięty - Bajka o śmierci
4. Happysad - Made In China
5. Stone Sour - Say You'll Haunt Me
02.02.2011 05:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #12
 
Slayer - uwielbiam ich, Avenged Sevenfold, Serj Tankian, The Dead Weather i Disturbed również cenię. Zaczęło się ciekawie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
02.02.2011 09:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
pabloyd napisał(a):Ja typuje, prawie polską piątkę Icon_wink2
zobaczymy jak to będzie Icon_wink2.
dzięki za typ Icon_smile2.
dziobaseczek napisał(a):Zaczęło się ciekawie.
to już połowa najściślejszej czołówki Icon_wink2.
03.02.2011 03:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Czas na miejsca 10-6!

Już połówka podsumowania, a nie było jeszcze żadnych Strachów? Czyżby więc żadne miały się nie załapać do dwudziestki? Icon_wink2 "Żyję w kraju" to kontrowersyjny utwór - wielu osobom bardzo się podobał i niejedna miała całkowicie odwrotny stosunek. Ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy. Nie nudził mi się nawet po kilkudziesięciu przesłuchaniach i gdy będę robił osobisty top SnL to z pewnością znajdzie się on w ścisłej czołówce.

10. Żyję w kraju - Strachy na Lachy 76

Kontynuujemy? Był pierwszy singiel, to teraz drugi. Taki dyskotekowy beat w "Ostatki - nie widzisz stawki" również odstraszył niektórych. Mi akurat się podobał i cieszę się, że na płycie był też taki lżejszy pod względem muzycznym numer. Ale o płycie będzie jeszcze czas napisać. W przeciwieństwie do "Żyję w kraju", "Ostatki - nie widzisz stawki" doszło do pierwszego miejsca i było na nim przez 3 tygodnie.

9. Ostatki - nie widzisz stawki - Strachy na Lachy 78

Jeśli spojrzeć na wykonawców z pierwszej dziesiątki, to wszystko to są uznane firmy, choć nie wszystkie święciły wcześniej triumfy na mojej liście. A wśród nich jest jeden debiutant - Qube. I co bardzo cieszy - polski debiutant. Firma Electrum Production miała mocne wejście w zeszłym roku, wiele osób zachwycił album grupy Acute Mind. Mi również bardzo się podobał, ale jeszcze bardziej właśnie Qube i przede wszystkim niesamowity, mocny, mięsisty utwór "Nothing".

8. Nothing - Qube 81

Myślałem, że już na zawsze moim ulubionym utworem Stone Sour będzie "Through Glass", tymczasem "Say You'll Haunt Me" co najmniej mu dorównał! Świadczą o tym również 4 tygodnie na pierwszym miejscu. Czy po śmierci Paula Graya Slipknot jeszcze będzie nagrywał nowe rzeczy? Czy Stone Sour stanie się głównym projektem Coreya Taylora? Czy też może będzie chciał sobie do cv wpisać kolejne nowe rzeczy, jak na przykład bycie wokalistą w Velvet Revolver? Zapewne już niedługo się przekonamy. Oby tylko wciąż tworzył tak rewelacyjne kawałki!

7. Say You'll Haunt Me - Stone Sour 88

Z drugiego na szóste, trzy lata w zestawieniu - spokojnie można tak napisać Icon_smile2. "All Nightmare Long" trzeci raz pod rząd znajduje się w najlepszej dwudziestce roku! Gdzie tam w dwudziestce - w dziesiątce!! A nawet w szóstce!! Nigdy wcześniej żaden utwór nie znalazł się trzykrotnie w pierwszej dwudziestce podsumowania roku. Choć brak zwycięstwa... Ale ja już o tym dawno pisałem - to jest dla mnie najlepszy utwór XXI wieku! A więc miejsce szóste, jedna z większych niespodzianek tego podsumowania została rozwiązana. Sam przystępując do liczenia tego podsumowania zastanawiałem się które miejsce Metallica zajmie. Bardzo ciężko było oszacować z powodu innej niż wszyscy konkurenci kariery - bardzo długi staż, ale większość w drugiej połowie dziesiątki. Raz miejsce czwarte, raz piąte i reszta w drugiej piątce, a przez cały rok aż 43 tygodnie w pierwszej dziesiątce!!

6. All Nightmare Long - Metallica 89
03.02.2011 03:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #15
 
ku3a napisał(a):Czas na miejsca 10-6!
Już połówka podsumowania, a nie było jeszcze żadnych Strachów?
były Icon_mrgreen
15. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy 63

ku3a napisał(a):Czyżby więc żadne miały się nie załapać do dwudziestki? Icon_wink2
No tak pomyśleć może chyba tylko ten kto Twojej listy nie widział w 2010 Icon_wink2

ku3a napisał(a):"Żyję w kraju" to kontrowersyjny utwór - wielu osobom bardzo się podobał i niejedna miała całkowicie odwrotny stosunek. Ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy.
Ja też, ja też Icon_smile2

ku3a napisał(a):gdy będę robił osobisty top SnL to z pewnością znajdzie się on w ścisłej czołówce.
w 2011-ym ?

ku3a napisał(a):7. Say You'll Haunt Me - Stone Sour 88
pudło

ku3a napisał(a):Nigdy wcześniej żaden utwór nie znalazł się trzykrotnie w pierwszej dwudziestce podsumowania roku.
U mnie to jest niemożliwe, bo bracia byli tylko 1 rok Icon_mrgreen

ku3a napisał(a):6. All Nightmare Long - Metallica 89
Szkoda, że nie to, bo skoro tak to w top-5 będzie jeden bardzo słaby utwór Icon_wink2
03.02.2011 03:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
pabloyd napisał(a):były Icon_mrgreen
15. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy 63
no tak, pora na oku-listę Icon_smile2.
pabloyd napisał(a):w 2011-ym ?
tak zapewne będzie Icon_smile2.
Cytat:pudło
ale nie było daleko Icon_smile2.
pabloyd napisał(a):Szkoda, że nie to, bo skoro tak to w top-5 będzie jeden bardzo słaby utwór Icon_wink2
nie będę wchodzić w dyskusję Icon_wink2. ale fakt, że sam bym się nie spodziewał Icon_wink2.
03.02.2011 04:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #17
 
ku3a napisał(a):
pabloyd napisał(a):w 2011-ym ?
tak zapewne będzie Icon_smile2.
I super, chętnie poczytam Icon_smile2

ku3a napisał(a):ale nie było daleko Icon_smile2.
Tak się zastanawiałem czy kamieniarze czy wetereni czy ... i wybrałem Icon_mrgreen

ku3a napisał(a):nie będę wchodzić w dyskusję Icon_wink2.
Szczególnie, że znamy swoje zdanie w tej materii Icon_wink2
Próbowałem Cię zniechęcić do tego jak miałeś na szczycie no i udało mi się tak, że wylądowało w top-5 Icon_mrgreen
Ale poważnie to kawałek nie rani specjalnie mego ucha.

A wracając jeszcze do weterana, to gdybyś punktował 30 lub 50 to zapewne byłby zwycięzca.
03.02.2011 05:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #18
 
ku3a napisał(a):20. Hate Worldwide - Slayer 48
U mnie próg wejścia do "20" wyniósł 50 pkt
ku3a napisał(a):10. Żyję w kraju - Strachy na Lachy 76
a do "10" - 73 pkt

Twojego lidera pewnie nie przebije, ale myślę, że wykonawca będzie ten sam Icon_wink2

.
04.02.2011 12:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #19
 
z miejsc 10-6 lubię tylko Stone Sour i to już w sposób umiarkowany. Strachy mijam z daleka, zatem ciekawe co w pierwszej piątce.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
04.02.2011 11:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #20
 
fajnie, że te dwa Strachy są w pierwszej dziesiątce. u mnie w podsumowaniu również nieźle sobie poradziły.
Metallica to już pobiła wszystkie rekordy :?: ( a nie, bo jeszcze "M.I.A" także szalało bez końca)
04.02.2011 11:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podsumowanie 2010 - płyty ku3a 29 5 669 02.03.2011 01:24 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości