Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Morcheeba - "Dive Deep"
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #1
Morcheeba - "Dive Deep"
[Obrazek: morcheebadivedeep.jpg]

Zaczyna sie slicznie od melodyjnego i lagodnego zaproszenia “Enjoy The Ride” – utworu zaspiewanego goscinnie przez Judie Tzuke - tak jakby cala plyta mialabyc taka muzyczna lekka przejazdzka. Zespol Morcheeba czyli bracia Paul i Ross Godfrey jako producenci wydajac nowa plyte “Dive Deep” postanowili znow troszke poeksperymentowac i zgromadzic material napisany wraz z muzykami wyszukanymi w internecie i poprzez serwis myspace. Z wyjatkiem Judie sa to w zasadzie same nieznane nazwiska…z Norwegii Thomas Dybdahl, francuzka Manda, oraz rapper Cool Calm Pete. Sa w zwiazku z tym 2 nagrania w klimacie hip-hopowym z czego jedno “One Love Karma” nalezy moim zdaniem do najlepszych na plycie. Sa 2 utwory instrumentalne. Pozostale utwory to rzeczywiscie taka przejazdzka muzyczna bardzo nastrojowa, lagodna, lekka i przyjemna nawet mozna powiedziec.I gdyby nie wspomniane ciekawe instrumentale i kilka wyjatkow to byloby marnie. Manda spiewa 3piosenki, jedna po francuzku, troche lepiej i ciekawiej wypada Norweg Thomas Dybdahl w trzech “zimnych” kompozycjach, ale najbardziej podoba mi sie jednak Judie Tzuke.

Z 13 utworow wyrozniam na sile 6 to i tak dobry wynik. Plyta ukaze sie 4 lub 5 lutego.

1. Enjoy The Ride - Morcheeba & Judie Tzuke
2. Riverbed - Morcheeba & Thomas Dybdahl
3. Thumbnails
4. Run Honey Run
5. Gained The World
6. One Love Karma - Morcheeba & Cool Calm Pete
7. Au Dela
8. Blue Chair
9. Sleep On It Tonight - Morcheeba & Thomas Dybdahl
10. Hemphasis
11. Flowers (Feat. Manda)
12. Washed Away (Feat. Thomas Dybdahl)
13. The Ledge Beyond The Edge

https://radio-orbit.pl/
19.01.2008 01:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Tu już nie jest tak kolorowo jak w przypadku Goldfrapp. Morcheeba według mnie straciła dużo gdy odeszła od nie Sky Edwards, a jeszcze więcej traci gdy nie ma jednego stałego wokalisty/wokalistki. Muzycznie także to nie jest tak samo forma co album temu czy na bardzo fajnym Charango (ale ja kochałem Otherwise ;D)
Zespół się zmienił i nie wyszło mu ta dobre w moim odczuciu. Nie podoba mi się właśnie ten hip-hopowo-intrumentalny mix, elektronika - eksperymenty im nie służą. Przesłuchałem kilka razy album, dałem @@@/@@@@@ i co prawda płyta jest w top 5 najlepszych płyt tego roku, ale wynika to może nie z jej genialności ale słabości konkurentów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.01.2008 12:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
caligoola Offline
smoothcalifornia
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Sep 2007
YouTube
Post: #3
 
drwycior - skad masz takie wiadomosci, ze Judie Tzuke jest z zespolu Zero 7??????????????
Ona nagrywa juz od 1979 roku i nie slyszalem, zeby weszla w sklad jakiegos zespolu, ktory powstal zdaje sie w 1999 roku i jest to duet...meski. Oczywiscie w wielu utworach tego duetu slychac damski wokal, ale nic mi nie wiadomo na temat Judie. Moge sie mylic...Jesli tak jest to bede wdzieczny za wskazanie mi utworu Zero 7 z wokalem Judie Tzuke...
19.01.2008 05:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #4
 
"Ale plama na kolana!!!" - kto to spiewal? Icon_wink

Tak, karygodny blad pochodzi ze zle przetlumaczonego artykulu cytat: "New album is the duo's first without a set vocalist, utilizing a number of guests this time around in a collective approach similar to Zero 7. Brit singer Judie Tzukie takes the lead on Fleetwood Mac-ish first single "Enjoy the Ride" while other collaborators came aboard via myspace connections".

Przeoczylem kropke po prostu po Zero7 i w czego nastepstwie sobie wydedukowalem ze zenski glos w nagraniach tej grupy to wlasnie Judie Tzuke ktorej nie znam,nie sprawdzajac tego w wikipedii np. lub gdzie indziej.
Dzieki za zwrocenie uwagi...czlowiek sie uczy cale szycie Icon_wink.

https://radio-orbit.pl/
19.01.2008 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #5
 
drwycior napisał(a):"Ale plama na kolana!!!" - kto to spiewal? Icon_wink
Martyna Jakubowicz Icon_wink2

.
20.01.2008 02:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mark Knopfler - One Deep River Yacy 7 126 Wczoraj 10:24 PM
Ostatni post: kajman
  Deep Purple - Turning to Crime Szymek79 1 161 23.11.2021 06:49 PM
Ostatni post: kajman
  Morcheeba - Blackest Blue Szymek79 6 351 16.05.2021 07:51 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości